Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 12:45 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Όλοι κάνουμε λάθη

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό yannis » Τρί Νοέμ 03, 2009 11:55 pm

yannis
Λαθος Πτηνο εβαλες.

καλά βρε yanni εσύ μόνο αυτό βρήκες να πείς![/quote]

Η αναφορα μου ηταν καθαρα για το ειδος του αετου..Εκανα μια διορθωση.

Σαν τι αλλο θα ηθελες να πω δηλαδη?Πες μου για να ξερω τι σου αρεσει να γραφω να το κανονισω,να μην στεναχωρισεσαι.

http://www.cretanparagliding.gr

After all,its all about having fun!
yannis
Competition
 
Δημοσ.: 233

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό condor » Τετ Νοέμ 04, 2009 8:04 pm

Εδώ μπορείτε να δείτε τη σελίδα της Ελληνικής Ορνιθολογικής Εταιρείας http://www.ornithologiki.gr/gr/politiki ... &locale=gr
που μας αναφέρει "Το βίντεο που ακολουθεί είναι μάρτυρας των σοβαρών επιπτώσεων ανεπαρκούς σχεδιασμού, κακής χωροθέτησης-λειτουργίας και αδιαφορίας.
Προειδοποιεί για τους κινδύνους που ενέχει για την ορνιθοπανίδα και γενικότερα τη βιοποικιλότητα η μονόπλευρη αντιμετώπιση των περιβαλλοντικών προβλημάτων.
...
Επομένως, είναι απολύτως αναγκαίο οι ευρωπαϊκοί στόχοι για τις ΑΠΕ να εναρμονίζονται με τους ευρωπαϊκούς στόχους για την αναστροφή της τάσης μείωσης της βιοποικιλότητας. Ζητούμε την άμεση λήψη μέτρων από το Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής για την αποφυγή παρόμοιων περιστατικών στο μέλλον.
"

Flying is serious business
paraglidingcrete.blogspot.com
condor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό gianisAPCO » Τετ Νοέμ 04, 2009 9:05 pm

Παιδιά μπράβο και πάλι μπράβο και για την πράξη και για το video.
Έχω να κάνω μια ερώτηση. :roll:
Ο καημένος ο λαγός βρίσκετε εν ζωή ακόμα η κάνει SPA σε κάποιο τσουκάλι??? :cry:
Γιατί όπως ξέρουμε εμείς οι κυνηγοί την επόμενη πάλι εκεί κοντά θα ήτανε :x και διόλου περίεργο το όρνιο να μην πρόσεξε τον έλικα γιατί είχε καρφώσει "το αετίσιο βλέμμα του" σε αυτόν .Αν ισχύει κάτι τέτοιο ταιριάζει για το όρνεο η γνωστή παροιμία…
Μη σκάβεις τον τάφο του άλλου γιατί θα πέσεις μέσα ο ίδιος……..

Εκεί ψηλά στην μοναξιά κι τρέλα πήγε στα βουνά.DHV 2-3 και 4 αμ'πως 8)
gianisAPCO
EN B
 
Δημοσ.: 107

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό AKONTISTIS » Πέμ Νοέμ 05, 2009 10:49 am

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=75477&cid=4



κοιτα να δεις ο λαγος θα ειναι καπου εκει...ελα να παμε να πεταξουμε στο λεντα,να δουμε απο ψηλα το μερος,και αν βρουμε το λαγο μπορουμε να τον βγαλουμε και καμια φωτογραφια.μετα παμε σε κανενα σουβλαζτιδικο να το καψουμε!!! :)

τι λες?

ΠΡΩΤΑ ΦΑΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΤΑ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΧΟΡΤΑΤΟΣ...
AKONTISTIS
Competition
 
Δημοσ.: 365

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Πέμ Νοέμ 05, 2009 5:15 pm

στο βίντεο φαίνεται καθαρά θηλύκια που κάθεται στην κορφή της ανεμογεννήτριας και παρότρυνε τον άτυχο νέο να κάνει 360 ανάμεσα από τους έλικες ( αρεεε γυναίκες τον φάγατε τον παίδαρο :lol: :lol: :lol: )

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό gianisAPCO » Πέμ Νοέμ 05, 2009 8:37 pm

Μακάρι να μπορούσα να έρθω αύριο κιόλας, :( φίλε ΑΚΟΝΤΙΣΤΗ μου έχει λήψη η περιοχή. Έχω από το 89 να έρθω στο Τυμπακι τότε που κάναμε πτώσεις με την 1η Μ.ΑΛ .Ευχαριστώ για την πρόσκληση ,επιφυλάσσομαι για το καλοκαίρι. :wink:

Εκεί ψηλά στην μοναξιά κι τρέλα πήγε στα βουνά.DHV 2-3 και 4 αμ'πως 8)
gianisAPCO
EN B
 
Δημοσ.: 107

Re: Όλοι κάνουμε λάθη

Δημοσίευσηαπό GPapapetrou » Πέμ Νοέμ 05, 2009 11:08 pm

Οπως τελικα και να λεγεται το πουλι η πραξη μετραει τα υπολοιπα ειναι περιτα!!!!Μπραβο ρε παιδια συγχαρητηρια :D :D Ευχομαι να ειστε παραδειγμα προς μιμηση :D

GPapapetrou
EN D
 
Δημοσ.: 128

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες

cron