Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 1:33 pm
Text Size

Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

πεταει ο γαϊδαρος

Που θα πετάξουμε, πότε και πως θα πάμε εκεί

Συντονιστής: Moderators

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Φεβ 18, 2012 3:37 am

G.Papapetrou έγραψε:τωρα αν δεις αυτη που υπαρχει σταση λεοφορειου στη Κωλοκοτρωνη ειναι απο επιχειρηση της αστυνομιας ασχετη σε περιοχη με τοξικομανεις και αστεγους, για αυτο καποιοι δεν φερουν καθολου οπλισμο η κρανη κλπ...




Μια απορια..Σε περιοχη οπως λες με ΤΟΞΙΚΟΜΑΝΗΣ και ΑΣΤΕΓΟΥΣ πηγε η αστυνομια με ροπαλα?Και ποιους πανε να "κοπανισουν" γιατι το ροπαλο δεν ειναι αμυντικο μεσο αποτι ξερω και μαλιστα ντυμενοι πολιτικα μερικοι μηπως πανε να βρουν βαπορακια οι εμπορους?αλλα γιατι χωρις οπλισμο?μηπως αυτους που κοπανανε δεν τους φερνουν αντισταση γιαυτο δεν εχουν και κανα ιδιαιτερο οπλισμο?(φυσικα μου ειναι αδιανοητο να πιστεψω οτι βαρανε τους αστεγους η τους τοξικομανης η μηπως οχι?) 8) υγ προς κυριους διαχειριστας προτεινω να μετεφερθει αυτη η συζητηση σε αλλο topic.


βεβαια δεν σου κανει εντυπωση το τοτι αυτη η φωτογραφια προερχεται απο ασχετο θεμα απο αυτο για το οποιο αναρτηθηκε? ισως και οχι γιατι ολος ο κοσμος το ιδιο νομισε... απα η προπαγανδα δουλεψε...
Τωρα απο εκει και περα, το πως γινονται οι επιχειρησεις δεν μπορουν να κριθουν μεσα απο ενα φορουμ, οπως το τι οπλισμο και τι θα φερει ο καθενας πανω του δεν ειναι παντα για επιθεση αλλα και για αλλους λογους...
Απο εκει και περα αν σονυ και καλα πρεπει να δεχθουμε οτι για ολα φταιει η αστυνομια η αρεσκομαστε να μην αντιλαμβανομαστε τι γινεται γυρω μας ειναι αλλο θεμα και δεδομενου αυτου τοτε συμφωνω κι εγω...
ολες οι δουλειες εχουν και τα καλα και τα καλα τους. Σε μια κοινωνια που απο παντου μπαζει δεν ειναι το σωστο να φταινε παντα οι αλλοι...
ναι ισως θα επρεπε να σταματησει και οχι να μεταφερθει σε αλλο topic. Ειναι κουραστικο να δεχεται καποιος "επιθεση" οσο και αν ειναι μονο για κουβεντα, γιατι φαινεται, η ισως μονο αυτο μπορω με το μυαλο μου να καταλαβω οτι ευκολα και αβιαστα βγαινουν συμπερασματα για θεματα τα οποια πολλα απο αυτα οι περισοτεροι τα ανακαλυψαμε ξαφνικα οταν μας χτυπησαν τη δικη μας πορτα. Βεβαια τοσα χρονια ηταν στην αυλη του γειτονα. Οταν επι πολλα χρονια λοιπον ολοι μας συμβαλαμε στο μπαχαλο τωρα τρωμε την μπανανοφλουδα οτι δεν φταινε οι πολιτικοι αλλα το "κατασταλτικο τους χερι".
Συνειδησιακα μας βολευει ολους παντα να φταινε οι αλλοι...αλλα δυστυχως εμεις ειμαστε οι αλλοι...
Οπως σωστα παρατηρησε και ο Αντωνης, τι κερδος εχει η αστυνομια μονιμα να διαχειριζεται ενα μπαχαλο, και δεν εχουν οι πολιτικοι η το παρακρατος κλπ
Ναι θα ηταν επικοδομιτικο να ξανασυζητησουμε, αλλα οχι να προσπαθω απο τη μερια μου να εξειγησω τα αυτονοητα η θεμετα που πρεπει να τα βλεπουμε μονοπλευρα γιατι ετσι μας βολευει...
Σιγουρα ολοι μας εχουμε μεριδιο ευθυνης και το ξερουμε, μονο που πλεον δεν μπορουμε να το κρυψουμε και μας φταινε οι αλλοι...
καλες πτησεις

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό GPapapetrou » Σάβ Φεβ 18, 2012 7:06 am

βεβαια δεν σου κανει εντυπωση το τοτι αυτη η φωτογραφια προερχεται απο ασχετο θεμα απο αυτο για το οποιο αναρτηθηκε? ισως και οχι γιατι ολος ο κοσμος το ιδιο νομισε... απα η προπαγανδα δουλεψε...

Δεν καταλαβαινω για πια προπαγανδα μιλας εγω σε οτι βλεπω και οτι διαβαζω εδω εκφραζομαι


ναι ισως θα επρεπε να σταματησει και οχι να μεταφερθει σε αλλο topic. Ειναι κουραστικο να δεχεται καποιος "επιθεση" οσο και αν ειναι μονο για κουβεντα,[/quote]

Εχεις δικιο δεν ηθελα να σε θιξω.
Αλλα ξερεις αυτο που λεω εγω και νομιζω λεει και ο Βαγγελης ειναι η καταχρηση εξουσιας που κανει η αστυνομια.Και βεβαια φταιμε ολοι για την κατασταση που βρισκομαστε σημερα ολοι κρινονται και φυσικα η αστυνομια θα κριθει γιατι και η ταξη εκτος των αλλων ειναι βασικο κομματι μιας υγειους κοινωνιας.Και αυτο που βλεπω εγω προσωπικα ειναι η ελλειψη αστυνομευσης στους δρομους την εγκληματικοτητα να αυξανεται της ληστειες να πολλαπλασιαζονται και γενικως να επικρατει μια ανασφαλεια..Δεν ξερω ποιος φταιει εγω εσυ ο αλλος αλλα νομιζω πλεον ειναι αργα.
Αυτα sorry για πριν.

GPapapetrou
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Φεβ 18, 2012 12:29 pm

G.Papapetrou έγραψε:βεβαια δεν σου κανει εντυπωση το τοτι αυτη η φωτογραφια προερχεται απο ασχετο θεμα απο αυτο για το οποιο αναρτηθηκε? ισως και οχι γιατι ολος ο κοσμος το ιδιο νομισε... απα η προπαγανδα δουλεψε...

Δεν καταλαβαινω για πια προπαγανδα μιλας εγω σε οτι βλεπω και οτι διαβαζω εδω εκφραζομαι


ναι ισως θα επρεπε να σταματησει και οχι να μεταφερθει σε αλλο topic. Ειναι κουραστικο να δεχεται καποιος "επιθεση" οσο και αν ειναι μονο για κουβεντα,


Εχεις δικιο δεν ηθελα να σε θιξω.
Αλλα ξερεις αυτο που λεω εγω και νομιζω λεει και ο Βαγγελης ειναι η καταχρηση εξουσιας που κανει η αστυνομια.Και βεβαια φταιμε ολοι για την κατασταση που βρισκομαστε σημερα ολοι κρινονται και φυσικα η αστυνομια θα κριθει γιατι και η ταξη εκτος των αλλων ειναι βασικο κομματι μιας υγειους κοινωνιας.Και αυτο που βλεπω εγω προσωπικα ειναι η ελλειψη αστυνομευσης στους δρομους την εγκληματικοτητα να αυξανεται της ληστειες να πολλαπλασιαζονται και γενικως να επικρατει μια ανασφαλεια..Δεν ξερω ποιος φταιει εγω εσυ ο αλλος αλλα νομιζω πλεον ειναι αργα.
Αυτα sorry για πριν.[/quote]

να ξεκαθαρισω κατι
δε με θιγει κανενος απο των πολιτων μας η συζητηση ουτε καν πλεον η φραστικη επιθεση...
ακουω καθημερινα πολυ χειροτερα, οποτε στο επιπεδο που το κραταμε ειναι συζητηση που σε ολους μας θα προσφερει κατι.
αυτο που σιγουρα με θιγει ειναι η ελαφροτητα με την οποια ολοι μας τα φορτωνουμε σε αλλους μιας και ειμαστε σαν αστυνομικοι οι τελικοι αποδεκτες...
οταν αναφερομαστε σε δυναμεις καταστολης μιλαμε παντα για βια. Εχεις απολυτο δικιο οτι κανουμε πολλες φορες καταχρηση μιας εξουσιας που στην ουσια δεν την εχουμε, αλλα με οσο μυαλο διαθετουμε, καταφερομαστε εναντιον συνπολιτων μας...
περιοριστηκα απλα στο θεμα των επισοδειων και στο πως προβαλονται αυτα απο τα διαφορα μεσα, οποτε και αποπροσανατολιζουν τον κοσμο...
το σιγουρο ειναι πως ζουμε σε μια κοινωνια που επικρατει βια ασυστολη...
Η αστυνομια δεν ειναι το προβλημα ουτε η λυση του προβληματος, αλλα κομματι αυτου γενικοτερα, οσο ειναι καθε πολιτης αυτης της κοινωνιας...
Δυστυχως για το μονο λογο που κοιταμε πισω μας για να δουμε τι εχουμε κανει ειναι οταν χεζουμε...ισως θα πρεπει να χαζουμε πιο συχνα αν ειναι να βοηθησουμε τον ευτο μας και κατα συνεπεια το διπλανο μας...
Συναθλητες οι καιριοι πλεον ειναι απελπιστικα δυσκολοι και μη παραγωγικοι...
εχετε το νου σας στις επομενες πορειες για να δειτε και να παρατηρεισετε το πως ξεκινουν τα επισοδεια...

ασε που την Κυριακη μαλλον πεταει το Καντηλι, για οργανωθειτε...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό redbaron » Σάβ Φεβ 18, 2012 2:03 pm

οσοι ειναι απο περιοχή πεντέλη βριλήσσια χαλάνδρι και θέλουν να οργανωθούμε για να μοιραζόμαστε την διαδρομή κάποιες φορές, να ανταλάξουμε τηλέφωνα.

redbaron
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Σάβ Φεβ 18, 2012 7:07 pm

αυριο εχει αποστολη στον σταυρο αραχωβας 8)

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό Tornado » Σάβ Φεβ 18, 2012 7:56 pm

tsouloufis έγραψε:αυριο εχει αποστολη στον σταυρο αραχωβας 8)


Kαι αν είναι κανεις από αθηνα υπάρχει μια θέση.....

Tornado
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Φεβ 18, 2012 9:21 pm

ειμαι μεσα Γιαννη αλλα δεν απαντας στο τηλ σου....

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Φεβ 18, 2012 9:34 pm

tsouloufis έγραψε:αυριο εχει αποστολη στον σταυρο αραχωβας 8)


τι ωρα ειναι η αναχωριση, για να οργανωθουμε?
και τελικα να παμε αλλου...
χαχαχαχα
καντηλι - Αγια...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τρί Φεβ 21, 2012 11:21 pm

κατι παιζει αυριο για Βγεθι...
το νου σας...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Φεβ 23, 2012 7:49 pm

αντε να δουμε κι αυριο...
μαλλον Κερατεα η Βγεθι θα παμε, αλλα παιζει και βολτα στον Κιθαιρωνα αν ο Διονυσης πει οτι δεν ειναι μονο για τσουλιθρα...χλωμο βεβαια
για να οργανωθουμε υπαρχει θεση...6974704023

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Φεβ 24, 2012 7:12 pm

απ'οτι φαινετε αύριο θα είναι μια χαρά από κορυφή για πόρτο για extreme πτήση :mrgreen:

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό badoulis » Παρ Φεβ 24, 2012 7:33 pm

tsouloufis έγραψε:απ'οτι φαινετε αύριο θα είναι μια χαρά από κορυφή για πόρτο για extreme πτήση :mrgreen:


Εμάς τους μικρούς μας παίρνει να έρθουμε για τσουλιθρίτσα; Ε, καλέ κύριε;

Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Φεβ 24, 2012 8:33 pm

badoulis έγραψε:
tsouloufis έγραψε:απ'οτι φαινετε αύριο θα είναι μια χαρά από κορυφή για πόρτο για extreme πτήση :mrgreen:


Εμάς τους μικρούς μας παίρνει να έρθουμε για τσουλιθρίτσα; Ε, καλέ κύριε;


ευκολα ... η παραλια ειναι πολυ μεγαλη

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Φεβ 25, 2012 2:52 am

για οσους δεν θα πανε στην υψηλη του Κιθαιρωνα με τον Τσουλουφη και θελουν καπου κοντα μαλλον για καντηλι μαε βλεπω. Βεβαια Ν/Δ στο καντηλι με επερχομενη καταιγιδα δε σημανει οτι θα μας κανει τη χαρη, αλλα ας παμε και βλεπουμε...
κατα τις 1:30 στην προσγειωση λογικα θα ειναι καλα μιας και οι επιστημονες τοτε περιπου λενε οτι θα γυρισει...
αν παλι εχει καποιος καμια καλυτερη ιδεα για κοντα, ας μιλησει τωρα ειδαλλως ας σωπασει για παντα...
οποιος θελει και μπορει να συμβαλει στα εξοδα μετακινησηςθεση υπαρχει
6974704023

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό para-mageiras » Σάβ Φεβ 25, 2012 9:01 am

γεια σου ρε παναγιωτη.απλα δεν καταλαβαινω που εχετε δει τους νοτιαδες ολοι σας και γω δεν τους βλεπω! μονο ο tzak norris θα πετουσε σε νοτια πλαγια οταν παντου ειναι βορας! :!:

para-mageiras
EN B
 
Δημοσ.: 113

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό focman » Σάβ Φεβ 25, 2012 9:40 am

Παραμαγειρα, φέρε μια πατσα στο 5 και μην ρωτάς πολλά για τον καιρό !!!

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό vagos » Σάβ Φεβ 25, 2012 10:34 am

para-mageiras έγραψε:γεια σου ρε παναγιωτη.απλα δεν καταλαβαινω που εχετε δει τους νοτιαδες ολοι σας και γω δεν τους βλεπω! μονο ο tzak norris θα πετουσε σε νοτια πλαγια οταν παντου ειναι βορας! :!:



απο χλωμο εως μελανιασμενο το βλεπω και εγω το καντηλι ! αλλαξε πλευση COP θα φατε ξερο West στη μαπα :wink:


EDIT 10:04 : η πρωγνωση για καντηλι βελτιωθηκε σημερα το πρωι :o !(δλδ σκετο χλωμο τωρα , δεν θα μελανιασει :P )


ασθενεις και ντου απο παντου , τα θαλασσοδυτικα θα 'ναι καλα ,,αλλα θαλασσο-spot παλι ? :(

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Φεβ 25, 2012 12:33 pm

ναι για αυτο ειπα οτι ειναι χλωμο, δεν το εβλεπα για σιγουρο...
τωρα αν εχετε καμια αλλη ιδεα μιλατε...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό freezman » Σάβ Φεβ 25, 2012 12:49 pm

για αυλωνα τι λετε?δειχνει καλα...οσες πι8ανοτητες εχει ν πεταει το καντηλι εχει κ εκει!

....την υπογραφή μου και το πανί μου προσέχω που τα βάζω...
freezman
EN B
 
Δημοσ.: 100

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Φεβ 25, 2012 1:16 pm

λες να παμε δηλαδη?
οχι σπουδαια πραγματα... η ασταθεια θα ειναι σχετικα μικρη οπως χθες... και ο δυτικος ειναι πολυ επιφοβος σημερα, γιατι ειναι γενικο και οχι τοπικο φαινομενο και διπλα στο Κιθαιρωνα ειναι μονο Δυτικος...
επεσε και η ιδεα για υπατο

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Κυρ Φεβ 26, 2012 9:59 am

κιθαιρωνας πεταει παλι σημερα .......

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Κυρ Φεβ 26, 2012 11:16 am

Όσοι είμαστε για Αγία Μαρίνα το ραντεβού είναι 13:00 στην προσγείωση. :)

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Φεβ 26, 2012 11:22 am

οκ...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό georgex » Κυρ Φεβ 26, 2012 12:19 pm

δεν το βλέπω να κάνει Αγία Μαρίνα σήμερα
πιό σίγουρα Ανάβυσσο

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Re: πεταει ο γαϊδαρος

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Κυρ Φεβ 26, 2012 12:33 pm

Εντάξει βρισκόμαστε εκει και κανονίζουμε

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες

cron