Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 7:41 pm
Text Size

Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Προσγείωση Πλαταιών

Που θα πετάξουμε, πότε και πως θα πάμε εκεί

Συντονιστής: Moderators

Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό freedom » Πέμ Μαρ 22, 2012 3:08 pm

Αγαπητοί Φίλοι

Λόγο σοβαρών προβλημάτων υγείας ανθρώπων του οικογενειακού μου περιβάλλοντος , αυτή την περίοδο δεν έχω τον χρόνο να ασχοληθώ με την προσγείωση των Πλαταιών. Η προσγείωση αυτή ανήκει σε όλους μας.
Εάν μπορεί ας αναλάβει κάποιος –οι η ο ΑΟΚ την διευθέτηση της.
Όποιος θέλει να ασχοληθεί ας επικοινωνήσει μαζί μου για τις λεπτομέρειες.
Η 1η και ΑΜΕΣΗ εργασία που πρέπει να γίνει αφορά τον ψεκασμό για τα χόρτα εντος 10 ημερών από σήμερα πριν ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ.

Ευχαριστώ πολύ

Διονύσης

freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό rr » Πέμ Μαρ 22, 2012 10:57 pm

Διονυση μου πιο οικολογικο κ ενδεχομενως πιο φθηνότερη λύση ενα φρεζαρισμα με τρακτερ. Αν ήμουν εκεί θα το έκανα εγω. :)

rr
EN A
 
Δημοσ.: 18

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Μαρ 23, 2012 12:13 pm

για το θέμα που έθεσε ο Διονύσης θα ήθελα να πω τα κάποια πράγματα :

καταλαβαίνουμε απόλυτα ότι ο Διονύσης για τους δικούς του λόγους δεν προλαβαίνει να ασχοληθεί με την προσγείωση.
ο ΑΟΚ έχει περίπου 70 μέλη από τα οποία καμιά 40αρια είναι ενεργά + τους υπόλοιπους που έρχονται καθημερινά Πλαταιές και δεν είναι στον ΑΟΚ .τα 3 άτομα που τρέχουν τον ΑΟΚ έχουν όλη την καλή διάθεση να τον τρέχουν για πολλά χρόνια ακόμα αλλά πιστεύω ότι αυτό δεν είναι σωστό . καλό θα είναι και άλλοι πιλότοι να βοηθήσουν στο τρέξιμο του σωματίου ώστε να νιώσουν και αυτοί ότι είναι ενεργά μέλη.

καταλαβαίνω ότι το 95% των μελών είναι εκτός Πλαταιών αλλά αυτό δεν νομίζω να είναι πρόβλημα στο να βοηθήσουν σε κάποια θέματα που έχει ο ΑΟΚ μιας και από δω και πέρα σχεδόν καθημερινά έρχονται πολλοί στο βουνό.

Γιαυτους του λόγους καλώ :
κάποιον να αναλάβει άμεσα να μαζέψει τα χρήματα για το ενοίκιο της προσγείωσης από τα οποία χρήματα θα βγουν και τα έξοδα για την συντήρηση της(αγορά φυτοφαρμάκων).
επισεις κάποιοι και εγώ μαζί θα πρέπει να θυσιάσουν μια πτήση εν καιρό για το καθάρισμα από τα γαϊδουράγκαθα τα οποία δεν τα πιάνει το φάρμακο.

τον ψεκασμό για τα χόρτα θα τον αναλάβω εγώ.

rr το φρεζάρισμα δεν κάνει γιατί μετά αν ρίξει μια βροχή τα χόρτα θα φτάσουν τα 2 μέτρα.

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Μαρ 23, 2012 12:23 pm

το μεσημερι θα ειμαι εκει και δε θα πεταω....
αναλαμβαμω εγω για σημερα να μαζεψω απο οσους θελουν να δοσουν χρηματα....
θα δημιουργηθει μια λιστα στην οποια θα γραφουμε το ονομα, το ποσο και την υπογραφη του καθε ενος.... και για τυπικους λογους προτεινω να κοινοποιηθει στο τελος...
αυριο καποιος αλλος...

Τελευταία επεξεργασία απο KITSMAN την Παρ Μαρ 23, 2012 12:30 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό badoulis » Παρ Μαρ 23, 2012 12:25 pm

Για το ξεγαϊδουραγκάθισμα μπορείς να με υπολογίζεις (κυρίως σκ όμως). Αλλά θέλω μουσική υπόκρουση με τραγούδια της εργατιάς στη διαπασών.


Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Μαρ 23, 2012 12:27 pm

Έχουμε γίνει πολλοί και αυτό έχει κάποιες αυξημένες απαιτήσεις σε οργάνωση, κυρίως για την δική μας ασφάλεια και την προστασία του εξοπλισμού μας. Αν αναλάβουν πολλοί από κάτι μικρό τότε θα είναι εύκολο για όλους μας.

Ο ΑΟΚ ξεκίνησε οικογενειακά το 2004 και τόσα χρόνια ήταν εύκολη η διαχείριση. Τώρα χρειαζόμαστε περισσότερα άτομα να βοηθήσουν. Βέβαια έχουμε μια ιδιαιτερότητα σε σχέση με άλλες περιοχές στην Ελλάδα. Δεν μένουμε κοντά στο χώρο πτήσης (εκτός κάποιων τοπικών), πάμε πετάμε και φεύγουμε.

Πρέπει όμως να βάλουμε τώρα τις σωστές βάσεις για να μην έχουμε προβλήματα στο μέλλον. Πρέπει να νιώθουμε τον Κιθαιρώνα σπίτι μας και να του φερόμαστε ανάλογα. Τόσα χρόνια μας έχει φερθεί με τον καλύτερο τρόπο και συνεχίζει.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Μαρ 23, 2012 12:28 pm

badoulis έγραψε:Για το ξεγαϊδουραγκάθισμα μπορείς να με υπολογίζεις (κυρίως σκ όμως). Αλλά θέλω μουσική υπόκρουση με τραγούδια της εργατιάς στη διαπασών.


Κάτι σαν και αυτό ας πούμε???


Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό car00ly » Παρ Μαρ 23, 2012 12:53 pm

Επειδη ειχα την τυχη να γεννηθω Βοιωτος αγροτης...καλο θα ηταν να την περιποιηθουμε με ενα τρακτερ. Λοιπον τρακτερ παρελκομενα και εργασια δικα μου..Ας μαζεψουμε κατι για τα καυσιμα και θα γινει καλη δουλεια μια και εξω.

car00ly
EN B
 
Δημοσ.: 96

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό paramick » Παρ Μαρ 23, 2012 1:33 pm

RESPECT

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό vagos » Σάβ Μαρ 24, 2012 8:56 am

car00ly έγραψε:Επειδη ειχα την τυχη να γεννηθω Βοιωτος αγροτης...καλο θα ηταν να την περιποιηθουμε με ενα τρακτερ. Λοιπον τρακτερ παρελκομενα και εργασια δικα μου..Ας μαζεψουμε κατι για τα καυσιμα και θα γινει καλη δουλεια μια και εξω.



να 'σαι απ' την Καλλιθεα και να 'χεις και Βαγαιους φιλους !!!!!


pppssssss ,,,MEGALI TIXI ! :P

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Προσγείωση Πλαταιών

Δημοσίευσηαπό car00ly » Σάβ Μαρ 24, 2012 11:41 am

Βαγαιους και Καπαρελλεους παρακαλω!!! :D

car00ly
EN B
 
Δημοσ.: 96


Επιστροφή στην Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron