Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 5:37 pm
Text Size

Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Χάρτης Θερμικών στην Ελλάδα - έκπληξη

Που θα πετάξουμε, πότε και πως θα πάμε εκεί

Συντονιστής: Moderators

Χάρτης Θερμικών στην Ελλάδα - έκπληξη

Δημοσίευσηαπό tsoukasvaggelis » Δευτ Μάιος 27, 2013 9:31 pm

Αγαπητοί φίλοι,
στα πλαίσια της νέας σαιζόν του Cross Country για το 2013, και με διαρκή στόχο την επίτευξη μεγαλύτερων αποστάσεων από περισσότερο κόσμο, δουλεύω το τελευταίο διάστημα σε κάτι που θεωρώ σημαντικό και μπορεί να βοηθήσει πιστεύω οποιονδήποτε θέλει να απομακρυνθεί από τη συνηθισμένη του προσγείωση.

Το Cross Country είναι mentality. Σχετίζεται με το τι αντιπροσωπεύει για εσένα αυτό που κάνεις. Προσωπικά όσα χρόνια θυμάμαι τον εαυτό μου, προσπαθήσω να πείσω κόσμο να φύγει, να ταξιδέψει XC.

25 Χρόνια πτήσεων, χρόνια σεμιναρίων, ταξιδιών ανά την Ελλάδα ή εκτός αυτής, αγώνες, αποφασιστικές αποστολές, ανακάλυψης νέων τόπων.

Τι χρειάζεται όμως ένας πιλότος για να το πάρει απόφαση να "την κάνει" για πιο πέρα;
κατα τη γνώμη μου γνώση, θάρρος, σωστή προετοιμασία, ταλέντο, τύχη και επιμονή.

Ολα αυτά αποτελούν αυτό που βαφτίζω XC-Project, στο οποίο προσπαθώ να συγκεντρώσω λίγο τη σκέψη και την πληροφορία που χρειάζεται κάποιος που θέλει να γίνει καλύτερος σε πτήσεις απόστασης.

Μέσα στην αντίστοιχη ιστοσελίδα, θα βρείτε την πληροφορία που έχω συγκεντρώσει τα τελευταία χρόνια και τη μοιράζομαι με ικανοποίηση και ελπίδα ότι θα φανεί χρήσιμη.

Και για να μην λέω πολλά από εδώ, μπείτε στη νέα μου ιστοσελίδα όπου υπάρχει μια έκπληξη...650 περίπου επαναλαμβανόμενα house thermals από όλη σχεδόν την Ελλάδα, σε μια προσπάθεια να επαναποροσδιοριστεί αυτή η λεγόμενη "Χοάνη Αεροδρομίου". Θα ακολουθήσουν και τα outlandings.

Μπείτε λοιπόν, και βλέπουμε στο XC-Project
http://evangelostsoukas.wix.com/greekthermalproject

Βαγγέλης Τσούκας

tsoukasvaggelis
Competition
 
Δημοσ.: 458

Re: Χάρτης Θερμικών στην Ελλάδα - έκπληξη

Δημοσίευσηαπό ever-rest » Τρί Μάιος 28, 2013 12:31 am

Αγαπητέ φίλε,
στα πλαίσια της νέας σαιζόν του Cross Country για το 2013, φρόντισε να βρείς και χρόνο, αλλιώς τα παραπάνω άχρηστα. :|

woman always hope, that man will change, but he won´t. and man hope, that woman will never change, but she will..
ever-rest
EN B
 
Δημοσ.: 109

Re: Χάρτης Θερμικών στην Ελλάδα - έκπληξη

Δημοσίευσηαπό tsoukasvaggelis » Τρί Μάιος 28, 2013 6:14 am

Μπουραζανη ετοιμασου. Φέτος 200

tsoukasvaggelis
Competition
 
Δημοσ.: 458


Επιστροφή στην Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron