Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 1:25 pm
Text Size

Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

ΠΑΠΑΔΑΤΕΣ 6-7-8 ΜΑΙΟΥ

Που θα πετάξουμε, πότε και πως θα πάμε εκεί

Συντονιστής: Moderators

ΠΑΠΑΔΑΤΕΣ 6-7-8 ΜΑΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό stavros » Πέμ Απρ 14, 2005 10:25 pm

Γεια σας φίλες και φίλοι.
Το σωματείο μας προετοιμάζει την 1η συνάντηση Πανελληνίου Πρωταθλήματος που έχει αναλάβει στις 6-7& 8 Μαΐου στις Παπαδάτες Πρεβέζης δουλεύοντας σκληρά και με πολύ κέφι .
Το Site το οποίο έχουμε φτιάξει ειδικά για την διοργάνωση είναι ήδη έτοιμο χάρις την δουλεία και πάλι του Τίτου ,επισκεφτείτε το στην διεύθυνση www.papadates.tk . για περισσότερες πληροφορίες.
Σας δημοσιεύω επίσης την αφίσα της διοργάνωσης την οποία έστησε άψογα ο γραφίστας συναθλητής και φίλος Νίκος Βακράς ο οποίος έχει φτιάξει και το σήμα του σωματείου μας.
Αυτά είναι ένα μικρό δείγμα της προσπάθειάς μας για άρτια διοργάνωση.
Πέρα από το αγωνιστικό σκέλος του τριημέρου προσπαθούμε να κάνουμε την διαμονή σας εδώ πιο ευχάριστη διοργανώνοντας Πάρτυ με δωρεάν σφηνάκια για όσους συμμετάσχουν στην εκδήλωση, επίσης θα έχουμε την στήριξη της Red bull η οποία θα δώσει το παρών για πρώτη φορά σε εκδήλωση αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα προσφέροντας τον ήχο στο χώρο της απογείωσης καθώς και τέντα χωρητικότητας 150 ατόμων στην απογείωση για προστασία των αθλητών από τον ήλιο, και φυσικά αναψυκτικά red bull στους αθλητές.
Σας περιμένουμε όλους να έρθετε και να μας τιμήσετε με την παρουσία σας ,ελάτε να κάνουμε τον αγώνα γιορτή όπως πραγματικά πρέπει να είναι η κάθε συνάντηση αεραθλητών.
Πάρτε λοιπόν τους φίλους σας και ελάτε.

[ img ]

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Δημοσίευσηαπό orck » Παρ Απρ 15, 2005 10:13 am

θα ηθελα να ρωτησω ποσο ειναι το κοστος ασφαλισης που επιβαρυνει τους αθλητες;

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Απρ 15, 2005 10:57 am

Οι αθλητές κάθε χρονιά στο πρώτο αγώνα που συμμετέχουν καταβάλουν ένα ποσό (10-15 ευρώ νομίζω) το οποίο είναι για την ασφαλισή τους μέσω της ομσπονδίας για τους αγώνες της χρονιάς (τους επίσημους).

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό stigma98 » Παρ Απρ 15, 2005 2:13 pm

pedia gia na min berdeuomaste:h asfalisi ine gia fthora se tritous giayto giayto to kostos den ine ke toso megalo.opote gia asfalisi pilotwn den yparxi.

stigma98
EN A
 
Δημοσ.: 28

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Απρ 15, 2005 2:30 pm

σωστά ... δεν το ανέφερα.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό stavros » Τρί Απρ 26, 2005 4:08 pm

Γεια σας φίλοι.
Συνεχίζουμε τις ετοιμασίες για τον αγώνα.
Πήρα αφορμή να γράψω ξανά γιατί αρχίζουν και διαδίδονται περίεργες φήμες που σκοπό έχουν να αποτρέψουν την συμετοχή των αθλητών και ιδιαίτερα νέων πιλότων στον αγώνα και το λυπηρό είναι ότι αυτό γίνεται από υποτίθεται από υπεύθυνο άτομο του χώρου που διαδίδει ότι οι Παπαδάτες θα έχουν καλή οργάνωση αλλά δεν είναι καλό μέρος για πτήσεις και ότι δεν υπάρχουν προσγειώσεις.
Για να προλάβω πιθανές απώλειες από εσάς που θέλετε να ρθείτε και υπάρχει περίπτωση να έχετε ακούσει κάτι τέτοιο σας λέω ότι:
Οι Παπαδάτες είναι σαν όλα τα μέρη τις Ελλάδος όπου έχει προσγειώσεις αλλά για την Α κατηγορία έχει μικρα περάσματα που θέλει να περναει κανεις με ασφαλή ύψος όπως παντού στην Ελλάδα.
Όσον αφορά την Β κατηγορία δεν θα πρέπει να προβληματίζονται οι πιλότοι γιατι θα έχουμε εύκολους πυλώνες για την εμπειρία τους όπου θα είναι αρίστερά της απογείωσης όπου κάποιος θα τους φθάνει ευκόλα και όπου υπάρχει μεγάλος κάμπος για εύκολες προσγειώσεις.
Είναι κρίμα φίλοι μου σε μια σοβαρή προσπάθεια ενός σωματείου να γίνονται χτυπήματα κάτω από τη ζώνη.
Αγαπάμε το άθλημα κάνουμε το κέφι μας και προσπαθούμε για το καλύτερο.

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Απρ 26, 2005 4:19 pm

Σταύρο δεν ξέρω ποιός λες οτι διαδίδει φήμες, αλλά τείνω να συμφωνήσω μαζί του. Όσες φορές έχω έρθει (2) περάσαμε πολύ καλά, η οργάνωση ήταν άψογη, αλλα πτητικά το μέρος έχει -πως να το κάνουμε- κάποια μειονεκτήματα.

1. Συχνά χαμηλές και έντονες αναστροφές (τοχω ακούσει πολλές φορές και τοχω δει και με τα μάτια μου σε 2 διαφορετικές φορές που ήρθα)
2. Ελάχιστες και στενές προσγειώσεις για αρκετά χιλιόμετρα δεξιά της απογείωσης
3. Συχνά δυνατή αύρα κοιλάδας

Στα θετικά:

1. Μεγάλη υψομετρική διαφορά απο την προσγείωση
2. Όμορφη θέα όπου και αν κοιτάξεις
3. Ο καλύτερος κόσμος!! Φυσικά μιλάω για τα γεράκια της Ηπείρου!

Σταύρο ξέρεις πόσο σε συμπαθώ και γω αλλα και όλοι εδώ μέσα, και πόσο αγαπάμε το άθλημα και την Ήπειρο και τα βουνά σας (μας)

Κανείς δεν προσπαθεί να ρίξει χτυπήματα κάτω από την μέση ούτε να βλάψει το σωματείο σας ούτε τίποτα. Σας αγαπάμε σας λατρεύουμε αλλά τα σύκα σύκα, και η σκάφη σκάφη :)

Και φυσικά θα είμαστε εκεί, όπως είμαστε πάντα :)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Απρ 26, 2005 5:03 pm

Σταύρο, θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Αλέξανδρο. Έχω έρθει Παπαδάτες και πραγματικά δεν έχω πάει σε καλύτερα οργανωμένο αγώνα. Οι άνθρωποι εκεί έχετε πολύ κέφι και όρεξη και οργανώνεται εκδηλώσεις όπως λίγοι.

Αλλά από άποψη πτήσης και η δική μου προσωπική γνώμη είναι ίδια. Τώρα ελπίζω την άποψη μας να μην τη θεωρείς χτυπήμα γιατί είναι απλά τι νομίζουμε, και φυσικά μπορεί να κάνουμε και λάθος. Σίγουρα άλλοι πιλότοι έχουν τελείως διαφορετική άποψη. Όλες σεβαστες είναι. Μακάρι να αποδειχθεί ότι έχουμε λάθος και να γίνει ένας καλός αγώνας.

Και για αποφυγή παρεξηγήσεων, ίσως το άτομο που αναφέρεις να είμαι εγώ. Όταν ρωτήθηκα από τον φίλο μου τον Δημήτρη από το Ηράκλειο εαν θα πάω Παπαδάτες του είπα όχι και στην ερώτηση "Γιατι?" του είπα τους λόγους μου (προσωπικούς), όπως νομίζω θα έκανε ο καθένας. Και προφανώς είμαι άσχετος με το μέρος αλλά αυτό το ξέρει ο συνομιλητής μου.

Πολύ φιλικά και με εκτίμηση για την προσπάθεια σας.

Τελευταία επεξεργασία απο badder την Τρί Απρ 26, 2005 5:15 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό stavros » Τρί Απρ 26, 2005 5:12 pm

Σταύρο δεν ξέρω ποιός λες οτι διαδίδει φήμες, αλλά τείνω να συμφωνήσω μαζί του. Όσες φορές έχω έρθει (2) περάσαμε πολύ καλά, η οργάνωση ήταν άψογη, αλλα πτητικά το μέρος έχει -πως να το κάνουμε- κάποια μειονεκτήματα.

1. Χαμηλές και έντονες αναστροφές (τοχω ακούσει πολλές φορές και τοχω δει και με τα μάτια μου σε 2 διαφορετικές φορές που ήρθα)
2. Ελάχιστες και στενές προσγειώσεις για αρκετά χιλιόμετρα δεξιά της απογείωσης
3. Συχνά δυνατή αύρα κοιλάδας
--------------------------------------------------------------------------------
Άλεξ το Ξέρω ότι η διαθεσή σου είναι καλή το ίδιο και η δική μου απεναντί σου χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης θα απαντήσω στα παραπάνω που γράφεις.
1.Με δύο φορές που έχεις έρθει στο μέρος πως μπορείς να βγάζεις απόψη και να υποστηρίζεις δημόσια πράγματα που μπορούν να παρεξηγηθούν;
Η πρώτη φορά που ήρθες ήταν σους πρώτους αγώνες οπου υπήρχε μεγάλη έκταση αναστροφής σε όλη τη βορειοδυτική Ελλάδα την δευτερή δεν ξέρω αλλά και έτσι να ήταν εγώ έχω πάει 20 φορές Παραμυθία και επειδη ήμουν γκαντέμης πεταξα τις 3 ,τι σημαινει αυτό η Παραμυθία δεν παύει να είναι από τις καλύτερες πτήσεις στην Ελλάδα;
Όσο για αν το έχεις ακούσει επειδη ξέρουμε ποιος πετάει στην περιοχή πότε και που σε πληροφορώ ότι το μέρος πετιέται μόνο από τους τοπικούς πιλότους και κανείς δεν έχει τέτοια άποψη από αυτούς άρα μην ακούς το ράδιο Αρβύλα.
2. Δεξιά της απογείωσης για 3- 4 χιλιόμετρα όντως υπάρχουν στενές προσγειώσεις αλλά από κει κ μετά υπάρχει κάμπος όπου υπάρχουν αρκετές προσγειώσεις οι πιλότοι της Β κατηγορίας δεν έχουν καμιά δουλεια να πάνε από εκεί της Α δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα αν ναι τότε να πηγαίναουμε μόνο Έδεσσα να κάνουμε τους Αγώνες της Α να έχουμε άπλετες προσγειώσεις.
Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα που υπαινίσεσαι στο Σαντομέρι παλιότερα που γινόταν αγώνες αριστερά της απογείωσης υπήρχαν περισσότερες προσγειώσεις; η στον Εμπεσό δεξιά της απογείωσης μετά το χωριό και ιδιαίτερα μετά την Χελώνα;
Σον Κιθερώνα το 1998 που γινόταν το πρωτάθλημα πόσοι προσγειώθηκαν σε περίεργα μέρη στο Βουνό και ένας μάλιστα σε αυλή Σπιτιού δτις Ερυθρές λόγο της εντασης που έβγαζε η περιοχή.
3) Όσο αφορά για την Αύρα κοιλάδας έχει κάποιες φορές κάποια ένταση
σε λογικά επίπεδα (όχι πάντα) και ποτέ μα ποτέ δεν δημιούργησε προβλήματα στην πτήση μας.Και ειλικρινα δεν καταλαβαίνω από που έβγαλες αυτά τα συμπεράσματα.
Είναι κρίμα να διαδίδονται τέτοια πράγματα και να πλήτουν μια διοργάνωση.
Αντί να ακούς το κάθε άσχετο με το μέρος που δεν έχει εμπειρία της περιοχής και να σχηματίζεις γνώμη πάρε τηλέφωνο η στείλε κανένα e-mail να ενημερωθείς από αυτούς που ξέρουν την περιοχή.

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Απρ 26, 2005 5:36 pm

Εύχομαι να έχεις δίκιο και να έχω άδικο. Τα λέμε εκεί!

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό stavros » Τρί Απρ 26, 2005 5:46 pm

Και για αποφυγή παρεξηγήσεων, ίσως το άτομο που αναφέρεις να είμαι εγώ. Όταν ρωτήθηκα από τον φίλο μου τον Δημήτρη από το Ηράκλειο εαν θα πάω Παπαδάτες του είπα όχι και στην ερώτηση "Γιατι?" του είπα τους λόγους μου (προσωπικούς), όπως νομίζω θα έκανε ο καθένας. Και προφανώς είμαι άσχετος με το μέρος αλλά αυτό το ξέρει ο συνομιλητής μου.

Πολύ φιλικά και με εκτίμηση για την προσπάθεια σας.
---------------------------------------------------------------------------------
Γιάννη γεια σου.
Δεν ξέρω ποιο είναι το άτομο αυτό από φίλους το έμαθα χωρίς να μου αναφέρουν όνομα μόνο ότι είναι υπεύθηνο άτομο στο χώρο.
Και η αλήθεια είναι ότι δεν με ενδιαφέρει και ποιός είναι άλλωστε δεν έχει κανένα νόημα.
Με ενδιαφέρει όμως αυτή η προσπάθεια που γίνεται η ομαδική τόσους μήνες από όλα τα μέλη του σωματείου να μην πάει στραφη και έχουμε κόσμο που ήθελέ να ρθει και άκουσε φήμες από ανθρώπους που δεν έχουν εμπειρία της περιοχής και του συγγεκριμένου μέρους.
Και αυτός ήταν ο λόγος της παρέμβασης μου ώστε να διαφυλαξω την διοργάνωση και τη δουλεία του σωματείου.

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Απρ 26, 2005 5:55 pm

Σταύρο κανείς δεν θέλει να πάει στράφι η προσπάθειά σας. Και γιαυτό θα είμαι εκεί όπως πάντα είμαι εκεί.

Πες μου όμως πως προκύπτουν τα "χτυπήματα κάτω από τη ζώνη" γιατι ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω...

Όποιος λέει την άποψή του για ένα θέμα κάνει κάτι κακό; Να μην λέμε τις απόψεις μας; Όταν συζητάμε με φίλους και γνωστούς για την άποψη μας για διάφορα πτητικά μέρη στην Ελλάδα να μην λέμε την άποψή μας; Κι αν για κάποιο λόγο η άποψη μας είναι λάθος (θα δεχτώ ότι έχω λάθος) αυτό είναι χτύπημα κάτω από τη ζώνη;;;

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό guru » Τρί Απρ 26, 2005 6:06 pm

Alex, τι έγινε?

Όταν το μέρος δεν έχει ελιές, αρχίζεις και ανησυχείς?

Εγώ έχω ήδη κλείσει ρετιρέ στο σχολείο δύο μέρες πριν την έναρξη.

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Απρ 26, 2005 6:16 pm

Guru πάρε και κανα περιοδικό να διαβάζεις στην προσγείωση και κυάλια για να με βλέπεις όταν θα περνάω από πάνω σου.

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό stavros » Τρί Απρ 26, 2005 6:17 pm

Άλεξ μην το παίρνεις προσωπικά.
Δεν μπορείς να το καταλάβεις αν δεν μπεις στο χόρο να ετοιμάζεις διοργάνωση και να ακούς τέτοια πράγματα.
Και πόσο μάλλον όταν σου λένε ότι ακούγοντε από υπευθυνό άτομο στο χώρο το οποίο επηρεάζει κόσμο.
Ο καθένας έχει δικαίωμα να λέει την αποψή του αλλά κάποιον άλλων έχει ιδιαίτερη βαρύτητα η άποψη και πριν την πουν δημόσια θα πρέπει να το σκέφτονται λίγο περισσότερο.
Τον κόσμο πιστεύω πρέπει να τον παροτρύνουμε να πηγαίνει στις συναντίσεις και όχι να τον αποθαρύνουμε.
Και όταν αυτά δεν ισχύουν και δυσφημίζουν το μέρος και μάλιστα αυτά δεν είναι έτσι όπως τα παρουσιάζουν τότε αυτό είναι χτύπημα κάτω από την ζώνη και δυσφήμιση διοργάνωσης.

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Απρ 26, 2005 8:27 pm

Σύμφωνοι αλλά αφού είναι υπεύθυνος και επηρεάζει, καλό δεν θα ήταν να ξέρουμε και ποιος είναι και τι ακριβώς κάνει? Οχι τίποτα, αλλά δεν είναι πολλοί οι υπεύθυνοι και δεν κάνει να δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.

Αν πάω τελικά στις Παπαδάτες και δεν μου μιλάει κανείς να μην νομίζω ότι φταίει που δεν μου έχει μιλήσει κανείς για το Rexona :P (Αποστόλη θα έχεις κανένα στο ρετιρέ μη τυχον και χρειαστεί?)

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό guru » Τρί Απρ 26, 2005 9:25 pm

norad έγραψε:Guru πάρε και κανα περιοδικό να διαβάζεις στην προσγείωση και κυάλια για να με βλέπεις όταν θα περνάω από πάνω σου.

Άσε Alex, με την περιγραφή που έκανες, μάλλον κλαδευτήρι θα πάρω...

Τώρα σοβαρά, παιδιά χαλαρώστε...

Ρωτήστε πόσοι πιλότοι έχουν πάει στις σούπερ Άλπεις για 15 ημέρες και κατάληξαν να γίνουν εξπέρ στο μπιλιάρδο... Είναι αναπόσπαστο μέρος του σπορ που διαλέξαμε.

Το ποιο σημαντικό μέρος μιας διοργάνωσης είναι ... η διοργάνωση !!!

Και σε αυτό 49 κατασκευαστές συνιστούν Παπαδάτες!!! Θα δούμε φίλους, θα μας κάνουν τραπέζι στην πλατεία, θα πειράξουμε τους άσχετους πιλότους σαν τον Άλεξ και τα υπεύθυνα άτομα σαν τον badder, και γενικότερα θα περάσουμε καλά !!!

Θα τα πούμε εκεί!!!

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό stavros » Τρί Απρ 26, 2005 9:43 pm

Αν πάω τελικά στις Παπαδάτες και δεν μου μιλάει κανείς να μην νομίζω ότι φταίει που δεν μου έχει μιλήσει κανείς για το Rexona (Αποστόλη θα έχεις κανένα στο ρετιρέ μη τυχον και χρειαστεί?)
------------------------------------------------------------------------------
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση Γιάννη προς θεού ,δεν υπάρχει άλλωστε λόγος.
Να αδράξω την ευκαιρεία και να σας πώ ότι με την εγραφή σας θα παίρνετε και κουπόνια με δωρεάν σφηνάκια για τα 2 πάρτυ που θα κάνουμε (Παρασκευή-Σαββάτο)σε club της περιοχής,αυτά για όσους τους αρέσουν τα νυχτοπερπατήματα και δεν αγχόνονται για την απόδοσή τους στον αγώνα.

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Απρ 26, 2005 10:10 pm

τώρα μίλησες στη καρδιά μας...
Δηλώνω υπεύθυνα λοιπόν ότι θα κάνω ότι μπορώ για να έρθω. Άλλωστε για ένα πράγμα για το οποίο είναι γνωστοί ο Πιλότοι Παραλίας είναι η παντελής έλειψη ενδιαφέροντος για την απόδοση τους στον αγώνα. :)

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό guru » Τρί Απρ 26, 2005 11:09 pm

Άρε παιδιά... τι ωραίες αναμνήσεις...






[ img ]
[ img ]




Ουπς!!! Λάθος φωτό... Αυτές ήθελα να βάλω...


[ img ]

Υ.Γ. Άλεξ είναι εντάξει το κλαδευτήρι ή θες κάτι άλλο (αλυσοπρίονο).

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Απρ 27, 2005 12:07 am

Σε πρόλαβαν άλλοι. Στις πρόσφατες εξετάσεις στο Μεσολόγγι ένας εξεταστής ζήτησε να επιθεωρήσει τον εξοπλισμό των πιλότων. Ε σε πληροφορώ ότι υπήρχαν πιλότοι που έιχαν μαζί τους πριόνι. Λες να είχαν δει τις φωτογραφίες???

Και παραθέτω φωτο εξεταζόμενου πιλότου σε στάση προσοχής κατα την επιθεώρηση. Προσέξτε στον εξοπλισμό του (προσεκτικά και πολύ επιμελημένα τοποθετημένο πάνω σε ειδικό κουβερλί) το άσπρο εξάρτημα που όσο και αν σας θυμίζει είδος καθημερινής χρήσης, πρόκειται για ειδικό όργανο που χρησιμοποιήτε από ΠΠΠ (πολύ προχωρημένους πιλότους) για να αφουγκράζονται το καιρό. Η τελευταία εξέλιξη στην τεχνολογία πρόβλεψης καιρού.

[ img ]

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό apo » Τετ Απρ 27, 2005 6:14 am

Το ποιο σημαντικό μέρος μιας διοργάνωσης είναι ... η διοργάνωση !!!

Αυτό απο μόνο του νομίζω οτι είναι η καλύτερη των απαντήσεων...
Δεν έχω ξαναδεί περισσότερο κέφι σε διοργάνωση....και θέλω να το ξανα δώ!

Θα τα πούμε εκεί!!!

apo
EN A
 
Δημοσ.: 19

Δημοσίευσηαπό norad » Τετ Απρ 27, 2005 11:39 am

ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΙΕΣ!!!!! ΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑΠΑ

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό achim » Τετ Απρ 27, 2005 4:42 pm

Στους εξ ανατολών συναδέλφους αλλά και σε όλους τους υποψήφιους συμμετέχοντες έχω να πω τα εξής:
Εκτός απο τις δύο μέρες του αγώνα το 2003 όποιες άλλες φορές πέταξα και εγώ και αρκετοί άλοι απο το Αγρίνιο στις Παπαδάτες, στο Σκιαδά (το βουνό εμπρός) και γενικότερα στη περιοχή κάναμε μιά χαρά πτήσεις.

Και εφόσον για τη διοργάνωση δε τίθεται θέμα ότι αποτελεί πρότυπο ψηφίζω δαγκοτό Παπαδάτες :wink:

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Δημοσίευσηαπό achim » Τετ Απρ 27, 2005 4:44 pm

διόρθωση : δαγκωτό

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Επόμενο

Επιστροφή στην Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες