Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 2:59 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Τεχνικά θέματα - Helpdesk sky.gr

sky.gr

Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Θέματα που αφορούν το site. Ερωτήματα για τη λειτουργία του και υπόδειξη προβλημάτων.

Συντονιστής: Moderators

Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Νοέμ 30, 2010 5:03 pm

Κώδικας: Επιλογή όλων
Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημα αναζήτησης.


ωραίο κι αυτό....

δλδ τώρα αν δεν θέλουμε να κάνουμε login, απαγορεύεται να δούμε τα ενεργά θέματα, ή μηπως έγινε για οικονομία resources?

προοδος...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Νοέμ 30, 2010 7:47 pm

την λύση στο πρόβλημα την λες ο ίδιος. Κάνε login. Για να κάνεις αναζήτηση σημαίνει ότι κάποιον λόγο έχεις άρα μπορείς πολύ απλά να εγγραφείς αν δε το έχεις κάνει ήδη (γενικά μιλάω).

Τώρα για την ειδική περίπτωση που κάποιος θέλει να κάνει αναζήτηση αλλά ταυτόχρονα να μην θέλει να είναι συνδεδεμένος προκειμένου να μην βλέπουν οι άλλοι ότι είναι online, ενώ κατοικεί στα νότια προάστια των Αθηνών και έχει για άβαταρ μια νεκροκεφαλή υπό black light, θα πρέπει να ιεραρχήσουμε τις προτεραιότητες της ασφάλειας του site πιο ψηλά από την εν λόγω εξαίρεση.

Τον τελευταίο καιρό έχουμε δεχτεί διάφορες επιθεσούλες, κάτι πρέπει να καταλαβαίνετε από τα διάφορα xxx που σκάνε στο φορουμ. Όσο και αν φαίνεται περίεργο σε κάποιους (ναι jolly εσένα εννοώ) το να θέσεις τη δυνατότητα αναζήτησης στους εγγεγραμένους, βοηθάει.

Η αναζήτηση επιτρέπεται στα μέλη του sky.gr κάτι που νομίζω ότι είναι φυσιολογικό. Όποιος είναι μέλος μπορεί.

Κάνω αρκετές αλλαγές τελευταία και σύντομα θα έχουμε διορθώσει όλα τα θέματα. Φυσικά προοδεύουμε.

Αν υπάρχουν και άλλοι που θέλουν να κάνουν αναζήτηση στο φόρουμ και ενώ έχουν λογιαριασμό να προτιμούν να μην συνδέονται για να μην φαίνεται αν είναι online, να μας το αναφέρουν εδώ... για να δουμε αν πρέπει να κάνουμε κάτι πιο σύντομα.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Νοέμ 30, 2010 8:25 pm

spoken like a true "administrator"...

καλυφθηκα...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Νοέμ 30, 2010 8:34 pm

υγ.
είναι καταπληκτικά ενδιαφέρουσα η λογική μερικών ανεπαρκών τύπων πχ μπάτσοι, αδμινιστρέιτος κλπ, που στην ανικανότητά τους να στοχεύσουν το πραγματικό πρόβλημα, δημιουργούν επιπρόσθετο πρόβλημα σε αυτούς οι οποίοι ΔΕΝ δημιουργούν πρόβλημα, αλλά είναι αναγκασμένοι να υφίστανται, την ενόχληση κι απο τους 2 αθροιστικά...

φυσικά απο την οπτική γωνία του "αδμιναρά" αυτό δεν είναι ορατό... θεωρεί οτι έλυσε το πρόβλημα για "το καλό τους"....

πχ αντί να βρεί λύση για τα spam bots, κάνει το φορουμ πιο "κλειστό" στον έξω κόσμο, δυσκίνητο κλπ, και νομίζει οτι το πρόβλημα είναι αυτός που το επισημαίνει...

πιφ.... ουστ...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Νοέμ 30, 2010 9:50 pm

χαχαχαχαχαχα

Και προς στιγμήν παραξενεύτηκα...

Σεβαστή η άποψη σου όπως όλες όσες έχεις εκφράσει κατα καιρούς, άσχετα με το ποιον εκπροσωπούν και αφορούν.

Ναι ως admin έχω λόγους που κάνω κάποια πράγματα και φυσικά δεν έχουν καμία σχέση με τα όσα λες. Μάλλον βλέπεις παντού άτομα που θέλουν να σε περιορίσουν και να αποκαλύψουν τα μυστικά σου. Δικαίωμα σου αλλά έχουμε πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθούμε.

Και ως admin ναι αποφάσισα ότι προκειμένου το sky να είναι περισσότερο ασφαλές για να είναι διαθέσιμο στα μέλη του, να έχουν δικαίωμα αναζήτησης στο φορουμ μόνο τα μέλη του. Το θέμα που αναφέρεις αφορά μόνο τους guests. Οι υπόλοιποι δεν έχουν κανένα απόλύτως θέμα. Αν είσαι μέλος μπορείς να κάνεις κανονικά αναζήτηση. Αν δες είσαι δεν μπορείς (προσωρινά)

Επίσης έγραψα ότι θα λυθεί το ζήτημα σε λίγο καιρό. Αν δεν μπορείς να περιμένεις λυπάμαι αλλά προταιρεότητα έχει η ασφάλεια.

Ευχαριστώ λοιπόν για τα καλά σου λόγια και συνεχίζω να λειτουργώ με γνώμωνα την βελτίωση και την ασφάλεια. Και αν με θεωρείς ανεπαρκή δεν υπάρχει κανένας λόγος να υφίστασαι όλα αυτά. Δεν σε υποχρεώνει κανείς. Δεν είπα ότι έκανες κάτι αλλά κάποιοι άλλοι κάνουν και λυπάμαι που σε ξεβολέψαμε από την διαδικασία ανωνυμίας αλλά πρέπει να λύσουμε το πρόβλημα.

Και επειδή ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην θες να έχεις τον τελευταίο λόγο, δεν θα συνεχίσω να συζητάω κάτι το οποίο είναι αυτονόητο και η κοινή λογική προτάσσει. Δικαίωμα σου να έχεις την άποψη σου. Δικαίωμα μας όμως να κάνουμε και τα αναγκαία για το site. Και το επιχείρημα ότι σου δημιουργούμε πρόβλημα άστο. Γιατί ως μέλος δεν έχεις πρόβλημα.

Υ.Γ.
Ωραία τα παραδείγματα αλλά άστοχα.
Μπορεί να μην συμπαθείς τους μπάτσους αλλά αν σε κλέβανε θα ήθελες να πάρουν πρωτοβουλία για να πιάσουν τους κλέφτες. Αν είχες ιδέα για το πρόβλημα θα είχες δικαίωμα να μιλάς και για το πως στοχεύουν σε αυτό.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό cleo » Τρί Νοέμ 30, 2010 10:02 pm

ΡΕ ΣΥ ΤΖΟΛΛΑΚΟ, ΥΠΑΡΧΕΙΣ???

Υπάρχουν άλλα φόρουμς, που ακριβώς επειδή αναφέρονται σε συγκεκριμένο κοινό και λειτουργούν ως clubs δεν σε αφήνουν ούτε καν να δεις τα θέματα ως επισκέπτης, εάν δεν έχεις κάνει register κι εκείνοι να σε έχουν αποδεχτεί ως μέλος

Αφού θα λυθεί λένε... γιατί άνδρα θέλω τώρα τον εθέλω;;; :shock:

Έλα για καμιά πτήση και κάνε login :mrgreen:

cleo
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τρί Νοέμ 30, 2010 10:06 pm

edit:

φιλακιαααα :D

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Δεκ 01, 2010 12:27 am

Μια και ειμαι σε καποια boards admin (ασχετα με παρα5) εχω να πω τα εξης....

ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΝ ADMIN
1. Οι admins έχουν παντα δίκιο !! Οι κανόνες που βάζει ο admin δεν είναι προς συζήτηση !! Αυτό αλλωστε λέω και εγω στα δικά μου. Χοντρα -χοντρα ... αν σου αρέσει ... :D
2. Το login μετραει γιατι μπαινει η ip του χρηστη στα logs και ετσι μπορεις να μπλοκαρεις κακοβουλες ips (δηλαδη κακοβουλους χρήστες), ακόμα και να τους χτυπήσεις το pc τους (αν ξέρεις).
3. Η σωστή λειτουργία (και όχι θέμα ασφάλειας) είναι το καθηκον του admin, δηλαδή να προσφέρει ένα χωρο για συζήτηση χωρίς παρενοχλήσεις από τρίτους και αυτό τον αναγκάζει να εποπτεύει καθέ ip που μπαινει και μιλάει στο forum (badder μην κοιτάς την δικία μου, είμαι με proxy !), όπως επίσης και κάθε message κλπ.
4. O admin ξέρει ότι αν πατησω 1 κουμπί μπορώ να του ρίξω το board, πως μπορώ να του ρίξω 1 trojan (δε λεω το τροπο, ξεχαστε το) όμως γνωρίζει ότι κανεις δεν θα ασχοληθεί με 1 board που συζητάνε για παρα5, όπως επίσης ξέρει οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν ούτε καν τι είναι ip. Προστατευει λοιπόν 1 board μόνο αν δει χαζές κινήσεις από τρίτους, όπως καποιά posts που έγιναν πριν 2 μέρες με σκοπό να αποφύγει αυτούς τους χαζο-spamers ή έστω και χαζο-hackers. Τους επαγγελματίες δυστηχώς δεν μπορει να τους αποτρέψει (αλλά όπως είπα κανείς τέτοιος δεν θα ασχοληθεί με το board αυτό).
5. και τί έγινε αν φαίνεται ποιος είναι online και ποιός όχι? Εχουμε τίποτα να κρύψουμε?

ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΑΝ USER
1. Οι users είναι το board και όχι μόνο ο admin. Αν ο user δεν γράψει τότε απλά είσαι σε ένα δωμάτιο μόνος σου και μονολογείς, έχεις ένα πεθαμένο board. Οπότε κοιτάς να κάνεις τα "χατηρια" που ζητάει η πλειοψηφία. Αρα οι users έχουν δίκιο !!!
2. Το θέμα ασφαλείας που στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν είναι παραπάνω από ένα καθημερινό backup της database και μόνο αυτής (όλα τα άλλα ξαστηνονται , η database όμως είναι μία και μοναδική για κάθε board) δεν σε εμποδίζει να έχεις ένα "ανοικτο" board.
3. Το board αυτό δεν είναι παράνομο, ή τουλάχιστον δεν πραγματεύεται παράνομα πράγματα. Επίσης απευθείνεται σε μικρό κοινό (πόσοι είναι αλλώστε οι παραπεντίστες σε όλη την Ελλαδα των 11.000.000 ανθρώπων) , άρα είναι συμφέρον του να είναι ολάνοικτο για να μην δυσκολεύει καποιους να μπουν , να διαβάσουν και ενδεχομένως να γράψουν (να κινείται το πράγμα) .... όπου δυσκολεύει βάλτε την λέξη βαριούνται.
4. Δεν θέλω να με βλέπουν αν είμαι online γιατί δεν γουστάρω να δίνω λογαριασμό σε κάνενα.



Ολα τα παραπάνω σε μιά ζυγαρία και οι σκέψεις δικές σας.......

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Δεκ 01, 2010 9:44 am

(badder μην κοιτάς την δικία μου, είμαι με proxy !)
ΧΑ ΧΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΑ ΚΑΝΕΙΣ??? :lol: :lol: :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Δεκ 01, 2010 9:47 am

Sprayman έγραψε:(badder μην κοιτάς την δικία μου, είμαι με proxy !)
ΧΑ ΧΑ. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΑ ΚΑΝΕΙΣ??? :lol: :lol: :lol:

Μην τσακώνεστε. Στείλτε μια κάρτα αγάπης ο ένας στον άλλον όπως αυτή.....

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Δεκ 01, 2010 10:57 am

@dim

Συμφωνώ με όλα όσα έγραψες. Εδώ μπορεί να είμαι διαχειριστής. Αλλά έχω υπάρξει και χρησιμοποιώ fora ως χρήστης. Καταλαβαίνω το σκεπτικό. Αλλά το θέμα είναι προσωρινό και αναγκαίο. Μιλάμε για μερικές μέρες, και μόνο για τους guests.

Πάντως το να ξαναστηθεί το board δεν είναι απλό ειδικά με τα customizations που έχουμε κάνει εδώ.

Και οι 2 χρησιμοποιούμε τις Κάτω Χώρες (και εγώ VPN).

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό adreas » Τετ Δεκ 01, 2010 2:16 pm

Οι μπάτσοι πληρώνονται για τη δουλειά τους. Οι admins σε τέτοιου είδους μικρά fora είναι εθελοντές που αφιερώνουν χρόνο και φτιάχνουν κάτι για δημόσια, τζάμπα χρήση. Σίγουρα χρειάζονται χρήστες αλλά οι χρήστες είναι περισσότεροι, λιγότερο αναγκαίοι και αν χαθεί κι ένα 5-10% μπορεί να μην το πάρει και κανείς χαμπάρι ενώ αν τα βροντήξει ο διαχειριστής, το forum χάνεται.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Δεκ 01, 2010 2:18 pm

adreas έγραψε:Οι μπάτσοι πληρώνονται για τη δουλειά τους. Οι admins σε τέτοιου είδους μικρά fora είναι εθελοντές που αφιερώνουν χρόνο και φτιάχνουν κάτι για δημόσια, τζάμπα χρήση. Σίγουρα χρειάζονται χρήστες αλλά οι χρήστες είναι περισσότεροι, λιγότερο αναγκαίοι και αν χαθεί κι ένα 5-10% μπορεί να μην το πάρει και κανείς χαμπάρι ενώ αν τα βροντήξει ο διαχειριστής, το forum χάνεται.

TILEFONA DEN SIKONES ,,,,XRONIA POLLA GIA XTHES ESI ! :mrgreen:


:idea: GREEKGLISH ,,NA ME BAN :pppppppp
( NE THELOUME KAI MASTIGIO :lol: :lol: )

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό adreas » Τετ Δεκ 01, 2010 3:29 pm

Καλέ τι τηλέφωνο να σηκώσω, είμαι Ινδία (και τώρα δεν ανάβω το κινητό για να μη χρεωθώ τα SMS για τις αναπάντητες) μέχρι αρχή 2011. Κανόνισε να πετάξουμε κανένα Σταυρό, πρέπει να κάνουμε σωστό ποδαρικό στο 2011.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Δεκ 01, 2010 5:33 pm

sorry gia ta greekglish, grafo apo apomakrismeno ypologisti kai den dexetai ellinikous xaraktires.

Tolmo na po pantos oti to domain kostizei 8.50 dollaria ta 2 dronia kai to hosting peripou ta 20-50 euros to mina (analogow to paketo). Dedomenou oti den yparxei diafimisi edo mesa gia na bgoun ta eksoda, tote mporoyme na dosoyme ta eysima stoys admins poy anti na xalane 50 euro ton mina se kafeteries ,tavernes, klp, se ena mp0urd3l0 vre adelfe, ta xonei edo gia na ektononomaste.Kanei to vitsio toy kai emeis to diko mas, alla aytos to plironei ayto to vitsio !!!!.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Δεκ 02, 2010 7:26 am

adreas έγραψε:Καλέ τι τηλέφωνο να σηκώσω, είμαι Ινδία (και τώρα δεν ανάβω το κινητό για να μη χρεωθώ τα SMS για τις αναπάντητες) μέχρι αρχή 2011. Κανόνισε να πετάξουμε κανένα Σταυρό, πρέπει να κάνουμε σωστό ποδαρικό στο 2011.



:idea: σωστο ποδαρικο ,,ειναι μια η δυο Kith tops to Germ σε μια μερα με πολλες Κερκυραικες ασταθειες και ως bonus το ισως προωρο κολυμπι Θεοφανειων !
(ΤΣΟΥΛΟΥΦΙΙΙ--- ΡΗΓΑΑΑΑ βαρκααααααααααα ????)
:twisted: μου γινες cross countras τωρα ,,,,και ξεχασες τι ειχες κανει μαζι με τον αλλον Αντρικο σε αυτο το κακομοιρο το sportaki σου εεε !!:lol:
μην ανησυχεις κατσε να μπει ο Μαρτης και θα σας τα ζαλισουμε και φετος :mrgreen:
------------------------------------------------------------------------------------------
off topic παλι εεεε???....θελω να παρω παρθενια στο ban λεμε !!!! :twisted:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Δεκ 02, 2010 3:56 pm

σπεσιαλ οφτοπικ απάντηση, για να σωθεί λίγο το άλλο οφτοπικ θεμα :P



Subject: Διερεύνηση ατυχήματος στην Κρήτη

vagos έγραψε:
JollyRoger έγραψε:και πως ξέρουμε οτι η προσγείωση με εφεδρικό ανάμεσα στα ορθια κοτρόνια, είναι καλύτερη απο controlαριστή προσγείωση με τη γραβάτα;


ΟΥΥΥΦΦΦΦΦ,,,, ειλικρινα ειχα ανησυχησει οτι θα μας αφησεις οριστικα :? ... μας ελειψες βρε ιδιετερε :lol: ,,,, βρησε ,,,,αντεδρασε ,,,χωσε ελευθερα :)
για να είμαι ειληκρινής, μου έχει χαλάσει η εντύπωση χαβαλέ που είχα μεχρι πρότινος εδω μέσα...

vagos έγραψε:αχρειαστα να 'ναι , αλλα αυτα μαθαινονται επιτοπου πειρατη :lol:
,,,,αλλα πολυ pc pilots βλεπω εδω,,,,,, τους οποιους διστυχως δεν βλεπω καθολου στο βουνο τωρα τελευταια :twisted:
επι τόπου μαθαίνονται, αλλά αν αυτό έχει σχέση, τότε μέρος αυτού του forum, και ειδικά το εν λόγω θρεντ του γιάννη, κρίνεται αχρηστο... προσωπικά διαφωνώ...

vagos έγραψε:καλυτερα να μην μενουμε μονο στα PCια μας ,,,και ακομα καλυτερα να μην εχουμε ενδιαφερον μονο για τετοιου ειδους videaκια τα οποια μας τρομοκρατουν φτιαχνοντας τα απειρα σεναρια υποσεινηδιτα στο μυαλο μας ,,,πριν καν βαλουμε το πανι στο αμαξι να παμε να πεταξουμε !
(I mean no worries δεν θα χρειαστει εφεδρικο ποτε πατωντας το "enter" ,,,το πολυ πολυ κανα format να κανετε που νομιζω το 'χετε για πλακα :) )
εγώ πάλι νόμιζα οτι συζητούσαμε την θεωρητική (επειδή πρακτικά αντιδράς ενστικτωδώς, δεν σκέφτεσαι, κι ας λέει ο καθείς το μακρύ και το κοντό του :p) επιλογή του εφεδρικού, υπο άκρως αμφίβολες συνθήκες κουνήματος, χωρίς ύψος, και σε σουπερ-αμφίβολες προσγειώσεις....

δλδ περίπου την περιγραφή ατυχήματος του γιάννη, και μοιάζει και λίγο με το βιντεάκι του παραμίκ που ο τύπος προσγειώθηκε στουμπιχτός, ανάμεσα στα 'μαχαίρια'....

anyway, εγώ το μόνο που έχω καταλάβει so far απο το εν λογω θρεντ, είναι οτι μετά τις άπειρες ώρες control, θες και άπειρες ώρες "ασφαλούς οδηγήσης" (aka ψιλο-acro), προκειμένου να αποκτήσεις τα σχετικά αντανακλαστικά, που θα σου επιτρέπουν να ψιλο-σκέφτείς, και ψιλο-αντιδράσεις επιτυχώς σε κάτι τέτοιες ώρες...

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό vagos » Παρ Δεκ 03, 2010 1:48 am

JollyRoger έγραψε:σπεσιαλ οφτοπικ απάντηση, για να σωθεί λίγο το άλλο οφτοπικ θεμα :P



Subject: Διερεύνηση ατυχήματος στην Κρήτη

vagos έγραψε:
JollyRoger έγραψε:και πως ξέρουμε οτι η προσγείωση με εφεδρικό ανάμεσα στα ορθια κοτρόνια, είναι καλύτερη απο controlαριστή προσγείωση με τη γραβάτα;


ΟΥΥΥΦΦΦΦΦ,,,, ειλικρινα ειχα ανησυχησει οτι θα μας αφησεις οριστικα :? ... μας ελειψες βρε ιδιετερε :lol: ,,,, βρησε ,,,,αντεδρασε ,,,χωσε ελευθερα :)
για να είμαι ειληκρινής, μου έχει χαλάσει η εντύπωση χαβαλέ που είχα μεχρι πρότινος εδω μέσα...




-----------------------------------------------------------------------------------------
ok , τοτε δωσε ξαφνικα παραγγελμα "προσοχης" οποτε επιλεξεις ,,,, και αν παλι σου ερθει ορεξη για χαβαλε δωσε "αναπαυση" και 'μεις θα ξαναβαλουμε το λειτουργικο (mode) του χαβαλε σε δραση παλι ,,φτανει να ξερουμε ποτε ! 8)
------------------------------------------------------------------------------------------



JollyRoger έγραψε:
vagos έγραψε:αχρειαστα να 'ναι , αλλα αυτα μαθαινονται επιτοπου πειρατη :lol:
,,,,αλλα πολυ pc pilots βλεπω εδω,,,,,, τους οποιους διστυχως δεν βλεπω καθολου στο βουνο τωρα τελευταια :twisted:
επι τόπου μαθαίνονται, αλλά αν αυτό έχει σχέση, τότε μέρος αυτού του forum, και ειδικά το εν λόγω θρεντ του γιάννη, κρίνεται αχρηστο... προσωπικά διαφωνώ...




------------------------------------------------------------------------------------------
,,αν δεις καλυτερα ολα τα ποστ στο θεμα ,,"ισως" διαπιστωσεις οτι δεν μιλαω για σενα αποκλειστικα οπως ισως πιστευεις!
,,, anyway ομως αν και δεν με επεισαν αρκετα, πολλες απαντησεις απειρων και θεωριτικων πιλοτων σε τετοιες καταστασεις στο ποστ αυτο , ετσι οπως το διαμορφωνεις η επεξηγεις ,,,θα συμφωνησω με την διαφωνια σου!

-----------------------------------------------------------------------------------------



JollyRoger έγραψε:
vagos έγραψε:καλυτερα να μην μενουμε μονο στα PCια μας ,,,και ακομα καλυτερα να μην εχουμε ενδιαφερον μονο για τετοιου ειδους videaκια τα οποια μας τρομοκρατουν φτιαχνοντας τα απειρα σεναρια υποσεινηδιτα στο μυαλο μας ,,,πριν καν βαλουμε το πανι στο αμαξι να παμε να πεταξουμε !
(I mean no worries δεν θα χρειαστει εφεδρικο ποτε πατωντας το "enter" ,,,το πολυ πολυ κανα format να κανετε που νομιζω το 'χετε για πλακα :) )
εγώ πάλι νόμιζα οτι συζητούσαμε την θεωρητική (επειδή πρακτικά αντιδράς ενστικτωδώς, δεν σκέφτεσαι, κι ας λέει ο καθείς το μακρύ και το κοντό του :p) επιλογή του εφεδρικού, υπο άκρως αμφίβολες συνθήκες κουνήματος, χωρίς ύψος, και σε σουπερ-αμφίβολες προσγειώσεις....

δλδ περίπου την περιγραφή ατυχήματος του γιάννη, και μοιάζει και λίγο με το βιντεάκι του παραμίκ που ο τύπος προσγειώθηκε στουμπιχτός, ανάμεσα στα 'μαχαίρια'....

anyway, εγώ το μόνο που έχω καταλάβει so far απο το εν λογω θρεντ, είναι οτι μετά τις άπειρες ώρες control, θες και άπειρες ώρες "ασφαλούς οδηγήσης" (aka ψιλο-acro), προκειμένου να αποκτήσεις τα σχετικά αντανακλαστικά, που θα σου επιτρέπουν να ψιλο-σκέφτείς, και ψιλο-αντιδράσεις επιτυχώς σε κάτι τέτοιες ώρες...


ενας σεβαστος φιλος προσφατα μου ειπε το εξεις ως συμβουλη : "ΤΑ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΖΑΧΑΡΗ,,ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕΛΙ " , , , αν και δεν ειμαι συμφωνος με το να μην εχεις το θαρρος να κοινοποιεις και να συζητας για την γνωμη-εμπειρια-αποψη-γουστο σου στα ισια εστω και οταν δεν ειναι μελι για πολλα αυτια η στοματα ,,,,,,,αυτη τη φορα θα τον ασπαστω συνιδητα !
οχι για αλλο λογο ,,,πιστεψε με δεν τσαντιστηκα ουτε παρεξηγιεμαι ετσι ευκολα ,απλα μπορει να βαρεθηκα λιγουλακι αυτο το σκεψου 10 φορες πως θα γραψεις το καθε τι , μην τυχων και στραβωσει ο Χι , ο Ψι ,η ο Ωμεγα :wink:, συν το οτι δεν ειμαι καλος μαθητης ορθογραφιας και PC !
( και στην τελικη ,,αυτη ειναι και η πιο ευκολη λυση :oops: )

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Παρ Δεκ 03, 2010 4:55 am

οχι για αλλο λογο ,,,πιστεψε με δεν τσαντιστηκα ουτε παρεξηγιεμαι ετσι ευκολα ,απλα μπορει να βαρεθηκα λιγουλακι αυτο το σκεψου 10 φορες πως θα γραψεις το καθε τι , μην τυχων και στραβωσει ο Χι , ο Ψι ,η ο Ωμεγα :wink:, συν το οτι δεν ειμαι καλος μαθητης ορθογραφιας και PC !
βασικα μέχρι το παραπάνω δεν είχα υποψιαστεί οτι υπήρχε θέμα παρεξήγησης, ούτε και είχα τέτοια πρόθεση...

μάλλον είναι λόγο της "off" διάθεσης με το εδω μέσα που ανέφερα πιο πρίν... ειληκρινά δεν εννοώ.. :(

anyway, αν διέκρινες κάπου κάτι ενοχλητικό, ευχαρίστως να το σβήσω και να το κάνω κι αυτό "φιλάκια" ... :( ..

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Συγνώμη αλλά δεν σας επιτρέπετε να χρησιμοποιήσετε το σύστημ

Δημοσίευσηαπό vagos » Παρ Δεκ 03, 2010 7:32 am

Jolly : "βασικα μέχρι το παραπάνω δεν είχα υποψιαστεί οτι υπήρχε θέμα παρεξήγησης"

,,kai poli kala ekenes Mixom ,giati poli apla den iparxei :mrgreen: ,,,antapodido,,,"smatsss" (sto magoulo e! min mas parexsigisoun :P ) :lol:

ΥΓ : Ισως εχει δικιο ο Jolly οτι οι admin ειναι αδικοι :P μερικες φορες!
με τοσα greekglish επρεπε να ειχα φαει το ban που δικαιουμαι :x :mrgreen:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005


Επιστροφή στην sky.gr

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες