Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 1:19 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Εξετασεις στη πατρα

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Μαρ 13, 2017 9:01 pm

Ολοι οι κιθαιρωνιοι ξερουμε συγκεκριμενο ανθρωπο ο οποιος εχει μαθει μονος του χωρις να εχει παει σε καποια σχολη . Μπορει να μας ενημερωσει καποιος πως αυτος ο ανθρωπος εδωσε εξετασεις και αν εχει υπογραψει καποιος εκπαιδευτης για αυτον ? Γιατι πολλοι ξερουμε πολλα αλλα κανεις δεν μιλαει .
Μακαρι να βγω ψεφτης και να εχει βγαλει κανονικα σχολη .......

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Δευτ Μαρ 13, 2017 10:53 pm

tsouloufis έγραψε:Ολοι οι κιθαιρωνιοι ξερουμε συγκεκριμενο ανθρωπο ο οποιος εχει μαθει μονος του χωρις να εχει παει σε καποια σχολη . Μπορει να μας ενημερωσει καποιος πως αυτος ο ανθρωπος εδωσε εξετασεις και αν εχει υπογραψει καποιος εκπαιδευτης για αυτον ? Γιατι πολλοι ξερουμε πολλα αλλα κανεις δεν μιλαει .
Μακαρι να βγω ψεφτης και να εχει βγαλει κανονικα σχολη .......


Βρε συ Δημήτρη, μου έβγαλες τα μάτια βρε φίλε, εσύ τουλάχιστον σαν έμπειρος που είσαι θα έπρεπε να το ξέρεις ότι το ''ψέφτης'' δεν γράφεται έτσι.
Γράφεται ''ψεύτης''. :oops:

Τελευταία επεξεργασία απο DrFlight την Δευτ Μαρ 13, 2017 11:50 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Μαρ 13, 2017 11:22 pm

Τωρα εσενα σε πειραξε αυτο ???....ενα μικρο λαθος απο απροσεξεια ???? Για συνελθετε λιγο ...
Η απορια μου και η ερωτηση μου την περνας στα ψιλα γραμματα ???? Ειναι δυνατον να ασχολεισε με ενα ορθογραφικο λαθος !!!!!!!!!!!

Το αφεινω ετσι με φ μου αρεσει πιο πολυ

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Τρί Μαρ 14, 2017 10:45 am

Δημήτρη ο πιλότος που αναφέρεσαι εκπαιδεύεται τον τελευταίο καιρό από εμένα και υπέγραψα για να συμμετάσχει στις εξετάσεις. Ελπίζω να σου λύθηκε η απορία.
Εξάλλου τα λιγοστά που του ζητήθηκαν για το πρώτο του δίπλωμα τα ήξερε ήδη πάρα πολύ καλά.
Νομίζω μάλιστα πως είναι προς τιμή του το γεγονός ότι, αν και έμαθε μόνος του ξεκινώντας από το μηδέν, θέλει να ενταχθεί και τυπικά στην κοινότητα μας δίνοντας εξετάσεις για το πρώτο του δίπλωμα, αλλά και να βελτιωθεί ουσιαστικά προσπαθεί απευθυνόμενος σε εκπαιδευτή για να μάθει περισσότερα.
Μη μου πεις ότι δεν γνωρίζεις πολλούς που έχουν κάνει το αντίθετο, δηλαδή ξεκίνησαν με κάποιον εκπαιδευτή να μάθουν απογείωση-προσγείωση και μετά προσπάθησαν εντελώς μόνοι τους ή από τον περίγυρο τους να μάθουν όλα τα υπόλοιπα και σαφώς απαιτητικότερα πράγματα;
Επειδή λοιπόν το να κατηγορείς την Γιώτα στο FB ότι κάλυψε ανομία είναι ψέμα, καλύτερα να προσπαθείς να ενημερώνεσαι πρώτα, όπως κάνεις τώρα απευθυνόμενος στο Sky,γιατί αλλιώς είναι τουλάχιστον άδικο.
Με λυπεί το γεγονός να βλέπω την μικρή κοινότητα μας να αλληλοτρώγεται, ενώ εμείς που πετάμε και συνειδητοποιούμε ακόμα πιο εύκολα την μικρότητα μας στο απέραντο σύμπαν, πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχαμε να είχαμε ένα διαφορετικό τρόπο σκέψης και λειτουργίας από αυτούς που πηγαίνουν μόνο με τα πόδια.

Φιλικά Γιάννης

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Τρί Μαρ 14, 2017 3:39 pm

jianniskys έγραψε:Επειδή λοιπόν το να κατηγορείς την Γιώτα στο FB ότι κάλυψε ανομία είναι ψέμα,



Λοιπόν αν και θα έπρεπε να τον αφήσει λίγο ακόμα ο Γιάννης να εκτεθεί κι άλλο, να ξεκαθαρίσουμε δυο τρία πράγματα και κυρίως να δούμε ένα μικρό δείγμα αντιαθλητικής και αντισυναδελφικής συμπεριφοράς από έναν επαγγελματία του χώρου:

Δημήτρη μπήκες στην σελίδα της Λέσχης της Πάτρας στο FB την Κυριακή το βράδυ και κάτω από τη φωτογραφία με τους επιτυχόντες των εξετάσεων και τα συγχαρητήρια (αρκούντως αντιαθλητικό και ''μικρό'' από μόνο του - για σκεφτείτε το) και ρώτησες αν είχαν όλοι υπογραφή από εκπαιδευτή. Στην απάντηση της Γιώτας που σου έδωσε (αν και δεν ώφειλε να απαντήσει σε κάτι τέτοιο, υπάρχουν όργανα για να καταγγελθεί και να ελεχθεί όλο αυτό) ότι ''ναι, είχαν υπογραφή όλοι ανεξαιρέτως'' την έβρισες χυδαία. Και επειδή ελάχιστοι το έχουν δει, όταν λέω χυδαία εννοώ χυδαία.
Τα σχόλιά σου στη σελίδα της Λέσχης της Πατρας στο FB λοιπόν δεν τα έσβησε η Γιωτούλα όπως την αποκαλείς συνεχίζοντας στο fb προφίλ σου (αλήθεια εκεί γιατί δεν τη βρίζεις με τον ίδιο τρόπο, μήπως επειδή το βλέπουν οι δικοί σου φίλοι και υποψήφιοι πελάτες σου?) αλλά τα έσβησα εγώ σαν ένας από τους 12 διαχειριστές της σελίδας. Έσβησα στην αρχή μόνο τις βρισιές αλλά επειδή μπήκες και τα ξαναέγραψες τα έσβησα όλα και σε μπλόκαρα διαπαντός από τη σελίδα. Πριν από αυτό φυσικά έχω κρατήσει μερικά print screen γιατί θα χρειαστούν ώστε να πιστοποιηθεί το αντιαθλητικό του πράγματος εκεί που πρέπει, αλλά και για κάθε νόμιμη χρήση (ή για την περίπτωση που πεις ότι είναι ψέματα).
Από εκεί και πέρα -και παρόλο που είχες πάρει απάντηση από τη Γιώτα- το συνεχίζεις κι άλλο στο προφίλ σου στο FB αλλά και γράφεις εδώ στο φόρουμ στην ''καταγγελία'' σου λίγο πιο πάνω ότι ''Ολοι οι κιθαιρωνιοι ξερουμε ...'' και λίγο παρακάτω ''Γιατι πολλοι ξερουμε πολλα... ''.
Τελικά ποιοι ακριβώς είστε εσείς οι πολλοί ''κιθαιρώνιοι'' βρε Δημήτρη γιατί περίμενα να δω κάποιον ακόμα να σε σιγοντάρει, να βγεί να γράψει κάτι έστω, αλλά τζίφος.. ούτε ένα σχόλιο εδώ ή στο fb, ούτε ένα χαζοlike έστω δεν σου έκαναν βρε φίλε... μάλλον μόνο για τον εαυτό σου μιλάς και θέλεις να κρυφτείς πίσω από τη φούστα θέλω να πω τη δύναμη των άλλων, των πολλών απλώς και μόνο για να συκοφαντήσεις.
Αλλιώς όποιος είχε το ίδιο ερώτημα περιμένω να βγει εδώ από κάτω και να το πει…
Γιατί αν δεν ήθελες να κρυφτείς πίσω από τους υποτιθέμενους άλλους δεν θα έκανες όλο αυτό αλλά θα έβγαινες κανονικά παντελονάτος εδώ στο φόρουμ του παραπέντε και θα έλεγες: ''Καλημέρα σας. Με λένε Παπαδόγιαννη Δημήτρη, είμαι τόσα χρόνια στο χώρο, ενδιαφέρομαι για το καλό του αθλήματος (και γι΄αυτό ρωτάω εδώ –να μην γινόμαστε ξεφτίλα σε γνωστούς κι αγνώστους που έχει ο καθένας στο fb) και θέλω να ρωτήσω (ή να καταγγείλω έστω) αν ο συγκεκριμένος πιλότος τάδε -με το όνομά του, (τί στα κομμάτια βρε Δημήτρη γιατί δεν το λες το όνομα να καταλαβαινόμαστε?), είχε υπογραφή εκπαιδευτή για τη συμμετοχή του στις εξετάσεις?
Και το πιθανότερο είναι πως στο πλαίσιο το συναδελφικό θα έπαιρνες κάποια απάντηση.
Από την άλλη βέβαια και αφού λες -κατά δήλωσή σου- ότι είσαστε ''όλοι οι Κιθαιρώνιοι'' που το είχατε αυτό το ερώτημα, το ακόμα πιο σωστό ήταν να κινηθείτε μέσα από τα αρμόδια όργανα με τους νόμιμους εκπροσώπους σας (μου κάνει μεγάλη εντύπωση που τόσα χρόνια στον χώρο και δεν ξέρεις ούτε καν το πως να διαχειριστείς στοιχειωδώς με τις σωστές διαδικασίες μια τόσο σοβαρή και υπεύθυνη καταγγελία. Και καλά εσύ ούτε οι άλλοι πολλοί ‘’Κιθαιρώνιοι’’ το ξέρουν?).
Αλλά δεν υπάρχουν άλλοι Δημήτρη μου.
Από ότι δείχνει πρόκειται για έναν άνθρωπο μόνο του, για εσένα Δημήτρη, που αν και τόσα πολλά χρόνια στο χώρο και που έχεις ασχοληθεί και καθαρά επαγγελματικά, τελικά δεν διστάζεις να φερθείς όχι απλώς χυδαία, προκλητικά, συκοφαντικά και αντιαθλητικά με βρισιές απέναντι σε μία Λέσχη με την οποία δεν σε χωρίζει τίποτα νομίζω και το χειρότερο ξεφτυλίζοντας -εσύ που θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει η καλή εικόνα αφού κάνεις διθέσιες επί χρήμασι και τώρα πήρες και trike και έχεις κάθε –οικονομικό- συμφέρον να είσαι καθρέφτης, εσύ να ξεφτυλίζεσαι έτσι και μαζί να ξεφτυλίζεις και όλη την εικόνα όλων μας του Αλεξιπτώτου Πλαγιάς στο FB. Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί μας φτύνουν.
Γιατί από κάτι τέτοια Δημήτρη μας φτύνουν. Δεν βρέχει.
Και όλα αυτά βρε φίλε τα έκανες γιατί?
Τα έκανες απλά στον προσωπικό βωμό μιας δικής σου ατομικής αντιπάθειας για κάποιον εξεταζόμενο από τους τόσους που ήρθαν από μακριά -όπως τόσες φορές στο παρελθόν- για να πάρουν μέρος στις εξετάσεις, λες και θα είχαν τα παιδιά της Λέσχης της Πάτρας που έτρεξαν την εξεταστική την παραμικρή πρεμούρα να παρανομήσουν για τον οποιονδήποτε.
Και κάτι ακόμα βρε φίλε. Τόσα χρόνια τώρα που θυμάμαι γίνεται ένας αγώνας να εντάξουμε τους ‘’ανένταχτους ‘’ στο σύστημα εκπαίδευσης , διπλωμάτων κλπ, που με τόσο κόπο έχουμε δημιουργήσει. Πρώτα από όλα για να έχουν οι ίδιοι αυτοί πρόσβαση σε γνώσεις και εκπαίδευση και σωστό εξοπλισμό, τουτέστιν ασφάλεια κλπ κλπ.
Αλλά κυρίως να τους εντάξουμε και για να έχουμε κι εμείς περισσότερη ασφάλεια όταν πετάμε δίπλα τους, να μην δημιουργούν προβλήματα με την ανεξέλεγκτη πτητική τους συμπεριφορά στην πτητική ζωή όλων εμάς των υπολοίπων και φυσικά να μειώσουμε τους παράγοντες εκείνους που δημιουργούν ατυχήματα.
Γιατί απλά κάθε ένα από αυτά τα ατυχήματα κάνει τους δικούς μας ανθρώπους πίσω στο σπίτι να ανησυχούν και αν δεν σε ενοχλεί αυτό θα πρέπει να σε ενοχλεί που άνθρωποι που θα έκαναν μία διθέσια ή θα αγόραζαν έναν εξοπλισμό, θα άφηναν λεφτά δηλαδή σε όσους ασχολείστε επαγγελματικά με όλο αυτό το κομμάτι, μετά από ένα ατύχημα δεν θα το κάνουν, θα αραιώσουν για πολύ καιρό, δεν τους αφορά αν ο άλλος που γκρεμοτσακίστηκε ήταν ανένταχτος ή όχι.
Οπότε εκεί που κανονικά θα έπρεπε να πεις και μπράβο βρε Δημήτρη που ένας ανένταχτος που έχει μάθει μόνος του όπως λες, γράφτηκε σε μία Λέσχη (όχι της Πάτρας, αν και δεν έχει κάποια σημασία) και απευθύνθηκε σε κάποιον ή κάποιους εκπαιδευτές για να ολοκληρώσει σωστά έναν εκπαιδευτικό κύκλο και να πάρει και δίπλωμα (παρόλο που τον άρχισε στραβά), έρχεσαι τώρα εσύ βγάζεις χολή, πετάς λάσπη, φέρεσαι αντιαθλητικά, μας κάνεις σύσσωμο το παραπέντε ξεφτίλα με τη συμπεριφορά σου στο fb (πρόσεξε το αυτό, εσύ μας έκανες ξεφτίλα τελικά Δημήτρη, όχι ο συγκεκριμένος) και φυσικά βρίζεις χυδαία μία γυναίκα λες κι εσύ δεν έχεις οικογένεια βρε Δημήτρη…

Ειλικρινά δεν ξέρω πόσο ψηλά πετάς και αμφιβάλλω αν θα το καταλάβεις αλλά πιο χαμηλά δεν έχει.

Τελευταία επεξεργασία απο DrFlight την Τρί Μαρ 14, 2017 9:53 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τρί Μαρ 14, 2017 4:48 pm

1oν δεν κρυβομαι πισω απο κανεναν , ποτε δεν το εκανα και ποτε δεν θα το κανω
2ον με τον συγκεκριμένο ανθρωπο δεν εχω κανενα προσωπικο μαζι του και το ξερει και ο ιδιος
3ον με την ειρωνικη απαντηση που μου εδωσε η γιωτα και λιγα τις ειπα
4ον εγω πατησα πανω σε αυτο και ρωτησα http://eap.elao.gr/index.php?option=com ... &Itemid=18

Οι υποψήφιοι για ΠΛ πρέπει να έχουν μαζί τους και αντίγραφο της Βεβαίωσης Ολοκλήρωσης Βασικής Εκπαίδευσης.
Δηλ. Να εχουν βγαλει σχολη

Τωρα ολα αυτα που λες Βαγγελη ωραια ειναι ωραια τα λες αλλα δεν θα κατσω να απατησω σε ολα .

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Τρί Μαρ 14, 2017 5:09 pm

tsouloufis έγραψε:1oν δεν κρυβομαι πισω απο κανεναν , ποτε δεν το εκανα και ποτε δεν θα το κανω
2ον με τον συγκεκριμένο ανθρωπο δεν εχω κανενα προσωπικο μαζι του και το ξερει και ο ιδιος
3ον με την ειρωνικη απαντηση που μου εδωσε η γιωτα και λιγα τις ειπα
4ον εγω πατησα πανω σε αυτο και ρωτησα http://eap.elao.gr/index.php?option=com ... &Itemid=18

Οι υποψήφιοι για ΠΛ πρέπει να έχουν μαζί τους και αντίγραφο της Βεβαίωσης Ολοκλήρωσης Βασικής Εκπαίδευσης.
Δηλ. Να εχουν βγαλει σχολη

Τωρα ολα αυτα που λες Βαγγελη ωραια ειναι ωραια τα λες αλλα δεν θα κατσω να απατησω σε ολα .


Δημήτρη εγώ εδώ λίγο πιο πάνω σου γράφω πολύ περισσότερα και χειρότερα από τη ''λάσπη'' που σου είπε η Γιώτα ότι πετάς στο FB και μάλιστα κάτω από τη φωτογραφία των επιτυχόντων στις εξετάσεις και ανάμεσα στα υπόλοιπα σχόλια με τα συγχαρητήρια.

Κάνε τη σύγκριση της χυδαίας απάντησης που έδωσες στη Γιώτα και της απάντησης που δίνεις τώρα σε μένα.

Κατά τη γνώμη μου -δεν ξέρω τί θα κάνεις με τη Γιώτα- αλλά οφείλεις μία συγνώμη στη Λέσχη της Πάτρας για τη συμπεριφορά σου.

Είναι πολύ πιο αντρίκιο και παντελονάτο, εγώ αυτό θα έκανα αν είχα κατηγορήσει με κατηγορίες που αποδεικνύονται ψεύτικες κάποιον.

'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τρί Μαρ 14, 2017 5:14 pm

Εγω να ζητησω συγνωμη απο την λεσχη της πατρας δεν εχω προβλημα .....αλλα οι εκπρωσοποι της ΕΑΠ δεν πρεπει να ειρωνευονται σε ρωτησεις χαζες η οχι οπως εκανε η εν λογο κυρια .

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Εξετασεις στη πατρα

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Τρί Μαρ 14, 2017 5:31 pm

tsouloufis έγραψε:Εγω να ζητησω συγνωμη απο την λεσχη της πατρας δεν εχω προβλημα .....αλλα οι εκπρωσοποι της ΕΑΠ δεν πρεπει να ειρωνευονται σε ρωτησεις χαζες η οχι οπως εκανε η εν λογο κυρια .


Δημήτρη πάλι χαζό λάθος κάνεις.
Η σελίδα της ΕΑΠ στο fb λέγεται: ΕΛΑΟ - Επιτροπή Αλεξιπτώτου Πλαγιάς ΕΑΠ

Η σελίδα της Λέσχης της Πάτρας στο fb λέγεται: Patras Paragliding Club (Λέσχη Αλεξιπτώτου Πλαγιάς Πάτρας)

Εσύ σε ποιά σελίδα έγραψες..???

Αν ήθελες απάντηση από την ΕΑΠ ας απευθυνόσουν στην ΕΑΠ , στο έγραψα και πιο επάνω, και μάλιστα ούτε καν στο FB, οι καταγγελίες έχουν άλλη διαδικασία.

Απευθύνθηκες στη Λέσχη της Πάτρας, στη σελίδα της Πάτρας και πήρες απάντηση από τη Λέσχη της Πάτρας.
Δεν έχει σημασία ποιος σου την έδωσε.

Και τη συγνώμη όταν τη δίνουμε ας έχουμε το θάρρος να είναι αντρίκια. Όχι δεν έχω πρόβλημα, υπεκφυγές και αηδίες.
Ειλικρινά τη συγνώμη την περιμένουμε.

'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313


Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron