Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 3:57 am
Text Size

Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Πρώτες "ώρες" για το 2004

Πείτε μας πως πετάξατε

Συντονιστής: Moderators

Πρώτες "ώρες" για το 2004

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μαρ 15, 2004 11:30 am

Όλο ελπίδες ξεκινήσαμε χθες για το Κιθαιρώνα με σκοπό να συναντήσουμε τον πρώτο καθαρό βοριά (χωρίς χιόνι) στο Κιθαιρώνα για φέτος. Και μας έκανε λοιπόν τη χάρη ο καιρός με σταθερά 15-20 χλμ αέρα και ριπές 25αρες. Εκτός από το δυναμικό στο βουνό ανέβαζε σχεδόν παντού και παρόλο που τα σύννεφα είχαν μαζευτεί πάνω από το Κιθαιρώνα με ταβάνι στα 1100-1200 μπορουσες να κρατηθείς και μακριά από το βουνό.

Περίπου 40 πιλότοι πέταξαν συνολικά χθές ανώ ήταν συνέχεια 20-25 στο αέρα. Τα διπλά πηγαινοερχόντουσαν συνέχεια και γενικά όλοι ήταν πολύ ευχαριστημένοι από την πτήση τους αφού έγραψαν οι περισσότεροι πάνω από 1 ώρα και αρκετοί, ώρες. Όρεξη να είχες να μήν κατεβαίνεις, άν και κάποιοι έκαναν μιά ωρα πτήση και άλλη μια ώρα προσπαθούσαν να κατέβουν...

Αναμένουμε και την πρώτη καθαρή και αμιγώς θερμική ημέρα, τώρα που ήρθε και η άνοιξη....

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Μαρ 15, 2004 1:27 pm

Κάποιοι μπήκαμε και σύννεφο, ενώ στην κορφή είχε τον μισό αέρα από ότι κάτω (σπάνιο για κιθαιρώνα), ενώ το είχε προβλέψει ο Σκύρων και δεν τον πιστεύαμε :))

Τα καινούργια γάντια κάνανε πολύ καλή δουλειά!

Alex

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό bassman » Δευτ Μαρ 15, 2004 3:41 pm

Γκουχ - γκουχ - γκουχου...
http://www.patras-paragliding.gr/news/panetoliko04.html
...
[ img ]

bassman
EN A
 
Δημοσ.: 25

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μαρ 15, 2004 3:54 pm

Halls Βασίλη μου, με vapor action, κάνει θαύματα!!!

Ε τι να κάνουμε, εμείς δεν έχουμε λίμνη στο Κιθαιρώνα, ούτε στίβο μάχης (που πολύ τον λιμπίστικα, δεν υπήρχε τον Νοέμβριο) αλλά πετάξαμε πολύ. Την επόμενη φορά σίγουρα, το Παναιτωλικό είναι από τα ομορφότερα μέρη που έχω δει και έχω πετάξει.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712


Επιστροφή στην Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron