Ημερομηνία Παρ Απρ 19, 2024 5:26 am
Text Size

Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Πείτε μας πως πετάξατε

Συντονιστής: Moderators

Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Ιούλ 11, 2014 12:29 pm

02 συμπιεστικό , καταβάτης και προσγείωση ούριος με οχι τέλειο flare σε πουρνάρια με bonus βράχο εκεί που πάτησε το πρώτο βήμα, θα γράψω μόλις βρω χρόνο για το ατύχημα, ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων και τα περαστικά και κυρίως Γιώργο, Φαέθον, Λάμπρο, Σπηλαιο για την φροντίδα και φυσικά τη σουπεργουμαν για την διάγνωση.

Για όποιον τον συγκινεί η ιδέα να κατακτά μια κορφή πετώντας για να διασκεδάσει και να κάψει το ύψος με όποιον τρόπο κεφάρει μετά, η πρώτη Αλχημεία. Άντε και τον χειμώνα με χιόνια και πέδιλα με απόλυτη ασφάλεια.



Να σημειώσω ότι ούτε το παραπέντε είναι επικίνδυνο, ούτε το speedflying είναι επικίνδυνο ούτε η αλχημεία είναι επικίνδυνη. Το ξερό μου το κεφάλι είναι επικίνδυνο που βιάστηκα και δεν άκουσα τα 40 καμπανάκια που βαράγανε με τόσο λάθος καιρό και τόσο λάθος ώρα να την κάνω. Τις επόμενες φορές θα τα κάνουμε μόνο με σωστό καιρό ελπίζω σε πιο ψηλά χιονισμένα βουνά.

Τελευταία επεξεργασία απο MIK την Πέμ Οκτ 09, 2014 12:53 pm, επεξεργάστηκε 3 φορές συνολικά.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό paramick » Παρ Ιούλ 11, 2014 1:19 pm

Α ρε Μιχάλη...
Μούτσος περάστικος σβέλτος :)

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό thephoenix » Παρ Ιούλ 11, 2014 1:52 pm

περαστικαααααααααααααααααααα

live your life...
thephoenix
EN B
 
Δημοσ.: 86

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό aiva » Παρ Ιούλ 11, 2014 4:28 pm

Καλή ανάρρωση!!!

Πανί μου σύντροφε πιστέ εσύ μονάχα μένεις, αυτή τη ψεύτικη ζωή να μου την εγλυκαίνεις
aiva
EN B
 
Δημοσ.: 87

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό redbaron » Παρ Ιούλ 11, 2014 7:37 pm

περαστικά και γρήγορα Mik, να σε δουμε παλι στο βουνό. (Θα εισαι στο πάρτι?)

redbaron
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό Navagosostis » Παρ Ιούλ 11, 2014 7:59 pm

τι έπαθες ρε μαύρεεεεεεεε;;;;; :(
άιντε να γίνεις καλά να ξαναπετάξουμε

ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι πετάξουμε ! ! !
Navagosostis
Competition
 
Δημοσ.: 220

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό Costas_Ch » Παρ Ιούλ 11, 2014 8:19 pm

Περαστικά και καλή ανάρρωση! Γρήγορα και πάλι στον αέρα!

"...My dream is to fly above the rainbow..."
Costas_Ch
EN B
 
Δημοσ.: 37

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Ιούλ 11, 2014 8:44 pm

Για να μη λέμε τα ίδια και τα ίδια στο τηλέφωνο. συμπιεστικό στον 02 . Κόψτε το κάπνισμα, μη χρόνιος καπνιστής έχει πολλές πιθανότητες να μη το πάθει καν και η ανάρρωση είναι στο μισό χρόνο. Πονάει αλλά περπατημα, καφεδες εξω κανονικά νο προμπ

Τυχερότατος είμαι θα μπορούσε να είχε ξεριζωθεί η μέση, από την άλλη γκαντεμότατος είμαι, έχω πατήσει στο παρελθόν πολύ πολύ χειρότερα χωρίς συνέπειες.

Κυριως φταίει για μένα γυαλιά ηλίου μετά τη δύση του ηλίου. Το flare ήταν εκτός τόπου και χρόνου, πάντως δεν το πέτυχα και σίγουρα το κρίσιμο πάτημα δεν έγινε σωστά, μιας και πουρνάρι + γυαλί ηλίου+ έχει δύσει ο ήλιος και με π5 αρκετοί θα τη φάνε. Έφαγα τον βράχο τρέχωντας με το αριστερό στη φτέρνα, αλλά πολύ περίεργα σαν στιγμή. Απλά δεν μπορούσα να κρίνω το ύψος. Αμέσως πόνος μέση, δεύτερο βήμα δεξί έγινε, μετά ξάπλωσα. Επίσης ναι, έχουμε και την πρώτη πτήση speed με τα ποδια σχεδόν βράδυ, μάλλον και την τελευταία, μην το δοκιμάσετε. Μόλις δύσει βγάλτε αμέσως τα γυαλιά ηλίου πετάτε, περπατάτε, οδηγείτε κλπ βγάλτε τα.

Επίσης γενικά είναι χρήσιμο, να μη προσγειωνόμαστε ούριοι, χωρίς μεγάλη τελική ευθεία, σε μη κανονική προσγείωση, υπέρβαροι :idea:

Αν έχετε ήδη κάνει τη πατάτα, διαλέξτε το μεγαλύτερο δέντρο/πουρνάρι, το δικό μου ήταν μικρό και κούφιο :cry:

Γατάκι paramick είμαι σαφέστατος. H Άννα Μαρία κάνει την ειδικότητά της σπονδυλική στήλη αυτό το εξάμηνο, να δούμε που θα είναι το επόμενο :mrgreen: Ο διευθυντής της κάτι ξέρει αυτή μαθαίνει ακόμα αλλα...Πως μας έχει επιβάλλει η Μέρκελ τα μέτρα. Ε χειρότερα θα με πάει...

Προσέξτε το Εθνικό Σύστημα Υγείας αλλά και τα ιδιωτικά κέντρα. Κάποιοι είναι άσχετοι, επικίνδυνοι και μόνο με γνωστό και με τσαμπουκά βρίσκεις την υγειά σου.

Ευχαριστώ πολύ, σας περιμένουμε για βιντεοθεραπεία στο χώρο μας. Μη ξεχνάτε τα καμπανάκια σας όταν βαράνε, πετάξτε πιο μετά ή άλλη μέρα. Λυπάμαι δεν είμαι τόσο καλός σαν τον Αιμίλιο και τον Κώστα, η κάμερα είχε σταματήσει να γράφει. Τα λέμε στο Scrabble από κοντά. Μπυραρία αναρρωτική άδεια

Τελευταία επεξεργασία απο MIK την Πέμ Οκτ 09, 2014 12:55 pm, επεξεργάστηκε 14 φορές συνολικά.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό paramick » Παρ Ιούλ 11, 2014 9:10 pm

Πωπω φίλε ,πρέπει να είναι σοβαρό.
Μαζί με τον σπόνδυλο,έχει πειραχτεί και το συντακτικό σου... :mrgreen:

Μην βιαστείς να φορτίσεις τον σπονδυλό σου,ρώτα τον ορθοπεδικό που εμπιστεύεσαι.

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Ιούλ 11, 2014 10:40 pm

Να διαβάζεις προσεκτικά γατάκι και κάθε 10 μέρες ακτίνες, γουστάρω ραδιενέργεια, από τη πρώτη δημοτικού είναι πειραγμένο

Τελευταία επεξεργασία απο MIK την Παρ Ιούλ 11, 2014 10:48 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό dim » Παρ Ιούλ 11, 2014 10:47 pm

MIK έγραψε:πατήστε ένα κόκκαλο μπριζόλας και θα δείτε. Σε 1-3 μήνες παίζω μπάλα σε 3-9 μήνες το έχω ξεχάσει.


Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι για τον εαυτό σου :lol: :lol: !!!! Προσδιόρισέ μας τώρα και το ζώο που εννοείς ..... :mrgreen:

Καλή ανάρρωση !

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Ιούλ 11, 2014 10:51 pm

Σε ανθρώπινο μου το έδειξε αλλά και σε χοιρινή ή μοσχαρίσια να το κάνεις θα καταλάβεις. Σε έφτιαξα με το ανθρώπινο εεεε παραδέξου το σου μπαίνουν ιδέες

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό frog » Σάβ Ιούλ 12, 2014 8:21 am

Περαστικά ΜΙΚ

Μην πετάς πιό γρήγορα από τον φύλακα άγγελο σου
frog
Competition
 
Δημοσ.: 349

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Σάβ Ιούλ 12, 2014 10:21 am

Περαστικά dim. :lol:

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Κυρ Ιούλ 13, 2014 4:15 pm

paramick έγραψε:Πωπω φίλε ,πρέπει να είναι σοβαρό.
Μαζί με τον σπόνδυλο,έχει πειραχτεί και το συντακτικό σου... :mrgreen:


Όχι, πάντα έτσι έγραφε το γατάκι. :mrgreen:

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τρί Ιούλ 15, 2014 5:35 pm

Chris Lappas έγραψε:
paramick έγραψε:Πωπω φίλε ,πρέπει να είναι σοβαρό.
Μαζί με τον σπόνδυλο,έχει πειραχτεί και το συντακτικό σου... :mrgreen:


Όχι, πάντα έτσι έγραφε το γατάκι. :mrgreen:


παντα ετσι.... δεν γραφει το γατακι θες να πεις...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Αλχημεία Νο1: Fly up - Speedfly down. Κιθαιρώνας ΚΑΤ

Δημοσίευσηαπό MIK » Σάβ Ιαν 03, 2015 2:47 pm

Για να μην λέμε και μ@λ@κιες χτύπησα επειδή είμαι αρχάριος και όχι καλός πιλότος. Την ημέρα που πεις στον εαυτό σου "δεν είμαι αρχάριος, είμαι καλός πιλότος" αρχίζεις και κινδυνεύεις. Χτύπησα γιατί αν ήταν ο δάσκαλος μου εκεί δεν θα με είχε αφήσει να πετάξω.

Αρχίζεις και κινδυνεύεις όταν ξεχάσεις να ρωτήσεις "θα με άφηνε ο δάσκαλος μου να πετάξω τώρα?" και η απάντηση δεν είναι 100% καταφατική πριν απογειωθείς.



176 μέρες μετά. Όσοι κάνουμε σπορ στη φύση πρέπει να συμφιλιωθούμε με την ιδέα ότι μια μέρα μπορεί να έχουμε ένα σοβαρό ατύχημα. Εδώ και κάνα δίμηνο νιώθω έτοιμος να πετάξω αλλά λίγο ο καιρός, λίγο εγώ, δεν ήταν όλα τέλεια. Χτες ήταν όλα τέλεια. Χτύπησα επειδή ξέχασα ότι είμαι αρχάριος. Κάπου είχα διαβάσει ότι αν χτυπήσεις "όπως ήταν το ίδιο αλεξίπτωτο, το ίδιο κάθισμα μετά το ατύχημα πακεταρισμένα, άνοιξε τα και άκου το δάσκαλό σου να σου ξαναμιλάει σαν να είσαι αρχάριος και πέτα".

Τέλος χτύπησα επειδή πέταγα για την κάμερα και για τους άλλους και όχι για την πάρτη μου. Για την πάρτη μου για τρίτη φορά θα έλεγα "μπα και σήμερα δεν είναι κατάλληλος ο καιρός, θα πετάξω άλλη μέρα αυτό το πανί σε αυτό το σημείο". Πείτε το.

viewtopic.php?f=16&t=5517#p35079

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645


Επιστροφή στην Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron