Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 1:37 am
Text Size

Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Πείτε μας πως πετάξατε

Συντονιστής: Moderators

Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό kilias » Τρί Δεκ 20, 2016 12:04 am

Ο τίτλος του θέματος είναι πολύ γενικός, ειδικότερα όμως θα αναφερθώ στις σκέψεις μου που σχετίζονται με τις δυνατότητες για Cross Country από την περιοχή του Καιμακτσαλάν.

Έχει φτάσει η εποχή όπου ο καιρός δεν προσφέρεται ιδιαίτερα για πτήσεις, οπότε η συντήρηση του εξοπλισμού και η θέσπιση στόχων για την επόμενη χρονιά έχουν τον πρώτο λόγο.

Προσθέτοντας την πείρα μιας ακόμη σεζόν, μελετώντας και αναλύοντας τα στατιστικά του leonardo έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι... ό,τι και να κάνεις η αύρα στον Θεσσαλικό κάμπο είναι τοίχος αδιάβατος (υπό συνηθισμένες συνθήκες).

Στην Εικόνα 1 έχω βάλει τις 20 καλύτερες πτήσεις σε ανοιχτή απόσταση και αυτό είναι ξεκάθαρο νομίζω...

Οπότε έχω σκεφτεί 3 λύσεις για να ξεπεραστούν τα 173km :mrgreen:

1) Κάνεις ότι έχει γίνει στο παρελθόν, την στήνεις όλο το καλοκαίρι περιμένοντας μπας και σου τύχουν καλύτερες συνθήκες. :oops:
2) Ξεκινάς από άλλη απογείωση...Εκτός του προβλήματος της αύρας, ο χρόνος απογείωσης είναι επίσης σημείο κλειδί. Ανατολικές απογειώσεις που σου δίνουν αβαντάζ μερικών ακόμη χιλιομέτρων μέχρι το τοίχος του Θεσσαλικού κάμπου είναι οι Πρόμαχοι και το Βορεινό. Εικόνα 2
3) Ανατολική απογείωση και πάλι (Πρόμαχοι ή Βορεινό) και ακολουθείς την διαδρομή: Βέρμιο- Βελβεντός-Όλυμπος-Κίσσαβος και σχεδόν Βόλο... Εικόνα 3
Παρόμοια διαδρομή με την παρακάτω
http://www.sky.gr/leonardo/flight/58870

Προσωπικά ψηφίζω την τρίτη επιλογή, πτησάρα αλλά με δύσκολα περάσματα.

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Δεκ 20, 2016 4:13 am

Η πτήση που αναζητάς υπάρχει. Και εχεις καταφέρει να κάνεις και τα δυο κομμάτια της με επιτυχία σχεδόν 80%. Αν καταφέρεις να τις ενώσεις το πρώτο νούμερο του κοντέρ θα είναι 2. Πριν μερικά χρόνια έστειλα ένα "εξωπραγματικό" ιμειλ στο Δημήτρη Μπουραζάνη για μια "τρελή" ιδέα και μετά απο συζητήσεις με τους λοιπούς "century break" πιλότους το συμπέρασμα ήταν οτι άμα βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος την κατάλληλη μέρα στο κατάλληλο μέρος είναι πιθανό αυτή η ιδέα να πραγματοποιηθεί. Και επειδή κανείς δεν νομίζω πλέον να αμφισβητεί την κωλοφαρδία σου και το πόσο καψούλι είσαι, λαμβάνοντας επίσης υπόψη και το ότι είσαι ο μόνος πλέον που κυνηγάς ενα στόχο τέτοιου μεγέθους στο εύχομαι ολόψυχα να το πραγματοποιήσεις. Για να μη λες οτι λέω αερολογίες θα σου δώσω και κίνητρο.

Για να αποκτήσει μεγαλύτερο ενδιαφέρον το εγχείρημα του πανελληνίου ρεκόρ ανοιχτής απόστασης και του τριγώνου FAI δεσμεύομαι και αναλαμβάνω προσωπικά να δώσω σαν ανταμοιβή σε όποιον τα σπάσει το 2017 το νούμερο των πόντων της πτήσης που θα ανέβει στο leonardo σε ευρώ.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό kilias » Τρί Δεκ 20, 2016 9:57 am

Μην βάλει κανείς παραμοτέρ μόνο και σου ζητάει τα λεφτά της ανοιχτής απόστασης έως την Κρήτη!

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Δεκ 20, 2016 11:06 am

Όπως σου έργαψα και στο facebook πριν πολλά χρόνια κοίταζα σαν UFO τον Μπουραζάνη, όταν νομίζαμε ότι μόνο η Έδεσσα έχει αποστάσεις να σχεδιάζει στο google earth ανατολικές και δυτικές πλαγιές και πως μπορεί να αποφύγει τις αύρες

Λίγους μήνες μετά...

Βάλτε φαντασία και μακάρι και άλλοι πιλοταράδες να το παλέψουν, ξύπνα slav, Κουμούτσο παραιτήσου, Σταμέλλο εεε κλάψε.

Bάζω και εγώ άλλα τόσα σε έπαθλο στον ρεκορμαν το νούμερο των πόντων είτε για το FAI είτε για την ανοιχτή απόσταση, όποτε και αν γίνει. Πας για 700 ευρω...άντε βάλτε κι άλλοι

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Δεκ 20, 2016 11:28 am

ψαρουκλα ΜΙΚ με προλαβες.....O lovedoctor έθεσε ένα μεγάλο ζήτημα 8) ....εμείς που λόγο χρόνου και λόγω γνώσεων και χειρισμού που δεν κάνουμε μεγάλα XC αλλά παρόλα αυτά είμαστε LIVE στο PC και θέλουμε να δούμε πτήσεις αλλά και εξέλιξη στο άθλημα είμαι μέσα και εγώ επιπλέον..όποιος καπακώσει μια από αυτές τις πτήσεις το 2017 την βαθμολογία του σε ευρώ..δεν είναι κίνητρο αλλά ένα μικρο ερέθισμα και προκαλώ όλους να συμμετέχουν οικονομικά γιατί αυτές οι πτήσεις προϋποθέτουν και χρόνο και χρήμα για να γίνουν άρα ο καθένας μπορεί να δώσει επιπλέον ότι μπορεί και να το δηλώσει εδώ.






(λαμογιες δεν γίνονται δεκτές)

Επισκέπτης
 

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό kilias » Τρί Δεκ 20, 2016 4:24 pm

Αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον το θέμα!
Να δεις το 2017 που θα μου ζητάει και λεφτά για την περισυλλογή!

Ανοιχτή απόσταση 174 Χ 1,5 Χ 3 = 783€ το ελάχιστο
Τρίγωνο FAI 256 X 2 X 3 = 1536€ το ελάχιστο!

Είστε σίγουροι??? Αν σπάσουν και τα 2 ρεκόρ θα δώσει ο κάθε ένας σας το ελάχιστο 773€ :mrgreen:

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Aeras » Τρί Δεκ 20, 2016 4:26 pm


Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τρί Δεκ 20, 2016 5:02 pm

CHILIS έγραψε:ψαρουκλα ΜΙΚ με προλαβες.....O lovedoctor έθεσε ένα μεγάλο ζήτημα 8) ....εμείς που λόγο χρόνου και λόγω γνώσεων και χειρισμού που δεν κάνουμε μεγάλα XC αλλά παρόλα αυτά είμαστε LIVE στο PC και θέλουμε να δούμε πτήσεις αλλά και εξέλιξη στο άθλημα είμαι μέσα και εγώ επιπλέον..όποιος καπακώσει ΜΙΑ από αυτές τις πτήσεις το 2017 την βαθμολογία του σε ευρώ..δεν είναι κίνητρο αλλά ένα μικρο ερέθισμα και προκαλώ όλους να συμμετέχουν οικονομικά γιατί αυτές οι πτήσεις προϋποθέτουν και χρόνο και χρήμα για να γίνουν άρα ο καθένας μπορεί να δώσει επιπλέον ότι μπορεί και να το δηλώσει εδώ.






(λαμογιες δεν γίνονται δεκτές)




Εγώ ήμουν σαφεστατος νομίζω αλλά δεν θα αφήσουμε έτσι ο αλάνι που θα τα καταφέρει..... 8) 8) ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ. (κανονικά πρέπει να βγάλουμε εκτός τον Ξηρό)

Επισκέπτης
 

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Δεκ 20, 2016 5:06 pm

kilias έγραψε:Αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον το θέμα!
Να δεις το 2017 που θα μου ζητάει και λεφτά για την περισυλλογή!

Ανοιχτή απόσταση 174 Χ 1,5 Χ 3 = 783€ το ελάχιστο
Τρίγωνο FAI 256 X 2 X 3 = 1536€ το ελάχιστο!

Είστε σίγουροι??? Αν σπάσουν και τα 2 ρεκόρ θα δώσει ο κάθε ένας σας το ελάχιστο 773€ :mrgreen:


Τι έγινε??? Θόλωσες από τα ευρώ και δεν μπορείς να κανείς καλά τους υπολογισμούς???
Για το FAI ειναι 128 Χ 2 Χ 3 = 768
Μιας και είμαστε 3 μέχρι τώρα θα δώσουμε και για τα 2 άάάάάνννννν σπασουν απο 550 περίπου ο καθένας.
Απλά να έχεις υπόψη οτι το τρίγωνο FAI δεν έχει κόστος περισυλλογής μεγάλο αρα επαφίεται στον πιλότο να ξεδιπλώσει το ταλέντο του και να εξαντλήσει τις αντοχές του και την πτητική δραστηριότητα της μέρας χωρίς να σκέφτεται οτι μπορεί να έχει να κάνει 4 ή 5 ώρες δρόμο για να επιστρέψει αφού προσγειωθεί. Πιστεύω Γκιώνα και Μουζάκι ειναι τα φαβορί για το FAI και καιμακ και βορειότερα για την ανοιχτή απόσταση.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Aeras » Τρί Δεκ 20, 2016 6:14 pm

lovedoctor έγραψε:
kilias έγραψε:Αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον το θέμα!
Να δεις το 2017 που θα μου ζητάει και λεφτά για την περισυλλογή!

Ανοιχτή απόσταση 174 Χ 1,5 Χ 3 = 783€ το ελάχιστο
Τρίγωνο FAI 256 X 2 X 3 = 1536€ το ελάχιστο!

Πιστεύω Γκιώνα και Μουζάκι ειναι τα φαβορί για το FAI και καιμακ και βορειότερα για την ανοιχτή απόσταση.


μην υποτιμάς το Καιμακτσαλάν, :D :D
ειδικά τώρα που υπάρχουν νέα δεδομένα όπως η ανατολική χαμηλή στους Προμάχους,
Το τρίγωνο αυτό το δουλεύω δυο-τρία χρόνια τώρα,

Το έχω πετάξει κομμάτι-κομμάτι πολλές πολλές φορές ΌΛΟ, με την νέα σεζόν πιστεύω κάποιος θα το κάνει ΟΛΟ σε μια πτήση 8) (μη το βάλουμε και σε κάνα τασκ αγώνα :idea: :D :D :D :evil: )
Capture_197.jpg


κάτι παρόμοιο έχει γίνει από Κερασιές
http://www.sky.gr/leonardo/flight/31418

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία απο Aeras την Τρί Δεκ 20, 2016 9:48 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό kiwifly » Τρί Δεκ 20, 2016 6:56 pm

οπα ακουσα οτι το χρημα ρεεει για τα τσαμπιονια και ειπα να μπω μεσα. αφου ο σταμελοσ ειναι στο μεροκαματο και ο μπουρας εγινε .....πατερας . ο σλαβ (δεν εχω αποψη) out en retern δεν εχει???? γιατι το κουμπαρακι μου να ειναι απο εξω???? λιακο να βαλεις το χερι βαθεια στη τσεπη, η εργατεσ οταν ξυπναν ....εχουν απετησεις!!!!που να ερθουν και κουτσικα????τωρα που εισαι ζεστος μετα θα κοροα'ιδευεις οπως εμεις. ο νετσος ξερω δεν θα μου δωσει δεκαρα αμα το κανω!!!! αλλα be ware....... πισω εχει η αχλαδα την ουρα. τα σχεδια που εχουν πεσει στο τραπεζι........και εμεισ γελαμε ......μεχρι να τα κανουμε!!!! φιαλκια σε ολουσ καλα χριστουγενα να εχουμε .....και με τετοια χαλαρατητα να βλεπουμε το.......χομπυ μας!!να ειστε ολοι καλα!!!

kiwifly
EN B
 
Δημοσ.: 57

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τετ Δεκ 21, 2016 1:31 am

kiwifly έγραψε:οπα ακουσα οτι το χρημα ρεεει για τα τσαμπιονια και ειπα να μπω μεσα. αφου ο σταμελοσ ειναι στο μεροκαματο και ο μπουρας εγινε .....πατερας . ο σλαβ (δεν εχω αποψη) out en retern δεν εχει???? γιατι το κουμπαρακι μου να ειναι απο εξω???? λιακο να βαλεις το χερι βαθεια στη τσεπη, η εργατεσ οταν ξυπναν ....εχουν απετησεις!!!!που να ερθουν και κουτσικα????τωρα που εισαι ζεστος μετα θα κοροα'ιδευεις οπως εμεις. ο νετσος ξερω δεν θα μου δωσει δεκαρα αμα το κανω!!!! αλλα be ware....... πισω εχει η αχλαδα την ουρα. τα σχεδια που εχουν πεσει στο τραπεζι........και εμεισ γελαμε ......μεχρι να τα κανουμε!!!! φιαλκια σε ολουσ καλα χριστουγενα να εχουμε .....και με τετοια χαλαρατητα να βλεπουμε το.......χομπυ μας!!να ειστε ολοι καλα!!!


Στεφανάκη ο μόνος τρόπος να το κάνεις είναι να το κάνει ο κουμπάρος σου και να σου δώσει να ανεβάσεις εσύ την πτήση.

Πάντως για να μη λες οτι δε σου δινω φράγκο σε τυχόν πτήση σου που θα είναι πανελλήνιο ρεκόρ για την παρτη σου εκτός από το μπουρμπουάρ θα σου κανω και περισυλλογή.

Αααα ξέχασα,,, υπάρχει και άλλη μια πιθανότητα να το κανεις... όταν θα ακολουθείς τον Τσιγάρα που πιθανόν να το κάνει πρώτος...

και μιας και εισαι τόσο σίγουρος οτι θα το κάνεις δεν ξηλώνεσαι και εσύ με κανένα ποσό για τον ρεκορντμαν??? μπορείς αν θες να δώσεις και περισσότερα μιας και άμα το κανεις δεν γίνεται να πληρώσεις τον εαυτό σου. λοιπόν??? πόσα είπες ότι δίνεις???

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό cumulidis » Τετ Δεκ 21, 2016 3:44 am

Πάντως Ηλία αν οι προσφορές συνεχίσουν να πέφτουν με τον ίδιο ρυθμό .. έχεις εξασφαλίσει σίγουρη περισυλλογή.
Σε κάθε σου προσγείωση θα σε περιμένει η ΣΔΟΕ.

cumulidis
EN A
 
Δημοσ.: 16

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Τετ Δεκ 21, 2016 10:42 am

kiwifly έγραψε:οπα ακουσα οτι το χρημα ρεεει για τα τσαμπιονια και ειπα να μπω μεσα. αφου ο σταμελοσ ειναι στο μεροκαματο και ο μπουρας εγινε .....πατερας . ο σλαβ (δεν εχω αποψη) out en retern δεν εχει???? γιατι το κουμπαρακι μου να ειναι απο εξω???? λιακο να βαλεις το χερι βαθεια στη τσεπη, η εργατεσ οταν ξυπναν ....εχουν απετησεις!!!!που να ερθουν και κουτσικα????τωρα που εισαι ζεστος μετα θα κοροα'ιδευεις οπως εμεις. ο νετσος ξερω δεν θα μου δωσει δεκαρα αμα το κανω!!!! αλλα be ware....... πισω εχει η αχλαδα την ουρα. τα σχεδια που εχουν πεσει στο τραπεζι........και εμεισ γελαμε ......μεχρι να τα κανουμε!!!! φιαλκια σε ολουσ καλα χριστουγενα να εχουμε .....και με τετοια χαλαρατητα να βλεπουμε το.......χομπυ μας!!να ειστε ολοι καλα!!!


Για να μη νομίζεις ότι είμαι ρατσιστής...το κουμπαράκι σου πρέπει να βγει απ έξω γιατί αυτό δεν θα είναι εξέλιξη θα είναι συντήρηση...αν το βάλει στόχο θα το κάνει αλλά δεν θα είναι έκπληξη για κανέναν...άσε που είναι και τρελάρας και μπορεί να το κάνει και μες στο καταχείμωνο...τώρα που το σκεφτομαι πρέπει να βγάλουμε και εσένα από την λίστα.....γιατί δεν μπορείς έτσι και αλλιώς χαχαχαχα:D :D

Επισκέπτης
 

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό angelosp » Τετ Δεκ 21, 2016 7:00 pm

του χρονου θα φυλαξω αδεια για xc σιγουρα μιας και ειναι καλο μεροκαματο θα φερω και μεγαλο καλαθι γιατι εχει και πολλα κερασια εκει στο καιμακ!! :D :D

angelosp
EN B
 
Δημοσ.: 36

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Δεκ 21, 2016 9:09 pm

angelosp έγραψε:του χρονου θα φυλαξω αδεια για xc σιγουρα μιας και ειναι καλο μεροκαματο θα φερω και μεγαλο καλαθι γιατι εχει και πολλα κερασια εκει στο καιμακ!! :D :D

Και αν δεις ότι δεν κάνει ο καιρός για Καιμάκ σας περιμένω Άνδρο (για Τήνο)

Πλάκα πλάκα νομίζω είμαστε σε εποχή που η Ελλάδα έχει τουλάχιστον 10 πιλότους που θα μπορούσαν τα 200

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό kiwifly » Τετ Δεκ 21, 2016 10:26 pm

........ερχομαι για τους .....απιστους!!!

kiwifly
EN B
 
Δημοσ.: 57

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Aeras » Πέμ Δεκ 22, 2016 12:44 pm

Ηλία δες και αυτήν την δυνατότητα, φεύγεις νωρίς (πχ 11:30 με 12:00πμ) από την νέα ανατολική της Εδεσσας που ξέρουμε ότι δουλεύει από νωρίς την "Μπιγκόρ" ώστε να αποφύγεις το δύσκολο πρωινό πέρασμα στο Βέρμιο και περνάς δυτικά κάτω από την Βέροια και μετά στα Πιέρια, Όλυμπο, Κίσσαβο, Πήλιο και πας στην ίδια προσγείωση και ταβέρνα που πήγες και φέτος από Αφροδίτη.

Capture_198.jpg

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Δεκ 22, 2016 2:29 pm

Και μην ξεχνάμε ότι μπορεί απλά κάποιος ξενέρωτος να κάνει την πτήση του Domenico, να προσγειωθεί στην παραλία και απλά να πάρει τα λεφτά και το ρεκόρ :twisted:

Επίσης αν δεν κάνω λάθος για το FAI το ρεκόρ είναι αυτή η πτήση του Μπουραζάνη σωστά?

http://www.sky.gr/leonardo/flight/16056

Αυτό πιστεύω έχει πιο πολλές ελπίδες να σπάει πρώτο μιας και δεν θέλει τόσο ιδιαιτερο καιρό και όπως λέει και ο Πέτρος είναι πολλά πια τα μέρη που βγαίνει (Μουζάκι, Ξηρομέρη, Έδεσσα κλπ).

Τέλος να διευκρινήσω ότι είτε FAI είτε απόσταση χρηματοδοτώ ε, όχι και τα δύο 8)

Μπράβο ρε Ηλία, ωραίο θέμα χειμωνιάτικα άνοιξες.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Aeras » Πέμ Δεκ 22, 2016 4:37 pm

Ένα ακόμη ωραίο πιθανό τρίγωνο το οποίο τα επί μέρους έχουν πεταχτεί από αρκετούς πιλότους είναι και αυτό του Ολύμπου από "Αφροδίτη" η "Παντελεήμονα" μιας και αρκετοί από μας το καλοκαίρι την βγάζουμε στα εκεί παραθαλάσσια 8)

Capture_199.jpg


:shock: :shock: πω πω ρε τι πιλοταράδες είμαστε στα επί χάρτου σενάρια :roll: :D :D :D

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδά

Δημοσίευσηαπό kilias » Πέμ Δεκ 22, 2016 7:40 pm

Aeras έγραψε:Ηλία δες και αυτήν την δυνατότητα, φεύγεις νωρίς (πχ 11:30 με 12:00πμ) από την νέα ανατολική της Εδεσσας που ξέρουμε ότι δουλεύει από νωρίς την "Μπιγκόρ" ώστε να αποφύγεις το δύσκολο πρωινό πέρασμα στο Βέρμιο και περνάς δυτικά κάτω από την Βέροια και μετά στα Πιέρια, Όλυμπο, Κίσσαβο, Πήλιο και πας στην ίδια προσγείωση και ταβέρνα που πήγες και φέτος από Αφροδίτη.

Capture_198.jpg


Στείλε link της απογείωσης

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδά

Δημοσίευσηαπό Aeras » Πέμ Δεκ 22, 2016 7:49 pm

kilias έγραψε:
Aeras έγραψε:Ηλία δες και αυτήν την δυνατότητα, φεύγεις νωρίς (πχ 11:30 με 12:00πμ) από την νέα ανατολική της Εδεσσας που ξέρουμε ότι δουλεύει από νωρίς την "Μπιγκόρ" ώστε να αποφύγεις το δύσκολο πρωινό πέρασμα στο Βέρμιο και περνάς δυτικά κάτω από την Βέροια και μετά στα Πιέρια, Όλυμπο, Κίσσαβο, Πήλιο και πας στην ίδια προσγείωση και ταβέρνα που πήγες και φέτος από Αφροδίτη.

Capture_198.jpg


Στείλε link της απογείωσης


http://www.sky.gr/leonardo/takeoff/806

Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Aeras » Πέμ Δεκ 22, 2016 10:43 pm

Takeoff Bigor Edessa

14608665_10210805068423319_4604665951078188601_o.jpg

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό badoulis » Παρ Δεκ 23, 2016 12:34 pm

Ηλία, με διαόλισες και εμένα να στοχεύω ψηλά...
Για ανοικτή απόσταση δεν το βλέπω στην Αργολίδα, αλλά για FAI τρίγωνο, αν μπορέσω να ενώσω κομμάτια που έχω ήδη κάνει, σε μια καλή μέρα με λίγη τύχη, ίσως και να γίνεται αυτή η πτήση

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: Δυνατότητες Cross Country στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Παρ Δεκ 23, 2016 9:15 pm

το δικό μου τρίγωνο είναι μεγαλύτερο εοο βαγεοοο... χαααα Μπουση στα μέρη σου κοντά!!!!!!!

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Επόμενο

Επιστροφή στην Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron