Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 2:08 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Σμύρνη Έφεσο και Πόλη !

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Σμύρνη Έφεσο και Πόλη !

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Ιουν 19, 2007 10:26 pm

Κορυφαίο!

http://www.youtube.com/watch?v=R6cuOFXqvXc

Άιντε σκέφτομαι και κλαίω,
τ΄όνομά τους όλο λέω
Σμύρνη Έφεσο και Πόλη,
τις κρατάνε οι Μογγόλοι !

:D :D :) :)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: Σμύρνη Έφεσο και Πόλη !

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Δευτ Ιουν 25, 2007 1:41 pm

Γεια σου βρε Αλεξ!
Να ρωτήσω τώρα κι εγώ κάτι που το βλεπω και μου τρυπάει το μάτι.
Αυτό το 'MKD' δίπλα από κάποιους ξένους αθλητές στα αποτελέσματα της Δράμας ήταν απαραίτητο?
Υπάρχει λόγος που το ρωτάω στις αερολογίες και όχι στο θέμα του αγώνα γιατί δεν είναι τώρα λόγος αυτός να στενοχωρήσουμε τα παιδιά που έχουν κουραστεί πολύ και έχουν τρέξει έναν τόσο απαιτητικό αγώνα, με τόσες συμμετοχές και σε τόση ζέστη και είμαι παραπάνω από σίγουρος ότι θα τα πήγαν και πάλι περίφημα.
Αναρωτιέμαι απλώς και ίσως να χρησιμεύσει για του χρόνου, είμαι μόνο εγώ που με πειράζει ?
Έτσι κι αλλιώς εύχομαι πάντα επιτυχίες :oops:

'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Ιουν 25, 2007 2:05 pm

χεχεχε.... πολύ σωστή παρατήρηση Βαγγέλη.

Ξέρεις όμως ότι αυτά τα "λεπτά" θέματα χρειάζονται και ανάλογη μεταχείριση. :)

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Ιουν 25, 2007 4:40 pm

Αφού μαλακιστήκαμε τόσα χρόνια θα το φάμε και θα το κάνουμε και γαργάρα. Παρεπιπτώντος γνώρισα 2 Σκοπιανούς στην Δράμα (με τον έναν περπατήσαμε και 1-2 χιλιομετράκια για να βγούμε σε άσφαλτο και ήπιαμε και τις μπυρίτσες μας και τα είπαμε) οι οποίοι διπλωματικότατα όταν τους ρωτούσε Ελληνας από που είναι λέγανε "Σκόπια" και όχι Μακεδονία :)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Ιουν 25, 2007 4:45 pm

Παρεπιπτώντος το official tld τους (top level domain) είναι .mk οπότε... its official

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Ιουν 25, 2007 5:10 pm

Νόμιζα ότι το tld βγαίνει ανάλογα με την επίσημη ονομασία της χώρας και όχι το αντίθετο. Το .mk υπάρχει γιατί στον επίσημο τίτλο τους αυτή τη στιγμή υπάρχει το Makedonija , στο Μ από το FYROM.

Το κακό είναι ότι όλος ο κόσμος τους ξέρει ως Macedonia πλέον. Όταν ξεκινήσε αυτή η ιστορία 2 δρόμοι υπήρχαν: η μετριοπαθής εναντίωση που ακολουθήσαμε και η ακόμα πιο ριζοσπαστική λύση που πρότεινε τότε ο Μιλόσεβιτς στο Μητσοτάκη. Η ιστορία θα δείξει ποια ήταν σωστότερη.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Σμύρνη Έφεσο και Πόλη !

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Τρί Ιουν 26, 2007 11:07 am

Εγώ πάλι γιατί σε όλες τις διοργανώσεις καi δη τις μεγάλες, βλέπω κι εκείνο το ρημάδι το FYR πριν από την ονομασία?
Στην τελική γιατί αφού σαν επίσημο κράτος καλώς ή κακώς, αυτό καταφέραμε να κάνουμε, σαν πολίτες που δεν μας αξίζει αυτό το κράτος αλλά ένα καλύτερο (υποτίθεται) σκάβουμε μόνοι μας το τάφο μας?
Και αφού έχει δίκιο ο Άλεξ και θα το φάμε που θα το φάμε, πειράζει να μην σκύβουμε κιόλας, πειράζει να μην είναι από πίσω, πειράζει να μην είναι μεταξύ μας και τέλος πειράζει να μην είναι και μέσα στο σπίτι μας..?

Τελευταία επεξεργασία απο DrFlight την Τρί Ιούλ 03, 2007 5:59 pm, επεξεργάστηκε 3 φορές συνολικά.
'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Ιουν 26, 2007 11:19 am

Βαγγέλη μακάρι αυτό να ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημά μας σαν χώρα... Μπορώ να λέω τα Σκόπια Μακεδονία και να έχω σωστή ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, να μην έχω άγχος αν θα έχω σύνταξη όταν έρθει η ώρα, να μην χρειάζομαι βδομάδες τρέξιμο για μια βεβαίωση, να να να να.....

you get my drift

btw σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμπάσχω, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι πλέον παρά να τους κάνουμε ένα ντου και να τους προσαρτήσουμε σαν Βόρεια Μακεδονία :)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Ιουν 26, 2007 11:22 am

badder\";p=\"9052 έγραψε:Νόμιζα ότι το tld βγαίνει ανάλογα με την επίσημη ονομασία της χώρας και όχι το αντίθετο.

Προφανώς... i was just beeing cute

badder\";p=\"9052 έγραψε:Το .mk υπάρχει γιατί στον επίσημο τίτλο τους αυτή τη στιγμή υπάρχει το Makedonija , στο Μ από το FYROM.

χάθηκε να το κάνουν .fy ή .fm για να έχει και λίγο former μέσα?

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό george29041 » Τρί Ιουν 26, 2007 12:56 pm

norad\";p=\"9055 έγραψε:Βαγγέλη μακάρι αυτό να ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημά μας σαν χώρα... Μπορώ να λέω τα Σκόπια Μακεδονία και να έχω σωστή ιατροφαρμακευτική περίθαλψη, να μην έχω άγχος αν θα έχω σύνταξη όταν έρθει η ώρα, να μην χρειάζομαι βδομάδες τρέξιμο για μια βεβαίωση, να να να να.....

OXI δεν μπορεις,αλλα αν αυτο σε παρηγορει και οι υπολοιποι δεν μπορουμε :lol:


btw σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμπάσχω, αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι πλέον παρά να τους κάνουμε ένα ντου και να τους προσαρτήσουμε σαν Βόρεια Μακεδονία :)


ΝΑΙ θα μπορουσαμε με μια επιχειρηση αστραπη να το κανουμε,αλλα θα πρωτεινα να τους προσαρτησουμε ειρηνικα και εξυπνα οχι δια ροπαλου :wink:
Αυτο ομως απαιτει εξυπνους και σωστους πολιτικους απο τη μερια μας :cry: Αλεχ και θεωρω εξυπνο και σωστο πολιτικο αυτον που βλεπει μακρια,αγωνιζετε για το συμφερον του κρατους και οχι πως θα γεμισουν οι τσεπες των υμετερων καθε φορα. :wink:

george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες

cron