Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 12:37 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Σάβ Ιουν 02, 2012 10:22 pm

:lol: :lol: :lol:

Τον κύριο τι τον έχεις;

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Κυρ Ιουν 03, 2012 12:32 pm


DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό franky » Κυρ Ιουν 03, 2012 1:36 pm

Στις ΗΠΑ ιδιαίτερα (αλλά με αυξανόμενη τάσξ και αλλού) υπάρχει ένας μεγάλος αριθμός ανθρώπων οργνωμένοι σε πολυάριθμες κοινότητες και ομάδες που πιστεύουν σε κάθε λογής συνομωσία, προφητεία, και δεν ξέρω κι εγώ τι. Η περίφημη 1η τροποποίηση του συντάγματος των ΗΠΑ περί ελευθερίας λόγου και απόψεων εφαρμόζεται πλήρως στην πράξη. Εκμεταλλευόμενοι τις τεχνολογικές δυνατότητες της χώρας δημιουργούν και στη συνέχεια επικοινωνούν με το κοινό τους με διαφορετική ατζέντα κατά περίπτωση. Ενδεικτικά αναφέρω τους κάθε λογής πάστορες, προφήτες, αιρετικούς, κλπ. Σ' αυτούς προστίθενται οι κάθε λογής συνομωσιολόγοι, είτε αυτό αφορά τη δολοφονία του Κενεντυ, τη χώρα γέννησης του Ομπάμα, την 9/11, το Ολοκαύτωμα, το Ιρακ, ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Μεγάλο μέρος των ανθρώπων αυτών δεν έχουν καν αντίληψη του κόσμου εκτός των συνόρων των ΗΠΑ (δεν ξέρουν π.χ. σε ποια ήπειρο είναι η Ελλάδα!!). Στην προηγούμενη κυβέρνηση Μπους του νεώτερου υπήρχε σημαντικό λόμπυ από κομμάτι της κοινωνίας που πιστεύει ότι η θεωρία της εξέλιξης του Δαρβίνου είναι ψέμα που πρέπει να απαγορευθεί η διδασκαλία της στα σχολεία και να αντικατασταθεί απο τη θεωρία της δημιουργίας από το Θεό. Έγιναν δε και σχετικές ενέργειες για δημοψηφίσματα σε διάφορες πολιτείες. Αν ψάξει κανείς στο διαδίκτυο θα βρει ότι θέλει σχετικά με το οποιοδήποτε θέμα. Κάθε λογής "ειδικοί" ή "αυτόπτες μάρτυρες" βγαίνουν και ισχυρίζονται διάφορα. Αποδείξεις και τεκμήρια συνήθως δεν υπάρχουν και όταν υπάρχουν είναι τουλάχιστον αμφισβητήσιμα. Δεδομένου ότι η απόδειξη της ορθότητας ή του λάθους του ισχυρισμού είναι από δύσκολη έως αδύνατη, προσφέρεται πεδίο λαμπρό για κουβέντες και ισχυρισμούς εκατέρωθεν. Στο τέλος της ημέρας ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει και, φυσικά, αν είναι πεπεισμένος γι αυτό που πιστεύει δύσκολα μπορείς να τον μεταπείσεις (αυτό φυσικά αφορά και τις 2 πλευρές κάθε αντιπαράθεσης). Νομίζω ότι ο Αντρέας με το δικό του ιδιαίτερο τρόπο εστίασε στην ουσία του θέματος - η πυρκαγιά είναι το θέμα και όχι το κατουρημένο πατάκι της πόρτας.

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Κυρ Ιουν 03, 2012 1:41 pm

Στο προπό της

Επιστημονικής γνώσης και διδασκαλίας

Vs

αδυναμίας του μέσου ανθρώπινου νου να ξεπεράσει τις δοξασίες, την πίστη σε μαγεία, σε χαμένα μυστικά, σε πράγματα "που δεν θέλουν να γνωρίζουμε"...

Σημειώσατε 2



Δεν έχει νόημα να εξηγείς σε κάποιον το πως σχηματίζονται τα αστέρια όταν σου λέει με σιγουριά και αυτοπεποίθηση ότι φτιάχτηκαν όταν ο Μεγάλος Μανιτού πέταξε σκόνη στον ουρανό (και όταν ανεβάζει βιντεάκια με υποβλητική μουσική στο youtube για να "ξυπνήσει" τον κόσμο).

Σε κάποια στιγμή της ιστορίας η επιστημονική κοινότητα θεώρησε -λαθεμένα- ότι η γνώση θα σημάνει και κατανόηση, πρόοδο:
Έχουμε definitive αποδείξεις ότι το σύμπαν είναι δισεκατομμύρια χρόνια παλιό, με ραδιοχρονολογήσεις πετρωμάτων, φασματοσκοπικές αναλύσεις αστεριών κλπ, λέει η επιστήμη.
Όοοοοοοχι, απαντούν οι creationists, είναι μόλις 9-10.000 ετών και το υπολογίζουμε πανεύκολα αθροίζοντας τις ζωές των πατέρων της Παλαιάς Διαθήκης.

Τα Contrails σχηματίζονται από υδρατμούς στα καυσαέρια των αεροσκαφών ή αλλαγές στην πίεση του αέρα από στροβιλισμούς στα φτερά μας λέει η επιστήμη.
Όοοοοοχι φυσικά! Ξυπνήστε! μας λένε οι conspiracy theorists, είναι μια τεράστια συνωμοσία από κυβερνήσεις που μας ψεκάζουν με χημικά για να ελέγξουν την σκέψη μας ή να καταστρέψουν τις βιολογικές σοδιές μας.

Οι αστερισμοί βρίσκονται τόσα δισεκατομμύρια χιλιόμετρα μακριά μας που είναι επιεικώς ανόητο να πιστεύουμε ότι θα μπορούσαν να έχουν κάποια επίδραση στην διαμόρφωση των ανθρωπίνων προσωπικοτήτων, πόσο μάλλον στις τύχες τους αναφορικά με το μέλλον, μας λέει η επιστήμη.
Όοοοοοχι, μας λένε οι αστρολόγοι, μας επηρεάζουν άμεσα και αυτή την εβδομάδα να προσέχεις γιατί ο Ερμής είναι ανάδρομος (α, και μην προχωρήσεις με το Μαράκι γιατί είναι Υδροχόος και θα σου σπάει τα @@)



Παλιά πίστευα ότι η ανθρωπότητα προχωρά, με μικρά ίσως, αλλά σταθερά βήματα προς τα εμπρός γιατί υπάρχει δίψα για γνώση, για κατανόηση. Τώρα έχω συμβιβαστεί με την ιδέα ότι τα βήματα εμπρός γίνονται πολλές φορές παρόλο που η ανθρωπότητα δεν τα θέλει, παρόλο που προτιμά να είναι κρυμένη πίσω από τους μύθους, τις προλήψεις την πίστη στην μαγεία και στις θεωρίες συνωμοσίας. Οι εύκολες και εύπεπτες εξηγήσεις θα είναι πάντα πιο αποδεκτές από τις περίπλοκες επιστημονικές αναλύσεις. Που να κάθομαι να ακούω τώρα για vortices που σχηματίζονται κάτω από τα φτερά; Μας ψεκάζουν και αυτό είναι ευκολότερο να το καταλάβω και να το πιστέψω.

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Κυρ Ιουν 03, 2012 2:18 pm

franky έγραψε:Στην προηγούμενη κυβέρνηση Μπους του νεώτερου υπήρχε σημαντικό λόμπυ από κομμάτι της κοινωνίας που πιστεύει ότι η θεωρία της εξέλιξης του Δαρβίνου είναι ψέμα που πρέπει να απαγορευθεί η διδασκαλία της στα σχολεία και να αντικατασταθεί απο τη θεωρία της δημιουργίας από το Θεό.


Δεν είμαστε και πολύ καλύτεροι και του λόγου μας.

Το συγκεκριμένο άρθρο πιθανόν τα λέει λίγο πιο μαύρα εάν αναφέρεται σε αυτήν τη μελέτη. Αλλά και σε αυτή την περίπτωση είμαστε έβδομοι αντί για τρίτοι (που είναι οι Κύπριοι, ορίστε κάτι στο οποίο μπορούνε να τα βρούνε με τους Τούρκους) από το τέλος, τρομάρα μας (και χωρίς τη βοήθεια πανηλιθίου προέδρου).

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Κυρ Ιουν 03, 2012 2:33 pm

τι είναι η δημόσια αιδώς;

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Δευτ Ιουν 04, 2012 12:11 am

Επειδή και εγώ δεν είμαι εφησυχασμένος για το θέμα σας μεταφέρω μία εμπειρία μου.
Μία από τις Παρασκευές του προηγούμενου μήνα βρέθηκα στη γνωστή πτητικά Αγία Μαρίνα όχι για πτήση και από εκεί παρατήρησα το εξής:

Ώρα 15.00 Ενώ ο ουρανός ήταν πεντακάθαρος άρχισε ξαφνικά να αποτυπώνει τα ίχνη των αεροσκαφών που περνούσαν σε μεγάλο ύψος. Οι διελεύσεις ήταν πολλές προς όλες τις κατευθύνσεις ( πιθανά δικαιολογημένα λόγω της ύπαρξης του αεροδρομίου στη περιοχή)όμως παρατήρησα όχι βέβαια για πρώτη φορά και αεροσκάφη να κινούνται σε ζεύγος στον ίδιο εναέριο χώρο.(βέβαια και αυτό το έχουμε ξαναδεί και το ξέρουμε)
Τα αεροσκάφη που κινούνται από ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ και προς ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗ στο αεροδρόμιο των Σπάτων
πετούν χαμηλότερα στη περιοχή σε σχέση με αυτά που άφηναν το ίχνος τους.
Παρατήρησα επίσης τα ίχνη που άφηναν να μην εξαφανίζονται όπως κάθε άλλη φορά αλλά παρέμεναν και αποκτούσαν όλο και μεγαλύτερο πλάτος τόσο μέχρι που και ενωνόντουσαν και μεταξύ τους.
Ώρα:18.00 Βρέθηκα στη περιοχή Ηλιούπολης εκείνη την ώρα η νέφωση που είχαν δημιουργήσει τα ίχνη των αεροσκαφών είχε πυκνώσει περισσότερο, στα κατώτερα επίπεδα της νέφωσης τα ίχνη της νέφωσης πρόδιδαν ότι προέρχονταν από τα αεροσκάφη διότι τα "οργώματα" ή "πορείες" αεροσκαφών παρέμεναν ορατές, στα ανώτερα δε επίπεδα της νέφωσης το νεφέλωμα ήταν ομοιόμορφα απλωμένο σε όλο το χώρο.
Ο ήλιος είχε ολοκληρωτικά χαθεί από όλο το χώρο και εμφανίστηκε μετά από μέρες όσο κράτησε και η νέφωση.
Τελειώνοντας αφήνω τα συμπεράσματα σε εσάς υπενθυμίζοντας ότι τουλάχιστον πρωταρχικά η νέφωση ξεκίνησε από τα ίχνη των αεροσκαφών.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό georgex » Δευτ Ιουν 04, 2012 9:08 am

DUST IN THE WIND έγραψε:Ενώ ο ουρανός ήταν πεντακάθαρος άρχισε ξαφνικά να αποτυπώνει τα ίχνη των αεροσκαφών που περνούσαν σε μεγάλο ύψος. Οι διελεύσεις ήταν πολλές προς όλες τις κατευθύνσεις ( πιθανά δικαιολογημένα λόγω της ύπαρξης του αεροδρομίου στη περιοχή)όμως παρατήρησα όχι βέβαια για πρώτη φορά και αεροσκάφη να κινούνται σε ζεύγος στον ίδιο εναέριο χώρο.(βέβαια και αυτό το έχουμε ξαναδεί και το ξέρουμε)
Τα αεροσκάφη που κινούνται από ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ και προς ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗ στο αεροδρόμιο των Σπάτων
πετούν χαμηλότερα στη περιοχή σε σχέση με αυτά που άφηναν το ίχνος τους.


Το αεροδρόμιο και τα αεροπλάνα που απογειώνονται-προσγειώνονται δεν έχουν καμμία σχέση με τους αεροδιαδρόμους στα 10.000μ και βάλε που περνάνε από την περιοχή.

Στην 1η παράγραφο αναφέρεις για τα ίχνη των αεροσκαφών σε μεγάλο ύψος, και τις πολλές διελεύσεις που σχετίζεις με την ύπαρξη του αεροδρομίου στην περιοχή.

Στην 2η παράγραφο αναφέρεις το προφανές που σου λέω και εγώ παραπάνω. Για να προσγειωθεί ένα αεροπλάνο που πετάει στα 10.000μ έχει αρχίσει κάθοδο από ~200χλμ μακριά.

Οπότε γιατί η συσχέτιση αυτών των δύο στην 1η παράγραφο;

DUST IN THE WIND έγραψε:Ο ήλιος είχε ολοκληρωτικά χαθεί από όλο το χώρο και εμφανίστηκε μετά από μέρες όσο κράτησε και η νέφωση.


Άρα το απλό σενάριο είναι οτι εκείνη την ημέρα άλλαξαν οι καιρικές συνθήκες στα ανώτερα στρώματα της ατμόσφαιρας, ευνοώντας την διατήρηση και άπλωμα των ιχνών. Και αυτή η αλλαγή κράτησε για μερικές ημέρες.

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Δευτ Ιουν 04, 2012 11:32 am

τελικά ποιός την έχει μεγαλύτερη τη σιγουριά;

οι κατηγορούντες συνομοσιών, ή οι κατηγορούντες συνομοσιολόγων;

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Δευτ Ιουν 04, 2012 11:56 am

Ανάλογα τη συνωμοσία. Η συγκεκριμένη χρειάζεται πιο στιβαρή θεμελίωση.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Σάβ Ιουν 23, 2012 7:04 pm


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Σάβ Ιουν 23, 2012 11:26 pm

georgex » Δευτ Ιουν 04, 2012 9:08 am

Το αεροδρόμιο και τα αεροπλάνα που απογειώνονται-προσγειώνονται δεν έχουν καμμία σχέση με τους αεροδιαδρόμους στα 10.000μ και βάλε που περνάνε από την περιοχή.

Στην 1η παράγραφο αναφέρεις για τα ίχνη των αεροσκαφών σε μεγάλο ύψος, και τις πολλές διελεύσεις που σχετίζεις με την ύπαρξη του αεροδρομίου στην περιοχή.

Στην 2η παράγραφο αναφέρεις το προφανές που σου λέω και εγώ παραπάνω. Για να προσγειωθεί ένα αεροπλάνο που πετάει στα 10.000μ έχει αρχίσει κάθοδο από ~200χλμ μακριά.

Οπότε γιατί η συσχέτιση αυτών των δύο στην 1η παράγραφο;

DUST IN THE WIND έγραψε:
Ο ήλιος είχε ολοκληρωτικά χαθεί από όλο το χώρο και εμφανίστηκε μετά από μέρες όσο κράτησε και η νέφωση.


Άρα το απλό σενάριο είναι οτι εκείνη την ημέρα άλλαξαν οι καιρικές συνθήκες στα ανώτερα στρώματα της ατμόσφαιρας, ευνοώντας την διατήρηση και άπλωμα των ιχνών. Και αυτή η αλλαγή κράτησε για μερικές ημέρες.



georgex
Competition

Δημοσ.: 575


Φίλε georgex σου απαντώ αρκετά καθυστερημένα διότι ήμουν πολύ απασχολημένος αυτή τη περίοδο και δεν μπήκα στο forum, επίσης είμαι πραγματικά και πάρα πολύ σοκαρισμένος για τα ατυχήματα που έχουν συμβεί τελευταία στο χώρο μας σε πάρα πολύ αξιόλογους συναθλητές μας. Αλλά ας μιλήσουμε και για άλλα θέματα μήπως ξεφύγουμε και λίγο.Πρώτα από όλα σε ευχαριστώ για τη διάθεσή σου να μου δώσεις εξηγήσεις σε κάποιες απορίες μου.Σου δίνω περισσότερες διευκρινήσεις περιμένοντας εάν θέλεις πάλι τη γνώμη σου.
Από αυτά που ξέρω, πάνω από το Λεκανοπέδιο της Αττικής καθημερινά και σε πολύ μεγάλο ύψος γίνονται πάρα πολλές διελεύσεις αεροσκαφών (και είναι αυτά τα αεροσκάφη που αφήνουν τα ίχνη τους κάποιες φορές)τα οποία προέρχονται από ξένες χώρες και κατευθύνονται σε άλλες ξένες χώρες και των οποίων οι αεροδιάδρομοι πρέπει να περνούν πάνω από κεντρικά αεροδρόμια.
Τα παραπάνω αεροσκάφη αυτά δεν έχουν καμία σχέση με τα αεροσκάφη που πετάνε για προσγείωση ή για απογείωση στο αεροδρόμιο των Σπάτων.
Ξέρεις η εξήγηση που δίνεται για το ίχνος του καυσαερίου που παραμένει,δηλαδή ότι οφείλεται λόγω της της συμπύκνωσης του αέρα στα μεγάλα ύψη, σε συνδυασμό με τη μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας καυσαερίων και ατμόσφαιρας, είναι επιστημονική,κατανοητή, εύκολη,και μέχρι κάποιο σημείο πειστική .
Όμως και η δική μου απορία είναι απλή: Δηλαδή όταν οι καιρικές συνθήκες στο ύψος που πετούν αυτά τα αεροσκάφη, κάποιες φορές είναι κατάλληλες για τη συμπύκνωση του αέρα, τότε εμείς από κάτω θα χάνουμε τον ήλιο για μερικές μέρες ?

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Κυρ Ιουν 24, 2012 12:08 pm

DUST IN THE WIND, μία πιθανή απάντηση είναι η εξής. Τον ήλιο τον χάνεις ούτως ή άλλως για λίγες μέρες όταν π.χ. περνάει μέτωπο. Στις συνθήκες αυτές που είναι στο παρατσακ να υγροποιηθούν οι υδρατμοί της ατμόσφαιρας, η υγροποίηση θα συγκεντρωθεί κατά προτίμηση όπου υπάρχει κάποια διατάραξη (ανάλογα, σκέψου οτι πετάς ένα χαρτί σε ψιλοχωνεμένη θράκα, αρχίζει να μαυρίζει αλλά δεν αναφλέγεται. Αν το ακουμπήσεις έστω και λίγο με μια φλόγα αμέσως πιάνει φωτιά εκεί που το ακούμπησες). Επειδή αεροπλάνα αρμενίζουν συνέχεια, όλο και κάποιο θα περάσει να αρχίσει την υπόθεση και τα υπόλοιπα τα βλέπεις στον ουρανό.

Sprayman, περί nanobots. Αμάν! Δισαμάν!! Τρισαμάν!!! Επειδή κατά βάθος μου είσαι συμπαθής, θέλω να πιστεύω ότι μου κάνεις πλάκα. Συγκεκριμένα:

Στην χαζή ερώτηση γιατί δεν φοβούνται αυτοί που διατάζουν το ψέκασμα, θα απαντήσω για πολλοστή φορά, γιατί δεν έχουν ανθρώπινο dna, και εμείς οι άνθρωποι, είμαστε αναλώσιμοι σε ποσοστό άνω του 90%. Διάβασε «Οι Ταφόπλακες Της Ανθρωπότητας !»


Μάλιστα. Τρέμω να διανοηθώ την πιθανή απάντηση στη δική μου χαζή ερώτηση του τι διάολο DNA έχουνε που χτίζει ανθρώπινα σώματα αλλά δεν είναι "ανθρώπινο" και πώς προσδιορίζει στο φινάλε το "ανθρώπινο" DNA. Υποθέτω ότι ο σκεπτικισμός μου όσον αφορά το λόγο για τον οποίο οι ιδέες μου σχετικά με βασικές αρχές βιολογίας έρχονται σε σύγκρουση με αυτές του κυρίου αυτόυ έχουν να κάνουν με:

Η τυχόν αποτυχία σας να αλλάξετε τον τρόπο που σκέπτεστε, δεν θα σας αφήσει να δείτε με ακρίβεια, ούτε καν κατά προσέγγιση, το τι συμβαίνει γύρω σας και πόσο επηρεάζει την ζωή σας, στο παρόν, αλλά και το παρόν των παιδιών σας. Άρα αφήστε το άρθρο και ασχοληθείτε με κάτι άλλο, που να χαϊδεύει τα αυτιά σας, ικανοποιεί το υπερφίαλο εγώ σας και δεν ταράζει την ζωούλα σας.


Δηλαδή, αν ισχυριστώ ότι η Γη είναι ένα πιάτο μουσταλευριά και βρίσκεται στο κεφάλι μιας μωβ πάπιας, θα έχεις υπερφίαλο εγώ αν μου πεις ότι μάλλον λέω παπαριές;

Από περιέργεια πήγα να δω τη σελίδα στις Ταφόπλακες της Αθρωπότητας και πραγματικά χάρηκα. Ο λόγος που χάρηκε το υπερφίαλο εγώ μου είναι ότι εφ' όσον μερικά εκατομύρια χρόνια εξέλιξης έφτιαξαν μυαλά που μπορούν να γράφουν τόσο παθιασμένες αρλούμπες (στο site τους είδα κι αυτό εδώ που δίνει ρέστα), οι ταφόπλακες είναι πραγματικά ευχάριστα νέα. Αν είχα πειστεί για το ψέκασμα θα πλήρωνα τρίδιπλη εφορία να μας ψεκάζουν πιο εντατικά γιατί το καθυστερούν πολύ.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Κυρ Ιουν 24, 2012 1:03 pm

adreas έγραψε: η Γη είναι ένα πιάτο μουσταλευριά και βρίσκεται στο κεφάλι μιας μωβ πάπιας


Εγώ το πιστεύω αυτό. Σοβαρά τώρα, έτσι είναι , και μάλιστα όταν κουνάει τα φτερά της κάνει σεισμούς.

και για του λόγου το αληθές:
[ img ]

Αυτη είναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ εικονα που στέλνουν οι δορυφόροι (κλεμένη από την ΝΑSA)
[ img ]

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Δευτ Ιουν 25, 2012 5:36 am

Sprayman έγραψε:http://enews-gr.blogspot.gr/2012/06/nanobots.html



ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Έχω λιώσει λέμε! Διαβάστε το οπωσδήποτε!

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό franky » Δευτ Ιουν 25, 2012 7:36 am

Αντρέα δεν παίζεσαι :lol: :lol: :lol: Αυτό με τη μουσταλευριά είναι άπεχτο. Μόνο μην πάρουν χαμπάρι τα νεφελίμ μέσα στα UFO που κρύβονται με νανοσμίκρυνση μέσα στα lenticular και έρθουν και μας φάνε όλα τα αποθέματα...

Και το link άπαιχτο, άκου 500% - 600% μεγέθυνση που εμφάνισε το UFO μέσα στο leenticular!!!! Καλά δεν της είπαν ότι υπάρχουν πιο απλοί και, απ' ότι λένε, και και πιο διασκεδαστικοί τρόποι για βλέπεις διαστημόπλοια?? Ακόμα και ο Obama λέει ότι το έχει δοκιμάσει στα νιάτα του.

Ωραία άρχισε η εβδομάδα, καλημέραααααααααα

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 8:50 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 9:00 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 9:04 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 9:12 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 9:16 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 9:19 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 10:35 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 10:38 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιουν 25, 2012 11:08 am


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες