Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 10:11 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Δευτ Ιουν 25, 2012 3:37 pm

o sprayman ψεκάζει :D :D :D :D :D :D :D :D

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Τετ Ιουν 27, 2012 12:01 am

adreas έγραψε:DUST IN THE WIND, μία πιθανή απάντηση είναι η εξής. Τον ήλιο τον χάνεις ούτως ή άλλως για λίγες μέρες όταν π.χ. περνάει μέτωπο. Στις συνθήκες αυτές που είναι στο παρατσακ να υγροποιηθούν οι υδρατμοί της ατμόσφαιρας, η υγροποίηση θα συγκεντρωθεί κατά προτίμηση όπου υπάρχει κάποια διατάραξη (ανάλογα, σκέψου οτι πετάς ένα χαρτί σε ψιλοχωνεμένη θράκα, αρχίζει να μαυρίζει αλλά δεν αναφλέγεται. Αν το ακουμπήσεις έστω και λίγο με μια φλόγα αμέσως πιάνει φωτιά εκεί που το ακούμπησες). Επειδή αεροπλάνα αρμενίζουν συνέχεια, όλο και κάποιο θα περάσει να αρχίσει την υπόθεση και τα υπόλοιπα τα βλέπεις στον ουρανό.



Φίλε Adreas ευχαριστώ για την εξήγησή σου η οποία είναι και η πιο σίγουρη, όσο και για το παράδειγμα σου το οποίο είναι πολύ εύστοχο.
Αυτά όμως θα συμβαίνουν μόνο όσο δεν υπάρχει σκόπιμη και μεθοδευμένη ενέργεια κάποιων να επηρεάσουν για κάποιο σκοπό τη φυσιολογική λειτουργία της ατμόσφαιρας.
Πιστεύω ότι δεν είναι λάθος να ψαχνόμαστε και λίγο.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Τετ Ιουν 27, 2012 2:59 am

Πάντα κάνει καλό να ψαχνόμαστε αλλά προσεκτικά. Το συγκεκριμένο βίντεο που έβαλες δε μου δείχνει κάτι που να μη μπορεί μια χαρά να είναι νορμάλ καυσαέρια. Στο 1:34 που γράφει "the forcast was for clear skies" με κάνει να υποθέσω ότι ο μάγκας δεν ξέρει ούτε πώς γράφεται το "forecast" (πιθανόν πρόκειται περί Αμερικάνου Χρυσαυγίτη), ούτε πόσο συχνά αυτό πέφτει έξω (χλωμό να είναι παραπεντάς). Αυτά που λέει στο 3:30 με κάνουν να υποθέσω ότι δεν έχει ιδέα περί διαφορετικής σχετικής υγρασίας από μέρα σε μέρα.

Βάλε στο Google "battle of britain vapour trails" και χτύπα "Εικόνες" να δεις χαμός που γινότανε στον ουρανό με τα παλιά πιστονάτα ελικοφόρα του πολέμου.

Σχετικά με τον καταιγισμό από βίντεο του Sprayman, μέχρι στιγμής έχω καταλάβει ότι μας ψεκάζουνε για:

α) να ψοφήσουμε αλλά δεν τους νοιάζει, όποιοι κι αν είναι αυτοί επειδή δεν έχουν ανθρώπινο DNA (η ερώτηση μου σχετικά με το πώς ορίζεται αυτό έχει μείνει αναπάντητη εκτός αν απαντήθηκε στα βίντεο και δεν το πρόσεξα).

β) το καλό μας επειδή αλλιώς θα μας φάει λάχανο το φαινόμενο του θερμοκηπίου αλλά είναι τόσο βλάκες που δεν το έχουνε πολυψάξει και μπορεί με το ψέκασμα να φάμε χειρότερη ήττα απ' ότι από το θερμοκήπιο.

γ) κάποιο μυστήριο άλλο λόγο που δεν ξέρουμε.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Ιουν 27, 2012 8:25 am

ok Αντρέα. Είναι όλα καυσαέρια. no problem.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Ιουν 27, 2012 8:59 am

Εχω αναπτύξει μία θεωρία πάνω σε όλα αυτά, αλλά επειδή ακόμα έχει κάποια αναπάντητα ζητήματα θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας.

Εν αρχή να σας ενημερώσω ότι είμαστε όλοι εξωγήινοι. Η πραγματική ιστορία της Γης είναι η εξής.

ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΑ
Οι πραγματικοί Γήινοι, και νόμιμοι κάτοικοι αυτού του πλανήτη είναι ένα είδος με ίδια χαρακτηριστικά με εμάς που προυπάρχει στη Γη εδώ και 100.000 χρόνια. Αυτοαποκαλούνται Ελοχίμ. Μετά από μία διάσπαση εξουσιών που αφορούσε την εποίκηση του γαλαξία Ανδρομέδα και ενός καταστροφικού εμφύλιου πολέμου μεταξύ τους (που είχε μάλιστα σαν αποτέλεσμα την καταστροφή της ατμόσφαιρας της Σελήνης), η ηττημένη ομάδα μετονομάστηκε σε Νεφελίμ και μετοίκησε στο αστερισμό του Οφιούχου (γιαυτό και δεν συμπεριελήφθηκε στους γνωστούς αστερισμούς). Οπως, και ο πιο απλός άνθρωπος αντιλαμβάνεται, οι πραγματικοί κάτοικοι της Γης διαθέτουν μία υπερυψηλή τεχνολογία.

ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΑΣ
Ο πλανήτης Γη έμεινε σχεδόν άδειος από έμψυχο νοήμων δυναμικό μετά τον εμφύλιο και γιαυτό το λόγο οι Ελοχιμ μετανάστευσαν κατοίκους του πλανήτη Σείριος στη Γη. Ηταν οι προγονοί μας. Πειραματίστηκαν μαζί μας στην αρχή, καθότι ήμασταν σε ημιάργια κατάσταση (φέρναμε πιο κοντά σε πίθηκο) με σκοπό να μας μεταμορφώσουν σε κατ'εικόνα και καθ'ομοίωση με αυτούς καθώς επίσης έκαναν και αρκετα πειράματα με τον πλανήτη τους. Το αποτέλεσμα ήταν εφενος μεν εμεις να εξελιχθούμε οπτικά στο ειδος μας όπως είναι σήμερα (όχι όμως και νοητικά, μιά και παραμενουμε χαμηλής νοημοσύνης) αφετέρου δε ο πλανήτης μετά από μία αποτυχημένη διαχείρηση των υδάτων να πλημμυρήσει για 40 ημέρες (γεγονός που κόντεψε να μας αφανίσει, βλέπε Παλαιά Διαθήκη - κατακλυσμός).
Ευτυχώς κάποιοι επιβίωσαν και το είδος μας δεν χάθηκε για πάντα. Οι Γήινοι μας άφησαν να νομίζουμε ότι εμείς είμαστε οι πραγματικοί Γηινοι ενω αυτοί ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ.

ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ
Δυστηχώς αυτός ο πλανήτης δεν μας ανήκει. Καταγόμαστε από τον Σείριο και όχι από την Γη και τελευταίως μαθαίνω ότι οι Γήινοι έχουν σκοπό να μας επιστρέψουν πίσω. Γιαυτό και ψεκάζουν το ουρανό (ουσιαστικά μας ανθυποβάλουν να το κάνουμε εμεις για λογαριασμό τους) ούτως ώστε ο εξωγήινος οργανισμός μας και το DNA μας που έχει πιά προσαρμοστεί στις συνθήκες της Γης να συνηθήσει και να επαναπροσδιοριστεί για τις συνθήκες του Σείριου, όπου εκει η ατμόσφαιρα αποτελείται από οξυγόνο, άζωτο, αλουμίνιο σε αέρια μορφή μορφή, βρωμιούχο λίθιο και γαλαζία. Γιαυτό υπήρξαν και όλα αυτα τα βραχιολάκια που πουλιόντουσαν πριν ένα χρόνο σε παγκόσμιο επίπεδο και τα φόρεσε μέχρι και ο πρωθυπουργός μας, είχαν σαν σκοπό να μεταλλάξει την όσμωση του αίματος μας για να μπορούμε να επιβιώσουμε στο Σείριο.

ΠΟΤΕ ΦΕΥΓΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΙΣΩ
Οι μαρτυρίες είναι σαφής. Το ταξίδι μας ξεκινάει στις 23 Δεκεμβρίου 2012. Οι διακτινικοί θάλαμοι είναι έτοιμοι. Στην Αθήνα ο πιό κοντινός μας είναι το γήπεδο του Ολυμπιακού που χτιστηκε προσφατα πληρώντας όλες τις προδιαγραφές για το σκοπό αυτό.

ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ
Εδω θέλω την σοφία σας και την πολύτιμή βοήθειά σας. Δεν γνωρίζουμε οι Νεφελίμ τι γνώμη έχουν και τι σκοπεύουν να κάνουν (αν κάνουν) για την όλη υπόθεση. Φήμες μιλάνε για παρεμβολή των διακτινικών ακτίνων μεταφοράς που θα έχει σαν αποτέλεσμα η ενέργειά μας (πρόκειτε για το σώμα μας που θα μετετραπεί σε ενέργεια με σκοπό τον διακτινισμό μας στο Σείριο) να διασκορπιστεί και να πλανάται στο σύμπαν μέχρι να το ρουφήξει καμμία μαύρη τρύπα.

Οι δικιές σας πληροφορίες τι λένε?

ΥΓ. Ζητώ συγγνώμη για όσους δεν γνώριζαν την πραγματική ιστορία μας και είμαι εγω ο αγγελιοφόρος των κακών ειδήσεων. Δυστηχώς όμως κύριοι, έτσι έχουν τα πράγματα και μην ακούτε όλα αυτά που σας λέει η μάνα σας.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό paramick » Τετ Ιουν 27, 2012 9:17 am

By the way,ο Σείριος πετάει?
(νταξ,λέω μ@λ@κίες αλλά εσείς το ξεκινήσατε πρώτοι...)

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Ιουν 27, 2012 9:57 am

dim σκοτώνεσαι στη δουλειά βλέπω.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Τετ Ιουν 27, 2012 3:00 pm

Sprayman έγραψε:ok Αντρέα. Είναι όλα καυσαέρια. no problem.


Problem για δύο λόγους:

Λόγος Α)

Δεν είπα ντε και καλά ότι είναι όλα καυσαέρια. Υπάρχουν βίντεο που φαίνεται ζόρικο να μην είναι ψέκασμα. Το πρόβλημα δεν είναι με τα στοιχεία αλλά με τα συμπεράσματα. Το ότι βλέπω ένα χοντρό αεροπλάνο να ψεκάζει (και άλλα 20 μάλλον να μην ψεκάζουν αλλά οι βιντεάδες να πιστεύουν ακράδαντα ότι όποιος δε θεωρεί ότι ψεκάζουν είναι πανίβλακας με υπερφίαλο εγώ) δε μου λέει κάτι. Μπορεί να ψεκάζει για 1000 λόγους μπορεί π.χ. να είναι όντως πείραμα γεωμηχανικής (δύο αντίστοιχες προτάσεις που έχει πάρει τ' αυτί μου είναι 1) ρινίσματα σιδήρου στη θάλασσα και 2) αυτόματα πλοία με ψηλές καμινάδες που βγάζουνε υδρατμούς).

Το θέμα είναι ότι δεν έχω ακούσει κάποιο πειστικό κίνητρο. Αν ψεκάζεις για πείραμα γεωμηχανικής, τόση θάλασσα και έρημος υπάρχει, δεν πας να το κάνεις πάνω από πόλεις εκτός αν θες να κάνεις πλάκα στους conspiracy theorists (κι εγώ αν ήμουν εξωγήινος με δικό μου UFO θα την έπεφτα πάντα σε μεθυσμένους σε ερημικούς δρομους για σπάσιμο). Αν ψεκάζεις για να κάνεις ζημιά, περιμένω πειστική εξήγηση γιατί δε θα πάρει η μπάλα και τους ψεκαστές.


Λόγος Βου)

Κατόπιν ψυχομετρικής ανάλυσης της απάντησής σου, καταλήγω στο συμπέρασμα ότι μάλλον δεν έχεις πειστεί από τα επιχειρήματα μου και απαντάς ειρωνικά. Στην οποία περίπτωση θα ήθελα να ξέρω τις δικές σου απόψεις. Μέχρι στιγμής πετάς στο thread ατάκτως ερημένα βίντεο και links χωρίς πολύ σχολιασμό που συχνά λένε πράματα αλληλοαντικρουόμενα. Να τα βράσω τα links, εσύ πες μου τι πιστεύεις και γιατί.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Ιουν 27, 2012 9:03 pm

Πιστεύω ότι είναι όλα καυσαέρια.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Τετ Ιουν 27, 2012 10:01 pm

Κρύο ντούζ στο Πεκίνο και στο Κατάρ.


http://periplanomeno.wordpress.com/2011 ... B7-%CE%B5/

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Παρ Ιουν 29, 2012 8:19 am

DUST IN THE WIND μην ξαναακούσω μ@λ@κίες. Κι αυτά καυσαέρια είναι.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Παρ Ιουν 29, 2012 1:03 pm

Καλέ γιατί τέτοια τσαντίλα με τον DUST IN THE WIND; Η τεχνητή πρόκληση βροχής με ιωδιούχο άργυρο είναι παλιό και γνωστό κόλπο. Το ότι το κατάφεραν και με laser είναι καινούριο.

Πάντως μ' αρέσει πολύ η κατάληξη του άρθρου:

"Μία τέτοια ανακάλυψη θα μπορούσε να βοηθήσει τους αγρότες σε περιοχές που δεν βρέχει πολύ, αλλά θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και επιθετικά πλημμυρίζοντας μία εχθρική χώρα.

Σκεφτείτε να μπορούσαν να ελέγξουν τον σεισμό, τσουνάμι, ανεμοστρόβιλους κτλ. Δεν είναι να παίζεις με αυτά τα πράγματα γιατί αργά ή γρήγορα η φύση εκδικείται…"

Δεν ιδρώνει τ' αυτί μας που έχουμε πυρηνικές κεφαλές 50+ μεγατόνων, βόμβες, νάρκες, χημικά και βιολογικά όπλα, πυρηνικά εργοστάσια που αν σκάσουν μαύρο φίδι μας έφαγε, πετάμε ένα σκασμό αηδίες σε αέρια, υγρή και στερεή μορφή παντού γύρω μας αλλά ανατριχιάζει ο αρθρογράφος μόνο και μόνο με τη σκέψη ότι μπορεί να δημιουργήσουμε πλημμύρες σε μια εχθρική χώρα :twisted:

Η Αθήνα πλημμυρίζει κάθε χειμώνα (όχι επειδή μας ψεκάζουν οι κακοί αλλά επειδή εμείς είμαστε κάφροι και κάψαμε όλα τα βουνά γύρω της). Μια τόση δα μπομπίτσα όση της Χιροσίμας (13 κιλοτόνοι και πάνω από εκατό χιλιάδες νεκροί, ο μεγατόνος έχει 1000 κιλοτόνους) στην Αθήνα θα έκανε πιο πολύ ζημιά απ΄ όση έχουν κάνει όλες οι πλημμύρες της Ελλάδας από τον Τρωικό πόλεμο μέχρι σήμερα.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Παρ Ιουν 29, 2012 8:31 pm

Ναι αλλα με την οποιαδηποτε μπομπιτσα το θεμα παει αλλου ενω αν ελεγχεις τη γεωμηχανική, τους σεισμούς ή τον καιρό άντε να αποδείξει οποιοσδήποτε ότι δεν προκειται για φυσικά φαινόμενα, μπορεί να εκβιαστούν μια χαρα κυβερνήσεις κ αν πει κάποιος οτιδήποτε σε βγάζουνε και τρελό.
Νομίζω είναι πολαπλά τα ''οφέλη'' για να αφήσουν το πεδίο ανεξερεύνητο και (αν είναι πραγματοποιήσιμο) να μην το εκμεταλευτούν και τετοια διεστραμμενα μυαλα και κυβερνησεις δυστυχώς υπάρχουν.

'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Παρ Ιουν 29, 2012 11:26 pm

adreas » Παρ Ιουν 29, 2012 1:03 pm

Δεν ιδρώνει τ' αυτί μας που έχουμε πυρηνικές κεφαλές 50+ μεγατόνων, βόμβες, νάρκες, χημικά και βιολογικά όπλα, πυρηνικά εργοστάσια που αν σκάσουν μαύρο φίδι μας έφαγε, πετάμε ένα σκασμό αηδίες σε αέρια, υγρή και στερεή μορφή παντού γύρω μας αλλά ανατριχιάζει ο αρθρογράφος μόνο και μόνο με τη σκέψη ότι μπορεί να δημιουργήσουμε πλημμύρες σε μια εχθρική χώρα



Όταν δημιουργείς οποιουδήποτε τύπου ζημιά σε ένα τόπο χρησιμοποιώντας ένα φυσικό φαινόμενο τότε ο λαός πιστεύει ότι για όλα φταίει ο ...Θεός.

Παράδειγμα : Είδαμε τι οικονομική ζημιά αλλά και σε ζωές μπορεί να δημιουργήσει ένα τσουνάμι εάν κάποιοι το στήσουν τεχνητά.

Μία μέθοδος ανίχνευσης υδρογονανθράκων γίνεται με τη δημιουργία σεισμικής δόνησης, όμως όταν κουνάει κάτω κουνάει και πάνω.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Παρ Ιουν 29, 2012 11:42 pm

Ο λαός θα πιστεύει ότι φταίνε οι θεοί μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Αν πέταγες ναπάλμ στους Αιγυπτίους της παλαιάς διαθήκης θα πούνε ότι τους καταράστηκαν οι θεοί, αν το ρίξεις στους Αιγυπτίους του 2012 θα τα ρίξουνε στο ΝΑΤΟ. Αργά ή γρήγορα οι ικανότητες και τα όρια της τεχνολογίας γίνονται γνωστά.

Ένα θεματάκι είναι ότι ο περίφημος "λαός" είναι τόσο απίστευτα χοντρόπετσος που είναι σχεδόν ανούσιο να κρύψεις κάτι. Παράδειγμα 1, η εισβολή στο Ιράκ. Λάθος χώρα, λάθος δικαιολογία, με το μισό πλανήτη να γκρινιάζει και τους γράψανε πανηγυρικά. Παράδειγμα 2, Ελλάδα που έφαγε στη μάπα σκληρότατη κατοχή όχι και τόσο παλιά και βάζει στη Βουλή κόμμα που ισχυρίζεται μεταξύ άλλων ότι το ολοκαύτωμα ήταν μύθος. Μπροστά σε τέτοια κτηνώδη ηλιθιότητα, ο μόνος λόγος να κρύψει κάποιος συνομώτης κάτι είναι από μεράκι επειδή στην πράξη δεν υπάρχει κανένας πραγματικός λόγος.

Τελευταία επεξεργασία απο adreas την Σάβ Ιουν 30, 2012 1:04 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Σάβ Ιουν 30, 2012 12:52 am

DUST IN THE WIND έγραψε:Παράδειγμα : Είδαμε τι οικονομική ζημιά αλλά και σε ζωές μπορεί να δημιουργήσει ένα τσουνάμι εάν κάποιοι το στήσουν τεχνητά.


Πες μου ότι δεν μιλάς σοβαρά; :?

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Σάβ Ιουν 30, 2012 1:07 am

adreas .Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα 'ομως πρέπει όλοι να κουνάμε λίγο παραπάνω τα μυαλά μας αλλά και των διπλανών μας γιατί εμείς είμαστε ο λαός.

Υπάρχει και κάτι άλλο στο λαό που μου έκανε εντύπωση τότε αλλά και μετά.

Με τις πολλές φωτιές που μπήκαν σε όλη τη χώρα πριν μερικά χρόνια από τη εμπειρία που είχα σε μιά φωτιά τότε, διαπίστωσα ότι σε μεγάλο βαθμό οι κάτοικοι όσων ιδιοκτησιών δεν κινδύνευαν από τη φωτιά έστω και εάν βρίσκονταν πολύ κοντά σε ιδιοκτησίες που κινδύνευαν αδιαφόρησαν και δεν προσπάθησαν να βοηθήσουν τους συνανθρώπους τους, αντίθετα άλλοι έβλεπαν τηλεόραση ή έψηναν κρέας σε ψησταριές την ίδια στιγμή που η φωτιά κατάκαιγε παραδίπλα τους ακόμα και κατοικίες.
Aυτές οι συμπεριφορές αδιαφορίας εάν τις έκρινες αργότερα όταν ακούστηκε ότι πίσω από τις φωτιές ήταν μυστικές υπηρεσίες ξένης χώρας τότε αυτές οι συμπεριφορές του λαού γίνονται πολύ σοβαρές.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό DUST IN THE WIND » Σάβ Ιουν 30, 2012 1:21 am

από Χρήστος Λάππας » Σάβ Ιουν 30, 2012 12:52 am
Πές μου ότι δεν μιλάς σοβαρά;

Μιλάω φυσικά πάντα θεωρητικά. Όμως όπως δείχνει η εξέλιξη μία καταστροφική πλημήρα αν όχι σήμερα στο κοντινό μέλλον θα μπορούν να τη στήσουν.

DUST IN THE WIND
EN D
 
Δημοσ.: 141

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Σάβ Ιουν 30, 2012 2:20 am

Όχι, δεν θα μπορούν. Η τεχνολογία δεν προχωρά με τα βήματα που φαντάζεσαι. Όπως δεν πετάξαμε στο διάστημα σαν τους ιπτάμενους δίσκους, αλλά με τους πυραύλους που κάνουν θόρυβο και βγάζουν ένα σκασμό καυσαέρια, όπως δεν καταφέραμε να έχουμε προγράμματα αναγνώρισης φωνής για να επικοινωνούμε με τους υπολογιστές μας σαν τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας, αλλά το SIRI για να μας λέει πόσες εβδομάδες έχει ο χρόνος, όπως δεν καταφέραμε ποτέ να διακτινίσουμε τίποτα παραπάνω από φωτόνια και αυτά με τα χίλια ζόρια, έτσι δεν μπορούμε να προκαλέσουμε τσουνάμι της κλίμακας που χτύπησε την Ιαπωνία.

Γιατί όμως σε τρομάζει τόσο πολύ αυτή η προοπτική και όχι η πιθανότητα να αποκτήσει πυρηνικά όπλα ένα βαθιά Θεοκρατικό κράτος όπως το Ιράν που έχει ως αρχή του ότι το Ισλάμ θα πρέπει πάση θυσία να κυριαρχήσει στον κόσμο; Γιατί δεν σε τρομάζει περισσότερο η προοπτική να εκλεγεί στην Αμερική ένας πρόεδρος που θα πιστεύει ότι είναι σε αποστολή απ' τον Θεό να ξεκινήσει νέα σταυροφορία; Γιατί δεν σε τρομάζει πιο πολύ η πιθανότητα ενός καταστροφικού ατυχήματος σε κάποιο από τα πεπαλαιωμένα πυρηνικά εργοστάσια που είναι κοντά μας; Γιατί δεν σε τρομάζει περισσότερο από όλα η προοπτική ενός καταστροφικού σεισμού με τσουνάμι στην Ελλάδα από φυσικά αίτια; Έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν ξέρεις...

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιουν 30, 2012 10:29 am

[ img ]

Προς τους φίλους που τους αρέσουν οι κατασκοπικές-συνομοτικές-πολεμικές top secret υποθέσεις του πενταγώνου , της Mocanto, του Rockefeller, των Μασόνων, των εξωγήινων που ζούν αναμεσά μας, του Λιακόπουλου, του Άδωνη, του Χαρδαβέλα κλπ
Μια και η ημερομηνία του μέλλοντος είναι τώρα, θα ήθελα να μου στείλετε ένα skateboard χωρίς ρόδες που ίπταται
Και κάντε αυτόν το κολόκαιρο να δροσίσει λιγάκι.....

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό andread » Σάβ Ιουν 30, 2012 11:12 am

dim έγραψε:
Προς τους φίλους που τους αρέσουν οι κατασκοπικές-συνομοτικές-πολεμικές top secret υποθέσεις του πενταγώνου , της Mocanto, του Rockefeller, των Μασόνων, των εξωγήινων που ζούν αναμεσά μας, του Λιακόπουλου, του Άδωνη, του Χαρδαβέλα κλπ
Μια και η ημερομηνία του μέλλοντος είναι τώρα, θα ήθελα να μου στείλετε ένα skateboard χωρίς ρόδες που ίπταται
Και κάντε αυτόν το κολόκαιρο να δροσίσει λιγάκι.....


Εγώ έχω παραγγέλλει το δικό μου απλά θα πρέπει να περιμένω άλλα 3 χρόνια ακόμα...
http://www.technology-digital.com/web20 ... te-is-fake

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Ιούλ 16, 2012 11:32 am

.

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό vagos » Σάβ Ιούλ 21, 2012 10:40 am

ρε Νικο μπας και μας τσιμπανε κιολας ???

εχεις δικιο ,,,,ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ, ΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ :mrgreen:
481290_10151201772378275_659376084_n.jpg

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες