Ημερομηνία Πέμ Απρ 18, 2024 3:33 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

καινουργιος στην παρεα!!!

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Airsavvas » Τετ Σεπ 25, 2013 11:19 pm

Γεια σας,με λενε Σαββα και θελω να ασχοληθω με το αλεξιπτωτο πλαγιας. Προερχομαι απο τα αιωροπτερα...εχω κανει την εκπαιδευση μεχρι και τις 50αρες. Λογο καποιον δυσκολιων δεν μπορεσα να τελειωσω. Ελπιζω σε λιγο καιρο να ειμαι καλυτερα και να ερθω στην παρεα σας. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει προβλημα στην εκπαιδευση με τα λιγα κιλακια που εχω (ειμαι 100) Οχι αληθεια 100, οχι οχι δεν κρυβω κανενα...ορκιζομαι ενταξει!!!!!! :twisted:
Και μια και γνωριστηκαμε σας στελνω ενα link για να καψετε τα μυαλα σας οταν λογο καιρου δεν θα πετατε
http://www.diywebspace.com/paragliding
:D :D :D :D :D

Airsavvas
EN A
 
Δημοσ.: 5

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Σεπ 26, 2013 2:19 pm

Καλώς ήρθες Σάββα. Πάω για 50ντάρες με αιωρόπτερο να έχουμε ακριβώς αντίθετους δρόμους :mrgreen:

Τό έχουμε κάψει με το παιχνίδι και έχει και άλλα άστα...

Τα κιλά δεν είναι πρόβλημα, το πόσο μπορείς να τρέξεις είναι. Έχουμε πολλούς ευτραφείς στην παρέα μας, τώρα τελευταία παρατηρώ ότι πιο πολύ παίρνουν κιλά παρά χάνουν.

Σε κάθε περίπτωση την απάντηση θα την δώσει ο εκπαιδευτής που θα επιλέξεις. Δες τις σχολές στο link που έχει το site, όλοι είναι εξαιρετικοί εκπαιδευτές.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ Σεπ 26, 2013 3:35 pm

MIK έγραψε:Καλώς ήρθες Σάββα. Πάω για 50ντάρες με αιωρόπτερο να έχουμε ακριβώς αντίθετους δρόμους :mrgreen:

Τό έχουμε κάψει με το παιχνίδι και έχει και άλλα άστα...

Τα κιλά δεν είναι πρόβλημα, το πόσο μπορείς να τρέξεις είναι. Έχουμε πολλούς ευτραφείς στην παρέα μας, τώρα τελευταία παρατηρώ ότι πιο πολύ παίρνουν κιλά παρά χάνουν.

Σε κάθε περίπτωση την απάντηση θα την δώσει ο εκπαιδευτής που θα επιλέξεις. Δες τις σχολές στο link που έχει το site, όλοι είναι εξαιρετικοί εκπαιδευτές.

Συμφωνώ με ότι είπε ο ΜΙΚ καλωσόρισμα και από μένα ...προχώρα και μην καθυστερείς να είσαι έτοιμος την άνοιξη...ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ SOUPER.. :!:(τα κιλά δεν είναι πρόβλημα σε αυτό το άθλημα..) :!:

Επισκέπτης
 

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Πέμ Σεπ 26, 2013 3:46 pm

Πάντως αν θέλεις να πάρεις κι άλλα κιλά, ξεκίνα παραπέντε. Τις μέρες που δεν πετάμε, το παιδάκι και η μπύρα πάνε σύννεφο.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Airsavvas » Πέμ Σεπ 26, 2013 6:29 pm

Σας ευχαριστω!!! Απο τρεξιμο αλλο τιποτα!!! :D ξερει ο φιλος που ειναι στα αιωροπτερα!!!!! Εχω δει τις σχολες και μετα της γιορτες, να μαζεψουμε κανα φραγκο, θα ξεκινησω καιρου επιτρεποντος!!! Υλικο για θεωρια εχει γιατι ειμαι μεσα στην κ@υλα :oops:

Airsavvas
EN A
 
Δημοσ.: 5

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Πέμ Σεπ 26, 2013 10:28 pm

Airsavvas έγραψε:Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει προβλημα στην εκπαιδευση με τα λιγα κιλακια που εχω (ειμαι 100) Οχι αληθεια 100, οχι οχι δεν κρυβω κανενα...ορκιζομαι ενταξει!!!!!! :twisted:

Φίλε νομίζω ότι είσαι πολύ βαρύς, μάλλον δεν κάνεις για παραπέντε :evil: :evil: :evil:



Αν όμως επιμένεις και για να πάρεις μια μικρή και δωρεάν ιδέα πάρε το πρώτο λίνκ

http://eap.elao.gr/index.php?option=com ... &Itemid=18

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Σεπ 26, 2013 11:16 pm

104 κιλά με τις κάλτσες...
Καλώς όρισες,Μιχάλης.

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό tanfoglio » Παρ Σεπ 27, 2013 9:03 am

Χρησιμοποιώ το thread του Σάββα αφού και εγώ καινούργιος είμαι στον χώρο. Μετά από πολλά χρόνια στα rc ελικόπτερα και αφού ξεπέρασα κάποιους φόβους που είχα στην προσγείωση μετά από διπλό που έκανα, αποφάσισα να να κάνω το βήμα και να προχωρήσω στην εκπaίδευση. Το λάτρεψα, αν και το βρήκα δυσκολότερο από ότι φανταζόμουνα, αφού θεωρούσα ότι έχοντας περάσει από τα ελικόπτερα (μοντέλα και λίγο full scale) τα πράγματα θα ήταν εύκολα.

Δυστυχώς γρήγορα οι φόβοι μου έγιναν πραγματικότητα αφού έχοντας ταλαιπωρήσει τα γόνατα μου από βαριά αθλήματα στο παρελθόν (έχω ήδη ρίξη πρόσθιου χιαστού στο ένα) μου βγήκε από εκεί που δεν το περίμενα και το άλλο με πιθανή ρίξη μηνίσκου.

Υπάρχει κάποιος παιδιά που πετάει με τέτοια θέματα ή πρέπει να το διαγράψω οριστικά από το μυαλό μου???

Γιώργος

tanfoglio
EN A
 
Δημοσ.: 7

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Airsavvas » Παρ Σεπ 27, 2013 10:14 am

Αν στη γη ζυγιζω 110κιλα στον Αρη θα ζυγιζα 45...τελικα;;δεν ειμαι χοντρος,Απλα ζω σε λαθος πλανητη.... :D :D :D :D :D :D :D

Airsavvas
EN A
 
Δημοσ.: 5

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Airsavvas » Παρ Σεπ 27, 2013 10:18 am

Love doctor το υλικο που μου εδωσες ευφραίνει την καρδίαν μου. Σε ευχαριστω Γιατρε!!!!!!

Airsavvas
EN A
 
Δημοσ.: 5

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Παρ Σεπ 27, 2013 10:20 am

Airsavvas έγραψε:Αν στη γη ζυγιζω 110κιλα στον Αρη θα ζυγιζα 45...τελικα;;δεν ειμαι χοντρος,Απλα ζω σε λαθος πλανητη.... :D :D :D :D :D :D :D

Κοιτα περα απο την πλακα εσυ τα κουβαλας ολη την μερα τα κιλα σου αρα εσυ ξερεις αν ειναι πολλα η λιγα....
παντος υπαρχουν αλεξιπτωτα για ολα τα γουστα...μεχρι και δυθεσια.......... :wink:

Επισκέπτης
 

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό kiwifly » Παρ Σεπ 27, 2013 10:46 am

καλοσ τον.....ελπιζω να πετασ και οχι να γραφεις μονο. Που να τον δεισ και απο κοντα!!! πραγματικος lοvedoctor. οσο απο κιλα δεν παραπονιεται.....στον αρη θα ηταν 60...... :mrgreen: :twisted:

kiwifly
EN B
 
Δημοσ.: 57

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Airsavvas » Παρ Σεπ 27, 2013 4:28 pm

Για την ωρα μονο γραφω αλλα ειμαι σιγουρος οτι ολα θα πανε καλα και απο ανοιξη θα μπορω να ξεκινησω μαθηματα ισως και νωριτερα. Ειδα της 3 σχολες που ειναι κοντα στην Αθηνα και θα ερθω σε επαφη μαζι τους για τα περαιτερω...Ασε που εδω και λιγο καιρο εξω ξεκινησει διαιτα και γυμναστικη. Θελω να πεταξωωωωωω!!!!!!!!!!! :D

Airsavvas
EN A
 
Δημοσ.: 5

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό GPapapetrou » Παρ Σεπ 27, 2013 5:49 pm

Εγω παντως οταν ανεβαινω στην ζυγαρια σκεφτομαι "ηρεμησε εισαι 70% νερο"
καλως ναρθεις φιλε.

GPapapetrou
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό thephoenix » Παρ Σεπ 27, 2013 6:54 pm

καλως τον... μη μασας για τα κιλα, μια χαρα ειναι τα 100

live your life...
thephoenix
EN B
 
Δημοσ.: 86

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό Navagosostis » Παρ Σεπ 27, 2013 7:28 pm

tanfoglio έγραψε:Χρησιμοποιώ το thread του Σάββα αφού και εγώ καινούργιος είμαι στον χώρο. Μετά από πολλά χρόνια στα rc ελικόπτερα και αφού ξεπέρασα κάποιους φόβους που είχα στην προσγείωση μετά από διπλό που έκανα, αποφάσισα να να κάνω το βήμα και να προχωρήσω στην εκπaίδευση. Το λάτρεψα, αν και το βρήκα δυσκολότερο από ότι φανταζόμουνα, αφού θεωρούσα ότι έχοντας περάσει από τα ελικόπτερα (μοντέλα και λίγο full scale) τα πράγματα θα ήταν εύκολα.

Δυστυχώς γρήγορα οι φόβοι μου έγιναν πραγματικότητα αφού έχοντας ταλαιπωρήσει τα γόνατα μου από βαριά αθλήματα στο παρελθόν (έχω ήδη ρίξη πρόσθιου χιαστού στο ένα) μου βγήκε από εκεί που δεν το περίμενα και το άλλο με πιθανή ρίξη μηνίσκου.

Υπάρχει κάποιος παιδιά που πετάει με τέτοια θέματα ή πρέπει να το διαγράψω οριστικά από το μυαλό μου???

Γιώργος



φίλε μη μασάς!!! και γω στο παρελθόν είχα κομμένους χιαστούς. βέβαια αν ο γιατρός (ο lovedoctor :mrgreen: ή ο δικός σου που σε εξέτασε) έχει άλλη γνώμη τότε χαλάρωσε...
όπως και να χει καλώς όρισες :)

ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι πετάξουμε ! ! !
Navagosostis
Competition
 
Δημοσ.: 220

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Παρ Σεπ 27, 2013 9:46 pm

tanfoglio έγραψε:Δυστυχώς γρήγορα οι φόβοι μου έγιναν πραγματικότητα αφού έχοντας ταλαιπωρήσει τα γόνατα μου από βαριά αθλήματα στο παρελθόν (έχω ήδη ρίξη πρόσθιου χιαστού στο ένα) μου βγήκε από εκεί που δεν το περίμενα και το άλλο με πιθανή ρίξη μηνίσκου.

Υπάρχει κάποιος παιδιά που πετάει με τέτοια θέματα ή πρέπει να το διαγράψω οριστικά από το μυαλό μου???

Γιώργος


ολική ρήξη χιαστού, εσω μηνίσκου και αποκόλληση χόνδρου, χειρουργείο πρίν 3 χρόνια,
αν θες να ρωτήσεις κάτι πάρε με τηλ 6948896884

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: καινουργιος στην παρεα!!!

Δημοσίευσηαπό tanfoglio » Σάβ Σεπ 28, 2013 8:29 am

Σας ευχαριστώ για το κουράγιο που μου δίνετε!
lovedoctor, μόλις έχω το πόρισμα της μαγνητικής θα σου τηλεφωνήσω.

Χαιρετισμούς
Γιώργος

tanfoglio
EN A
 
Δημοσ.: 7


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron