Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 2:04 pm
Text Size

Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Άνδρος

Που θα πετάξουμε, πότε και πως θα πάμε εκεί

Συντονιστής: Moderators

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό thahgr » Πέμ Αύγ 27, 2015 2:29 pm

ενταξει εχω παθει πλακα με το ποστ...
Απιστευτη η Ανδρος και ο ΜΙΚ !

thahgr
EN A
 
Δημοσ.: 16

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Αύγ 27, 2015 8:25 pm

H αλήθεια είναι ότι η Άνδρος είναι η πιο ωραία στην Ελλάδα.

Σας έχει τύχει ποτέ να ακούτε ένα ωραίο τραγούδι και να ονειρεύεστε ότι η επόμενη πτήση ή οι επόμενες πτήσεις θα είναι έτσι και έτσι? Σας έχει τύχει να κάτσει σε γενικές γραμμές αυτό που ονειρευτήκατε? Έ, την πρώτη βδομάδα φύσαγε μελτέμι και το ρίξαμε στο αλκοόλ. Την πρώτη φορά που άκουσα αυτό το τραγούδι αυτό ακριβώς ονειρεύτηκα. Ήμουν ντίρλα σόρυ.


Υ.Γ. Ο Φιντέλ κοιτάει με απορία και λέει ότι αυτός για να σε γλύφει έτσι κάτι θα θέλει. Θα πετάει ο Κιθαιρώνας αύριο ρε μια χαρά, κατά τις 6.15 για καφέ απογείωση. Διαλέχτε αύριο, σκ θα φυσάει πιο πολύ. Αν έχει κανείς αλεξίπτωτο να δανείσει, έχω αφήσει 5 αρντάνες και δυο κιλά ύφασμα σε κάτι φρύγανα στην Άνδρο...

Υ.Γ.2. Κάτι δικά μου μη δίνετε σημασία...Το νέο Leonardo κατουριέμαι Live. Βαρεθήκατε να κατεβαίνετε επειδή κατουριόσαστε και οι φίλοι σας (Ο εξής ένας Νέτσος) να σας κατηγορούν ότι πατώσατε? Leonardo κατουριέμαι Live με ενσωματωμένο μετρητή στην κύστη ώστε να βλέπουν όλοι πόσο κατουριέστε. Τέρμα μια οι άπιστοι Θωμάδες. Το πιπί με κατέβασε κύριοι είμαι πιλοταράς.

Υ.Γ. 3. Είναι η τελευταία φορά που κάνω μόνος μου τον καραγκιόζη στο sky. Γράψτε, περιγράψτε είναι πανέμορφο αυτό που κάνουμε. Σε λίγο όσοι ενδιαφέρονται για παραπέντε θα νομίζουν ότι πουλάμε μόνο αλεξίπτωτα και τσακωνόμαστε. Τόσες πτησάρες κάνατε. Αρχάριοι γράψτε για τις χαρές σας. Βάλτε και 30 λέξεις με το βίντεο. Καρασίμο θέλουμε περιγραφή για το Σαντομέρι. Άν δεν γράψει κάνας άλλος δεν ξαναγράφω.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Αύγ 31, 2015 12:52 pm

...Όπως δεν την έχει δει κανείς ντόπιος.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Αύγ 31, 2015 1:04 pm

Sprayman έγραψε:...Όπως δεν την έχει δει κανείς ντόπιος.


Για σένα τα λέει ΜΙΚ..

Επισκέπτης
 

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Αύγ 31, 2015 3:47 pm

Δεν είναι η πιο ωραία ατην Ελλάδα. Πήγα Σαντορίνη χωρίς τον εξοπλισμό αλλιώς θα σούλεγα πια είναι η πιο ωραία.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Φεβ 19, 2016 10:04 pm

beauty is in the eye of the beholder, ειδικότερα αν ο beholder είναι Ανδριώτης και το σπίτι του είναι 1300 μέτρα από κάτω στο 2.20 του βίντεο.

Μια μέρα μαγική, το τελευταίο κομμάτι της πτήσης εκεί που τελείωσε το ξύλο και άρχισε η απόλαυση. Περισυλογή με βάρκα για το εφε, έχει και σκατόδρομο.

http://www.sky.gr/leonardo/flight/51837



Kαλά να είμαστε, ελάτε καταρχάς να βγει για Τήνο (αν δείτε είχαν σβήσει τα σύννεφα πια στο τελευταίο βουνό της Άνδρου μέχρι να φτάσω, πιο νωρίς είχε) και κυρίως για να απαντηθεί το ερώτημα: Θα ξαναδώσει 2100 ή κάποιος μου έκανε πλάκα?

Ναι ρε ότι θυμάμαι χαίρομαι, τωρα συνεργάστηκε το movie maker. Απαγορεύεται η προσέλευση με αλεξίπτωτα άνω του ΕΝ-Α σε Κερκυραίους πριν φτάσω εγώ στην άκρη του νησιού.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Σάβ Φεβ 20, 2016 9:05 pm

Ωραίες είναι η πτήσης στην ενδοχώρα αλλά όταν βγάζει κάτι τέτοιες μέρες στα νησιά 2000 μετρα σύν, καθαρής υψομετρικές διαφορας ανοίγει το μάτι χάνεται στο γαλάζιο του ουρανού και της θάλασσας το συναίσθημα δεν περιγράφεται και το εύχομαι κάποια στιγμή όλοι να το ζησετε :D :D :D

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: Άνδρος

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Αύγ 24, 2016 8:59 pm

Μέρα χωρίς σύννεφα τα @@@μου θα πάρεις. Αρχαίο γνωμικό της αερολέσχης Ανδρου

Ναι ναι το έχετε καταλάβει κάθε χρονιά πετάω δε πα να έχει το πιο ανεμοδαρμένο Αύγουστο, πάντα ο καιρός κόβει και τσουπ μπαίνει πτησούλα ή πτησάρα.

Είμαστε με το τουφέκι μπας δώσει κάνα κλάσσικ καλό διήμερο ο Σεπτέβρης να σας καλέσω όλους να πέσετε σε μαντριά ξερολιθιές και ίσως κάνας τυχερός να φτάσει και σε καμιά παραλία.

Δυο μέρες έκοψε ο αέρας τη μια ρισκαρα με τη ψηλή απογείωση και επειδή με ριπές 40 δεν το έχω καλα δεν έφυγα (η μέρα από πιο χαμηλά μάλλον είναι τσουλήθρα αλλά ποτέ δεν ξέρεις , θερμικά βγαίνουν από χαμηλά).

Τη δεύτερη μέρα έκανε μπαμ ο αέρας, περίμενα να κόψει αλλά αυτό που δεν έκανε μπαμ ήταν η αστάθεια και το νησί με υποδέχθηκε χωρίς σύννεφα με αποτέλεσμα ύστερα από κάτι πεντάλεπτες μάχες σε σπασμένα θαλασσοθερμικά να πω αι σιχτίρια πάω για μπάνιο. Και πάλι μια υπέροχη αίσθηση σε μια μαγική παραλία με υποδοχή ήρωα περίπου σα να τραγουδάνε οι Mazoo and the Zoo. Καλύτερος πιλότος είναι αυτός που παίρνει το πιο πολύ χειροκρότητμα στη προσγείωση.

enjoy



και ένα τυπικό αντριώτικο θερμικό θαλασοσπασμένο

https://www.facebook.com/michael.ziotis ... =3&theater

Απογειώσεις σε διάφορα ύψη χρειάζομαι και ελπίζω με τη συνεργασία του Δήμου σύντομα να τις έχουμε.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Οργάνωση πτήσεων / μετακινήσεων

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron