Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 6:19 pm
Text Size

Ασφάλεια Πτήσεων - Συμβάντα

Νίκη Κανάλη

Περιγράψτε ένα συμβάν που σας έτυχε στη πτήση (ή στο έδαφος) να το αναλύσουμε.

Συντονιστής: Moderators

Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Σεπ 01, 2014 1:53 am

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που ήταν δίπλα μου και μου στάθηκαν σε αυτή τη δύσκολη στιγμή της ζωής μου. Εισέπραξα τόση αγάπη που μου θεράπευσαν την πληγή μου κατά πολύ.
Η Νίκη ήταν για μένα σύντροφος, αδελφή, και συνοδοιπόρος. Εύχομαι το μωρό μου να βρει καλό και ομαλό δρόμο σε αυτήν τη μεγάλη πτήση που πάει να κάνει, χωρίς αναταράξεις, και να βρει τη γαλήνη που της αξίζει. Και να βρει τα θερμικά που πάντα ονειρευόταν να κυκλώσει.
Και πάλι σας ευχαριστώ. Είστε πραγματικοί φίλοι.
Καλό σου ταξίδι Daffy μου. Θα σε θυμόμαστε όλοι.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό dim » Δευτ Σεπ 01, 2014 7:21 am

Στο καλό Νίκη. Κουράγιο στους οικείους της.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό redbaron » Δευτ Σεπ 01, 2014 11:17 am

ειμαι συγκλονισμένος. Μόλις το έμαθα. Κουράγιο στους δικούς της να αντιμετωπίσουν εναν τοσο αδικο χαμό. Νικο δείξε δύναμη ψυχική. Δυστυχώς η τραγικότητα του γεγονότος δεν μετριάζεται με τίποτα.

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
redbaron
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό cumulus » Δευτ Σεπ 01, 2014 11:22 am

Καλο ταξιδι Νικη, καλη δυναμη στην οικογενεια και τους φιλους σου.
:(

Ο καλυτερος πιλοτος ειναι αυτος με το μεγαλυτερο χαμογελο μετα την πτηση ! :lol:

http://www.youtube.com/profile?user=manoskyriakakis

http://www.o2paragliding.gr/
cumulus
Competition
 
Δημοσ.: 213

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Δευτ Σεπ 01, 2014 11:22 am

Στο καλό, κοριτσάκι. :(

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Navagosostis » Δευτ Σεπ 01, 2014 2:13 pm

συλλυπητήρια

ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι πετάξουμε ! ! !
Navagosostis
Competition
 
Δημοσ.: 220

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Σεπ 01, 2014 2:19 pm

Ωραίος άνθρωπος ,ευγενικός ,διακριτικός συνεσταλμένος με παιδεία και αξιοπρέπεια
Γίνεται πιο σκληρός ο κόσμος μας όταν φεύγουν τέτοιοι άνθρωποι. :cry:

Καλό ταξίδι κοριτσάκι (όταν την έβλεπα πάντα έτσι την αισθανόμουν , κοριτσάκι )

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Δευτ Σεπ 01, 2014 2:33 pm

Η κηδεία θα γίνει στο τρίτο νεκροταφείο στη Νίκαια στις 16:30. Για όσους δεν έρθουν, ξέρω ότι την έχετε μέσα στην καρδιά σας και αυτό είναι το μόνο καλό για το μέρος που βρίσκεται. Η Νίκη δεν ήθελε ποτέ τυπικότητες. Οι τυπικότητες είναι για εμάς τους θνητούς. Αυτή τώρα περνάει σε άλλη διάσταση και πετάει χωρίς να έχει ανάγκη το παραπέντε.

Τελευταία επεξεργασία απο Sprayman την Τρί Σεπ 02, 2014 9:21 am, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό amka » Δευτ Σεπ 01, 2014 2:38 pm

Καλό ταξίδι και καλή δυναμη σε όσους αφήνει πίσω

amka
EN B
 
Δημοσ.: 52

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό thephoenix » Δευτ Σεπ 01, 2014 3:55 pm

σημερα η αυριο ειναι η κηδεια?

live your life...
thephoenix
EN B
 
Δημοσ.: 86

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Σεπ 01, 2014 4:07 pm

η κηδεία θα γίνει την Τετάρτη στις 4.30 στο Γ νεκροταφείο

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό pilot » Τρί Σεπ 02, 2014 1:03 am

Δεν σε γνώριζα όπως τους περισσότερους εδώ γιατί είμαι νέος στο χώρο, αλλά νιώθω έντονα την ανάγκη να ευχηθώ καλό ταξίδι και καλές πτήσεις εκεί που πηγαίνεις. Κουράγιο στους συγγενείς σου.

Ποτέ δεν είναι αργά να γίνεις αυτό που θα μπορούσες να είχες γίνει.
pilot
EN A
 
Δημοσ.: 7

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Πέμ Σεπ 04, 2014 8:59 am

Με συγκίνησε πολύ η έλευση του κόσμου από το χώρο μας σε αυτό το τελευταίο αντίο και ειδικά τα παιδιά που ήρθαν από επαρχία. Αισθάνθηκα ότι είμαστε μια οικογένεια. Και είναι κρίμα αυτή η οικογένεια να μικραίνει αντί να μεγαλώνει. Κάθε τι μαγικό σε αυτή τη ζωή σου δίνει χαρά και μετά στην παίρνει πίσω.
'Εχει χαθεί τόσος κόσμος.
Κι όμως. Το παραπέντε συνεχίζει να είναι μαγικό.
Σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου, που με κάνατε να νοιώσω ότι δεν έχω μείνει τελείως μόνος. Ένοιωα αγάπη και κατανόηση.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Σεπ 18, 2014 11:54 pm

Το να διασπείρει κάποιος, ψευδώς, γεγονότα που αφορούν τρίτους, είναι 2 τουλάχιστον ποινικά αδικήματα.... Δυσφήμηση-Συκοφαντική δυσφήμηση, άρθρα 362 - 363 του ΠΚ και Διασπορά ψευδών ειδήσεων άρθρο 187 του ΠΚ επίσης....
Αυτό είναι το ποινικό μέρος των όσων μπορεί να συμβαίνουν στο βουνό που πετάμε, με αφορμή τον θάνατο της Νίκης...
και το ξαναλέω ίσως για τελευταία φορά.... σας σέβομαι όλους, γιατί σας βρήκα εκεί και δεν με βρήκατε... άλλα οποία θέση κι αν κατέχετε.... που λέει ο λόγος.... για από ότι φαίνεται κάποιοι δεν τις κατέχουν άξια, δε θα δεχθώ να λέγεται πίσω από την πλάτη μου ότι έχω μερίδιο ευθύνης για την εμπλοκή της Νίκης στο ατύχημα.... αν όχι ανεύθυνο που είναι ο ευγενικός όρος, είναι μαλακία και μόνο μαλακία, κάποιοι οι οποίοι δεν έχουν γνώση στο τι έγινε να εκφέρουν γνώμη δημοσιά....
θα με βρουν μπροστά τους...
το να χρησιμοποιείται όλο αυτό με σκοπό .... τουλάχιστο δόλιο.... έμενα... στα αρχίδια μου οποίος και να το κάνει.... θα το φυσάει και δεν θα κρυώνει.... την επόμενη φορά που θα ανοίξει κάποιος το στόμα του με σκοπό να κουτσομπολέψει και να δημιουργήσει εντυπώσεις εις βάρος μου θα τον στείλω κατηγορούμενο.... κάλος ο χαβαλές αλλά εδώ δεν έχει αστεία...
οποίος έχει να καταθέσει κάτι διαφορετικό από αυτό που είδα εγώ και ο Άγγελος και το έχω καταγράψει σε οπτικοακουστικό υλικό, με σκοπό να βοηθήσει στο να μειωθούν τα ατυχήματα, να τιμωρηθώ κι εγώ εφ όσον είμαι υπεύθυνος σε οποίον βαθμό και όχι για κανέναν άλλο, θα είναι καλό για όλους, να ακολουθήσει την νομική οδό και μόνο, γιατί μιλάμε, αφ ενός για τον θάνατο μιας φίλης και αφ εταίρου για την τιμή και την υπόληψη μου....
αν κάποιος μπορεί να τεκμηριώσει τεχνικά και νομικά ότι έχω όποια ευθύνη για την εμπλοκή της Νίκης στο ατύχημα, να προσέλθει στο Α/Τ ΘΗΒΑΣ και να το καταθέσει... αλλιώς διαπράττει τα παρακάνω ποινικά αδικήματα ...

Άρθρο 362
Δυσφήμηση
Όποιος με οποιονδήποτε τρόπο ενώπιον τρίτου ισχυρίζεται ή διαδίδει για κάποιον άλλον γεγονός που μπορεί να βλάψει την τιμή ή την υπόληψή του τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι δύο ετών ή με χρηματική ποινή. Η χρηματική ποινή μπορεί να επιβληθεί και μαζί με την ποινή φυλάκισης.

Άρθρο 363
Συκοφαντική δυσφήμηση
Αν στην περίπτωση του άρθρου 362, το γεγονός είναι ψευδές και ο υπαίτιος γνώριζε ότι αυτό είναι ψευδές τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχστον τριών μηνών. μαζί με τη φυλάκιση μπορεί να επιβληθεί και χρηματική ποινή. Μπορεί επίσης να επιβληθεί και στέρηση των πολιτικών δικαιωμάτων κατά το άρθρο 63.

Άρθρο 187
Διασπορά ψευδών ειδήσεων
1. Όποιος δημόσια ή μέσω του διαδικτύου διαδίδει ή όποιος διασπείρει με οποιονδήποτε τρόπο ψευδείς ειδήσεις με αποτέλεσμα να προκαλέσει φόβο σε αόριστο αριθμό ανθρώπων ή σε ορισμένο κύκλο ή κατηγορία προσώπων, που αναγκάζονται έτσι να προβούν σε μη προγραμματισμένες πράξεις ή σε ματαίωσή τους, με κίνδυνο να προκληθεί ζημία στην οικονομία, στον τουρισμό ή στην αμυντική ικανότητα της χώρας ή να διαταραχθούν οι διεθνείς της σχέσεις,
τιμωρείται με φυλάκιση ως τρία έτη ή χρηματική ποινή.
2. Όποιος από αμέλεια γίνεται υπαίτιος της πράξης της προηγούμενης παραγράφου τιμωρείται με φυλάκιση μέχρι ενός έτους ή χρηματική ποινή.

πλέον είμαστε πολλοί στο βουνό και το τσιφλίκι δεν ανήκει σε κανέναν....
άντε γιατί ....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Παρ Σεπ 19, 2014 10:20 am

Πάνο ο μεγαλύτερος νόμος είναι η συνείδηση. Αν την έχεις καθαρή δεν χρειάζονται όλα αυτά τα λόγια. Στο σύμπαν υπαρχει η δράση και η αντίδραση. Το τινά και το αντί. Ο κόσμος και ο αντίκοσμος. Ότι δίνεις παίρνεις. Αν έχεις μερίδιο ευθύνης το λαμβάνεις αργά η γρήγορα πίσω. Οπότε δεν χρειάζονται όλα αυτά τα λόγια. Γιατί ότι και να λέμε η Νικούλα δεν γυρίζει πίσω.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Σεπ 19, 2014 12:00 pm

Νικολα η Νικη οχι δεν ξαναγυριζει και εγω δεν ειχα να ανησυχω για τιποτε απο την πρωτη στιγμη....
αλλα απο το πουθενα κυκλοφορουν ενα σωρο μαλακιες.... ειναι πιο συνθετο απο οποιαδηποτε κατηγορια, το να εμπλεκεις χωρις ιχνος ντροπης και ευθυνης αλλους με σκοπο ιδιο οφελος.... και απο μαλακια να το κανουν ειναι σοβαρο...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό george29041 » Παρ Σεπ 19, 2014 6:49 pm

balourdos έγραψε:Νικολα η Νικη οχι δεν ξαναγυριζει και εγω δεν ειχα να ανησυχω για τιποτε απο την πρωτη στιγμη....
αλλα απο το πουθενα κυκλοφορουν ενα σωρο μαλακιες.... ειναι πιο συνθετο απο οποιαδηποτε κατηγορια, το να εμπλεκεις χωρις ιχνος ντροπης και ευθυνης αλλους με σκοπο ιδιο οφελος.... και απο μαλακια να το κανουν ειναι σοβαρο...

Βαλε λοιπων το βιντεο που εχεις να κλεισεις το στομα καθε κακοπροερετου και να ληξει το θεμα αντι να παραθετεις νομους και διαταξεις.Το γεγονος του θανατου ενος νεου ανθρωπου ειναι πολυ λυπηρο για να τραβαει ετσι ισως και προσβολη στη μνημη της να γραφονται βρισιες.-

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Κυρ Σεπ 21, 2014 8:54 pm

Έχω πει σε όσους έχουν βίντεο να μην το βάλουν. Το παραπέντε έχει πολύ πιο ωραίες στιγμές από το να βλέπουμε τον άνθρωπό μας να σκοτώνεται.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Αύγ 31, 2015 11:51 pm

περασε κι ολας ενας χρονος...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Τρί Σεπ 01, 2015 12:04 am

:(

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Σεπ 01, 2015 8:32 am

Το σύμπαν δεν γνωρίζει από χρόνους. Οι χρόνοι υπάρχουν στο ζωικό επίπεδο. Στην ύλη. Εκεί που είναι σίγουρα έχει βρει γαλήνη.
ΑΜΗΝ.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιαν 02, 2016 2:35 pm


Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Κυρ Ιαν 03, 2016 7:34 pm

Ας γίνουν όλα αυτά τροφή και γνώση για όσους ξεκινάνε τώρα το όνειρό τους,
έτσι ώστε αυτό το όνειρο να μην μετατραπεί σε εφιάλτη.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Νίκη Κανάλη

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Φεβ 08, 2016 9:31 am

οταν καποιος αξιωματικα κατεχει μια θεση, και ειναι σε αυτη ειτε γιατι πρεπει αλλα και ειτε γιατι απλα τον βρηκαμε εκει χωρις να πρεπει, και ανοιγοντας το στομα του για να μιλσει δημοσια, λεει κατ ελαχιστο μαλακιες και δημοσιως προσβαλει ανθρωπους με σκοπο την προσωπικη του προβολη και οχι τη μεταδοση γνωσης, ειναι βλακας, ηλιθιος και παραλληλα προβαινει σε ποινικα κολασιμες πραξεις... μπορει με το καλο να μην το καταλαβαινει αλλα υπαρχει και ο λογικος τροπος....που οταν πληρωνεις βαζεις μυαλο...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Επόμενο

Επιστροφή στην Ασφάλεια Πτήσεων - Συμβάντα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron