Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 6:42 pm
Text Size

Ασφάλεια Πτήσεων - Συμβάντα

.....Για πες.....

Περιγράψτε ένα συμβάν που σας έτυχε στη πτήση (ή στο έδαφος) να το αναλύσουμε.

Συντονιστής: Moderators

.....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό aok » Κυρ Ιαν 10, 2016 11:06 am

....Για πες εσύ ως αγωνιζόμενος πιλότος (η ως ελεύθερη συμμετοχή σε μια διοργάνωση), τι ήταν αυτό που σου άρεσε η δεν σου άρεσε και τι θα ήθελες να δεις σε μια διοργάνωση; ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ! Συστάσεις όπως: περισυλλογή από καλλίγραμμες Βραζιλιάνες όπου θα μαζεύουν τα πανιά σε δωρεάν κονσερτίνα...αποκλείονται .

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: .....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Ιαν 10, 2016 11:20 am

γιατι αποκλειονται δεν καταλαβα....τι θες δλη...καναν αραπη να πας να σκυψεις να μαζεψεις το πανι και να μεινεις εγκυος!!!! για σοβαρευτειται....βραζιλιανες και παλι βραζιλιανες....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: .....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό Donkixotis » Κυρ Ιαν 10, 2016 12:21 pm

Καλημέρα !!! Θα ήθελα να δω κατηγορία αγώνων και για ΠΛ κανονικά όπως και στην μεγάλη κατηγορία .Αυτό το πράγμα θα απογειώσει όλους τους συμμετέχοντες και θα είναι πολύ καλό για την εξέλιξή τους !!! Σας μιλάω εκ πείρας !!!

Donkixotis
EN A
 
Δημοσ.: 12

Re: .....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό kiwi » Κυρ Ιαν 10, 2016 1:53 pm

Aggelos5 έγραψε:Καλημέρα !!! Θα ήθελα να δω κατηγορία αγώνων και για ΠΛ κανονικά όπως και στην μεγάλη κατηγορία .Αυτό το πράγμα θα απογειώσει όλους τους συμμετέχοντες και θα είναι πολύ καλό για την εξέλιξή τους !!! Σας μιλάω εκ πείρας !!!


Συμφωνώ. Η ΛΕΑΛΠΠΑ το κάνει παραδοσιακά στο Σαντομέρι και είναι πολύ θετικό, κατά τη γνώμη μου. Κυρίως από εκπαιδευτική σκοπιά.

kiwi
EN B
 
Δημοσ.: 81

Re: .....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό thephoenix » Δευτ Ιαν 11, 2016 11:44 am

εκτος απο την παγωμενη μπυρα που θα σου προσφερει κορασιδα με αναλογο ενδυματολογικο ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, :lol: :lol: :lol: ειναι μερικα πραγματακια ακομη που πιστευω χρειαζεται να γινουν. δυστηχως η' ΕΥΤΥΧΩΣ ο περσινος αγωνας στην δεσκατη ανεβασε ψηλα τον πηχυ των ελληνικων αγωνων αλεξιπτωτου πλαγιας. ενα πραγμα που θα μπορουσε να γινει ειναι η μετακινηση αυτων που παιρνουν μερος στον αγωνα να γινεται με κλειστα αμαξια και αυτο για περισσοτερη ασφαλεια. νιωθω οτι ειναι δυσκολο αυτη την εποχη αλλα πιστευω οτι πρεπει να γινει

live your life...
thephoenix
EN B
 
Δημοσ.: 86

Re: .....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό paramick » Δευτ Ιαν 11, 2016 5:30 pm

πιάνω χώρο,για να κάνω εντύπωση...

Τελευταία επεξεργασία απο paramick την Δευτ Ιαν 11, 2016 5:37 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: .....Για πες.....

Δημοσίευσηαπό paramick » Δευτ Ιαν 11, 2016 5:36 pm

paramick έγραψε:Δεν νομίζω να έχουμε δει κακό αγώνα ή διοργάνωση τα τελευταία χρόνια.
Η εμπειρία υπάρχει,η γνώση και τα μέσα επίσης.
Κάποιες διοργανώσεις ξεχώρισαν (έλαμψαν, καλύτερα),χωρίς αυτό να κάνει τις υπόλοιπες κακές.
Αυτό που θα ζήταγα απο τον ΑΟΚ ,είναι να φτιάξει ένα θεσμό.
" Το τασκ της ημέρας "
Απο Παρασκευή να ανεβαίνει ένα ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ τασκ για νέους και ένα για παλιότερους πιλότους,που θα ανταποκρίνεται στις δυνατότητες της ημέρας (και των πιλότων).
Ας οργώσουμε τον κάμπο και το βουνό απο αέρος με μικρά ή μέτρια τρίγωνα ,τετράγωνα,πολύγωνα,κλπ.
Καμμία βαθμολόγηση,καμμία βράβευση,καμμία περισυλλογή.
Θα αποκεντρωθεί το βουνό απ όσους κωλοβαράνε πέρα-δώθε,θα γίνουμε master του οργάνου μας (αμε) και θα χορτάσουμε βόλτα.
Οσο για περισυλλογες,
ολο και κάποιος απ το χωριό θα χρειάζεται ένα μεροκαματάκι απο 5ευρα και 10ευρα και διαθέτει αγροτικό ή κλουβάκι για απογευματινή 3-4ωρη απασχόληση,ή οι σχολές να παρέχουν extra services τύπου "κάτσε κει,παω να μάσω κάτι χαμένους απο μελισοχώρι κι έρχομαι"΄

Λέω τώρα εγω.....

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061


Επιστροφή στην Ασφάλεια Πτήσεων - Συμβάντα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron