Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 8:42 pm
Text Size

Ασφάλεια Πτήσεων - Συμβάντα

ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Περιγράψτε ένα συμβάν που σας έτυχε στη πτήση (ή στο έδαφος) να το αναλύσουμε.

Συντονιστής: Moderators

ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Κυρ Νοέμ 06, 2016 10:58 pm

Πριν λίγο με έκλπηξη είδα στο Leonardo την πτήση του κ. Θωμά Κ. στον Ασπρόπυργο. Εκτός του ότι έγινε δίπλα από το Αεροδρόμιο της Ελευσίνας, σήμερα είχε επίδειξη στον Φλοίσβο η πολεμική Αεροπορία, όπου πήραν μέρος τουλάχιστον 15 α/φη.
Τα μισά από αυτά απογειώθηκαν και προσγειώθηκαν στην Ελευσίνα, επειδή η βάση τους είναι εκεί, και τα υπόλοιπα σίγουρα πέρασαν πάνω η γύρο από αυτή.
Το απίστευτο δε είναι ότι η πτήση το κυρίου αυτού, έγινε ακριβώς την ώρα που η επίδειξη ήταν σε πλήρη εξέλιξη, και μάλιστα πέταξε στα 822 m.
Φίλε μου, αν και έχω ακούσει αρκετά για σενα, δεν σε ξέρω προσωπικά, αλλά δυστυχώς είσαι πολύ επικίνδυνος, για όλους και για όλα, και πρέπει επειγόντως να γίνει κάτι με την περίπτωση σου.

mdrakakis
EN B
 
Δημοσ.: 50

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Θωμας » Κυρ Νοέμ 06, 2016 11:23 pm

Εχει δικιο ο τυπος ειναι πολύ επικίνδυνος,
εγω προτεινω να του κανετε ευθανασια.
(ουτε εγω σε ξερω, μεταξυ μας τωρα, δεν πιστευω να εισαι φιλος της despina?)
αμα θελεις απαντας ,δεν σε υποχρεωνη κανεις ......

Wings don't need too many certifications... Pilots do
Θωμας
EN B
 
Δημοσ.: 56

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Δευτ Νοέμ 07, 2016 12:06 am

Ουτε εσένα ουτε την κοπέλα ξέρω φίλε μου, επειδή στο βουνό σχεδόν εχω πάψει να έρχομαι εδώ και αρκετό καιρό, λόγω του ότι ασχολούμε πια με το paramοter.
Η ασφάλεια όμως των πτήσεων είναι κάτι που αφορά όλους.
Προσωπικά έχω μια αρκετά μεγάλη ευαισθησία στο θέμα ασφάλεια πτήσεων, έχω γράψει αρκετές φορές στο παρελθόν και για άλλα άλλους, και πρέπει πάντα τέτοια περιστατικά, και να τα αναφέρουμε, και να τα καυτηριάζουμε, μήπως και προλάβουμε κάτι δυσάρεστο.
Τώρα αν στεναχωρηθούν αυτοί που τα κάνουν, δεν πειράζει καθόλου, μπορεί να τους βγει και σε καλό.
Πρέπει φίλε μου, όλοι μας να καταλάβουμε ότι δεν είμαστε μόνοι μας, ότι δεν κάνει ο καθένας ότι θέλει, και ότι δεν έχουμε μόνο δικαιώματα αλλα και υποχρεώσεις.
Εύχομαι να σου μείνει κάτι θετικό απ όλα αυτά.

mdrakakis
EN B
 
Δημοσ.: 50

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Θωμας » Δευτ Νοέμ 07, 2016 12:24 am

Δεν χρειαζετε να δικαιολογησε ενα ναι ή οχι φτανει.
Ξαναρωταω εισαι σιγουρος οτι δεν τη ξερεις
γιατι ειναι απο κρητη η MADAM

Wings don't need too many certifications... Pilots do
Θωμας
EN B
 
Δημοσ.: 56

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό kilias » Δευτ Νοέμ 07, 2016 12:39 am

Θωμας έγραψε:Δεν χρειαζετε να δικαιολογησε ενα ναι ή οχι φτανει.
Ξαναρωταω εισαι σιγουρος οτι δεν τη ξερεις
γιατι ειναι απο κρητη η MADAM


Θωμά κάνεις μια πτήση 5 χιλιόμετρα έξω από το αεροδρόμιο(την ώρα άσκησης :shock: :shock: ) και το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι αν αυτός που σου έκανε την παρατήρηση είναι φίλος η όχι της Δέσποινας???

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Θωμας » Δευτ Νοέμ 07, 2016 12:56 am

Δεν ηξερα οτι ειχαν ασκηση στο Φλοισβο (30km apo aspropyrgo)
οκ λαθως μου .
Eχουμε το τηλ του αεροδρομιου ετσι ωστε την επομενη
φορα να τους ρωτησω εαν μπορω να πεταξω εκει ή οχι?

Επιμενω κ. mdrakakis

Wings don't need too many certifications... Pilots do
Θωμας
EN B
 
Δημοσ.: 56

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό kilias » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:02 am

Ούτε 5km...

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Θωμάς » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:06 am

ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ το κτλβα δωσε το τηλ τωρα για να μην
το ξανα κανω :mrgreen:

... Pilots do
Θωμάς
EN B
 
Δημοσ.: 43

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό paramick » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:12 am

Αν τους πάρεις τηλέφωνο θα σε περιμενουν από κατω με λουλούδια.
Συνέχισε έτσι και θα χαθεί κάθε νότια πτήση του νομου Αττικής :evil:

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Θωμάς » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:14 am

ΟΚ, παω πασο

... Pilots do
Θωμάς
EN B
 
Δημοσ.: 43

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:40 am

Μάλλον έχεις μπερδευτεί αγαπητέ. Μπέρδεψες δυο εντελώς διαφορετικά γεγονότα και επιμένεις σε κάτι που στο ξεκαθάρισα από την αρχή. Αυτά μόνο στο δικό σου μυαλό συμβαίνουν.
Ίσως να το κάνεις και επίτηδες για να είσαι εκτός θέματος και έτσι να ξεφεύγεις.
Το ένα λοιπόν έχει να κάνει με τις κοινωνικές σου σχέσεις, και το άλλο έχει να κάνει με την ανόητη πτήση σου. Άσχετα μεταξύ τους σαν γεγονότα, αλλά σχετικα σε ότι αφορά τον χαρακτήρα σου.
Οι κοινωνικές λοιπόν σχέσεις σου και τα προβλήματα σου, δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Πρόβλημα σου. Εμένα η πτήση σου με ενδιέφερε και για αυτήν έγραψα.
Ας τελειώνει λοιπόν εδώ η κουβέντα μας, και σε παρακαλώ μην ξαναγράψεις τίποτα άλλο, γιατί χειρότερα θα τα κάνεις. Επιμένω να πιστεύω οτι το όλο σημερινό σκηνικό μάλλον καλό θα σου κάνει....

mdrakakis
EN B
 
Δημοσ.: 50

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Θωμάς » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:51 am

mdrakakis έγραψε:Μάλλον έχεις μπερδευτεί αγαπητέ. Μπέρδεψες δυο εντελώς διαφορετικά γεγονότα και επιμένεις σε κάτι που στο ξεκαθάρισα από την αρχή. Αυτά μόνο στο δικό σου μυαλό συμβαίνουν.
Ίσως να το κάνεις και επίτηδες για να είσαι εκτός θέματος και έτσι να ξεφεύγεις.
Το ένα λοιπόν έχει να κάνει με τις κοινωνικές σου σχέσεις, και το άλλο έχει να κάνει με την ανόητη πτήση σου. Άσχετα μεταξύ τους σαν γεγονότα, αλλά σχετικα σε ότι αφορά τον χαρακτήρα σου.
Οι κοινωνικές λοιπόν σχέσεις σου και τα προβλήματα σου, δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Πρόβλημα σου. Εμένα η πτήση σου με ενδιέφερε και για αυτήν έγραψα.
Ας τελειώνει λοιπόν εδώ η κουβέντα μας, και σε παρακαλώ μην ξαναγράψεις τίποτα άλλο, γιατί χειρότερα θα τα κάνεις. Επιμένω να πιστεύω οτι το όλο σημερινό σκηνικό μάλλον καλό θα σου κάνει....



οκ. Δεν χρειαζετε να δικαιολογησε ειπαμε σε πιστευω.

... Pilots do
Θωμάς
EN B
 
Δημοσ.: 43

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Νοέμ 07, 2016 11:40 am

Θωμα ισως θα ηταν πιο χρησιμο τελικα να δωσεις εσυ το τηλεφωνο σου στους αν τη χωρα πυργους ελεγχου, με σκοπο να σε ρωτανε τι σκοπο εχεις να κανεις....!!!! μπορει να γλυτωσουμε ολοι....
εννοειται σε κανεναν εξηγησεις....αντε καθε καραγκιοζης που λες κι εσυ......
για βαλε μας σε σειρα ολους....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Νοέμ 07, 2016 12:07 pm

[ 8)

Τελευταία επεξεργασία απο Επισκέπτης την Δευτ Νοέμ 07, 2016 5:30 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Επισκέπτης
 

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Νοέμ 07, 2016 12:49 pm

γατακι Κωστα....δεν εισαι πιλοταρας εσυ για να μπορεις να δημηιουργησεις θεμα....αμα γινεις championνι σαν τον Θωμα να μιλας!!! η μαλλον να πετας μπροστα στα αεροδρομια και να δημιουργεις προβληματα....γατακια!!!!

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:22 pm

:mrgreen:

Τελευταία επεξεργασία απο Επισκέπτης την Δευτ Νοέμ 07, 2016 5:32 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Επισκέπτης
 

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Νοέμ 07, 2016 1:44 pm

ε ρε φιλε...δεν ειστε ισα κι ομοια...κι απο οτι εμαθα επειδη ειχε πολυ κοσμο, οι περισσοτεροι τσαμπατζηδες...δεν πηγε....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Δευτ Νοέμ 07, 2016 2:23 pm

Captain Hook έγραψε:ε ρε φίλε...δεν είστε ίσα κι όμοια...κι από ότι έμαθα επειδή είχε πολύ κόσμο, οι περισσότεροι τσαμπατζηδες...δεν πήγε....

Και να σκεφτεί κανείς ότι το σπιτι μου είναι 4 χιλιόμετρα από την απογείωση του Ασπροπύργου-χασία και εγώ έφυγα για μην έχουμε θέμα και πήγα 50 χιλιόμετρα μακριά στην Αγιά Μαρίνα....χαχαχα

Επισκέπτης
 

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Νοέμ 07, 2016 2:25 pm

να
αυτα
αυτα κανετε και χαλατε την πιτσα....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό kiwi » Δευτ Νοέμ 07, 2016 3:44 pm

Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά νομίζω είναι πολύ απλά τα πράγματα.

Προσπερνάω το κους-κους που ήδη καταλαμβάνει 2 threads στο forum και που προφανώς αφορά τις διαπροσωπικές σχέσεις του εν λόγω πιλότου, και κανέναν άλλο και πάω στο δια ταύτα.

Ο πιλότος αυτός ανήκει σε κάποιο Σωματείο; Έχει κάποιο δίπλωμα;

Αν η απάντηση είναι αρνητική, γιατί πετάει;

Αν η απάντηση είναι καταφατική και στα δύο, τότε:

- Έγινε κάποια ενέργεια/σύσταση από το Σωματείο προς τον πιλότο ώστε να αποτρέψει παρόμοιο συμβάν στο μέλλον;
- Εάν το Σωματείο που ανήκει δεν σκοπεύει να προβεί σε κάποια ενέργεια, θα το κάνει η ΕΛΑΟ μέσω της ΕΑΠ;
- Κατά την απόκτηση του διπλώματος, ο πιλότος επέδειξε ότι έχει σωστή συμπεριφορά ανεμοπόρου και κατανόηση της εκπαίδευσης όπως ορίζουν οι επίσημοι κανονισμοί εξετάσεων για όλα τα επίπεδα;

Σόρυ για τα "ψιλά γράμματα", αλλά απ'οσο γνωρίζω αυτά τα "ψιλά γράμματα" είναι που συμμορφώνουν, που αποτρέπουν τον διασυρμό του αλεξιπτώτου πλαγιάς γενικότερα (λέτε να αργήσει η επόμενη ανακοίνωση από ΓΕΑ; ) και κυρίως, αποτρέπουν την πιθανότητα ατυχήματος.

Δηλαδή ΟΚ, όλοι κάνουμε τα στραβά μάτια σε διάφορα μικρο-συμβάντα και ενδεχομένως όλοι βάζουμε έναν παράγοντα "χυμαδιού" στο αλεξίπτωτο πλαγιάς στην Ελλάδα, στον τρόπο που κάποιος αποκτά το δικαίωμα να πετάει, κλπ, αλλά αν δεν συμμαζευτεί και δεν τυποποιηθεί ο ίδιος ο χώρος, γιατί να πρέπει να το κάνει κάποιος άλλος για εμάς και με όρους που ενδεχομένως δεν θα μας αρέσουν;

kiwi
EN B
 
Δημοσ.: 81

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό paramick » Δευτ Νοέμ 07, 2016 4:27 pm

Αν και καθήμενος...

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό badoulis » Δευτ Νοέμ 07, 2016 4:56 pm

kiwi έγραψε:Ο πιλότος αυτός ανήκει σε κάποιο Σωματείο; Έχει κάποιο δίπλωμα;

Ούτε σωματείο, ούτε δίπλωμα, ούτε καν εκπαίδευση και για μια περίοδο πέταγε και με ακατάλληλο εξοπλισμό, εν γνώσει του και με αποκλειστικά δική του ευθύνη, ώντας προκλητικός δημοσίως και κατ'ιδίαν.

Προσωπικά, ως πιλότος και ως άνθρωπος αρνούμαι να χρεωθώ τέτοια περιστατικά που θα ζημιώσουν το χώρο.
Το ερώτημα είναι, υπάρχει διάθεση συμμόρφωσης ή χρειάζεται να αναλάβουν δράση τα επίσημα όργανα;
Ρητορική η ερώτηση... σαφής η απάντηση

Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Νοέμ 07, 2016 6:21 pm

΄Για πείτε και εσείς εκτός Αθηνών καμιά λύση στο πρόβλημα με τον Θωμά. Σωστά λες γιατί πετάει αλλά θα θέλουμε μια βοήθεια στο να έχουμε σωστή απάντηση στο ερώτημα "ποιος θα τον σταματήσει στην επόμενη απογείωση?". Για πείτε καμιά ιδέα.

Για να βοηθήσω φίλους εκτός Αθηνών να καταλάβουν τι δράμα περνάμε με τον Θωμά έχουμε να κάνουμε με έναν πιλότο αυτοσχέδιο που μια μέρα εμφανίστηκε στον Κιθαιρώνα να κάνει την πρώτη πτήση της ζωής του. Χωρίς κράνος. Ισχυρίστηκε ότι δεν είχε λεφτά για εκπαίδευση και κράνος και του δώσαμε κράνος. Εκπαίδευση σε γενικές γραμμές ήδη αν ήθελε θα είχε λάβει αρκετή δωρεάν αλλά σπάνια ρώταγε.

Από την πρώτη στιγμή του έλεγα στις πολλές φορές τον πήγα Κιθαιρώνα για πτήση (μιας και δόξα το Θεό λεφτά για βενζίνη έχω και επίσης δόξα το Θεό είμαι της άποψης όποιος θέλει να πετάξει και έχει ξεμείνει από λεφτά για βενζίνη και μπορώ να τον πάω να τον πάω) να πληρώσει έναν δάσκαλο να του κάνει κάποιας μορφής εκπαίδευση, αλλά έλεγε ότι δεν είχε λεφτά και το τεκμηρίωνε με το παλιό πανί και μηχανάκι που είχε.

Με πολύ λύπη είδα ότι αγόρασε μηχανάρα και αλεξιπτωτάρα αλλά εκπαίδευση δεν αγορασε. Με ακόμα πιο πολύ λύπη τον είδα πάλι να πετάει πρώτος συνθήκες που πχ ο Σάκης περίμενε λίγο να στρώσουν. Με χειρότερη λύπη τον είδα να πετάει και το ΝΟΤΑΜ και δεν είναι εποχές για καταθλίψεις σώστε μας πριν τρελαθούμε με δαύτον.

Οπότε αν ξέρει κανείς να μας βοηθήσει πως του κόβουμε τις αρντάνες και πως του απαγορεύουμε να ξαναπετάξει μέχρι να λάβει εκπαίδευση και να ακολουθεί όλους τους κανόνες?????

Τελευταία επεξεργασία απο MIK την Δευτ Νοέμ 07, 2016 6:40 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό paramick » Δευτ Νοέμ 07, 2016 6:26 pm

Λοιποοοοοοοοόν............................

Γεγονότα :
1)Δεν πρόκειται κανένας Αμβρόσιος και κανένας Χρήστος και Αιμίλιος και κλπ κλπ
να χαλάσει την Κυριακή του για να βάλει μυαλό (όπως το εννοεί καθένας,βέβαια) στον Θωμά.
2) Δεν επιθυμεί κανείς λύσεις δημοτικού,του τύπου "σε βάζω κάτω και σε πατάω ,μέχρι να
γίνεις άνθρωπος".
3) Ο Θωμάς θα συνεχίσει να πετάει δίπλα σου,γιατί έτσι γουστάρει ή για να σου την σπάσει
ή γιατί θα απογειωθεί απο την παραδίπλα ανύπαρκτη απογείωση.
Θα κυκλώνουμε όλοι το ίδιο θερμικό παλιοί ,νέοι,"γκόμενες",εμπορικά διθέσια,ψαρωμένοι,
τσαμπιόνια,ο Αντωνάκης που έχει δίπλωμα αλλά όχι μυαλό,και φυσικά ο Θωμάς που
στερείται και τα δύο.
4) Ο καθένας που διαθέτει πληκτρολόγιο,νιώθει τουλάχιστο μέλος του ΣτΕ,καταδικάζοντας την
όλη φάση(όχι άδικα) σε πικρία και μνησικακία.
5) Ποτέ τίποτα δεν βελτιώθηκε με την απραξία και την αδιαφορία (αυτό που λέμε στα
π@!$ρια μου.) Ισα ίσα που θα χρονίζει μια άσχημη κατάσταση.

Ενδεχόμενη λύση.

Το παγώνουμε εδω........
ΤΕΛΟΣ

Κανείς δεν συνεχίζει να προσβάλει κανέναν πλέον.

1) Ο θωμάς ζητάει μια ΜΕΓΑΛΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ απο την Δέσποινα (είμαι λίγο ντεμοντέ
για
να περάσει αυτο στο ντούκου).
2)Με τους άλλους μαντραχαλάδες τώρα, μην ζητήσει τίποτα,μεγάλα παιδιά είναι ας
πιούν
μιά μπύρα να το συζητήσουν.
Αν τα βρούνε, καλό δικό τους,αν δεν τα βρούνε μη σώσουν και ξαναμιλήσουν.
3) Ο Θωμάς θα εγγραφεί στον ΑΟΚ -ως ΕΠΕ- και με κονδύλι του ΑΟΚ για την αμοιβή
2 εντόπιων εκπαιδευτών, θα περάσει αξιολόγηση σε γραπτά και προφορικά ,αφού του
δοθεί η ύλη για να πάει διαβασμένος (και να μην πάμε εμείς αδιάβαστοι που πετάμε
πλάι του).
Η αξιολόγηση δεν αντικαθιστά ούτε την εκπαίδευση ούτε το δίπλωμα,απλά είναι το
ελάχιστο στάνταρ που θα πρέπει να πληροί.Αν του ανοίξει η όρεξη για κανονική
εκπαίδευση η siv, αυτό θα είναι κέρδος.
Ολη αυτή η ιστορία μπορεί να τσουλήσει μόνο με καλή θέληση απο όλες τις πλευρές,
και δίνει μια δεύτερη ευκαιρία σε ΌΛΟΥΣ μας (και όχι σε έναν όπως αρχικά δείχνει).


Για αυτό τον λόγο το λένε φόρουμ,θέλω την γνώμη σου.

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: ΠΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Νοέμ 07, 2016 7:48 pm

δεν μπορει κανεις να απογορευσει σε κανεναν να πεταει οποτε θελει και οπως θελει..κανενας δεν ειναι υπευθυνος για αυτο που θα κανει αλλα για αυτο που κανει η εκανε
απο κει και περα υπαρχει νομοθεσια και αν γινει και πιο αυστηρο το νομοθετικο πλαισιο για την ασφαλεια των πτησεων....πχ σε οργανωμενες απογειωσεις δεν μπορουν να προσεγκιζουν και να πετανε ατομα οπως ο.... (δε λεω το ονομα...ξερετε οπως και της Δεσποινας...δεν θελει να το ακουει!!!) μπορουμε να ενημερωσουμε τις τοπικες αρχες για την ασφαλεια των πτησεων και ολα γινονται πιο ευκολα και παρασιτα απομονωνονται....δεν χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια
νομιζω οτι αρμοδιοτητες οπως το να δινουμε χρηματα σε καποιους οι οποιοι λενε ψευδως οτι δεν εχουν...δεν ειναι αρμοδιοτητες του ΑΟΚ... αν οι σχολες επιθυμουν να πραξουν αφιλοκερδώς....αλλο θεμα αλλα θα ηταν ενδιαφερον να το ξερουμε.....ολο και εμεις κατι θα χρειαστουμε...
ας ασχοληθουμε λιγο περισσοτερο με το θεμα...η μηδενιστικη συμπεριφορα εκ θεσεως αλλα και λογω βλακειας δεν χωραει παντα την ελεημοσυνη μας...ο καθενας κραταει τη σταση που πιστευει αλλα πανω απο ολα που αρμοζει απεναντι στα γεγονοτα...
Μιχαλη το "ΣτΕ" ειναι το συμβουλιο επικρατειας!!!! εχει φτασει τοσο ψιλα το θεμα!!!

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Επόμενο

Επιστροφή στην Ασφάλεια Πτήσεων - Συμβάντα

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron