Ημερομηνία Πέμ Απρ 18, 2024 7:45 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Αλλαγή στο πρόγραμμα αγώνων

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Μάιος 18, 2006 9:05 pm

Καλά 2 ολόκληρα θερμικά σου έδωσα και δεν τα είδες? Τι ήθελες δηλαδή? κανα dust devil?

Σωστό το παραπάνω ποστ του Επισκέπτη. Τα έπιασε όλα.

Η Δράμα δεν ανακοινωθηκε ως FAI 2 από την ΕΛΑΟ λόγω προβλήματος που είχε η αίτηση της στην FAI. Ο αγώνας για αρκετό καιρό είχε αποχαρακτηριστεί από FAI2 λόγω του προβλήματος αυτού και μόνο πρόσφατα ξαναμπήκε στο καλεντάρι της FAI. Τόσο καιρό και για εμάς ήταν διασυλλογικός.

Συμφωνώ ότι όταν υπάρχει πρόβλημα πρέπει να ενημερώνουμε τα σωματεία και ακριβώς αυτό κάναμε. Στραφήκαμε σε 2 σωματεία μπορέσαμε να εξασφαλίσουμε την υποστίριξη τους και να γίνει κανονικά το Πρωτάθλημα. Δεν νομίζω ότι έγινε κάτι διαφορετικό από αυτό που λες Βαγγέλη.

Τέλος πάντων καλό είναι που είναι κατανοητό το τι έγινε και που το θέμα κύλισε ομαλά (όσο γινόταν)

Καλη διάθεση πάνω από όλα...:)

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αλλαγή στο πρόγραμμα αγώνων

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Μάιος 18, 2006 11:09 pm

Kalhmera sas kai kalhspera sas.

thelo na do to Themo kai to Niko Xatzinikolaoy agkaliasmenoys kai na kanoyn ekmomph mazi . zhtao polla.

einai kaneis allos gia to 5%. :oops: :?:

badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αλλαγή στο πρόγραμμα αγώνων

Δημοσίευσηαπό diakofteos » Παρ Μάιος 19, 2006 1:37 am

Ίσως τελικά να έχει δίκιο ο φίλος που υποψιάζεται ψυχασθένεια σε άτομα το χώρου μας. Και καλά ο ανώνυμος επισκέπτης (που, και καλά…) δεν με γνωρίζει και δεν ξέρει την «ποιότητά» μου. Αλλά παραξενεύομαι που κάποιοι ξέχασαν (short memory?) ότι πριν λίγα χρόνια εγώ και αυτοί ήμασταν μια δυνατή και ποιοτική ομάδα που σήκωσε ανάστημα στα στραβά της προηγούμενης διοίκησης και διεκδικήσαμε την αλλαγή των διοικούντων για να αναβαθμιστεί ο χώρος .Όλοι μαζί (και γω και ο πρόεδρος και άλλοι) κάναμε, όπως μας κατηγορούσαν τότε, κακόπιστη κριτική εκ του ασφαλούς και από απόσταση και ανημέρωτους μας έλεγαν και ότι ήμασταν έξω από τον χορό…Εμφανώς η δική μου ποιότητα δεν άλλαξε και πάλι τα ίδια ακούω, αυτή την φορά όμως από τους πρώην φίλους. Σκέτη τρέλα σου λέω!

Αλλά και να μην έχεις το θάρρος να βάλεις την προσωπική σου σφραγίδα και υπογραφή στα γραφόμενά σου και να κάνεις ανώνυμη κριτική; Άλλη μαγκιά κι αυτή! Αυτό κι αν είναι εύκολος δρόμος και εκ του ασφαλούς! Ρώτα κι εμάς που μιλάμε επώνυμα! Δύσκολη επιλογή…

Φαίνεται, ανώνυμε φίλε, πόσο επιφανειακός είσαι αφού διασκεδάζεις με τα γραφόμενά μου, αντί να προβληματίζεσαι και να μου κάνεις εσύ εποικοδομητική κριτική, με επιχειρήματα! Και αφού αναρωτιέσαι, στο λέω, κάνεις λάθος και δεν ξέρεις τι σου γίνεται. Μπορεί βέβαια να βρεις πολλούς να συμφωνούν μαζί σου αλλά στην ποιότητα φίλε και στην ηθική δεν υπάρχουν ποσοτικά κριτήρια.

Πιθανότατα είσαι κάποιος που δεν ασχολείται με τον χώρο, δεν έχεις εργαστεί για κανένα σωματείο, δεν έχεις προσφέρει τίποτα στα κοινά και δεν ξέρεις και «λεπτομέρειες», όπως λες. Αν είχες ανακατευτεί όπως εγώ, θα ενδιαφερόσουν, θα ήξερες περισσότερα και θα είχες πιο αξιόπιστες πηγές.

Είσαι όμως και έξυπνος, πολύ, γιατί χωρίς να ξέρεις λεπτομέρειες, ‘έπιασες’ ότι αυτά που γράφω δεν τα γνωρίζω αλλά τα μισο-γνωρίζω (ξέρεις τον badder; γιατί τα ίδια πράγματα λέτε, με άλλα λόγια!!)
Και αφού είσαι τόσο ξύπνιος πως μπορείς να είσαι σίγουρος ότι τις λάθος εντυπώσεις τις δημιουργώ εγώ και όχι οι άλλοι; Αν έχεις αποδείξεις γι’αυτό, όπως έχω κι εγώ, να τις παρουσιάσεις.
Και τώρα θα σου βάλω δύσκολο- δεν ξέρω αν το σηκώνει ο … «σκληρός» σου: το ότι ποτέ κανείς δεν έχει απαντήσει δημόσια για να συμφωνήσει ή να διαφωνήσει μαζί μου σε όσα έχω γράψει κατά καιρούς, σου λέει τίποτα; Αν παρακολουθείς το φόρουμ θα έχεις προσέξει ότι όποιος «συλλαμβάνεται» άτοπος λιθοβολείται αλύπητα. Το ευρύ κοινό είναι αυστηρός και σκληρός κριτής και δεν χαρίζει κάστανα…

Αλλά το πιο σημαντικό είναι ότι κριτικάρεις το κείμενό μου και με κατηγορείς για έλλειψη καλής θέλησης και δημιουργικών προτάσεων μάλλον χωρίς να αναλύσεις και να επεξεργαστείς τα γραφόμενά μου.
Γιατί δεν κάνω τίποτε άλλο παρά να επισημαίνω κάποια θέματα – συγκεκριμένα γεγονότα της επικαιρότητας του χώρου μας , να τα αντιμετωπίζω με μεγάλη σοβαρότητα, χωρίς να τα ωραιοποιώ ή να τα υποβιβάζω. Και προτείνω συγκεκριμένα πράγματα: καλύτερη και εγκαιρότερη ενημέρωση των σωματείων και διαφανείς και συνεργατικές διαδικασίες. Αυτά δεν είναι προτάσεις; Ή μήπως προτάσεις είναι μόνο ότι χαϊδεύει τα αυτιά τους;

Φρόντισε και μάθε και τις λεπτομέρειες. Αυτές κάνουν την διαφορά, φίλε!
Και γράψε μας και το όνομά σου. Αν ξέρω ποιος είσαι θα σου λέω καλημέρα, να είσαι σίγουρος.
Το Σ-Κ θα πετάω στο Μεσολόγγι. Αν θες έλα για καφέ και πτήση. Και ρώτα με ότι θες …στην διάθεσή σου- σας, πάντα, για εξηγήσεις και αποδείξεις.

Δημήτρης Χριστόπουλος

diakofteos
EN A
 
Δημοσ.: 21

Δημοσίευσηαπό guru » Παρ Μάιος 19, 2006 8:58 am

badder\";p=\"7050 έγραψε:Καλά 2 ολόκληρα θερμικά σου έδωσα και δεν τα είδες? Τι ήθελες δηλαδή? κανα dust devil?

Εκτός από θερμικά, μπορούμε να δώσουμε και καθοδικά?

Ρε παιδιά φυλάξτε και λίγα παράπονα για τους αγώνες… Με τι θα έχουν να απασχολούνται οι διοργανωτές?

guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Re: Αλλαγή στο πρόγραμμα αγώνων

Δημοσίευσηαπό fly_db » Παρ Μάιος 19, 2006 9:37 am

guru\";p=\"7053 έγραψε:Ρε παιδιά φυλάξτε και λίγα παράπονα για τους αγώνες… Με τι θα έχουν να απασχολούνται οι διοργανωτές?
......................guru Περίμενε έρχονται και εξετάσεις στο Μεσολόγγι το Σαββατοκύριακο
[hr] .............. :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol::lol::lol::lol::lol: :lol: :lol: :twisted:..............

fly_db
EN A
 
Δημοσ.: 4

Re: Αλλαγή στο πρόγραμμα αγώνων

Δημοσίευσηαπό zeus » Παρ Μάιος 19, 2006 11:22 am

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διαβάζω έχουμε να κάνουμε με μια ακόμα κλασική περίπτωση αυτοχριζόμενου εισαγγελέα. Θεωρεί τον εαυτό του το μόνο ικανό να εξυγιάνει τη κόπρο η οποία μας χαρακτηρίζει και βάλει εναντίον όσων προσπαθούν να οργανώσουν μια κατάσταση. Δεν είναι καινούριο. Πάντα υπάρχει μια τέτοια περίπτωση. Και δεν λέω ότι έχει άδικο ή λέει ψέματα. Προφανώς και οι 2 πλευρές έχουν δίκιο και αν καθόντουσαν και τα συζητάγανε πολιτισμένα να βλέπανε ότι λένε τα ίδια πράγματα.

Το πρόβλημα είναι ότι ο συγκεκριμένος μου δίνει την εντύπωση ότι βρίσκεται σε σύγχυση και περισσότερο τον νοιάζει να κάνει φασαρία και να δημιουργήσει εντυπώσεις παρά να προσφέρει μέσα από την κριτική του. Ο τρόπος του είναι άσχημος και πολύ επιθετικός και δείχνει ότι μάλλον έχει προηγούμενα (με κάποιον από την ΕΑΠ αν κατάλαβα από κάποιο άλλο θέμα). Δηλαδή και δίκιο να έχει το χάνει με τον τρόπο που μιλάει. Καμία διάθεση να βοηθήσει. Απλώς να κατηγορήσει. Είναι ξεκάθαρο ότι πιάνεται από μεμονωμένα γεγονότα, τα ερμηνεύει όπως θέλει και μετά φτιάχνει ένα σενάριο καταστροφής. Για όνομα το Θεού....

Αν είμουν στη θέση των ανθρώπων που κατηγορεί δεν θα του έδινα σημασία και δεν θα του απαντούσα ούτε άμεσα ούτε έμμεσα. Αν συνεχίσει θα είναι όντως πολύ διασκεδαστικός. Υπάρχει καλύτερος και πολιτισμένος τρόπος να κριτικάρεις και να ασχολείσαι καλοπροαίρετα. Αν όπως λέει το έκανε και παλιότερα τότε να το κάνει και πάλι με διαφορετικό τρόπο γιατί έτσι καταντάει όντως γραφικός. Αυτό που κάνει τώρα είναι κακοπροαίρετο και εμένα προσωπικά μου αφήνει άσχημη εντύπωση. Αυτά που με τόση ένταση τα λέει εδώ (σε πολλά θέματα) τα έχει πει πολιτισμένα στους αρμόδιους? Και στο τελευταίο του μήνυμα το μόνο που τον ενδιέφερε να πει ήταν μια απάντηση για όσα του λένε προσωπικά. Για όλα τα υπόλοιπα μάλλον δεν έχει να πει τίποτα.

Μια χούφτα άνθρωπο είμαστε, αν δεν υπάρχει διάθεση συνεργασίας δεν κανουμε τίποτα.

I. Apostolou

zeus
EN A
 
Δημοσ.: 1

Δημοσίευσηαπό freedom » Παρ Μάιος 19, 2006 2:02 pm

Φαντασου τι θα γινει οταν ξεκινησουν οι αγωνες... και θα εχουν σφιξει και οι ζέστες.

Με κεφι
Διονυσης

freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron