Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 12:25 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Eκλογές ΑΟΚ

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Νοέμ 28, 2017 7:05 pm

MIK έγραψε:.

Διονύση με κάθε σεβασμό νιώθω ότι όποτε και αν έχεις καιρό όσοι σε αγαπάμε, μας έμαθες να πετάμε αλλά "αναγκαστικά" είμαστε μέλη του ΑΟΚ θα θέλαμε γραπτά τους λόγους της "διαμάχης" σου με τον ΑΟΚ ώστε να αποφασίσουμε αν θα ξαναγραφτούμε ή θα αναζητήσουμε άλλη αερολέσχη αλλά κυρίως μπας ρε παιδί μου τα βρείτε

Α ναι λάθος μου. Θερμη παράκληση και προς τον αοκ οπως ενημερωσει και όσους δεν ειμασταν γραπτα γιατι τσακωθηκατε

Θέλει 2 ένας τσακωμός. Και στο γάμο μου πάντα η γυναίκα μου φταίει αλλά μπορεί και 1% να φταίω και εγώ μια στις 1000

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό p bolero » Τετ Νοέμ 29, 2017 12:31 am

Καλησπερα, μπορει να ειμαι πολυ νεος στο χωρο, ως μελος ομως του ΑΟΚ θα ηθελα να εκφρασω την αποψη μου ,καθως ημουν παρον και στις εκλογες. Διορθωστε με γιατι μαλλον δεν εχω καταλαβει κατι, ποιος εχει πει οτι ο ΑΟΚ εχει τσακωθει με τον Βλασσοπουλο ? Εγω δεν εχω καταλαβει κατι τετοιο, αυτο που βλεπω ειναι συγκεκριμενους ανθρωπους να διαφωνουν μεταξυ τους. Εχουν τσακωθει ολα τα μελη του ΑΟΚ με τον Βλασοπουλο ? Γιατι οταν λεμε ΑΟΚ εγω αντιλαμβανομαι τα μελη που τον απαρτιζουν οχι το ΔΣ. Θα περιμενα λοιπον οι ανθρωποι αυτοι , κι απο τις δυο μεριες εννοειτε, να μεταφερουν τη διαφωνία τους και να λυσουν , αν θελουν φυσικα, τις οποιες διαφορες τους εκτος ΑΟΚ. Ειλικρινα δε με αφορουν και δεν με ενδιαφερουν.

Αντιθετα θα ηθελα , και ευχομαι και το ελπιζω , το νεο ΔΣ να οργανωνει , scrable, μαθηματα, εκδρομες κλπ , ειδικα οταν δεν πεταει ο Κιθαιρωνας , να αναρτωνται και στο site για να ενημερωνομαστε, και να μαζευει ολους εμας τα μελη του, οπως πολυ επιτυχημενα μαζευτηκαμε στις μοκετες προσφατα, και να μαθαινουμε εμεις οι νεοι διπλα σε εσας τους παλιους. Ετσι νομιζω κανουν οι συλλογοι και δημιουργηται μια μεγαλη και ομορφη παρεα.

Αυτα ηθελα να εκφρασω , αρκετοι δε θα με ξερετε , ειμαι ο
Παναγιωτης Κατσαΐτης. (GIN Bolero πρασινο :wink: )

Υ.Γ. Ειμαι ανορθογραφος το ξερω..

p bolero
EN A
 
Δημοσ.: 4

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsiras » Τετ Νοέμ 29, 2017 10:17 am

Παναγιωτάρα καλή δύναμη!

Υ.Γ. το καιμάκ σε περιμένει

Flying is learning how to throw yourself to the ground and miss - Douglas Adams

https://www.youtube.com/watch?v=iqNYbCpDVjE

Sposored by http://www.o2paragliding.gr/
tsiras
EN A
 
Δημοσ.: 21

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Νοέμ 29, 2017 10:30 pm

το μονο σιγουρο ειναι οτι ολοι μας αντιλαμβανομαστε και πρατουμε κατα το δοκουν....
οταν καλοπροαιρετα το ΔΣ του ΑΟΚ αποφασησε να αναμορφωσει την απογειωση,
αφ ενος χωρις να ζητησει την αποψη κανενος και αφ αιτερου χωρις να εχει καμια απολυτως ικαιοδοσια,
ολοι το πηραμε να μεν στραβα, γιατι, η εκφραση ΤΣΙΡΚΟ ηταν λιγη μπροστα στα οσα καταφεραν να κανουν,
αλλα δωσαμε χρονο πιστευοντας οτι ειναι δυσκολο να δαπανας το χρονο σου για τα κοινα,
για να καλυψεις του καθενος μας την αποψη και να ειναι και ολοι ευχαριστημενοι,
μιας και εδω δεν υπαρχει σχεση εξαστησης 1 η 5000χιλ (χααχαχαχα) εργαζωμένων,
λεμε την αποψη μας ελευθερα...
ολο αυτο λοιπον ειτε συνειδητα ειτε μεσω υποβολης κληθεικαμε να το δεχθουμε για αρκετο καιρο ,
και μαλιστα .... στη κοπη τη πιτα λιγο πολυ ακουσαμε, το φοβερο....μη μιλατε γιατι θα μας φυγουν....χααχαχχα...
οταν μετα απο καιρο αποφασισαμε καποιοι ειτε μελη ειτε οχι του ΑΟΚ, αλλα ρωτωντας για το τι θα κανουνοθμε και πως, μαζευοντας χρηματα και αναλαμβανοντας ο Σταυρος Φωκος να το φερει σε περας, πολλοι της γνωστης παρεας, επεσαν να τον φανε βριζοντας τον και λοιδορωντας τον, γιατι απλα δεν το ξεκινησε ο ΑΟΚ ...
χαρακτηρίζοντας τον σαν να εχει 5000χιλ εργαζωμενους,
οποτε το ΤΣΙΡΚΟ για τον λογο ότι στο τελος ο ΑΟΚ ετρεχε και δεν εφτανε να υλοποιησει τις υποδειξεις οσων συμμετειχαν στο ΤΣΙΡΚΟ, ισως δεν ειναι και οτι πιο σοβαρο απο ολα οσο εγιναν
δυστυχως κανενας μας δεν ακουσε τον Μιχαλη Ζιωτη που ειναι ο μονος που πηρε τη θεση που επρεπε να παρουμε ολοι μας...
η χαζομαρα λοιπον ηταν σωστη όταν την εκανε ο ΑΟΚ. αλλα το σωστο όταν εγινε εκτος ΑΟΚ ηταν ΤΣΙΡΚΟ...
αλλα εν οψη εκλογων .... επρεπε να δειξει το ΔΣ οτι επιτελους κανει κατι...
το αν εκανε το εργο καποιος ιδιωτης η ΔΣ δεν απαλασει κανεναν απο το αδικο της πραξης...
σιγουρα δεν βρίσκει απαντησεις του τυπου απογειωσου απο αλλου...προσγειωσου οπου να ναι και δε μας νοιαζει,ειο...
οποτε το περιπολικο αν καποιος κακοβουλος το καλουσε θα επρατε το ιδιο ειτε στους 35 κατα μονος ειτε στο ΔΣ του ΑΟΚ...
ειναι σωστο να εκθετουμε τις αποψεις μας δημοσια και οχι απο πισω με εκατερωθεν προσβολες και επιδειξεις ισχυως...
χααχαχαχα και οποιος απιτει σεβασμο για οτι κανει στην προσωπικη του ζωη...χααχαχαχαχα...θα τον απολαμβανει
και στα κοινα στο βουνο εφ οσον δεν κανει οτι να ναι....υπαρχει δε και η πιθανοτητα να μαζευτουν 5000 πιλοτοι
και να χειροκροτουν....
το πως διαχειριζεται ο καθενας τον εξοπλισμο του η του απο που θα απογειωνεται η το που θα προσγειωνεται, σιγουρα δεν βρίσκει απαντησεις του τυπου απογειωσου απο αλλου...προσγειωσου οπου να ναι και δε μας νοιαζει, εμεις θα κανουμε οτι νομιζουμε....σαφως δεν ειναι απαντησεις σοβαρου σωματειου...
εννπειται οτι χωρις να εκπροσωπω κανεναν αλλον περα απο τον εαυτο μου, αλλα αυτια εχουμε ολοι
και ακουμε τι λενε οι υπολοιποι...
προς καλο μου, ναι μεν, αλλα δυστυχως, σε συνθεσεις ΔΣ που προεκυψαν εκβιαστικα....η εγω η οχι... οντας νοημων...
δε πιστευω οτι μπορω να βρω εκπροσωπιση στον ΑΟΚ
παρ ολα αυτα θα ευχαριστησω ολους οσοι ετρεξαν να φτιαξουν την απογειωση,
και ιδιως ολους οσοι ηταν αντιθετοι πριν το ξεκινησουμε αλλα εν οψη εκλογων ...οντως ετρεχαν...
καλη τυχη σε οσους τη χρειαζονται και ακομη δεν αντιλαμβανονται που ισως εχουν μπλεξει...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Νοέμ 30, 2017 10:44 pm

ατυχως γράφοντας και ετσι αδικώντας πολλους παλιους και νεους στον ΑΟΚ θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη από τα νεα αλλα και παλια μελη μιας και τα οσα πιο πανω ανεφερα δεν εχουν να κανουν παρα μονο με έναν.... σε καμια περιπτωση δεν στρεφομαι κατά του θεσμου και οντως το προσωπικο μου θεμα εν μερη μεταφερθηκε εδώ.... νομιζω ότι τα νεα αλλα και καποια από τα παλια μελη θα τραβηξουν μπροστα και θα δερουν κοσμο ξανα πισω κανωντας αισθητη τηνν παρουσια τους και όχι την απουσια τους, μιας και είναι νεοι και δεν εχουν αναγκη επιβεβαιωσης

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό focman » Παρ Δεκ 08, 2017 10:01 pm

Ρε συ Παναγιώτη μην τα γράφεις αυτα τα πράγματα αφού ξέρεις οτι τα παιδιά ειναι στενάχωρα .
Πληγώνονται εύκολα ,ειδικά ο ψυχίατρος της ομάδας
Μέχρι χθες ο τυπος χαιρόταν που ανέβαζε την καταχώριση στον τοίχο του στο fb για το Αλτσχάιμερ και βρέθηκαν και μερικοί όμοιοι του να δηλώσουν οτι τους αρέσει .
Χαρακτηριστικο παράδειγμα του ήθους και της προσωπικότητα του .
Εκει βέβαια ειναι και ο κατάλληλος χώρος για αυτής της ποιότητας γραπτά του.
Θα ευχόμουν να το ζήσουν ωστε να καταλάβουν τι λένε γιατι δεν εχουν συναίσθηση για τι πράγμα μιλάνε !
Δεν θα τους ακολουθήσω όμως εκει κάτω .
Μην τους αναφέρεις όμως και εσυ τις γελοίες αποφάσεις τους και συμπεριφορές δυο χρόνων τώρα .
Μην τους μιλάς για τις τιμιες και με αξιοπρέπεια εκλογές στις οποίες εχει μεγάλη εμπειρία ο ψυχίατρος της ομάδος γιατι τους αφαιρείς την χαρά της νίκης που τόσο εχουν ανάγκη .
Κανείς ,δεν μπορεί να πιστεψει οτι ηταν στημένες διοτι αυτό θα το έκαναν άνθρωποι με σπιθαμιαίο, ηθικό ανάστημα ,ετσι δεν ειναι ;;;
Η λέξη τσίρκο εκστομίστηκε μαλλον από αφέλεια ,απειρία ,και νεανικό παρορμητισμό .
Σιγουρα έπαιξε ρόλο και η συναναστροφή με τους δυο τόσο ηθικούς πρωτοστάτες .
Γνωμη μου ειναι οτι ο συγκεκριμένος μαλλον αδικεί τον εαυτόν του με την συμπεριφορά του και συμμετοχή του .
Μιλάς για εκβιαστικές αποφάσεις (η εμείς η αυτός ) σε ενα σωματείο που διέπεται απο τόση δημοκρατία .Αδικο δεν ειναι αυτο ;;;
Αφού εξάλλου ξέρεις οτι σε όλες τις αποφάσεις που αφορούσαν ολους μας στο βουνό παντα μας ενημέρωναν και ήθελαν την γνωμη μας .
Ακομα και το καλό που ήθελαν να κάνουν με το θέμα του ταπητα ,το κρατούσαν μυστικό μέχρι τελευταία στιγμή .
Συμφωνούσαν έλεγαν ,μετά την συμμετοχή που είδαν απο τους πιλότους με την κίνηση που κάναμε να λύσουμε το πρόβλημα που μας δημιούργησαν με τα χώματα και τις λάσπες και να βαλουμε τάπητες αλλα για το οτι ειχαν βρει μοκέτες και αυτοί κουβέντα δεν ειχαν πει .
Δυο μερες πριν την φόρτωση το ξεστόμισαν .
Ήθελαν να μας κάνουν εκπληξούλα μωρέεε :roll:
Τι το θελεις και αναφέρεις συνέχεια αυτο το 5000 ( αλήθεια πως το μάθαμε αυτο το νούμερο άραγε :roll: ) εφιάλτης του εχει γίνει .
Δείξε έλεος πια ,αφού σου λένε συνέχεια άμεσα και έμμεσα οτι θέλουν τόσο πολυ να σε προστατέψουν απο τον εαυτόν σου .Για το καλό σου το κάνουν !
Αυτοί ξέρουν τον τροπο .
Αλήθεια ,Πρόσεξε κανεις οτι την πρώτη ημέρα που γινόταν το έργο της επίστρωσης του ταπητα δεν υπήρχε κανείς απο το πρωην ΔΣ του ΑΟΚ ;;;
Μαλλον τυχαίο ηταν αυτο !Ειχαν όλοι κάτι δουλίτσες ...
Δεν θα άφηναν μόνους τους αγαπημένους συναθλητές να υποστούν τις συνέπειες αν κατι δεν πήγαινε καλά . :)
Με αυτα που λες βρε Πάνο μου ,μπορεί να πιστέψει ο κόσμος οτι ειναι δολοπλόκοι και θα ηταν άδικο για αυτούς . :)

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsiras » Τετ Δεκ 13, 2017 8:42 am

https://anevenontas.gr/diakyrhxh-tou-tyrolo/2/ Οπου αναρριχητές και ορειβάτες βάλε πιλότους αλεξιπτώτου πλαγιάς :wink:

Flying is learning how to throw yourself to the ground and miss - Douglas Adams

https://www.youtube.com/watch?v=iqNYbCpDVjE

Sposored by http://www.o2paragliding.gr/
tsiras
EN A
 
Δημοσ.: 21

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron