Ημερομηνία Παρ Απρ 19, 2024 1:35 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό loxagos » Δευτ Μάιος 30, 2011 3:53 pm

Για να διευκολύνω και να προστατέψω τους βαθμολογητές σε μελλοντική «αποστολή» τους θέλω να κάνω μια παρατήρηση

Το πρόγραμμα αθροίζει τις επί μέρους βαθμολογίες(distance points + leading points) και στρογγυλοποιεί μέχρι το 0,4 προς τα κάτω και από το 0,5 προς τα πάνω.
Θεώρει λοιπόν ότι ισοβαθμούν, αυτός που έχει πχ, 74,4 με αυτόν που έχει 73,6 σαν να έχουν και οι δυο 74 και γι αυτό στην κατάταξη τους δίνει την ίδια θέση πχ 12ατη, οπότε και δεν έχει σημασία με ποια σειρά θα τους βάλει σ αυτήν την θέση(random)
Φαντάζομαι ότι αν υπάρχει και κάποιος άλλος «κρυφός» συντελεστής που καθορίζει την σειρά των αθλητών μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας θα τον ξέραμε.

Αν η διοργάνωση για δικούς της λόγους ήθελε οπωσδήποτε να μην υπάρχουν ισοβαθμίες δεν είχε παρά να αθροίσει τις δυο επί μέρους βαθμολογίες μας και να μας κατατάξουν με τα υπάρχοντα δεκαδικά και όχι με τον τυχαίο τρόπο που κάνει το πρόγραμμα για όσους ισοβαθμούν

Αν ακόμα και με την περίπτωση των δεκαδικών κάποιοι ισοβαθμούν εεεεε τότε ας κάνουν κλήρωση, αλλά μην λένε «ανεξήγητες» οι βουλές του προγράμματος βαθμολόγησης γιατί υπάρχουν κάποιοι «περίεργοι» τύποι που μπορεί να θεωρήσουν ότι τους δουλεύουν και να παρεξηγηθούν


Κι ένα τελευταίο….
Πως απ την θέση 42 ο Μιχάλης Ζιώτης με epsilon6 παίρνει την 3η θέση στα 1-2 (και με βάζετε να τον βραβεύσω κι όλας ) και οι Τουρκοχωρίτης απ την θέση 29 και Πουλουπάτης - Δήμας από την θέση 33, με mentor2 , δεν παίρνουν τίποτα ?

http://eap.elao.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=139:2011-05-30-13-42-13&catid=42:rokstories&Itemid=105

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 30, 2011 5:28 pm

:roll: Τι είναι αυτό,loxagos, διαδικτυακή ένσταση επι των αποτελεσμάτων;;;; :roll:
Για το 1ο σκέλος του ποστ δεν θα έπρεπε να πω τίποτε γιατί η διοργάνωση δεν δέχτηκε καμιά ένσταση επί των αποτελεσμάτων όταν και όπως λέει ο κανονισμός. Άρα δεν βλέπω που είμαστε παράτυποι. :shock:
Για το θέμα του FS scorring system, θα το δουν οι αρμόδιοι, η διοργάνωση είναι καταναλωτής του προγράμματος και όχι δημιουργός.
Αλλά θα πω τα γεγονότα...Ο Γιάννης (όχι εσύ αυτοπροσώπως)λίγο πριν την απονομή των κυπέλλων ήρθε και μας βρήκε στο γραφείο, μας επεσήμανε αυτό που και τώρα εσύ μας γράφεις και αφού το μελετήσαμε λίγο και δεν μπορέσαμε να δούμε την λογική συνάρτηση του προγράμματος αποφασίσαμε η Ελένη και εγώ, χωρίς καμμιά διαφωνία μεταξύ μας, να ακολουθήσουμε τον πίνακα αποτελεσμάτων, ακριβώς για να αποφύγουμε τα προβλήματα. Δεν καταλαβαίνω με ποια λογική θα έπρεπε να κάνουμε κάτι διαφορετικό. :?:

Για το 2ο, επειδή κάτσαμε με την βαθμολογήτρια του αγώνα και καταγράψαμε τα ονόματα που θα βραβεύονταν ανα κατηγορία, αν υπάρχει λάθος, θα το εντοπίσουμε αμέσως μετά την επίσημη ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και θα το διορθώσουμε άμεσα. Ζητώ εκ των προτέρων, ειλικρινά συγνώμη αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο, σίγουρα εγώ και η Ελένη δεν το κάναμε επίτηδες, μας ξέφυγε, είναι καθαρά ανθρώπινο λάθος,δεν το έβγαλε το πρόγραμμα, έτσι κι αλλιώς, αν είχαμε σκοπό να μοιράσουμε βραβεία κατα το δοκούν και το αρεστόν, θα το κάναμε αλλιώς, όχι έτσι εξόφθαλμα, για να φάμε και κράξιμο.... :P

Επίτηδες όμως είναι αυτό που κάνεις εσύ τώρα, και θες να κάνουμε αυτήν την συζήτηση διαδικτυακά, ενώ θα μπορούσαμε να την κάνουμε έγκαιρα πριν την λήξη του αγώνα και να διορθώσουμε τυχόν λάθη. Όπως προτιμάς.

GTR

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 30, 2011 5:44 pm

Και ναι, μόλις είδα τα αποτελέσματα έχουμε κάνει λάθος για τα βραβεία 2ου και 3ου ΕΝ Β:
Τα ονόματα είναι Τουρκοχωρίτης Θανάσης 2ος και Πουλουπάτης Λευτέρης 3ος.
Λυπάμαι πολύ για το λάθος, πραγματικά δεν το προσέξαμε. Οι βραυέυσεις για τις κατηγορίες αλεξιπτώτων είναι μια πρωτοβουλία που είχε στόχο την δημιουργία κινήτρων και το να έχει ένα σχετικό ενδιαφέρον για όλους τους πιλότους, θα διορθωθούν αμέσως, όπως πρέπει. Θανάση και Λευτέρη σας χρωστάω...και τα βραβεία σας και την τελετή, Χίλια συγνώμη! :(
Μιχάλη και Γιάσερ επίσης χίλια συγνώμη :cry:

Τελευταία επεξεργασία απο GiotaR την Δευτ Μάιος 30, 2011 5:51 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Μάιος 30, 2011 5:47 pm

Πράγματι παιδιά είναι λάθος και λυπάμαι που το πήρα.

Θα παραδώσω το μετάλιο με την πρώτη ευκαιρία, άλλωστε τον Λευτέρη θα τον δω σύντομα και ειδικά αν είναι και ο Λοχαγός παρών και στείλεις και το δίπλωμα είμαστε κομπλέ.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό loxagos » Δευτ Μάιος 30, 2011 6:16 pm

Όπως προλογίζω, δεν κάνω ένσταση, δεν κατηγορώ κανένα για λάθη ή παραλείψεις και ούτε ζητάω κάτι, παρατήρηση και επισήμανση κάνω.

Δίνω μια λογική εξήγηση της εκτύπωσης αποτελεσμάτων που είχατε αναρτήσει κι αν μπορεί κάποιος ας μου αποδείξει ότι έχω λάθος, πολύ θα χαρώ να μάθω κάτι καινούργιο για το πρόγραμμα.
Αλλά ναι μεν έχεις περισσότερους βαθμούς, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο το πρόγραμμα σας τοποθετεί ανάποδα , δεν το δέχομαι

Στο κάτω κάτω όταν το πρόγραμμα βγάζει δυο στην δεύτερη θέση είναι και οι δυο στην δεύτερη θέση δεν έχει 2α και 2β, κάπως όμως πρέπει να τους εκτυπώσει, αλλιώς τον 2β θα τον είχε τρίτο
Αλήθεια ποιοι είναι οι «αρμόδιοι» FS scorring system, που θα το δουν ?

Πριν την λήξη του αγώνα δεν το συζητήσαμε γιατί δεν μου δόθηκε καμία ευκαιρία, το αποφασίσατε εσείς ομόφωνα χωρίς να ενημερωθεί κάνεις απ τους «ισοβαθμήσαντες» για το τι μέλλει γενέσθαι

Όσο για το δεύτερο σκέλος, όπως είπες κι εσύ «ναι μόλις είδα τα αποτελέσματα»

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μάιος 30, 2011 7:07 pm

Περι βαθμολόγησης και μόνο...

Το θέμα με την ιεράρχηση των ισοβαθμούντων το κοιτάμε. Το παρατήρησα χθες και το ανέφερα στην διοργάνωση.

Η αλήθεια είναι ότι λόγω έλλειψης συγκεκριμένων παραμέτρων με βάση τις οποίες γίνεται η κατάταξη στις ισοβαθμίες, λογικό είναι να γίνει δεκτή η κατάταξη με την ακριβή θέση που δίνει το πρόγραμμα. Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο όπως είναι και η πρώτη φορά που βαθμολογείται τέτοιο τασκ. Έτσι, η πολύ μικρή διαφορά των πιλότων σε συνδυασμό με την ποιότητα της ημέρας έδωσε τις ισοβαθμίες που είδαμε. Αν ήταν δυνατή η απόδοση ενός δεκαδικού ψηφίου θα λυνόταν το πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση το εξετάζουμε.

Το θέμα για τις κατηγορίες ασόδυου, δυαριού κτλ. δεν αφορά την βαθμολόγηση. Είναι άτυπες κατηγορίες που ο διοργανωτής επιλέγει να βραβεύσει. Στην βαθμολόγηση δεν υπήρχε κατηγοριοποίηση αλεξιπτώτων με βάση την πιστοποίηση τους. Μετά την έκδοση των τελικών απότελεσμάτων που έγινε την Κυριακή το απόγευμα, πριν την απονομή, η βαθμολόγηση τελειώνει. Η μόνη καταγραφή στην βάση δεδομενων είναι το μοντέλο του αλεξπτώτου και αυτό για περιγραφικούς λόγους και μόνο. Δεν είναι ο βαθμολογητής υπεύθυνος για να γνωρίζει την πιστοποίηση του κάθε αλεξιπτώτου.

Αν υπήρχε θέμα ένστασης (που καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει) αυτή θα έπρεπε να γίνει μέχρι μια ώρα μετά τα τελικά αποτελέσματα.

Υ.Γ.
Η επίσημη ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων γίνεται με τη λήξη του αγώνα και πριν την απονομή όπως είναι αυτονόητο για την σωστή απόδοση των επάθλων. Μετά, καμία αλλαγή δεν γίνεται.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 30, 2011 7:14 pm

Αρμόδιοι για το scoring system είναι η ΕΑΠ η ΕΛΑΟ και η FAI. Στείλε, μέσω του σωματείου σου, τις παρατηρήσεις σου-προτάσεις στην ΕΑΠ και το θέμα θα προωθηθεί. Αυτό μπορώ να σου πω, σαν μέλος της ΕΑΠ. Κάτι τέτοιο θα βοηθούσε πολύ περισσότερο. Ήδη εχθές με τον Γιάννη και την Ελένη, φτάνοντας σε αδιέξοδο, προσπαθώντας να κατανοήσουμε το κριτήριο κατάταξης των ισοβαθμισάντων, είπαμε οτι αυτό θα το δούμε αναλυτικά.
Η διοργάνωση δεν μπορεί να έχει κανένα..."δικό της λόγο" υπέρ ή κατά κάποιων αθλητών.Αλίμονο,ο ρόλος μας δεν είναι να εφαρμόζουμε προσωπικά κριτήρια. Έχεις υπάρξει διοργανωτής και φαντάζομαι ότι αυτό το ξέρεις πάρα πολύ καλά. Κρίμα να μας "την πέφτεις" έτσι, για τις εντυπώσεις γιατί και εγώ και η Ελένη κάναμε την δουλειά μας σωστά.
Το λάθος με τις βραβεύσεις είναι σοβαρό και με στεναχώρησε πολύ(εγώ έχω την ευθύνη)αλλά δεν πρόκειται και για επίσημη κατάταξη. Θα το βλέπαμε όλοι μετά από λίγο και θα διορθωνόταν. Τα αποτελέσματα του αγώνα όμως δεν μπορούν να αλλάξουν, λυπάμαι. Μπορεί όμως αυτή η εμπειρία να χρησιμοποιηθεί για να επανεξετάσουμε τις πιθανές τρύπες του scoring

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό loxagos » Δευτ Μάιος 30, 2011 7:24 pm

GiotaR έγραψε: Μπορεί όμως αυτή η εμπειρία να χρησιμοποιηθεί για να επανεξετάσουμε τις πιθανές τρύπες του scoring

Τέλεια !!!
Ειδές τι εποικοδομητικό που ήταν να στην «πέφτω»

Και ξαναλέω ΔΕΝ ζητάω να αλλάξουν τα αποτελέσματα !!!!
Να τηρηθούν ζητάω !!!

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 30, 2011 7:32 pm

Βλέπω τα αποτελέσματα εδώ
http://eap.elao.gr/index.php?option=com ... Itemid=105
Μπορούμε να μικρύνουμε λίγο τον πίνακα, δεν φαίνεται η τελική βαθμολογία

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 30, 2011 7:54 pm

loxagos έγραψε:
GiotaR έγραψε: Μπορεί όμως αυτή η εμπειρία να χρησιμοποιηθεί για να επανεξετάσουμε τις πιθανές τρύπες του scoring

Τέλεια !!!
Ειδές τι εποικοδομητικό που ήταν να στην «πέφτω»

Οκ, σεβαστό, επιλογή σου είναι. Συγνώμη αλλά εγώ δεν θεωρώ επικοδομητικά τα "διαδυκτιακά πεσίματα" Εξυπηρετούν μόνο την ...τηλεθέαση.
Επιλέγω να λύνω τα θέματα που προκύπτουν αλλιώς, και αυτό στο απέδειξα στην πρόσφατη συνεργασία μας στην εξεταστική του Κιθαιρώνα. Δεν θα μαλώσουμε φυσικά, επειδή είμαστε διαφορετικοί, ο καθένας έχει τον δικό του τρόπο.

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό Trinity » Δευτ Μάιος 30, 2011 8:03 pm

Δε συνηθίζω να γράφω στο forum και θεωρώ ότι η Γιώτα και ο Γιάννης το κάλυψαν πλήρως το θέμα αλλά επειδή με αφορά άμεσα θα ήθελα να πω (γράψω) τα εξής:
loxagos έγραψε:Για να διευκολύνω και να προστατέψω τους βαθμολογητές σε μελλοντική «αποστολή» τους θέλω να κάνω μια παρατήρηση

Κατ ’αρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ για τη διευκόλυνση και την προστασία (αν και ως σπάνιο είδος με προστατεύει και η WWF, ως εκ' τούτου δεν χρειάζομαι περαιτέρω προστασία)

loxagos έγραψε:Το πρόγραμμα αθροίζει τις επί μέρους βαθμολογίες(distance points + leading points) και στρογγυλοποιεί μέχρι το 0,4 προς τα κάτω και από το 0,5 προς τα πάνω.
Θεώρει λοιπόν ότι ισοβαθμούν, αυτός που έχει πχ, 74,4 με αυτόν που έχει 73,6 σαν να έχουν και οι δυο 74 και γι αυτό στην κατάταξη τους δίνει την ίδια θέση πχ 12ατη, οπότε και δεν έχει σημασία με ποια σειρά θα τους βάλει σ αυτήν την θέση(random)
Φαντάζομαι ότι αν υπάρχει και κάποιος άλλος «κρυφός» συντελεστής που καθορίζει την σειρά των αθλητών μετά από τόσα χρόνια εμπειρίας θα τον ξέραμε.


Εκ’ πρώτης όψεως φαίνεται πολύ λογικό αυτό που λες. Εγώ δεν έχω χρόνια εμπειρίας με το FS για να γνωρίζω «κρυφούς» συντελεστές του, ωστόσο έχω χρόνια εμπειρίας σε ανάλυση και προγραμματισμό (εργάστηκα σε εταιρείες πληροφορικής αρκετά χρόνια ως αναλύτρια - προγραμματίστρια) και δεν έχω συναντήσει κανένα πρόγραμμα – λογισμικό που να δουλεύει με τυχαίο τρόπο, εκτός ίσως από τα λογισμικά που αφορούν τυχερά παιχνίδια.

Επιπλέον δεν βρίσκω κανένα λόγο γιατί το FS κάνει στρογγυλοποιήσεις. Δεν θα μπορούσε να έχει στη βαθμολογία και ένα δεκαδικό ψηφίο? Η μάλλον καλύτερα 4 αφού σαν συντελεστές χρησιμοποιεί για leading_weight το 0.0175 και distance_weight: 0.9825???
(Με τα χρόνια εμπειρίας που έχεις μπορείς να μου απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα?)

Εγώ πιστεύω ότι υπάρχει κάποια λογική πίσω από τη σειρά κατάταξης που υπάρχει στο πρόγραμμα η οποία δεν είναι οφθαλμοφανής, και δεδομένου ότι χρησιμοποιείται από όλο τον κόσμο θεωρώ ότι δεν είμαστε οι πρώτοι που έχουμε προβλήματα ισοβαθμίας και αν υπήρχε κάποιο bug στο πρόγραμμα αυτό θα είχε επιλυθεί. Για τους παραπάνω λόγους εγώ προσωπικά πρότεινα να εμπιστευτούμε την κατάταξη του προγράμματος και σε πληροφορώ ότι δεν ήταν καθόλου αβασάνιστα. Μάλιστα δεσμεύτηκα ότι θα το κοιτάξω το θέμα ώστε σε επόμενο αγώνα να μην έχω αμφιβολίες αν είμαι βαθμολογήτρια.
Ωστόσο δεν αποκλείεται και να έχεις δίκιο. Σε αυτή την περίπτωση:
Α) Αναλαμβάνω όλη την ευθύνη και ζητώ συγνώμη για το λάθος
Β) χαίρομαι που η Ελλάδα θα είναι και πάλι πρωτοποριακή γιατί θα έχει ανακαλύψει ένα πρόβλημα στο FS που δεν το έχει βρει κανένας στον κόσμο!


loxagos έγραψε:Αν η διοργάνωση για δικούς της λόγους ήθελε οπωσδήποτε να μην υπάρχουν ισοβαθμίες δεν είχε παρά να αθροίσει τις δυο επί μέρους βαθμολογίες μας και να μας κατατάξουν με τα υπάρχοντα δεκαδικά και όχι με τον τυχαίο τρόπο που κάνει το πρόγραμμα για όσους ισοβαθμούν


Εννοείται πως εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ η τυχαιότητα γιατί είμαι πολύ free τύπος, μάλιστα σκέφτομαι σε επόμενη διοργάνωση αν με ξανακαλέσουν για scoring να χρησιμοποιήσω ένα δικό μου πρόγραμμα που θα κάνει τη βαθμολόγηση με ηλεκτρονική κληρωτίδα (έτσι θα γλιτώσω και το ξεφόρτωμα των GPS! Γαμάτο!)

loxagos έγραψε:Αν ακόμα και με την περίπτωση των δεκαδικών κάποιοι ισοβαθμούν εεεεε τότε ας κάνουν κλήρωση, αλλά μην λένε «ανεξήγητες» οι βουλές του προγράμματος βαθμολόγησης γιατί υπάρχουν κάποιοι «περίεργοι» τύποι που μπορεί να θεωρήσουν ότι τους δουλεύουν και να παρεξηγηθούν


Επειδή τυχαίνει να γνωριζόμαστε λίγο νομίζω ότι γνωρίζεις πόσο πολύ γουστάρω να θεωρούν οι άλλοι ότι τους δουλεύω και να παρεξηγούνται.

loxagos έγραψε:Κι ένα τελευταίο….
Πως απ την θέση 42 ο Μιχάλης Ζιώτης με epsilon6 παίρνει την 3η θέση στα 1-2 (και με βάζετε να τον βραβεύσω κι όλας ) και οι Τουρκοχωρίτης απ την θέση 29 και Πουλουπάτης - Δήμας από την θέση 33, με mentor2 , δεν παίρνουν τίποτα ?


Σε αυτό το θέμα έχεις απόλυτο δίκιο και το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω (κακώς) τα πιο πολλά αλεξίπτωτα σε ποια κατηγορία είναι. Ζητάω ειλικρινά συγνώμη από τα παιδιά.

Και 2 (δύο) τελευταία…
1) Πολύ φθηνά πουλάς (ο νοών νοείτω)
2) Χαίρομαι που με αυτή τη συζήτηση θα με απαλλάξεις από τον άχαρο ρόλο του βαθμολογητή ο οποίος:
α) κάθεται σαν το μαλάκα την ώρα που οι άλλοι πίνουν μπύρες, γελάνε και συζητάνε για τις πτήσεις τους και βγάζει τα μάτια του στον υπολογιστή πολλές φορές μέσα σε ένα μπουντρουμοδωμάτιο.
β) Συνήθως δεν πετάει ή κι αν πετάξει προσγειώνεται γρήγορα – γρήγορα για να είναι στη θέση του εγκαίρως.

Έχε το νου σου, έρχομαι!
Trinity
EN A
 
Δημοσ.: 28

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό george29041 » Δευτ Μάιος 30, 2011 8:35 pm

Χαίρομαι που με αυτή τη συζήτηση θα με απαλλάξεις από τον άχαρο ρόλο του βαθμολογητή ο οποίος:
α) κάθεται σαν το μαλάκα την ώρα που οι άλλοι πίνουν μπύρες, γελάνε και συζητάνε για τις πτήσεις τους και βγάζει τα μάτια του στον υπολογιστή πολλές φορές μέσα σε ένα μπουντρουμοδωμάτιο.
β) Συνήθως δεν πετάει ή κι αν πετάξει προσγειώνεται γρήγορα – γρήγορα για να είναι στη θέση του εγκαίρως.
Πληρωνετε τουλαχιστων για τα μαρτυρια που περναει ο φουκαρας :roll:

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό loxagos » Δευτ Μάιος 30, 2011 8:37 pm

Οκ Ελένη, Θα το ξαναπώ όσο πιο απλά μπορώ
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την βαθμολογία όπως την έβγαλε το πρόγραμμα

Η βαθμολογία λοιπόν έχει ΕΝΑΝ στην πρώτη θέση, ΔΥΟ στην δεύτερη και ΚΑΝΕΝΑΝ στην τρίτη
(ΑΥΤΟ έβγαλε το πρόγραμμα κι εσύ που το χειρίστηκες)

Ανέβηκαν στο βάθρο έτσι οι αθλητές ?

Αν όχι, η κατάταξη έγινε με κάποιον άλλο τρόπο(προφανώς με βάση το πρόγραμμα) που δεν μου εξηγήθηκε επαρκώς και σ αυτό έχω διαφωνίες και επιχειρώ να δώσω μια λογική εξήγηση


Όλα τα υπόλοιπα δεν θα τα ακουμπήσω και δικαίωμα σου να σκέπτεσαι ότι θέλεις

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό Trinity » Δευτ Μάιος 30, 2011 8:50 pm

george29041 έγραψε:Χαίρομαι που με αυτή τη συζήτηση θα με απαλλάξεις από τον άχαρο ρόλο του βαθμολογητή ο οποίος:
α) κάθεται σαν το μαλάκα την ώρα που οι άλλοι πίνουν μπύρες, γελάνε και συζητάνε για τις πτήσεις τους και βγάζει τα μάτια του στον υπολογιστή πολλές φορές μέσα σε ένα μπουντρουμοδωμάτιο.
β) Συνήθως δεν πετάει ή κι αν πετάξει προσγειώνεται γρήγορα – γρήγορα για να είναι στη θέση του εγκαίρως.
Πληρωνετε τουλαχιστων για τα μαρτυρια που περναει ο φουκαρας :roll:


Επειδή το κόβω λίγο ειρωνικό αυτό και αν και δε ξέρω ποιος είσαι, σου λέω το εξής:
1) Τα χρήματα τα έχω γραμμένα εκεί που υποψιάζεσαι.
2) Προτείνω σε επόμενη διοργάνωση να καθίσεις να κάνεις εσύ βαθμολόγηση και θα σου δώσω και 200 ευρώ επιπλέον από αυτά που θα σου δώσει η διοργάνωση. (ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ)

Έχε το νου σου, έρχομαι!
Trinity
EN A
 
Δημοσ.: 28

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό adreas » Δευτ Μάιος 30, 2011 9:11 pm

Αφού έτσι λέει το πρόγραμμα που έχουμε αποφασίσει να χρησιμοποιούμε έτσι κάνουμε και στο φινάλε κάτι ψωροπόντοι σ' έναν αγώνα Cat 2 είναι, δε θα πεθάνουμε κιόλας. Προσωπικά προτιμώ να χάσω όλους μου τους πόντους ενός αγώνα παρά να με χώσουνε να κάνω scoring για ένα task.

Πέραν αυτού, είναι γνωστό ότι το FS είναι μια αηδία γραμμενη σε .net:

http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=38659

Χρησιμοποιούμε FS για να μη στενοχωρήσουμε τα κακόμοιρα τα παιδιά με ειδικές (.net framework) ανάγκες στη FAI αλλά μεταξύ μας ξέρουμε ότι αν δεν το έχει γράψει έλληνας προγραμματιστής σε java ή php είναι για πέταμα. Λοχαγέ, όσο είμαστε υπό επιτήρηση κάνε την πάπια, FS και πάλι FS να λες.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό Trinity » Δευτ Μάιος 30, 2011 9:25 pm

Μπράβο ρε Αντρέα! Ο μόνος έξυπνος άνθρωπος σε συνδυασμό με χιούμορ είσαι εσύ τελικά! Γεμίσαμε μια συζήτηση με λαλακίες κατηγορώντας και ειρωνευόμενοι ο ένας τον άλλο! Ευτυχώς που υπάρχεις κι εσύ για να μας επαναφέρεις στην τάξη! :D

Έχε το νου σου, έρχομαι!
Trinity
EN A
 
Δημοσ.: 28

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό loxagos » Δευτ Μάιος 30, 2011 9:55 pm

Ναι ναι τωωωωωρα τα λες αυτά που με έχεις βάλει να διαβάσω όλο τον βρομοκώδικα του fs
Από Λοχαγός έχω να το κάνω αυτό βρεεεεεεεεεεεεεε
:oops: :oops: :oops:

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό george29041 » Δευτ Μάιος 30, 2011 10:04 pm

Trinity έγραψε:Επειδή το κόβω λίγο ειρωνικό αυτό και αν και δε ξέρω ποιος είσαι, σου λέω το εξής:
1) Τα χρήματα τα έχω γραμμένα εκεί που υποψιάζεσαι.
2) Προτείνω σε επόμενη διοργάνωση να καθίσεις να κάνεις εσύ βαθμολόγηση και θα σου δώσω και 200 ευρώ επιπλέον από αυτά που θα σου δώσει η διοργάνωση. (ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΔΗΜΟΣΙΩΣ)

Κακως κοβεις τα γραφωμενα μου ειρωνικα αφου δεν με ξερεις οπως λες, προσπαθησα να ελαφρυνω λιγο το κλιμα για τον απλο λογο οτι δεν αξιζει τον κοπο να αντιδικουμε μεταξυ μας για τετοια θεματα.
Και εξηγουμε ,ο πρωταθλητης Ελλαδας στο παραπεντε καλως η κακως ειναι γνωστος σε καμια 200ρια ατομα και χεστηκε η φοραδα στ`αλωνι, οι περισωτεροι δε που πεταμε δεν λαμβανουμε καν μερος σε αγωνες και αρκετοι ερχομαστε και πεταμε εκτως συμετοχης για την αυλα μας.
Δεν καταλαβαινω γιατι το πηρες τοσο βαρια, καμια διαθεση δεν ειχα ουτε εχω να ειρωνευτω κανεναν αλλα μιας και δεσμευτηκες δημοσια με κεφαλαια γραμματα, εχω και καποια οικονομικα προβληματα, θα αναλαβω τη βαθμολογηση του επομενου αγωνα προσωπικα.
Ειμαι ανοιχτος σε προσφορες για τις πρωτες θεσεις. :oops:
Με εκτιμηση ο συντοπητης σου Μερισιωτης Γιωργος.

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό Triantafillos » Δευτ Μάιος 30, 2011 11:28 pm

AND THE WINNER ISSSSSSSS????????????????............... Η ΒΟΝΙΤΣΑ ΒΟΝΙΤΣΑ ΒΟΝΙΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΑΑ............. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D (ZΩΗ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ)

Triantafillos
EN A
 
Δημοσ.: 29

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό raflas » Δευτ Μάιος 30, 2011 11:32 pm

ωραια ολα αυτα που λετε. απονομη με τουρκοχωριτη και πουλουπατη στο βαθρο θα δουμε?? η να κατεβω πορεια διαμαριας στο συνταγμα?

raflas
Competition
 
Δημοσ.: 243

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 30, 2011 11:39 pm

Οι θαυμαστές περιμένουν! :P πρέπει να το κανονίζουμε άμεσα! :P

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό left76 » Τρί Μάιος 31, 2011 6:46 pm

Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το μόνο κύπελλο που είχα πάρει ποτέ ήταν στο ιπτάμενο καρναβάλι...(τυχαίο?)
Μιχάλη να βρεθούμε σύντομα, το ράφι στη βιβλιοθήκη μου νιώθει πολύ άδειο...

left76
EN B
 
Δημοσ.: 56

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Μάιος 31, 2011 8:28 pm

Είπαμε Κιθαιρώνα το σκ μιας και δείχνει Βοριαδάκι αν είναι και ο Λοχαγός είμαστε κομπλέ. Θα χαρεί πολύ να μου βγάλει από το λαιμό το μετάλιο. Φέρε μπλάνκο και στυλό για το δίπλωμα αν δεν έχει έρθει το κανονικό :D

Αν βιάζεσαι πέρνα από εδώ

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό cumulus » Τρί Μάιος 31, 2011 11:17 pm

Η ζωή είναι γεμάτη αντιφάσεις τελικά, όπως αυτό το θέμα το οποίο είναι για γέλια με την βαθμολογία που μαζέψαμε και με την οποία ασχολούμαστε και είναι για κλάματα εκεί που έφτασε το θέμα, νομίζω ότι αν ήταν στην αγγλική γλώσσα θα ήμασταν για μια ακόμα φορά διεθνώς ρεζίλι !
Αν είναι να δώσουμε και τα δεύτερα gps γιατί εγώ μαζί με τον Τσιμπούν ήμουν και τον βγάζει 20 μέτρα πιο μακριά, και μου κουνιέται ότι θα κάνει ένσταση ….
Τέλος πάντων συμφωνώ με Γιώτα και Ελένη και κατά την γνώμη μου είναι φάουλ η υπόθεση αυτή να μην έχει λήξει εκεί και να βγαίνει στο φόρουμ.

Ο καλυτερος πιλοτος ειναι αυτος με το μεγαλυτερο χαμογελο μετα την πτηση ! :lol:

http://www.youtube.com/profile?user=manoskyriakakis

http://www.o2paragliding.gr/
cumulus
Competition
 
Δημοσ.: 213

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τετ Ιουν 01, 2011 12:58 pm

που να γράφαμε και καμιά 70αρια χιλιόμετρα τι θα γινόταν !!!!!

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Επόμενο

Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron