Ημερομηνία Σάβ Απρ 20, 2024 4:36 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Ιούλ 21, 2011 6:19 pm

Η πρωτη αγωνιστική ακυρωθηκε λόγω δυνατού δυτικού.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό norad » Πέμ Ιούλ 21, 2011 7:00 pm

Πιο δυνατό από αυτό;

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό TheCop » Παρ Ιούλ 22, 2011 12:50 am

Ναι, είχε δυνατό Δυτικό και αυτό έλεγα και στα παιδιά εκεί ότι πριν την έναρξη του πρωταθλήματος είχε πολύ καλές ημέρες που έβαζες χιλιόμετρα εύκολα, πιστεύω πως και αύριο έτσι θα είναι και πως το Σαβ)κο θα στρώσουν τα πράγματα. :D :D

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ¨THE COP¨
TheCop
EN A
 
Δημοσ.: 7

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Ιούλ 22, 2011 4:17 pm

Και σημερα ο δυτικός δεν επέτρεψε τις πτησεις και ακυρώθηκε η ημέρα.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό JohnPistikos » Σάβ Ιούλ 23, 2011 10:16 am

Μερικες φωτο απο Εδεσσα

https://picasaweb.google.com/gistikos/Edessa2011

JohnPistikos
EN D
 
Δημοσ.: 198

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό badder » Σάβ Ιούλ 23, 2011 3:38 pm

Και η σημερινη ημερα ακυρωθηκε λογω καιρου

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό andread » Δευτ Ιούλ 25, 2011 11:15 am

Για να μην σας κραταω σε αγωνία, εχουν βγει τα επισημα αποτελεσματα.... :D :D :D

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό andread » Δευτ Ιούλ 25, 2011 12:01 pm


andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό agrodoc » Δευτ Ιούλ 25, 2011 12:25 pm

Συγχαρητήρια στους νικητές (Πρωιτσάκη, Κυριακάκη, Τσούκα) αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες, στο δύσκολο (τουλάχιστον θεωρητικά...) τρίγωνο FAI των σχεδόν 70 χιλιομέτρων πάνω από πεδινό ουσιαστικά τεραίν. Ιωακείμ, ξέρω δεν είσαι πιθανώς ικανοποιημένος, αλλά συγχαρητήρια για την 7η θέση.

Respect στο Γιώργο Ρήγα & συγχαρητήρια για το goal και την 5η θέση (με 2άρι...?). Γιώργο, οι διαταραχές ύπνου θα κρατήσουν περίπου 2 ημέρες ακόμα προοδευτικά υφιόμενες, οι δε έμμονες εικόνες του μυαλού περί την μία εβδομάδα... Ησύχασε, δεν θεωρείται παθολογικό, αλλά φυσιολογική αντίδραση προσαρμογής μετά από ισχυρή εμπειρία !!! :lol:

ps. διόρθωσα τη σωστή τριάδα του βάθρου... Λάζαρεεεε... :D

Τελευταία επεξεργασία απο agrodoc την Δευτ Ιούλ 25, 2011 10:09 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
agrodoc
Competition
 
Δημοσ.: 302

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Ιούλ 25, 2011 12:50 pm

Συγχαρητήρια σε όλους του νικητές και respect στον Γιώργο (μιας και είδα από πρώτο χέρι πόσο πιπ@ ήταν να πας προς Νότια) και ευχαριστούμε την διοργάνωση για όλα.

Υπέροχο μέρος, υπέροχο άθλημα υπέροχοι άνθρωποι, άντε και λίγο σκατόκαιρος δυο μέρες. Αλλά όταν έφταξε...

Νίκο σταμάτα να ποζάρεις δεν έχω ανοιχτή τη κάμερα στο πρώτο θερμικό μετά την ανοίγω.

Από αύριο τα βίντεο.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό georgex » Δευτ Ιούλ 25, 2011 2:07 pm

Καμμιά λίστα αποτελεσμάτων ρε παιδιά;

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Ιούλ 25, 2011 3:22 pm

Σε λίγο...

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Ιούλ 25, 2011 8:31 pm


Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό achim » Τρί Ιούλ 26, 2011 2:13 pm

Κανένα πρόβλημα γιατρέ. Ήταν καθαρά δική μου απόφαση να ρισκάρω για να μπώ πρώτος στο γκόλ, αλλά δε μου βγήκε.

Το ευχαριστήθηκα όμως αυτό το οριακό παιγχνίδι τακτικής στον τελευταίο πυλώνα μαζί με τον Κώστα (ο Μάνος, ο Βαγγέλης και τα άλλα παιδιά ήταν λίγο πιο πίσω).
Όταν είδα τον Κώστα πολύ χαμηλό στον πυλώνα πίστεψα ότι έχασε τη μάχη αλλά ο πύραυλος που βρήκε καταμεσής στη κοιλάδα όταν έβαλε ούριο με απόσυντόνησε τελείως και αφού πήρα κι εγώ τον πυλώνα δεν κάθησα να το δουλέψω και έφυγα για πίσω.
Βέβαια παραξενεύτηκα όταν είδα ότι ο Μάνος (που ήταν πίσω μου και αρκετά κάτω) μπήκε στο γκόλ μόνο με 2 λεπτά διαφορά απο τον Κώστα.
Τότε κατάλαβα το μεγάλο λάθος.

Αλλά πραγματικά δε με πείραξε. Μακάρι να πετάμε έτσι κάθε μέρα κι ας κάνουμε και λάθη.

Venceremos

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό cumulus » Τρί Ιούλ 26, 2011 4:39 pm

Εμμμμ ... τουρμπισε το θερμικο ... τουρμπισε και το GTO και πηγαινα στο τελικο glide σχεδον με 90 χλμ περ αουρ στα 3000 μετρα :D

Ο καλυτερος πιλοτος ειναι αυτος με το μεγαλυτερο χαμογελο μετα την πτηση ! :lol:

http://www.youtube.com/profile?user=manoskyriakakis

http://www.o2paragliding.gr/
cumulus
Competition
 
Δημοσ.: 213

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Ιούλ 27, 2011 9:40 am

achim έγραψε:Κανένα πρόβλημα γιατρέ. Ήταν καθαρά δική μου απόφαση να ρισκάρω για να μπώ πρώτος στο γκόλ, αλλά δε μου βγήκε.

Το ευχαριστήθηκα όμως αυτό το οριακό παιγχνίδι τακτικής στον τελευταίο πυλώνα μαζί με τον Κώστα (ο Μάνος, ο Βαγγέλης και τα άλλα παιδιά ήταν λίγο πιο πίσω).
Όταν είδα τον Κώστα πολύ χαμηλό στον πυλώνα πίστεψα ότι έχασε τη μάχη αλλά ο πύραυλος που βρήκε καταμεσής στη κοιλάδα όταν έβαλε ούριο με απόσυντόνησε τελείως και αφού πήρα κι εγώ τον πυλώνα δεν κάθησα να το δουλέψω και έφυγα για πίσω.
Βέβαια παραξενεύτηκα όταν είδα ότι ο Μάνος (που ήταν πίσω μου και αρκετά κάτω) μπήκε στο γκόλ μόνο με 2 λεπτά διαφορά απο τον Κώστα.
Τότε κατάλαβα το μεγάλο λάθος.

Αλλά πραγματικά δε με πείραξε. Μακάρι να πετάμε έτσι κάθε μέρα κι ας κάνουμε και λάθη.

Venceremos


Ιωακιμ εισαι σιγουρος οτι οταν χαμηλωσαμε-πρσγειωθηκαμε Ξηρος και εγω ειμασταν πισω σου? (,,,,παλιοπαραμυθενιε γυπα :twisted: , εσυ με την πολεμιστρα μας ξεβρακωσες εκει και τους δυο μας )
,,,,, η οτι πριν το final glide ρισκαρες αρκετα σε συγκριση με αλλους ??? ;)
γιατι εγω σε ειδα αρκετα αγκαζε a la bracceta με τον local-GUS-νικητη πριν τον δευτερο πυλωνα ,,,, την στιγμη που Ξηρος & Παλλας ηταν μπροστα , και αυτοι που ετρεξα να πιασω ρισκαροντας επεισης το χαμηλωμα για χιλιαρα μιας και θα ηταν ενα μονο task ....
("ωχχχ ρε στροφαρουν αυτοι , αν οχι τωρα αντε πιαστους μετα , ΟΡΜΑΑΑΑΑ " :lol: )

( στο see you μπορει ευκολα αν βαλει καποιος ολες τις πτησεις μαζι να δειξει ολο το τασκ αναλυτικα ,υψη, ταχυτητες κτλπ 8) )

τα Συγχαρικια στους νικητες & goalτζιδες ,,,και respect to the leaders Domi & Ξηρο ανεξαρτητως του αποτελεσματος τους !
(και στον Τσουκα αλλα οχι τοσο για το goal ,,,, οσο για το low save του πριν τον πρωτο πυλωνα :shock: )

εννοειται με μεγαλο σεβασμο παντα ,,,αλλα τα συκα ειναι συκα και οι σκαφες σκαφες :mrgreen:

και εγω καταευχαριστηθηκα , και δεν με χαλασε σε καμια περιπτωση το φουντο 8) Εδεσσαρα τα σπαει λεμε , εστω και για μια μονο καλη της μερα !!!!!!

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό achim » Τετ Ιούλ 27, 2011 2:03 pm

Βαγγέλη ήμουν ξεκάθαρος και μίλησα για τον τελευταίο πυλώνα και μετά.
Τουλάχιστο εμένα τότε αρχίζει να με απασχολεί το γκόλ.

Τώρα για το τί έγινε πρίν θα μπορούσαμε να μιλάμε με τις ώρες και φυσικά σέβομαι τους μπροστάριδες σε κάθε φάση του τάσκ.

Εγώ αναφέρθηκα για το πότε έκανα εγώ το λάθος μου. Προφανώς κι εσύ και κάθε άλλος μπορεί να αναφέρει το δικό του.

Όσο για την (επιεικώς)άστοχη αναφορά σου για το πόσο κοντά είχα τον Κώστα μπορείς να καταλάβεις απο τα διαγράματα ότι μόνο στο glide απο 1ο σε 2ο πυλώνα βρεθήκαμε μαζί (και δεν ήταν παντα αυτός μπροστά)!!!

Εν κατακλείδι ο καθένας έχει την αποψή του και προφανώς θα συνεχίσει να την έχει γιατι όπως είπε και ο Klid Eastwood "οι απόψεις είναι σα τις κωλοτρυπίδες, ο καθένας έχει κι απο μία"

ΥΓ. Αν θές την αποψή μου, καλό θα ήταν να τιθασεύσεις τον άκρατο παρορμητισμό σου και να μην χαλιέσαι με τους φίλους σου.

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

,,,μιας και πιασαμε τον Callahan :D

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Ιούλ 27, 2011 3:27 pm

Ιωακιμ σοφος ο Klid Eastwood στο "οι απόψεις είναι σαν τις κ*&^%$δες , ο καθένας έχει κι απο μία"

Απλα σιγουρα δεν πρεπει να συμφωνουνε παντα (ολες οι κ*&^%$δες δεν ειναι ιδιες αλλωστε! ) ουτε γιατι του ενος ειναι ισχυροτερη , ουτε γιατι ετσι ειναι το πρεπον κατα την PR τακτικη , ωστε να λες παντα αυτο που θελει να ακουσει ο αλλος προκειμενου να εισαι "φιλος" του.....

Οσον αφορα την υστερογραφη αποψη σου τωρα, σε ευχαριστω πολυ !
Εχεις δικιο , και κατανοω οτι αν το βουλωνα λιγο θα απεφευγα πολλες αντιπαλοτητες.Αλλα απ' την αλλη παλι εγω εκτιμω αφανταστα αυτον που θα ερθει να μου σκασει στα μουτρα με ειλικρινεια αυτο που δεν θελω να ακουσω , η το που ειμαι λαθος κτλπ κτλπ ,,,, και τον θεωρω καλο μου φιλο ακομα περισσοτερο τοτε ! Καλο ειναι να τρωω και τις καρπαζιες μου ποτε ποτε , ετσι ωστε να βλεπω καποιο λαθος μου, για το οποιο ισως εθελοτυφλουσα πριν απο αυτες 8)

.... αλλα εχω και εγω μια, για την οποια αν και υποδεεστερος πιλοτος, παιζει και να το εχω δουλεψει στο κεφαλι μου ενα click παραπανω τωρα πια :
Αν καθε φορα που πατωνουμε σε πτηση αντι να χαμογελαμε , δεν μιλιομαστε για κανα δυο μερες ,η μπαινουμε στο τρυπακι να κατσουμε να απολογηθουμε-δικαιολογιθουμε στο γιατι πατωσαμε , μαλλον εχει ερθει η ωρα που πρεπει να κατσουμε να ξανασκευτουμε ποιος ειναι ο πραγματικος λογος που "πεταμε" ... ειτε σε αγωνες ,ειτε οχι :wink:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό JohnPistikos » Πέμ Ιούλ 28, 2011 3:01 pm

Και το καθιερωμένο βίντεο από τον αγώνα...
Το χρονικό μιας πρόωρης και ανεπιθύμητης προσγείωσης :cry: , full λάθος επιλογή , άμα δεν πάθεις δεν θα μάθεις , μιλάτε και εσείς καλόπαιδα!!!


JohnPistikos
EN D
 
Δημοσ.: 198

Re: Αγώνας πρωταθληματος , Εδεσσα

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Ιούλ 29, 2011 10:48 am

Και ένα πρόχειρο από τη πτήση του τασκ από μένα

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645


Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron