Ημερομηνία Παρ Απρ 19, 2024 9:22 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό achim » Πέμ Αύγ 25, 2011 12:14 pm

Ο Ντομένικο πάει σφαίρα στο παγκόσμιο κύπελλο.

http://www.paraglidingworldcup.org/html ... ts/e/5/0/1

Ωραίο μέρος με δυνατές συνθήκες και μεγάλα τάσκ (πετάξαμε pwc με τον Σλάβεκ το 2007)

Είχα όμως την εντύπωση πως "τρέχει" με τα Ελληνικά χρώματα. Απο ότι μου είχε πεί ο Badder ισχύει ακριβώς ότι και για τον Σλάβεκ, αλλά τον βλέπω ως ΙΤΑ στη κατάταξη.

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Αύγ 25, 2011 2:01 pm

Εξαρτάται τι δηλώνεις. Ο Σλαβεκ δηλωνε GRE

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Αύγ 25, 2011 2:36 pm

badder έγραψε:Εξαρτάται τι δηλώνεις. Ο Σλαβεκ δηλωνε GRE


και ο Εικε δηλωνε GRE


περαν τουτου ,,,φτυστε τον μην τον βασκανουμε τον γαμπρο μας :D !

ΦΟΡΤΣΑ DOMIII !!!!

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Πέμ Αύγ 25, 2011 3:39 pm

Σούπερ ο Ντομένικο :P :P
Αλλά επίσης :evil: ....τσαντίζομαι με τον προβληματισμό και το υπονοούμενο γιατί ο Ντομένικο δεν δηλώνεται GRE...Το τι δηλώνει ο Ντομ εξαρτάται από τι του είπαν ότι μπορεί ή δεν μπορεί να δηλώσει, για να ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα.
Ο Ντομένικο ενώ είναι μέλος ελληνικού σωματείου και έχει αθλητική ταυτότητα ΕΛΑΟ στην κατάταξη των ελληνικών αγώνων δηλώνεται ΙΤΑ όχι γιατι το θέλει αυτός(αφού έχει φυσικά ζητήσει το αντίθετο) αλλά γιατί έτσι του είπαν ότι είναι το σωστό, επειδή δεν έχει ελληνική υπηκοοότητα.( Δεν ξέρω αν τα άλλα παιδιά έχουν ελλ υπηκοότητα και μπορούν να δηλώνουν GRE και στα ελληνικά πρωταθλήματα και στα PWC. :roll: ) Αυτά του εξηγήθηκαν τελευταία φορά και σε συζήτηση μαζί του αλλά και σε επίσημη αλληλογραφία με το σωματείο του μετα τον αγώνα της Παραμυθιάς του 2010. Φυσικά ούτε στους αγώνες του 11(Καλέντζι) φαίνεται GRE... μολονότι δηλώθηκε ως αθλητής ελλ. σωματείου πάλι στον πίνακα βρέθηκε ITA!! Θα μου πεις τυπογραφικό λάθος, οκ! Εγώ προσωπικά νομίζω οτι δεν πρέπει ο δαίμονας του τυπογραφείου να μας εμποδίζει απο το να αγαπάμε και να περηφανευόμαστε ισάξια για αθλητές όπως ο Σλάβεκ και ο Ντομένικο, που δηλώνουν όλη την καλή πρόθεση -γιατί έτσι αισθάνονται φυσικά- να πετούν με τα ελληνικά χρώματα. Ο Ντομένικο ξέρει οτι δεν μπορεί να δηλώνεται GRE, αυτή την απάντηση έλαβε. Αν άλλαξε κάτι να τον ενημερώσουμε, για να μην υπάρχουν και λανθασμένες εντυπώσεις :|

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

καρα off-topic ποστ !

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Αύγ 25, 2011 6:04 pm

"Δεν ξέρω αν τα άλλα παιδιά έχουν ελλ υπηκοότητα και μπορούν να δηλώνουν GRE και στα ελληνικά πρωταθλήματα και στα PWC. "


μεχρι λοιπον Γιωτα να μαθεις , αν οι Πολωνοι θελαν εντονα αλλον ενα να γραφει PL ως συμμετοχη (αλλα Ο ΙΔΙΟΣ εκανε αλλο) ,,,η αν ειχε παιχτει λογομαχια - καυγας με τον St. Mast για να γραφει αλλος ενας GER , καλο ειναι τουλαχιστον να μην τσαντιζεσαι !!!Οπως και να 'χει, επειδη εχει ηδη προκυψει σαν "θεμα" η χωρα στις συμμετοχες του Domenico , και επιδη ετσι οπως πεταει αγωνιστικα το παλικαρι ειναι πλεον ποθητος και απο τους Ιταλους (Castagna) , πιστευω οτι τωρα πια ειναι αργα να αλλαξει το οτιδοιποτε στο θεμα αυτο !

Ομως και εγω μπορει να τσαντιζομαι με το να γραφεις :
"Εγώ προσωπικά νομίζω οτι δεν πρέπει ο δαίμονας του τυπογραφείου να μας εμποδίζει απο το να αγαπάμε και να περηφανευόμαστε ισάξια για αθλητές όπως ο Σλάβεκ και ο Ντομένικο, που δηλώνουν όλη την καλή πρόθεση -γιατί έτσι αισθάνονται φυσικά- να πετούν με τα ελληνικά χρώματα. "
και να δημιουργεις λαθος εντυπωσεις , ξεροντας καλα οτι ολοι οι Ελληνες παραπενταδες τουλαχιστον αγαπουν και σεβονται τον Domenico ,πρωτα πρωτα σαν ατομο (χαρακτηρα) και πολυ πιο μετα σαν πολυ αξιολογο συναθλητη τους!

Επεισης μπορει να τσαντιζομαι ακομα περισσοτερο γιατι καποια επαναλαμβανομενα ενδοκοματικα καυγαδακια και προσωπικες ιντριγκες των αρχοντων μπορει να εχουν αντικτυπο στις πλατες τριτων η ακομα και στην ευρυτερη ταχυτερη προοδο του Ελληνικου παραπεντε !
Αλλα?!?! ,,,,αυτους εχουμε (και χαρουμενοι να 'μαστε που τρεχουν και καποιοι για το κοινο καλο μας ), ετσι πορευουμε/νε , και να τους ευχαριστουμε κιολλας πιστευω προσωπικα ! 8)

Οπως και να 'χει , και αν θες το πιστευεις, μακαρι ο Domenico αλλα και οποιοσδηποτε ΣΥΝΑΘΛΗΤΗΣ μας να πηγαινει παντα καλα εκει στα εξωτερικα και να μας κανει περιφανους!

με τις υγειες μας both λοιπον :P :
http://www.youtube.com/watch?v=BqqRGxn8IC4


ΥΓ : ισως καποιοι να μην καταλαβουν που κολαει το παραπανω "ξεκαρφοτο" ποστ , αλλα ολο και καποιοι αλλοι ξερουν καλα τι θελει να πει ο ποιητης ...

Τελευταία επεξεργασία απο vagos την Πέμ Αύγ 25, 2011 8:21 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Πέμ Αύγ 25, 2011 8:21 pm

Vagos καλό το ξίδι :P (μηλόξιδο δεν είχε;;; :D :D :D :D ) αλλά μάλλον δεν χρειάζεται να το πιούμε, το "τσαντίζομαι" ειναι απλά μια λέξη σαν όλες τις άλλες.Δεν παίζω, εγώ τσαντίστηκα μια φορά κι εσύ 2-3... :P :P
Δεν είπα οτι οι χώρες που αναφέρεις δεν θέλουν τους αθλητές τους, ούτε τι είπε ο ένας ή ο άλλος, εγώ αναφέρθηκα ξεκάθαρα σε πράγματα που έχουν γίνει και ειπωθεί και που διευκρινίζουν γιατί ο Ντομ δεν δηλώνει GRE, όπως οι άλλοι που είναι σε παρόμοια θέση με αυτόν, και σε τίποτε άλλο.(Σόρρυ που δεν γνώριζα αυτά που με ενημερώνεις, άλλη φορά πριν γράψω κάτι θα σε ρωτάω.... 8) ) Αν αυτά που έγραψα σου φαίνονται ενδοκομματικό καυγαδάκι αυτό αφορά εσένα φυσικά. Δεν είμαι σίγουρη οτι η απάοψή σου (αν και συνήθως συμφωνώ με τις σκέψεις σου) οτι το να μιλάμε για όποιο θέμα μας απασχολεί με την γλώσσα της αλήθειας, έχει σοβαρό αντίκτυπο στην δημοκρατία, την μεταξύ μας ειρήνη και την εξέλιξη του ελληνικού παραπέντε. Τώρα εσύ δημιουργείς εντυπωσεις για κακές και συγκρουσιακές σχέσεις των αρχόντων -όπως τους λες- που πιθανόν να μην έχουν σχέση με την πραγματικότητα! :wink: Ακόμα και οι καλύτεροι συνεργάτες, ακόμα και τα πιο αγαπημένα ζευγάρια, έρχονται σε αντίθεση, αλλά αυτό είναι δείγμα υγείας, που βοηθά στην εξέλιξη της σχέσης έτσι δεν λένε;;;:P :P :P
Στην τελική, κανένας από τους καταξιωμένους αθλητές μας δεν χρειάζονται υπεράσπιση από εμένα ή εσένα, κερδίζουν τα πάντα με το σπαθί τους, έτσι δεν είναι;;; :P :P

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

fucken off topic now!

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Αύγ 25, 2011 9:12 pm

Ολα καλα κι ολα ανθηρα εεε ? :?

ΟΚ 8) "και περναγαμε ομορφα ,ομορφα ,ομορφα :lol: "
Διχως καν νευρακια ,,παμε αλλη μια γυρα :D


GiotaR έγραψε:Στην τελική, κανένας από τους καταξιωμένους αθλητές μας δεν χρειάζονται υπεράσπιση από εμένα ή εσένα, κερδίζουν τα πάντα με το σπαθί τους, έτσι δεν είναι;;; :P :P


Για αυτο απορω και εγω , :shock:


Γιωτα πιστεψε με ,στην προκειμενη περιπτωση πολυ απλα με το πληκτρολογιο τους και μονο , απο τις πρωτες φορες που συμπληρωσαν την αιτηση συμμετοχης τους στο PWC και αλλους αξιολογους αγωνες !

Τωρα τι συνεπειες ισως εχει αυτο ?
Ποσο δεμενοι ειναι με την πραγματικη πατριδα τους, η με την νεοτερη ?
Τι γκρινιες μπορει να εχουν απο την απεναντι οχθη προς αυτους,,,
Η ακομα και ποιες προσδοκιες τους αποριπτουν αμεσα πληκτρολογωντας αυτα τα δυο κεφαλαια γραμματακια,
ειναι ενα αλλο θεμα καθαρα προσωπικο τους , και πολυ καλα κανει ο καθενας απ' αυτους να νοιωθει οτι δεν χρωστα την παραμικρη εξηγηση σε κανεναν για καθε τετοια καθαρα προσωπικη του αποφαση . Και μονο που βρησκομαστε,πεταμε,συζηταμε,γελαμε,γλενταμε πολλες φορες μαζι , μου αρκει και τους ευχαριστω κιολλας !


Εδω δε , νοιωθοντας λιγο ντροπη μαλλιστα , θα ειμαι ειλκρινης και παραδεχτω οτι δεν μπορω να πω οτι με "καιει" πια το ποσους βαθμους θα μαζεψει η Ελλαδα στο PWC η στην FAI, απλα γραφω για κατι το οποιο εχω μια μικρη εμπειρια (να μην σου πω οτι ειμαι σιγουρος :wink:) και ξερω οτι τα πραματα ειναι πολυ πιο απλα απο τις παραπανω πολυπλοκες και ακατορθωτες περιγραφες.


ΥΓ: Αυτον τον χειμωνα θα εχω λιγο χρονο, και ολο και σε καποιο σοβαρο αγωνα θα παω και εγω να το διασκεδασω.Αν επιμενεις, διαλεξε μια λογικη υποκοοτητα και θα με δεις στα αποτελεσματα με αυτην ! Και να ελπιζεις στον πατο, γιατι υποτιθεται οτι θα ειμαι με τους αλλους τοτε :mrgreen:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Αύγ 26, 2011 12:13 am

Ηρεμηστε και χαλαρωστε..

http://civlrankings.fai.org/?name=pizzi ... adder_id=3
http://hellenic-paragliding.pgcomps.net ... compID=404
Αυτα ισχυουν τωρα . Μεχρι προσφατα ηταν αλλιως δηλωμενο στην fai (δεν ηταν τυπογραφικο. ετσι εβγαινε αυτοματα) και ζητησαμε την διορθωση. Το pwc δεν εχει σχεση με αυτο.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Παρ Αύγ 26, 2011 11:47 am

Vagos, φυσικά και όλα καλά όλα ανθηρά,κουβέντα κάνουμε!! Να, με τα ξίδια που κερνάς, παρεξηγηθήκαμε :P :P

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: PWC AGER ΙΣΠΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό george29041 » Παρ Αύγ 26, 2011 12:29 pm

Badder...ο λυκος χαιρετε στην ανταρα στην αναμπουμπουλα ...εχει προβλημα και δεν χαιρετε καθολου :wink:

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376


Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες