Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 7:51 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό antonisk6 » Κυρ Σεπ 04, 2011 11:26 pm

[ img ]

Το 5ο φεστιβάλ αλεξιπτώτου πλαγιάς που διοργανώνει η Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ φέτος ξεκινάει την Παρασκευή 9/9/2011.
Θα υπάρχουν δώρα διαμονής σε ξενοδοχεία Ιτέας για τους 3 πρώτους νικητές καθώς και ανάλογα δώρα που θα κληρωθούν στους μηχανοκίνητους πιλότους.
Το μπλουζάκι μας φέτος πιστεύουμε οτι θα αρέσει....
Η διατροφή και τις δύο βραδιές θα είναι δωρεάν για τους πιλότους και τις οικογένειες τους
Για την διαμονή διατίθονται 2κλινα(38E) και Bubgalows(58-67E)"www.delphi rooms& bungalows"
Επίσης στον ίδιο όμορφο χώρο http://www.chrissacamping.gr μπορεί να στηθούν σκηνές(2 ατ.& αμάξι 18Ε) κάτω απο σκιές ή τροχόσπιτα.
Οι ενδιαφερόμενοι για δωμάτια μπορόυν να παίρνουν Τηλ. 2265082050
Οι κρατήσεις δεν χρειάζονται προκαταβολή και θα πρέπει να αναφέρεται οτι πρόκειτε για πιλότους.
Eπίσης υπάρχουν δωμάτια και στο AMFISSEUM στην Άμφισσα τηλ. 2265022161
Δωμάτια στην Ιτέα δεν υπάρχουν λόγω της μετάθεσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος κολύμβησης απο 2-4/9 σε 9-11/9.
Σε περίπτωση που ο καιρός μας τα χαλάσει η εκδήλωση θα μετατεθεί για την επόμενη εβδομάδα.
Για οποιαδήποτε αλλάγη θα υπάρξει ενημέρωση μέσω του sky όπου βρίσκονται και οι γενικότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα.
Θα σας δούμε απο κοντά.

[ img ]


Το καλοκαίρι τέλειωσε φθινόπωρο αρχίζει μα το δικό μου το μυαλό ακόμα φτερουγίζει.
Από τη πόλη έρχομαι και στη κορφή πηγαίνω, δροσιά από το cumulus στον ουρανό γυρεύω.
Κυριακή κοντή γιορτή που λέει ο λαός μας, της ΑΦΩΣΤΕΛ το φεστιβάλ είναι ο προορισμός μας.
Της Γκιώνας την οροσειρά από ψηλά θα δούμε, θα την φωτογραφίσουμε και όλοι θα χαρούμε.
Προσγείωση θα βάλουμε στις Αμφισσας τον στόχο και στη μαρίνα της Ιτέας δίπλα από τα γιώτ.
Μπύρες, κρασιά και φαγητό, χορός, τραγούδι και φολκλόρ εκεί που σκάει το κύμα, εμείς θα ξεφαντώσουμε για των καιρών το πείσμα!

antonisk6
Competition
 
Δημοσ.: 236

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Τρί Σεπ 06, 2011 9:00 am

Παιδιά ο καιρός θα μας κάνει το χατήρι και οι 3 μέρες θα είναι πολύ καλές για πτήση.
Για πτήση απόστασης την Παρασκευή το πρωί 10.00πμ αυτοκίνητα θα περιμένουν στην μαρίνα Ιτέας για να μας πάνε στην Αγ.Τριάδα στη Γκιώνα. Μην την χάσετε...

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Τρί Σεπ 06, 2011 11:01 am

competition θα επιτρέπονται???? :lol: :lol: :lol:

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Σεπ 06, 2011 12:25 pm

Μπλουζάκια XXL θα έχετε; Γιατί αλλιώς δεν έρχομαι.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό antonisk6 » Τετ Σεπ 07, 2011 7:31 am

Μερικές χρήσιμες πληροφορείες για το μέρος...

antonisk6
Competition
 
Δημοσ.: 236

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Τετ Σεπ 07, 2011 7:57 am

A ξέχασα να σας πώ...και νά'ναι καλά ο Χάρης που μου το θύμισε και παρ'ολίγο να το ξεχάσω.Μόνο αγωνιστικά επιτέπονται στο φιλικό παιχνίδι αγώνα ακριβείας και σε όλες τις άλλες για διασκέδαση πτήσεις στην περιοχή.
Αν δεν έχετε μην στεναχωριέστε θα σας δώσουμε εμείς.
Υ.Γ.
Χάρη φέρε και την ντουζίνα με τ'αγωνιστικά που λέγαμε...

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό raflas » Τετ Σεπ 07, 2011 8:00 am

Για δωρεάν διαμονή θα διατίθεται το κλειστό γήπεδο μπάσκετ στην Άμφισσα με μπάνια -τουαλέτες




καλημερα... αυτο ισχει???

raflas
Competition
 
Δημοσ.: 243

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Σεπ 07, 2011 9:22 am

[quote="jianniskys"]A ξέχασα να σας πώ...και νά'ναι καλά ο Χάρης που μου το θύμισε και παρ'ολίγο να το ξεχάσω.Μόνο αγωνιστικά επιτέπονται στο φιλικό παιχνίδι αγώνα ακριβείας και σε όλες τις άλλες για διασκέδαση πτήσεις στην περιοχή.
Αν δεν έχετε μην στεναχωριέστε θα σας δώσουμε εμείς.
[quote]
Πέστο ρε Γιάννη και έλεγα να μην έρθω με το ξενέρωτο το ΕΝΒ. Θα έχει ξεχωριστή βράβευση για κάτω των 15 τετραγωνικών 2liner?

Ερχόμαστεεεεεεε

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Τετ Σεπ 07, 2011 9:45 am

Για δωρεάν διαμονή όπως γράφουμε και στην αρχική ενημέρωση θα διατίθεται το κλειστό γήπεδο μπάσκετ με μπάνια τουαλέτες.
Σημείωση: Όσοι έχουν σκηνές που χρειάζονται κάρφωμα για να στηθούν δεν θα μπορέσουν να τις στήσουν γιατι δεν γίνεται να καρφώσουν μέσα στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ.Μπορούν όμως να κοιμηθούν με sleeping bag ή φουσκωτά στρώματα χωρίς σκηνή αφού κατ'ουσία δεν την χρειάζονται μιας και θα βρίσκονται σε μια πολύ μεγάλη σκηνή έτσι ή άλλως.

Υ.Γ.
Η δωρεάν διαμονή στο γήπεδο μπάσκετ γίνεται μετα την επίδειξη και τον εξονυχιστικό έλεγχο του εξοπλισμού.
Τουτέστιν:
Μόνο αγωνιστικά αλεξίπτωτα ως 23G αντοχής-ζώνη πιστοποιημένη 17 cm-κράνος πιστοποιημένο επίσης-και δίπλωμα επιπέδου τουλάχιστον ΠΠΠΠΠ ή 5Π (Πάρα Πάρα Πολύ Πεπειραμέου Πιλότου!!!!)
Επίσης μετά απο διαβουλέυσεις μεταξύ των ιδρυτικών μελών της λέσχης απεφασίσθει ότι:
θα χρειαστεί να μπορείτε να σταθείτε κατακόρυφο 35΄΄ και να γυρίσετε γύρω απο τον εαυτό σας (σαν Sufi) με αυξανόμενη ταχύτητα για τουλάχιστον 3΄ χωρίς να εμφανίσετε το παραμικρό δείγμα απόκλεισης απο ευθεία πορεία αμέσως μετά.

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Σεπ 07, 2011 10:07 am

Άστα αυτά και πες αν θα πετάξεις σήμερα μην έχουμε ανοιχτό κάνα leonardo στο γραφείο πάλι και μας πιάσει κατάθλιψη. Λύσσσσσσσσσαξες τις τελευταίες μέρες και αν δε πετάξουμε καλά τη Παρασκευή θα έχεις κυρώσεις.

16cm την έχω γαμώτο :(

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό georgex » Τετ Σεπ 07, 2011 4:59 pm

Στο γήπεδο μπάσκετ μπορούμε να μείνουμε από Πέμπτη βράδυ;

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Τετ Σεπ 07, 2011 6:37 pm

Διαμονή στο γήπεδο μπάσκετ στην Άμφισσα μπορεί να γίνει απο Πέμπτη.

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό achim » Πέμ Σεπ 08, 2011 8:57 am

Δε μου λέτε?

Εμείς που έχουμε τη κακιά συνήθεια να δουλέυουμε τις καθημερινές, δεν έχουμε το δικαίωμα να πετάξουμε στη Γκιώνα?

Γιατί το κάνατε Παρασκευή, για εσάς και για σας μόνο.....(άσε που είναι και η πιο σημαντική γιορτή του χρόνου)

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Πέμ Σεπ 08, 2011 10:20 am

Ιωακείμ και όσοι θα θέλατε να κάνετε πτήση αποστάσεως απο την Αγ.τριάδα και δεν σας βολεύει η Παρασκευή.
Όπως και σε άλλες συναντήσεις-αγώνες που είναι τριήμερες όσοι έχουν την κακή συνήθεια να δουλεύουν καθημερινές και θέλουν να έρθουν φροντίζουν για να τα καταφέρουν.

Αφ'ετέρου το φεστιβάλ που έχει σαν στόχο να βγάλει προς την τοπική κοινωνία το σπορ μας, δίνει το μεγαλύτερο βάρος στο παιχνίδι ακριβείας και γιαυτό εξάλλου κάνουμε και δωρεάν διθέσιες πτήσεις για να προσφέρουμε θέαμα στους ντόπιους και την ευκαιρία να δούνε οτι πετάνε αρκετοί, πολλών ηλικιών αλλά και γυναίκες και οχι μόνο οι λίγοι ριψοκίνδυνοι-μελλοθάνατοι ντόπιοι αλλά και την δυνατότητα-προτροπή να γευθούν(και οι τσαμπατζήδες ή επισκέπτες της περιοχής μας ) την εμπειρία μιας διθέσιας πτήσης με αλεξίπτωτο πλαγιάς.
Σε αυτά τα πλαίσια περιμένουμε και τους μηχανοκίνητους πιλότους να δώσουν την δική τους παρουσία και να ταρακουνήσουν μαζί μα τους υπόλοπους μας τα λιμνάζοντα νερά της επαρχίας μας και της μονοτονομίζερης ζωής που δυστυχώς διευρύνεται πανελλαδικά ιδιαίτερα στην σημερινή συγκυρία.

Η απογείωση στην Αγ.Τριάδα δεν είναι η πρέπουσα και τα ευχάριστα νέα είναι οτι πήραμε πριν 2 μέρες την άδεια απο την αρχαιολογική υπηρεσία για την διάνοιξη 800μ δρόμου ως την πρέπουσα απογείωση που θά'ναι 6 στρέμματα(ήδη έχει τοπογραφηθεί) και ευελπιστούμε να την ετοιμάσουμε μέσα στο 2011 και τότε θα κάνουμε κάτι μόνο και μόνο για αυτού του είδους την πτήση.

Επίσης στις βλέψεις μας είναι οι πιλότοι που θα έρθουν στην περιοχή να την γνωρίσουν πετώντας απο διαφορετικές απογειώσεις και να μπορέσουν να την θαυμάσουν απο διαφορετικές οπτικές γωνίες(Γκιώνα-ψηλά βουνά,Άμφισσα-ελαιώνας,Δεσφίνα-θάλασσα) αλλά και οι πιλότοι που δεν έχουν μεγάλη εμπειρία να μπορούν να διασκεδάσουν με λιγότερο απαιτητικές πτήσεις,παίζοντας για το ποιός θα πάει πιο κοντά στο στόχο αλλά και με απλά τσουλήθρες.
Ο κύριως στόχος είναι το fly for fun για τους περισσοτέρους.

Αφού όμως υπάρχουν πολλοί που θέλουν πτήση απο Γκιώνα θα μπορούσαμε να σπάσουμε την Κυριακή σε δύο ομάδες και να βρούμε την χρυσή τομή των επιθυμιών σας.

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό achim » Πέμ Σεπ 08, 2011 11:36 am

Αυτό λέω κι εγώ. Να πάμε Κυριακή.

Επίσης να τονίσω, ότι τα παραπάνω τα λέω επειδή ζηλεύω και όχι επειδή έχω κάτι μαζί σας.

τα λέμε..

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό fotis paramithi » Πέμ Σεπ 08, 2011 9:44 pm

achim έγραψε:Αυτό λέω κι εγώ. Να πάμε Κυριακή.

Επίσης να τονίσω, ότι τα παραπάνω τα λέω επειδή ζηλεύω και όχι επειδή έχω κάτι μαζί σας.

τα λέμε..

Ιωακειμ μην στεναχωριεσε θα σε αντιπροσωπευσω την παρασκευη εγω μιας και θα κανω το ρεκορ αποστασης......στα σουφλακια...Ξηρος το φαγοποτι ξεκιναει απο το μεσημερι για εμας που θα προσγειωθουμε νωρις....να σας τα κρατησουμε ζεστα επειδη βλεπω εσεις να αργησετε να προσγειωθητε....χαχα....τα λεμε το πρωι στην μαρινα

fotis paramithi
EN A
 
Δημοσ.: 29

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό fotis paramithi » Πέμ Σεπ 08, 2011 9:45 pm

achim έγραψε:Αυτό λέω κι εγώ. Να πάμε Κυριακή.

Επίσης να τονίσω, ότι τα παραπάνω τα λέω επειδή ζηλεύω και όχι επειδή έχω κάτι μαζί σας.

τα λέμε..

Ιωακειμ μην στεναχωριεσε θα σε αντιπροσωπευσω την παρασκευη εγω μιας και θα κανω το ρεκορ αποστασης......στα σουφλακια...Ξηρος το φαγοποτι ξεκιναει απο το μεσημερι για εμας που θα προσγειωθουμε νωρις....να σας τα κρατησουμε ζεστα επειδη βλεπω εσεις να αργησετε να προσγειωθητε....χαχα....τα λεμε το πρωι στην μαρινα

fotis paramithi
EN A
 
Δημοσ.: 29

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό fotis paramithi » Πέμ Σεπ 08, 2011 9:46 pm

παιδια sorry για την δημοσιευση ις διπλουν

fotis paramithi
EN A
 
Δημοσ.: 29

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό condor » Παρ Σεπ 09, 2011 1:13 pm

(άσε που είναι και η πιο σημαντική γιορτή του χρόνου)


Χρόνια σου πολλά! πολύχρονος!

Flying is serious business
paraglidingcrete.blogspot.com
condor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Σεπ 09, 2011 8:52 pm

Σουπερ μερα ευχαριστουμε αφωστελ για την ξεναγηση στην υπεροχη γκιωνα.μετα τα ηξερα...

Μιας και εχω ξεμεινει πολυδροσο αν καποιος κατεβαινει απο λαμια προς αμφισσα θα το εκτιμουσα αν με επερνε μαζι.

6977719432

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

"Τα Απαγορευμένα"

Δημοσίευσηαπό georgex » Δευτ Σεπ 12, 2011 11:22 am


georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Σεπ 12, 2011 1:00 pm

E ρε γλέντια :P

Καταρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά από την Άμφισσα και τον Γιάννη Ξηρό για όλη τη προσπάθειά τους, τον κόπο τους και το κέφι τους. Μέσα σε 2-3 χρόνια από εκεί που πρακτικά δεν ξέραμε την περιοχή έχει γίνει ένα μέρος ιδανικό για πτήσεις που όλοι θέλουμε να πηγαίνουμε όσο πιο συχνά μπορούμε.

Στα πανέμορφα βουνά του Παρνασσού και της Γκιώνας (βάλε και το Καλλίδρομο μέσα :D ) πτήσεις με Δολομιτικά βράχια και βάσεις 3000+ μέχρι βόλτες πάνω από τη θάλασσα με μπανάκι αμέσως μετά τη προσγείωση(αν και πάνω που έβαλα μαγιό έβαλε κύμα γαμώτο).

Όσοι ήταν τη Παρασκευή έκαναν πτησάρες προσωπικά έσπασα όλα τα ρεκόρ μου στον Παρνασσό, έλα μου ντε που το έκανα έχοντας απογειωθεί 30 χλμ παραπέρα. Ήταν φοβερό που πετούσαμε σε απίστευτης αγριάδας βουνά που υπό άλλες συνθήκες θα μας τρομοκρατούσαν αλλά με έμπειρους πιλότους μπροστά να εξηγούν το δρόμο ένιωθες απίστευτη ασφάλεια να πας όλο και πιο μακριά.

Edit: Ουφ μετά από άγχος ότι θα χαθεί ιδού η πτήση που είναι και η μεγαλύτερή μου. Ευχαριστώ Γιώργο και Γιάννη

http://www.sky.gr/leonardo/flight/24505

Πριν απογειωθούμε μου είχε πει ο Γιάννης ότι θέλει να κάνει τη γύρα από Καλλίδρομο και Λιβαδειά, ένιωσα ιδιαίτερα περήφανα που έβαλα στο μάτι να την κάνω και με το καημένο το ασοδυάκι (ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΛΕΜΕ 2 70ΧΛΜ ΤΡΙΓΩΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ) μου προσγειώθηκα μόνο αφού είχε τελειώσει θερμικά η μέρα με τη Λιβαδειά μπροστά μου.

Έχω απίστευτο υλικό με τον φίλο που πετάγαμε και σωζόμασταν παρέα μια αυτός μια εγώ ελπίζω να βρω χρόνο να φτιάξω ταινιούλα από μια πτήση ονειρεμένη. Μαγεία που κάποια στιγμή νόμιζα ότι είχα ξεμείνει μόνος στο Καλλίδρομο και ξαφνικά ακούω τον Καρασίμο να λέει τι ωραία που περνάμε τα δύο αλεξίπτωτα με θέα τη Λαμία και τον Μαλλιακό. Ο αλήτης έπιασε σφαίρα βάση και εξαφανίστηκε.

Το Σάββατο αν και δεν ήταν η καλύτερη μέρα για Δεσφίνα απολάυσαμε βόλτες με μπόλικο ύψος πάνω από τη θάλασσα (να ξέρετε ότι μόλις σας πει ο Ξηρός: έπιασες τη σύγκλιση ξεκίνα για Γαλαξίδι, έχετε εγγυημένο -3 για 10 λεπτά και πάτε για μπλουμ).

Αν διαβάζουν οι αετοί σας ευχαριστώ για τη παρέα τη Κυριακή επίσης σας έχω υπέροχα βίντεο από Αμφίκλεια.

Γιαννη ευχαριστούμε για όλα σίγουρα θα ερχόμαστε από Αθήνα στα υπέροχα βουνά σου και στο κέφι σου...με 2 liner... όποτε μπορούμε. Σου έυχομαι να γίνει η απογείωση και να τα πούμε σε αγώνα του χρόνου.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό redbaron » Τρί Σεπ 13, 2011 11:45 am

ευχαριστώ και εγώ τον Γιάννη και τα άλλα παιδιά που φροντίσανε για να περάσουμε καλά και στην παρέα, και στην πτήση και στην διασκέδαση. Άντε να πετάξουμε την νέα απογείωση οταν με το καλό την φτιάξετε.

redbaron
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Σεπ 13, 2011 12:49 pm



Ένα πρόχειρο βιντεάκι

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: 5o ParaFestival Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τρί Σεπ 13, 2011 3:03 pm

Μπράβο ρε ΜΙΚ.!!!

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Επόμενο

Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες