Ημερομηνία Τρί Απρ 16, 2024 12:53 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τετ Ιούλ 18, 2012 7:04 pm

Από 20 Ιουλίου και μέχρι το 15αύγουστο είστε όλοι ευπρόσδεκτοι στην Καρδίτσα και ιδιαίτερα στο χωριό μου τον Ελληνόπυργο με σκοπό να πετάξετε μαζί μας στον πανέμορφο Κόζιακα, καθώς και σε άλλα μέρη της περιοχής.

ΔΙΑΜΟΝΗ
Όσοι από σας θέλετε μπορείτε να μείνετε εντελώς ΔΩΡΕΑΝ κάνοντας ελεύθερο κάμπινγκ στον Άγιο Αθανάσιο. Θα υπάρχει παροχή νερού, ηλ. ρεύμα, τουαλέτα. Ψυγείο από το σπίτι μου για να παγώνουμε τα ¨ισοτονικά¨ μας.
Ο Άγιος Αθανάσιος είναι ένα εκκλησάκι μέσα σε συστάδα από βελανιδιές με παχύ ίσκιο 200 μέτρα από την Απογείωση του Ελληνοπύργου και 1 χιλιόμετρο από το κέντρο του χωριού.
Όσοι δεν προτιμάτε το κάμπινγκ μπορείτε να μείνετε στον Ξενώνα 5* ΄΄Αρχοντικόν στον Ελληνόπυργο με κόστος 70€ το δίκλινο με παραδοσιακό πρωινό ή σε ξενοδοχεία της περιοχής Μουζακίου-λίμνης Πλαστήρα με κόστος από 40-80 € περίπου. το ξενοδοχείο ΠΥΛΗ στην πύλη τρικάλων 7χιλιόμετρα από το Μουζάκι προσφέρει σε όλους τους πιλότους παρα5 δωμάτια στις παρακάτω τιμές: 30€/δικλινο, 40€/τρίκλινο, 50€/τετράκλινο δίχωρο όλα με πρωινό.

ΕΣΤΙΑΣΗ
Μπορείτε να παραγγείλετε στις ταβέρνες του χωριού μαγειρευτό φαγητό κατα παραγγελία από την προηγούμενη. ελάχιστη παραγγελία 4-5 μερίδες.
στις ταβέρνες του χωριού τρώτε με περίπου 10€ το άτομο.(φαγητό , σαλάτες, ορεκτικά, ποτά)το χωριό διαθέτει μίνι μάρκετ που μπορείτε να βρείτε και όλα τα είδη για το πρωινό σας (ψωμί,γάλα, χειροποίητες μαρμελάδες)


Από 01-15 Αυγούστου στο χωριό λαμβάνουν χώρα πλήθος πολιτιστικών εκδηλώσεων.

Από τον Ελληνόπυργο απέχουν 8 χιλιόμετρα η λίμνη Πλαστήρα (ασφαλτοστρωμένος δασικός δρόμος),26 χιλιόμετρα η Καρδίτσα,25 χιλιόμετρα τα Τρίκαλα,40 χιλιόμετρα τα Μετέωρα,15 χιλιόμετρα το Μουζάκι.

Σε περίπτωση που έρθετε και θέλετε να μείνετε σε δωμάτια και χρειάζεστε βοήθεια (πάρτε με τηλέφωνο)

Νίκος Νέτσος
6948896884 vodafone
6932232012 wind
nikosnetsos@windowslive.com


Τα βουνά μας είναι εδώ και σας περιμένουν... Ελάτε και δε θα χάσετε...

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία απο lovedoctor την Τετ Ιούλ 18, 2012 7:27 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τετ Ιούλ 18, 2012 7:05 pm

Για 'οσους μείνουν με σκηνές στον Άγιο Αθανάσιο έχω ορίσει σαν κόστος συμμετοχής τα δέκα ευρώ. Η καταβολή του παραπάνω ποσού είναι καθαρά προαιρετική και τα δίνει όποιος θέλει. τα χρήματα θα χρησιμοποιηθούν για την αγορά κάποιων ειδών συντήρησης (λάμπες, λάστιχα νερού επισκευή βρυσών και τουαλέτας) για να πληρώσουμε το λογαριασμό του ρεύματος της εκκλησίας και για να σας οργανώσω και κανένα event "έκπληξη". Τα χρήματα μαζεύω εγώ που θα αγοράσω και τα πράγματα που χρειάζονται για να τα βρείτε όλα έτοιμα.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τετ Ιούλ 18, 2012 7:12 pm

Θα ήθελα αν μπορεί ή αν υπάρχει κάποιος να κάνει μια παρουσίαση το αεραθλήματος στο αμφιθεατράκι του χωριού μου στα πλαίσια των πολιτιστικών εκδηλώσεων. θα διατίθεται από τον πολιτιστικό σύλλογο μεγαφωνική και προτζέκτορας. Αν κάποιος εκπαιδευτής έχει κάποιο υλικό σε παρουσίαση ή κάποιο βίντεο και θα ήθελε να μου το δώσει να το παρουσιάσουμε ας επικοινωνήσει μαζί μου.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Ιούλ 18, 2012 7:43 pm

Το παλεύεις βλέπω Νίκο, μπράβο.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό φαεθων » Τετ Ιούλ 18, 2012 10:42 pm

ο αγιος αθανασιος ειναι τουμπανο και εχει και απογειωση, οποιος δεν εχει παει χανει.....

φαεθων
EN A
 
Δημοσ.: 25

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Ιούλ 19, 2012 12:44 am

φαεθων έγραψε:ο αγιος αθανασιος ειναι τουμπανο και εχει και απογειωση, οποιος δεν εχει παει χανει.....

xaxaxaxaxaax
τουμπανο ο αγιος.....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό pavlos dimitriadis » Πέμ Ιούλ 19, 2012 12:51 pm

Οργανωτικότατος! Συγχαρητήρια! Λυπάμαι γιατί δεν θα μπορέσω να έρθω.

pavlos dimitriadis
EN D
 
Δημοσ.: 152

Re: ELLINOPIRGOS flying camp 2012

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Ιούλ 24, 2012 12:50 pm

κατόπιν παραπόνων τελικά δεν θα υπάρχει η προαιρετική συμμετοχή των 10 ευρώ, δεν θα αγοραστεί τίποτα και ούτε θα πραγματοποιηθούν τα παρακάτω ιβέντ που ήταν στο πρόγραμμα:
α. πισίνα διαμέτρου 4 μέτρων στην κατασκήνωση για όλη την περίοδο
β. βραδιά με λάιβ ροκ μουσικούλα
γ. μπάρμπεκιου πάρτυ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251


Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron