Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 8:05 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τετ Ιούλ 23, 2014 10:00 pm

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να γραφτείτε για τον αγώνα λίγκας που θα λάβει χώρα στην περιοχή του Μουζακίου στις 2 και 3 Αυγούστου 2014.

http://www.aleagr.com/pgliding/Mouzaki2014/

Επειδή υπήρξε μια καθυστέρηση σχετικά με τις ανακοινώσεις και τις εγγραφές υπάρχει παράταση για την καταβολή των συμμετοχών με έκπτωση στα 25 ευρώ μέχρι και την Παρασκευή 25 Ιουλίου ώστε να μπορέσουν να εγγραφούν και όσοι δεν είχαν ενημερωθεί μέχρι τώρα.

Θα ήθελα να ξέρετε ότι παρόμοια διωργάνωση έχει να πραγματοποιηθεί στην περιοχή περίπου 12 χρόνια με αποτέλεσμα να υπάρχουν δυσκολίες τις οποίες προσπαθούμε και να ξεπεράσουμε.
Επίσης είμαστε μακριά και από την περιοχή στην οποία εχει την έδρα της η Αερολέσχη Αγρινίου πράγμα που κάνει τα πράγματα λίγο πιο δύσκολα. Εμείς πάντως θα προσπαθήσουμε και θα κάνουμε ότι καλύτερο ώστε να περάσουμε με όσους μας τιμήσουν με την παρουσία τους ένα όμορφο σαββατοκύριακο.

Ζητήθηκε από πολλούς πιλότους που κατέχουν ΠΛ να έρθουν και να πετάξουν εκτός αγώνα. κάνουμε προσπάθειες να μπορέσουμε να τους ικανοποιήσουμε και αυτούς αλλά λόγω κάποιων προβλημάτων που υπάρχουν με τα οχήματα μεταφοράς θα μπορέσω να σας απαντήσω την Δευτέρα 28 Ιουλίου.


Για οτιδήποτε άλλο θέλετε να ρωτήσετε είμαστε στη διάθεσή σας.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τετ Ιούλ 23, 2014 10:04 pm

Παρακαλώ όσους πλήρωσαν τη συμμετοχή τους το σαββατοκύριακο στις Πλαταιές να μπούν στη σελίδα του αγώνα και να εγγραφούν, όσοι δεν το έχουν κάνει.

Ευχαριστώ.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό badoulis » Πέμ Ιούλ 24, 2014 10:13 am

Νίκο, έχω κάνει εγγραφή, αλλά δε βλέπω το όνομά μου στη λίστα... Μπορείς να το τσεκάρεις;

Επίσης, θέλω να καταγγείλω τη διοργάνωση για τον πόλεμο που δέχομαι εναντίον της συμμετοχής μου :P

Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Ιούλ 24, 2014 10:27 am

ΠΩΣ???? Δεν υπήρξε πρόβλεψη για απευθείας ασύρματη σύνδεση της παλάμης του Κου Διευθυντού με τον server, έτσι ώστε με την πληρωμή ταυτόχρονα να ενημερώνεται η ιστοσελίδα, η ΕΛΑΟ, η FAI, το FBI και η NSA?

Είναι προφανές ότι έχουμε να κάνουμε με μια συνωμοσία εις βάρος του συναθλητή badoulis προκειμένου να καμφθεί το αγωνιστικό του φρόνημα. Επίσης θέλω να καταγγείλω ότι αυτές οι μεθοδεύσεις ευθύνονται και για την καθυστέρηση της παραλαβής του αλεξιπτώτου μου.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό badoulis » Πέμ Ιούλ 24, 2014 10:31 am

Μην τα συζητάς, badder, ζούμε ένα δράμα

Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό kilias » Πέμ Ιούλ 24, 2014 12:36 pm

badoulis έγραψε:Νίκο, έχω κάνει εγγραφή, αλλά δε βλέπω το όνομά μου στη λίστα... Μπορείς να το τσεκάρεις;

Επίσης, θέλω να καταγγείλω τη διοργάνωση για τον πόλεμο που δέχομαι εναντίον της συμμετοχής μου :P


Η λύση είναι μία και απλή...πες ότι θα πας με σουβλάκια και προβατίνα... :mrgreen:

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό thephoenix » Πέμ Ιούλ 24, 2014 4:32 pm

εχω να καταγγειλω και γω τον ερωτογιατρο γιατι ειναι ρατσιστης :D δεν μας θελουν στον αγωνα εμας τα ΠΛοπαιδα.. :lol: και ειχα σκοπο να φερω προβατινα απο τα μερη μου για κερασμα :lol:

live your life...
thephoenix
EN B
 
Δημοσ.: 86

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Ιούλ 24, 2014 5:13 pm

Δηλαδή εγω που πλήρωσα στα σκοτάδια,μισοσουρωμένος,και με έγραψε ο Νίκος σε μια λιωμένη
χαρτοπετσέτα με εμφανή λεκέ απο σουβλάκι...μάλλον να το ξεχάσω ε?

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό Navagosostis » Πέμ Ιούλ 24, 2014 7:06 pm

paramick έγραψε:Δηλαδή εγω που πλήρωσα στα σκοτάδια,μισοσουρωμένος,και με έγραψε ο Νίκος σε μια λιωμένη
χαρτοπετσέτα με εμφανή λεκέ απο σουβλάκι...μάλλον να το ξεχάσω ε?

άστα, όλους στην ίδια χαρτοπετσέτα μας έχει γραμμένους :)

ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι πετάξουμε ! ! !
Navagosostis
Competition
 
Δημοσ.: 220

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Πέμ Ιούλ 24, 2014 10:25 pm

Προσέξτε τι γράφετε γιατί οι υποσχέσεις για προβατίνα και σουβλάκια δεν παίρνονται πίσω.

Ο διαχειριστής του σαιτ της αερολέσχης θα ενημερώσει τη λίστα εγγραφών σε κανα δύο μέρες, δεν έχω τις γνώσεις και το χρόνο να τα κάνω εγώ όλα.

Σας έγραψα σε χαρτί απο μπλοκάκι και το φυλάω μαζι με τα χρήματα σας. Αν σας γραψω πουθενά αλλού να ανησυχείτε

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό badder » Κυρ Ιούλ 27, 2014 11:01 pm

Η ΕΑΠ δημοσίευσε το ενημερωτικό δελτίο για τον αγώνα στο Μουζάκι. Είναι σημαντικό τα σωματεία να αποστείλουν δήλωση των αθλητών τους μέχρι τις 31/7/2014. Επίσης είναι απαραίτητο να έχουν ασφαλισθεί (μέσω σωματείων) όσοι αθλητές δεν συμμετείχαν σε προηγούμενο αγώνα το 2014, πριν την προσελευσή τους στον αγώνα. Όσοι δεν πήραν μέρος σε προηγούμενο αγώνα φέτος , θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τα σωματεία τους.

http://www.sky.gr/index.php/news/comps/ ... i2014.html

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό thephoenix » Δευτ Ιούλ 28, 2014 9:53 am

ερωτογιατρε περιμενουμε ενημερωση τα ΠΛοπαιδα... διαφορετικα ξεχνα το κερασμα.. :lol:

live your life...
thephoenix
EN B
 
Δημοσ.: 86

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Ιούλ 29, 2014 3:32 am

Συμπληρωματική ενημέρωση για τον αγώνα.

Είναι σημαντικό τα σωματεία να αποστείλουν δήλωση των αθλητών τους μέχρι τις 31/7/2014. Επίσης είναι απαραίτητο να έχουν ασφαλισθεί (μέσω σωματείων) όσοι αθλητές δεν συμμετείχαν σε προηγούμενο αγώνα το 2014, πριν την προσέλευσή τους στον αγώνα. Όσοι δεν πήραν μέρος σε προηγούμενο αγώνα φέτος , θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τα σωματεία τους.

Η γραμματεία του αγώνα τελικά θα βρίσκεται στο κοινοτικό γραφείο Μαυρομματίου 50 περίπου μέτρα από την κεντρική πλατεία του χωριού.
Το σημείο συγκέντρωσης κάθε πρωί θα βρίσκεται στα πλατάνια δίπλα στο ποτάμι του Μουζακίου όπου υπάρχει μεγάλος χώρος στάθμευσης με σκιά για τα αυτοκίνητα.

Για τη δωρεάν διαμονή των συμμετεχόντων έχουν επιλεγεί δύο σημεία. Ο γνωστός Άγιος Αθανάσιος στον Ελληνόπυργο με νερό, ρεύμα και τουαλέτες. Για όσους θέλουν να αποφύγουν την απόσταση των 15 περίπου χιλιομέτρων από τον Ελληνόπυργο μέχρι το σημείο συγκέντρωσης και τη γραμματεία μπορούν να κατασκηνώσουν δίπλα στο ποτάμι του Μουζακίου σε Δημόσιο χώρο ανάμεσα στα πλατάνια ακριβώς δίπλα από το σημείο που θα συγκεντρωνόμαστε κάθε πρωί. Εκεί θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ηλεκτρικό ρεύμα και τουαλέτα από το καφενείο του Μιχάλη, μπάνιο με λάστιχο ή camp shower. Στο καφενείο του Μιχάλη θα υπάρχει και δυνατότητα για πρωινό με τόστ, ομελέτες με ντόπια αυγά, σαλάτες κτλ.

Μπορούμε να εξυπηρετήσουμε και περίπου 35 πιλότους που θέλουν να πετάξουν εκτός αγώνα (πρέπει να κατέχουν τουλάχιστον το δίπλωμα ΠΛ) με καταβολή 25 ευρώ και για τις δύο ημέρες. Το πακέτο φιλοξενίας περιλαμβάνει τα παρακάτω:
-Ανέβασμα στην απογείωση και περισυλλογή στον άξονα του τάσκ για κάθε αγωνιστική ημέρα.
-Ξεχωριστό briefing για όσους επισκέπτονται πρώτη φορά την περιοχή.
-Χάρτης περιοχής με τους πυλώνες
-Εισαγωγή πυλώνων στο gps και αν θέλουν να ακολουθήσουν το τάσκ, χωρίς όμως να συμμετέχουν στη βαθμολογία και τις απονομές.
-Σάντουιτς και νερά και για τις 2 μέρες.
-Δείπνο το Σάββατο το βράδυ σε ταβέρνα της περιοχής

Σε περίπτωση που υπάρχουν πολλές συμμετοχές εκτός αγώνα θα πρέπει να είστε λίγο παραπάνω ανεκτικοί με τη διοργάνωση, σας το ζητάω σαν χάρη.

Κάθε προσπάθεια που έγινε για την εξεύρεση χορηγών απέτυχε.
Λόγω της κρίσης που επικρατεί η τοπική αυτοδιοίκηση δεν μπορεί να μας βοηθήσει όσο θα ήθελε και θα θέλαμε και εμείς.

τα μεταφορικά μέσα που διαθέτουμε είναι περιορισμένα και τα οχήματα που θα μεταφέρουν τους πιλότους δεν θα μας διατεθούν δωρεάν και πρέπει να τα μισθώσουμε. Αυτό το έξοδο είναι κάτι που δεν το είχαμε υπολογίσει στον προγραμματισμό μας με αποτέλεσμα προς το παρόν να μην έχουμε τη δυνατότητα να τυπώσουμε μπλουζάκια. Θεωρήσαμε σωστότερο να σας παρέχουμε ένα δείπνο το Σάββατο και να αποφύγετε ένα ακόμη έξοδο, από το να τυπώσουμε ένα μπλουζάκι.

Κάθε ημέρα θα γίνονται το πρωί δύο δρομολόγια, με το πρώτο θα ανεβαίνουν στην απογείωση οι αγωνιζόμενοι και με το δεύτερο οι εκτός αγώνα. Για αυτό το λόγο θα πρέπει να τηρηθούν οι προγραμματισμένοι χρόνοι όσο το δυνατόν περισσότερο. Στην περισυλλογή δεν θα έχουμε μεγάλο πρόβλημα γιατί είστε πιλοτάρες και θα κάνετε όλοι GOAL.

Όσοι θέλετε να έρθετε και να πετάξετε εκτός αγώνα βοηθήστε μας να κάνουμε τον προγραμματισμό μας και σας παρακαλώ να δηλώσετε τη συμμετοχή σας σε μένα με προσωπικό μήνυμα εδώ ή SMS στο τηλέφωνο 6948896884 Νίκος Νέτσος.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Τρί Ιούλ 29, 2014 10:03 pm

όσοι είναι να έρθετε εντός και εκτός αγώνα και δεν έχετε κάνει εγγραφή ή δεν έχετε ενημερώσει σας παρακαλώ να μου στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα ή ένα sms ώστε να κάνω τις παραγγελίες και να μην χαθούν χρήματα σε περιττά έξοδα.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό lovedoctor » Πέμ Ιούλ 31, 2014 7:33 pm

Οσοι έχετε κάνει κατάθεση στην τράπεζα για την συμμετοχή σας στον αγώνα και δεν μου έχετε στείλει αντίγραφο με ιμέιλ σας παρακαλώ να έχετε την απόδειξη μαζί σας επειδή ο ταμίας της αερολέσχης μας βρίσκεται στο Αγρίνιο και δεν είναι δυνατή η ενημέρωσή μου.

don't leave your dreams on the cemetery
lovedoctor
Competition
 
Δημοσ.: 251

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό JohnPistikos » Πέμ Αύγ 07, 2014 8:57 pm


JohnPistikos
EN D
 
Δημοσ.: 198

Re: Αγώνας Λίγκας Μουζάκι 2-3 Αυγούστου 2014

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Παρ Αύγ 08, 2014 1:07 am

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά που τρέξανε για να οργανώσουν τον αγώνα και να επισημάνω πως ήταν όλα άψογα και ιδιαίτερα η πολύ γρήγορη περισυλλογή που από ότι έμαθα αργότερα είχε ανατεθεί στην πολυεθνική επιχείρηση ''Lucky Look''
Well done boys!

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169


Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες