Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 2:50 pm
Text Size

Λογισμικό, Υπολογιστές, GPS

Flychart στα Ελληνικά

Οτιδήποτε σχετικά με προγράμματα, υπολογιστές και όργανα πτήσης

Flychart στα Ελληνικά

Δημοσίευσηαπό dim » Παρ Οκτ 12, 2012 11:19 pm

[ img ]

Για τους κατόχους οποιοδήποτε μοντέλου συσκευών Flytec και Brauniger, οι οποίοι χρησιμοποιούν το επίσημο πρόγραμμα της μαμάς εταιρείας, το Flychart, για να κατεβάζουν - αποθηκεύουν τις πτήσεις τους στο υπολογιστή τους, τους έχω ένα δωράκι....

Συνημμένα θα βρείτε 1 συμπιεσμένο αρχείο που μόλις το αποσυμπιέσετε θα έχετε 2 .dll αρχεία που δίνουν την δυνατότητα στο Flychart (στην τελευταία version του, την 4.52.71) να σας δείχνει όλο το μενού του στα Ελληνικά. Όλα τα windows μπορούν να αποσυμπιέσουν .zip αρχεία, χωρίς να απαιτούν κάποιο ιδιαίτερο πρόγραμμα.Αν δεν ξέρετε πως τότε κάντε δεξί κλικ επάνω του > Άνοιγμα με > Συμπιεσμένοι (μορφή zip) φάκελλοι.

Αν λοιπόν θέλετε να προσθέσετε στις γλώσσες του Flychart και τα Ελληνικά, πάρτε τα 2 .dll αρχειάκια (FCWOlcGR.dll και το FCWResGR.dll) και κάντε τα εξής βήματα:
1. Βάλτε τα 2 αρχεία στο υπάρχον φάκελλο(directory) με το όνομα "Sys" που βρίσκεται εκεί έχετε εγκαταστήσει το Flychart, (συνήθως είναι το C:/Program Files/Flychart/Sys )
2. Κλείστε το Flychart και ξανα-τρέξτε το (ή απλά τρέξτε το Flychart αν δεν το είχατε ήδη ενεργοποιημένο)
3. Πηγαίνετε στις επιλογές γλωσσών και διαλέξτε τα Ελληνικά. Την επιλογή θα την βρείτε στο Extras > System settings > General > Language > GREEK > OK
4. Κλείστε το Flychart και ξανανοίξτε το. Τώρα πρέπει να τα βλέπετε όλα στα Ελληνικά.

Μπορείτε με τον ίδιο τρόπο στο μενου να το γυρίσετε σε οποιαδήποτε γλώσσα επιθυμήτε ανα πάσα στιγμή. Επίσης τα δύο αρχεία είναι "καθαρά", δε έχουν virus, worm, ή οτιδήποτε άλλο επικίνδυνο για τον υπολογιστή σας (Αλλιώς θα με βαράγατε όλοι στο βουνό).

Τέλος να πω ότι δεν έχω πρόσβαση σε όλο το μενού παρά μόνο σε επίπεδο χρήστη (υπάρχουν άλλα 2 επίπεδα professional και special). Καθώς επίσης δεν έχω πρόσβαση στα υπομενού που αναφέρονται σε όλες τις άλλες Flytec και Brauniger συσκευές, εκτός της δικιά μου που είναι η IQ-Basic/gps.
Κατά συνέπεια δεν έχω ιδέα αν οι λέξεις ή προτάσεις φεύγουν έξω από τα πλαίσια και δεν φαίνονται καλά. Ή αν το γένος είναι σωστό (πχ αν αναφέρεται σε θυληκό - η υγρασία, και εγώ γράφω σε αρσενικό - ο υγρασία). Δείξτε λίγο επιείκια και πείτε μου σε συνέχεια του μυνήματος αυτού, που έχω λάθος να το διορθώσουμε αμέσως βγάζοντας νέα έκδοση για τα δυο αρχεία.

ΥΓ. Προφανώς και ήδη έχετε τη τελευταία έκδοση του Flychart που είναι η 4.52.71. Είναι εντελώς δωρεάν και αν δεν την έχετε τότε κατεβάστε την από την ιστοσελίδα της εταιρείας του μηχανήματός σας.

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία απο dim την Σάβ Οκτ 13, 2012 8:01 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Flychart στα Ελληνικά

Δημοσίευσηαπό freezman » Παρ Οκτ 12, 2012 11:59 pm

οτι εχετε ευχαριστηση και ενα μεγαλο ευχαριστω στον κυριο Dim...
τα εσοδα 8α χρησιμοποιηθουν για καλο σκοπο
(συγκεκριμενα να αγορασω κατι καινουρια πραγματακια που 8ελω :lol: )

....την υπογραφή μου και το πανί μου προσέχω που τα βάζω...
freezman
EN B
 
Δημοσ.: 100


Επιστροφή στην Λογισμικό, Υπολογιστές, GPS

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron