Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 12:57 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Θέματα Αλεξίπτωτα & Εξοπλισμός

Αλεξίπτωτα & Εξοπλισμός

Grantient Aspen

Τεχνικά και πρακτικά θέματα - Ανακοινώσεις

Συντονιστής: Moderators

Grantient Aspen

Δημοσίευσηαπό k1kostas » Κυρ Ιουν 27, 2021 2:54 pm

καλησπέρα παιδιά πουλάω αυτό το Gradient Aspen είναι 4-26 το έχω πάρει από Αυστρία πριν 2 χρόνια (ειμαι 2ο χερι) και σταμάτησα να το πετάω γιατί ειμαι στο πανω οριο της πτερυγας το δίνω 360eu και με άλλα 40 δίνω και το σάκο, αυτά. εχει DHV μεχρι 2/20 από τότε κάθεται, υγ1:στην εποχη του ηταν Hi b στον καιρο μας το λες και ασσόδυο, υγ2:το ότι έκλεισε το εργοστάσιο δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει after sales service Επικοινωνια στο 6936363672. Ευχαριστω

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Εις υγείαν
k1kostas
EN A
 
Δημοσ.: 17

Re: Grantient Aspen

Δημοσίευσηαπό aiva » Τρί Ιουν 29, 2021 3:50 pm

Αγαπητέ το Aspen 4 είναι στην κατηγορία en C. Τσέκαρε το..

Με εκτίμηση
Σ.Α

Πανί μου σύντροφε πιστέ εσύ μονάχα μένεις, αυτή τη ψεύτικη ζωή να μου την εγλυκαίνεις
aiva
EN B
 
Δημοσ.: 87

Re: Grantient Aspen

Δημοσίευσηαπό k1kostas » Κυρ Ιούλ 18, 2021 6:15 pm

So b category?
στην εποχή μου υπήρχαν οι Α κατηγορία που ήταν για τους νέους Η β κατηγορία που ήτανε για τους μέσους πιλότους
και η γ για το Cross Country τα αγωνιστικά που λέγαμε, εδώ και κάποια χρόνια έχουν βγει οι afd atd msd usb
κατηγορίες,
Συγχώρεσέ με δεν κατέχω το measuring των εργοστασίων Ίσως γιατί οι κατηγορίες από τρεις γίναν δεκατρείς,
αλλά έχω την εντύπωση ότι ένα τριάρι δεκαετίας είναι ένα σημερινό δυάρι να μη σου πω και ασσόδυο, σωστά;

Πάντα (με εκτίμηση)

Εις υγείαν
k1kostas
EN A
 
Δημοσ.: 17

Re: Grantient Aspen

Δημοσίευσηαπό Chilis » Τρί Ιούλ 20, 2021 11:20 am

k1kostas έγραψε:So b category?
στην εποχή μου υπήρχαν οι Α κατηγορία που ήταν για τους νέους Η β κατηγορία που ήτανε για τους μέσους πιλότους
και η γ για το Cross Country τα αγωνιστικά που λέγαμε, εδώ και κάποια χρόνια έχουν βγει οι afd atd msd usb
κατηγορίες,
Συγχώρεσέ με δεν κατέχω το measuring των εργοστασίων Ίσως γιατί οι κατηγορίες από τρεις γίναν δεκατρείς,
αλλά έχω την εντύπωση ότι ένα τριάρι δεκαετίας είναι ένα σημερινό δυάρι να μη σου πω και ασσόδυο, σωστά;

Πάντα (με εκτίμηση)

Το συγγεκριμενο φτερο ειναι πολυ καλο αλλα θελει πεπειραμενο πιλοτο και δεν ειναι κατηγοριας Β αλλα C
οπως λεει και ο φιλος μου ο Σταθης που σημαινει οτι αυτος που θα το παρει πρεπει να ειναι πολυ εμπειρος..(με εκτιμηση παντα)

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: Grantient Aspen

Δημοσίευσηαπό k1kostas » Τρί Αύγ 24, 2021 7:32 pm

να συμφωνήσω μαζί σας (ενδεχομένως να γνωρίζετε καλύτερα) αλλά αυτό απαντά στο πρώτο σκέλος
Θα θελατε να μου απαντήσετε και στο δεύτερο;(ενα c γινεται b με το πέρας των ετών
καθώς η τεχνολογία εξελίσσεται;)
παντα (με εκτίμηση)

Εις υγείαν
k1kostas
EN A
 
Δημοσ.: 17

Re: Grantient Aspen

Δημοσίευσηαπό Chilis » Τετ Αύγ 25, 2021 8:39 am

k1kostas έγραψε:να συμφωνήσω μαζί σας (ενδεχομένως να γνωρίζετε καλύτερα) αλλά αυτό απαντά στο πρώτο σκέλος
Θα θελατε να μου απαντήσετε και στο δεύτερο;(ενα c γινεται b με το πέρας των ετών
καθώς η τεχνολογία εξελίσσεται;)
παντα (με εκτίμηση)

Με εκτιμηση πάντα...Το C μετά το πέρας των ετών γίνεται ακατάλληλο για πτήση....ΟΧΙ B..Η διαδικασία ελέγχου παγκόσμια σε θεματα ασφαλείας δεν αλλάζει.....αυτο που αλλάζει είναι οι επιδόσεις... άρα το φτερό σου είναι C και παραμένει.. πιο πιθανό είναι να γίνει D..CCC κ.λ.π γιατι ο χρόνος πάνω του αφήνει τα σημάδια του ...αρτανες.. ύφασμα..ιμάντες...γίνεται αργό σε όλα του... αντιδράσεις ..επαναφορά... βέβαια μπορεί να στα πει πιο αναλυτικά ένας συντηρητής φτερών...

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73


Επιστροφή στην Αλεξίπτωτα & Εξοπλισμός

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron