Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 12:30 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Παρ Ιουν 01, 2012 12:18 pm


Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Παρ Ιουν 01, 2012 1:19 pm

Που είναι ή ήταν πιλότος αυτός? πόσο πάλια? Τι πιλότος? σε υπερελαφρα ? σε αετό? στα τηλεκατευθυνόμενα?

Πιλότος με πρεσβυωπία? Τα γυαλιά του είναι σαν πατομπούκαλα, τουλαχιστον 5 βαθμών διόρθωση στην κοντινή όραση. Κατι δεν μου κολλάει στο παρουσιαστικό του. Εχει και υφάκι παντογνώστη αντί να δηλώνει απλά μια μαρτυρία.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό paramick » Παρ Ιουν 01, 2012 1:22 pm

Πιλότος σε φορτηγάκι συνοικιακής κάβας μου κάνει....

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό cloud_constructor » Παρ Ιουν 01, 2012 1:53 pm

Βασικα και η εξηγηση του για τα contrails .. δε ξερω.. ετσι οπως το λεει λες και πεταει ακαφτη κυροζινη ειναι..

δε ξερω , αλλα τιποτα δεν αποκλειω

cloud_constructor
Competition
 
Δημοσ.: 274

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Ιουν 01, 2012 1:59 pm

ενα ειναι σιγουρο....
επειδη ειμαστε πολυ παραγωγικοι μας ψεκαζουν για να μας ελεγχουν....
αυτα ειναι
αθαντη Ελλαδαρα...αθανατοι Ελληναρες...
παω να ψεκαστω γιατι βρωμησα...
και μη βιαστητε να πειτε για γουρουνια
χαχαχαχαχα

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Παρ Ιουν 01, 2012 3:02 pm

Για να μην λέμε πάλι τα ίδια, ζούμε σε μια πραγματικότητα της οποίας οι μαρτυρίες και οι αποδείξεις είναι χιλιάδες. Κανείς τώρα πια δεν μπορεί να αμφισβητήσει το σύστημα HAARP ενώ παλιά αν έκανες κουβέντα για HAARP, σε κοιτάγανε σαν εξωγήινο. Ο υποτιθέμενος πιλότος μπορεί να είναι παρμένος. Αλλά αναφέρεται σε μια καθημερινότητα που για να την αντιληφθείς θα πρέπει να γυρίζεις το κεφάλι και λίγο ψηλά και να μην περπατάς συνέχεια σκυφτός. Στην αρχή λοιπόν κοιτάς, παρατηρείς, αναρωτιέσαι. Μετά ερευνάς. Στην πλακίτσα είμαι μαζί σας και το έχω ξαναπεί. Αν όμως γυρνάτε την πλάτη σε ένα τόσο μεγάλο και παγκόσμιο θέμα πιστεύοντας ότι κάθε άσπρη γραμμή στον ουρανό είναι καυσαέριο που παγώνει, τότε θα είμαι εδώ να σας θυμίζω ότι δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι ρόδινα. Φυλάκια.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Παρ Ιουν 01, 2012 3:52 pm

Και τώρα σαν εξωγήινους τους κοιτάμε, δεν έχει αλλάξει κάτι. :mrgreen:

Φιλικά (και το ξέρεις).

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό freedom » Παρ Ιουν 01, 2012 3:55 pm


freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Ιουν 01, 2012 5:05 pm

αυτοι που τα κανουν δεν μενουν στο διαστημα....
μαζι μας μενουν, οποτε ειναι σαν να παιρνουν οι ιδιοι πρωτα δηλητηριο
το βιντεο μιλαει για κλιματικο ελεγχο και ρεδιοτηλεπικοινωνιες, με καποιες ψυχωτικες παρενεργειες...
απο την εμπειρια μου οι Αμερικανοι δεβγαζουν ποτε στη "φορα" κατι το οποιο δεν το εχουν εξαντλησει πληρως και δεν εχουν περασει 10 χρονια.
το HAARP ασχολειται κατα κορον με τη γαιομηχανικη επιρεαζοντας μαγνητικα πεδια...
η παραφιλολογια ομως βοηθαει στο να νομιζουμε οτι μας ελεγχουν και κατα συνεπεια δεν μπορουμε να κανουμε κατι και οτι οσα μας συμβαινουν ειναι ελεγχομενα...
μια απο τις αρχες των μασονων για τηδυναμη τους...
τωρα ο σχηματιμος νεφους σε μας που ασχολουμαστε με τα "αεροπορικα" λιγο πολυ ξερουμε τι συμβαινει...
οσο μεγαλυτερο το υψος τοσο μεγαλυτερη η διαρκεια και η εξαπλωση...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Παρ Ιουν 01, 2012 5:18 pm

Κάνεις λάθος Παναγιώτη. Όποιο και να είναι το ύψος, η γραμμή των καυσαερίων διαρκεί το πολύ 20 sec. Άν τη βλέπεις και απλώνεται και φαρδαίνει και φτάνει στο σημείο να χάνεται ο ήλιος από τη νέφωση, αυτό να σε προβληματίσει.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Παρ Ιουν 01, 2012 6:49 pm

Μπορεί να αρχίσει να καλύπτεται ο ουρανός από σύννεφα ακόμα και χωρίς να περάσει αεροπλάνο, το λέμε μέτωπο.

Αν είναι οι συνθήκες στο παρατσάκ να αρχίσουν να υγροποιούνται τα ζουμιά του αέρα, το να πας να πετάξεις κάτι (βλέπε ακόμα και νορμάλ καυσαέρια) που θα λειτουργήσει σαν πυρήνας και πάει να κολλήσει πάνω του υγρασία βοηθάει στο σχηματισμό νεφών. Ο διαχωρισμός "τα καλά εξαφανίζονται μπαμ μπαμ ενώ τα κακά κάθονται με τις ώρες" δε μου λέει τίποτα. Σε πόσο κορεσμένη ατμόσφαιρα, σε τι θερμοκρασία; Αν έχει ομίχλη και βάλω μπροστά το αμάξι νομίζεις ότι έχει πάρει φωτιά και δημιουργεί πίσω προπέτασμα καπνού. Δεν αλλάζει κάτι όσον αφορά το τι ξερνάει η εξάτμιση.

Αν θες να βάλεις χημικά στην τροφική αλυσίδα, γιατί να πληρώνεις για πτήσεις όταν μπορείς να το αναθέσεις σην ιδιωτική πρωτοβουλία:

http://portal.kathimerini.gr/4dcgi/_w_a ... 012_444190

Για εργασία στο σπίτι σου βάζω να υπολογίσεις πόσο υδράργυρο μας ραντίζουνε τα κάρβουνα που καίγονται στις μονάδες της ΔΕΗ κάθε μέρα και να υπολογίσεις πόσες πτήσεις θα πρέπει να γίνουν για να έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα (ιδέα δεν έχω αλλά δε νομίζω να είναι μικρό νούμερο). Κι αν είσαι καλός με το κομπιουτεράκι, κοίτα και το πόσο αρσενικό θα φτύσουνε στον υδροφόρο ορίζοντα τα προτεινόμενα μεταλεία χρυσού στη βόρεια Ελλάδα.

Ο ψεκασμός δε γίνεται από αεροπλάνα η το HAARP. Γίνεται με ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία από κάποιους πομπούς κυβερνητικούς και μη με τους οποίους συντονίζονται συγκεκριμένοι δέκτες στα περισσότερα σπίτια. Το πείραμα έχει πετύχει τόσο καλά που σκάμε ένα κάρο λεφτά για να αγοράζουμε τους δέκτες, flat screen, τόσων ιντσών, LCD, LED και ενσωματωμένη τοστιέρα. Το ηλεκτρομαγνητικό κύμα μετρέπεται σε οπτικοακουστικό μύνημα πρωινάδικων, τηλεπαραθύρων κλπ και προξενεί ανεπανόρθωτες βλάβες στον εγκέφαλο.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Ιουν 01, 2012 8:15 pm

αναλογα το γεωγραφικο υψος, την εποχη του ετους, το πραγματικο υψος, τη θερμοκρασια και υγρασια, μπορουν να παραμεινουν και πανω απο ωρα...
δε σε μια ερευνα αμερικανικου πανεπιστημιου, ανακοινωσαν επισημα οτι μεσω ορο μειωνεται η θερμοκρασια στις ΗΠΑ κατα 1 βαθμο λογω της πυκνοτητας των πτησεων, οι οποιες προκαλουν "πλεγμα" στην ατμοσφαιρα με αποτελεσμα να μειωνουν τη ηλιακη ακτινοβολια...
τις καθαρες μερες του χειμωνα μπορεις να τα δεις να μενουν ωρα οταν περνουν απο το ιδιο σημειο συχνα τα αεροσκαφη. Το ενα ιχνος σκιαζει το αλλο και δεν καθαριζει...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό george29041 » Παρ Ιουν 01, 2012 8:25 pm

Ακουγετε οτι η φραου Μερκελ θα στειλει αεροπλανα να μας ψεκασουν ευρωδραχμες λιγο πριν της εκλογες για εκφοβισμο :lol: :lol: :lol:

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό franky » Σάβ Ιουν 02, 2012 11:19 am

"Τα αεροπλάνα ψεκάζουν από βράγχια σαν καρχαρίες", "δεν είμαι χημικός", "οι Έλληνες χαιρετούσαν Τουρκο Διοικητή στη Λάρισα" απόλυτο παραλήρημα με εθνικοσωτήριες και συνομωσιακές νότες. Γιατί δεν λέει κατευθείαν αυτό που ξέρουμε όλοι. Οι ξένοι έχουν συνομωτήσει για να εξολοθρεύσουν τον καλύτερο, δημιουργικότερο και εξυπνότερο λαό του κόσμου ο οποίος ζει και στην ωραιότερη χώρα στη γή, για να έρθουν μετά να πάρουν τζάμπα όλο τον πλούτο μας. Για το λόγο αυτό άλλωστε τα αεροπλάνα αυτά αρχίζουν να ψεκάζουν μόνο μόλις μπουν στον Ελληνικό εναέριο χώρο και σταματούν αμέσως μετά την έξοδό τους από αυτόν για να μην προκαλέσουν κατά λάθος βλάβη σε πολίτες άλλων κρατών.

Καληνύχτα.

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιουν 02, 2012 11:30 am

Και να μην ξεχάσουμε να αναφέρουμε ότι προσπαθούν να εμποδίσουν την έλευση των προγόνων μας από τον πλανήτη Σείριο, όπου θα μας ενθρονίσουν και θα βασιλεύουμε για πάντα στο πλανήτη.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό franky » Σάβ Ιουν 02, 2012 11:54 am

Κάθησα και ξανάκουσα όλη τη συνομιλία για να δω αν τυχόν τους αδίκησα με το προηγούμενο post. Δεν έκανα λάθος, νομίζω. Ο ομιλήτής πετάει, ενίοτε χωρίς συνάφεια με τα συμφραζόμενα (π.χ. η αναφορά σε επίπεδα ασφαλείας Α2) ατάκτως ειρημένες αρλούμπες για να κάνει εντύπωση και να δείξει ότι κάτι ξέρει. Παραθέτω αυτούσια ή το νόημα ενδεικτικών αποσπασμάτων της κουβέντας μεταξύ πιλότου και παρουσιατών που νομίζω δεν χρειάζονται περαιτέρω σχολιασμό. Δεν θέλουν γνώσεις πυρηνικής φυσικής για να αντιληφθεί κανείς την ποιότητά τους, αν κάποιος έχει ειδικές γνώσεις κατά περίπτωση αντιλαμβάνεται ακόμα καλύτερα το επίπεδό τους. Έχουμε λοιπόν:
- "το σχέδιό τους είναι να μείνουν 500 εκ. στη γή για να μας ελέγχουν, οι υπόλοιποι πρέπει να πεθάνουν αλλά όχι απευθείας αλλά απο καρκίνο κλπ. για να αγοράζουμε φάρμακα και να ενισχύνοται οι φαρμακοβιομηχανίες"
- "τα χημικά εισέρχονται τουλάχιστον 5 μέτρα στον υδροφόρο ορίζοντα του εδάφους" (ερώτημα σε ποιο βάθος είναι ο υδροφόρος ορίζοντας?)
- το HAARP έχει βάση στην Αλάσκα που δεν θα τη δεις στο Google γιατί έχει αγορασθεί από την Αμερικανική Αεροπορία" (το ότι μπορείς να δεις πυρηνικές εγκαταστάσεις και άλλες μάλλον πιο ευαίσθητες εγκαταστάσεις των Αμερικανών στο Google Earth είναι προφανώς άνευ σημασίας)
- "τα chem trails πέφτουν στο έδαφος και λειτουργούν σαν νευρώνες στη γή που σαν ζωντανός οργανισμός λειτουργεί στα 5 Hz. Οι νεωρώνες ενεργοποιούνται από το HAARP και προκαλούν ξηρασίες, παγετώνες, τσουνάμι, σεισμούς και άλλα καιρικά φαινόμενα" (τι να πρωτοεπισημάνει κανείς, το τι είναι νευρώνες, το ότι οι σεισμοί δεν είναι καιρικά φαινόμενα tragic)

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό franky » Σάβ Ιουν 02, 2012 12:03 pm

Έχει και συνέχεια:
- "θα μας απαγορεύσουν να έχουμε κήπους και η Monsanto ελέγχει το 92% της παγκόσμιας αγροτικής παραγωγής, άλλωστε το όνομα Monsanto δεν ειναι τυχαίο" - (εγώ ακόμα φυτεύω ντομάτες από σπόρο που δεν είναι της Monsanto, η οποία σύμφωνα με τα στοιχεία του ΠΟΕ απέχει πολύ από το να ελέγχει το 92% της παγκόσμιας αγροτικής παραγωγής και της οποίας το όνομα, παρεπιπτόντως, είναι Monsanto και όχι MOSADO, οπότε δεν έχει καμία σχέση με τη MOSAD.... έλεος)
- Last but not least "τελευταία δοκιμάζονται στην Κρήτη συστήματα chembusters που είναι σωλήνες σε ρετσίνι με οργανίτες που εκπέμπουν θετική ενέργεια και διαλύουν τα χημικά. Ακόμα και τα ζώα έρχονται κοντά γιατί τα chembusters εκπέμπουν θετική ενέργεια. Τα έχει εφεύρει ο Don Croft" - (προφανώς ο εφευρέτης είναι κάποιος συγγενής της Lara Croft... Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να κατασκευάσει το δικό του chembuster για να προστατευθεί από τα χημικά εδώ σας έχω το link http://www.orgonite.info/how-to-make-chembusters.html

I rest my case. Συγγνώμη για τη μακρυγορία αλλά έχω βαρεθεί να ακούω αηδίες από΄άσχεετους που κάνουν τον ξερωόλα. Πριν λίγες μέρες ένας απ' αυτούς μου έδειξε με τρόμο ένα από τα σύννεφα που μόλις ψέκαζαν οι Αμερικανοί και οι Σιωνιστές. Γύρισα και είδα ένα πανέμορφο cumulus να σχηματίζεται. Αυτός συνέχιζε το χαβά του, χωρίς πλάκα...

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Σάβ Ιουν 02, 2012 1:35 pm

ΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ. ΑΦΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΛΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ CUMULUS, MIA ΧΑΡΑ. ΡΟΧΑΛΙΣΤΕ ΑΦΟΒΑ.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό franky » Σάβ Ιουν 02, 2012 2:09 pm

Ελπίζω το παρακάτω να βοηθάει:

http://en.wikipedia.org/wiki/Contrail

Κατά τα λοιπά, για όποιον έχει όρεξη για περισσότερο υλικό, ενδεικτικά ας δει εδώ:

http://www.cyclist-friends.gr/showthread.php?41845-ΚΑΣΝΕΣΗΣ-ΑΕΡΟΨΕΚΑΣΜΟΙ-Chemtrails

Σταματάω γιατί πλέον κινούμαι off topic.

franky
EN A
 
Δημοσ.: 30

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιουν 02, 2012 2:48 pm

Πωλείται μεταχειρισμένο chembuster με λίγες ώρες εκπομπής, μοντέλο του 2010, έχει ένα μπαλωματάκι στη βάση του από κλωτσοπατινάδα, δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ για επίγεια ούτε το έφερα ποτέ στο κεφάλι της πεθεράς μου όταν με νευρίαζε.
Κατάλληλο για αρχάριους. Τιμή φιλική 1500 ευρώ και δώρο ένα τηλεσκόπιο για να δείτε τους προγόνους μας που έρχονται απο τον Σείριο (και την γειτόνισσα απέναντι όταν κάνει μπάνιο)

Συνημμένη φώτο:
[ img ]

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Σάβ Ιουν 02, 2012 4:24 pm

dim ωραία. Μάλλον τους ξέρεις τους οργονίτες. Ο κρύσταλλος του χαλαζία όταν συμπιεστεί με εποξική ριτήνη και μέταλλα όπως χαλκός αλουμίνιο χρυσός, αρχίζει και εκπέμπει. Είναι σα να ξυπνάει. Μέθοδος από εποχή Ράιχ. Δεν είναι κάτι καινούριο.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό adreas » Σάβ Ιουν 02, 2012 6:13 pm

Το κατά πόσο οι θεωρείες του Ράιχ έχουν βάση είναι μεγάλη κουβέντα. Πέραν αυτού, έχουμε απλά και πολύ πιο σημαντικά προβλήματα. Απλά παραδείγματα, η πλαστική σακούλα, το πλαστικό μπουκάλι, το πλαστικό ποτήρι του καφέ κλπ που πετάμε. Οι υπεριώδεις, που μασουλάνε και τα πανιά μας, θα τσακίσουν τους δεσμούς στα πολυμερή μακρυνάρια και σιγά σιγά θα γίνει πολλά μικρά θρύψαλα. Μεγάλο μέρος τους θα καταλήξει στη θάλασσα. Στον Ειρηνικό υπάρχει ήδη το περίφημο Great Pacific Garbage Patch (σκουπιδότοπος του Ειρηνικού) όπου τα ρεύματα συγκεντρώνουν το σκουπιδαριό.

Τα μεγάλα κομμάτια σκοτώνουν ό,τι είναι αρκετά ηλίθιο να τα φάει, πνίγοντάς τα ή μπλοκάροντας τ' άντερά τους. Τα μικρά κομμάτια καταλήγουν στους ιστούς και τελικά λιανίζουν σιγά σιγά τους κρετίνους που δημιούργησαν και πέταξαν τα πλαστικά. Ανάμεσα στα ενδιαφέροντα μόρια που απελευθερώνονται βρίσκουμε PCB (τοξικό και μεταλαξιογόνο), DDT (τοξικούλι, διαβήτης), και PAH (καρκίνος, μεταλάξεις, τερατογενέσεις σε κάποια μόρια). Κάμποσα μόρια έχουν τη δυνατότητα να σου ξεσκίζουνε το ενδοκρινές και στα έμβρυα και μωρά να έχουμε πρόβλημα στην ανάπτυξη των γεννητικών οργάνων στα αρσενικά.

Θα μου πεις, σιγά τ' αυγά, τόσα χρόνια μια χαρά περνάγαμε και δεν έπεσε ο ουρανός στο κεφάλι μας. Σκέψου πολύ απλά πόσο λίγο πλαστικό (και όχι μόνο) υπήρχε όταν μεγάλωνες (συντριπτικά πιο πολύ χαρτί, μέταλο και γυαλί στις συσκευασίες (και πολύ λιγότερες συσκευασίες) σε σχέση με σήμερα). Έκανα μια βόλτα σε μια παραλία εν έτει 2012 και αν και μπορεί να γίνομαι υστερικός, δε νομίζω να είχε τόσο πλαστικό σκουπιδαριό πριν 20-30 χρόνια. Η αλλαγή αυτή (έκθεσή μας σε τρομακτικά μεγάλο βαθμό σε πολύ μυστήριες καινούριες ουσίες) έχει συντελεστεί μέσα σε μισή ανθρώπινη ζωή. Για να πάρουμε χαμπάρι τις εππιπτώσεις μέσω επιδημιολογικών μελετών πρέπει να περάσουν πάρα πολλά χρόνια (κι ακόμα και τότε άντε να βγάλεις άκρη εάν εμπλέκονται συμφέροντα. Δες πόσα χρόνια πήρε να παραδεχτεί η καπνοβιομηχανία ότι ίσως να ψιλοεμπλέκεται ελάχιστα το κάπνισμα σε κάποιες ασήμαντες παθησούλες).

Αυτά τα πολύ απλά χωρίς να εμβαθύνουμε στον υδράργυρο από την καύση κάρβουνου, τους σακατεμένους υδρογονάνθρακες από ελειπή καύση στα αμάξια μας, τα απόβλητα της βιομηχανίας μας, το μόλυβδο στις μπογιές, στα ηλεκτρονικά μας και ξέρω γω που αλλού, τις διοξίνες από τις καύσεις σε υψηλές θερμοκρασίες κλπ. Δε λέω, αν θες τσαντίσου και με το HAARP ή τα κεμτρέλια. Αν και δεν έχω πειστεί, αν μου φέρεις κάποια στιγμή αποδείξεις πιό χειροπιαστές μπορεί και να φάω το καπέλο μου στο Σύνταγμα και να αναθεωρήσω. Αλλά με βάση τα παραπάνω, μου φαίνεται σα να καίγεται το σπίτι σου κι εσύ να έχεις κολλήσει στο ότι πιθανώς ο γείτονας μαθαίνει το σκύλο του να κατουράει το χαλάκι της πόρτας σου.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιουν 02, 2012 6:40 pm

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΑΡΟΛΙΝΑ

Ξεσηκωθήτε και σπάστε τα δεσμά σας από τους φλώρους και τους gay της Washington, D.C.
Του μαύρου του Barack Hussein Obama δεν θα του περάσει. Πίσσα και πούπουλα.....


Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Σάβ Ιουν 02, 2012 9:42 pm

dim έγραψε:δώρο ένα τηλεσκόπιο για να δείτε τους προγόνους μας που έρχονται απο τον Σείριο (και την γειτόνισσα απέναντι όταν κάνει μπάνιο)

Συνημμένη φώτο:
[ img ]


Ενδιαφέρομαι. Μήπως έχεις κανένα συνημμένο με την γειτόνισσα;

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Re: Μαρτυρία πιλότου. Για να μην ξεχνιόμαστε.

Δημοσίευσηαπό dim » Σάβ Ιουν 02, 2012 10:17 pm

Αλοίμονο.... τι λες τώρα

[ img ]

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Επόμενο

Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες