Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 7:01 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Εθνική Ομάδα 2012

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Τρί Μάιος 15, 2012 10:31 am

Εν αναμονή του πανευρωπαικού πρωταθλήματος αλεξιπτώτου πλαγιάς, που θα γίνει στη Γαλλία απο 31/8- 15/9 2012 και για να υποστηριχθεί η εκπροσώπηση της χώρας μας σε αυτό, η Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία και οι αθλητές της εθνικής ομάδας αναζητούν χορηγούς που θα βοηθήσουν οικονομικά, ώστε να υπάρχει και απο την Ελλάδα αθλητική αντιπροσωπεία και για να μην διακοπεί μια σειρά πολλών χρόνων όπου η χώρα μας συμμετέχει μαζί με τις υπόλοιπες Ευρωπαικές στα πανευρωπαικά πρωταθλήματα.

Εμείς ως Έλληνες θα νιώθουμε ιδαίτερα άσχημα γνωρίζοντας οτι ενώ χώρες του ανατολικού μπλοκ όπως FYROM, Βουλγαρία, Τουρκία κ.ά που χαρακτηρίζονται ως φτωχές θα εκπροσωπηθούν ενώ η δική μας όχι.
Το όνομα ή το λογότυπο των χορηγών θα αναγράφεται στις πτέρυγες των αθλητών καθώς και στις λίστες συμμετοχής και αποτελεσμάτων.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν στο mail της ΕΑΠ:eap@e-a-p.gr

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό vagos » Δευτ Μάιος 21, 2012 2:51 pm

μιας και θαφτηκε γρηγοροτερα απο οτι περιμενε ο Γιαννης , κανα γνωστο σε/στην καταλληλη θεση κανεις ?

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Τρί Μάιος 22, 2012 12:03 pm

δεν ξέρω για φέτος αλλά για του χρόνου και το εξής θα μπορούσε σε κάθε αγώνα να μπαίνει ένα ποσό υπέρ της εθνικής ομάδας τουλάχιστον σαν βάσει για τα πρώτα έξοδα.

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Μάιος 22, 2012 12:24 pm

Υπάρχει κάποιος στόχος που πρέπει να μαζευτεί?
Ακόμα και χορηγός να μη βρεθεί θα μπορούσαμε με κάποιο μικρό ποσό αλλά πολλοί από εμάς να βοηθήσουμε(αρκεί μετά να μας δώσετε σε HD τα βίντεο :twisted: ).

Eπίσης συγνώμη αλλά δεν βρίσκω στοιχεία για την Εθνική Ομάδα, ίσως καλό θα ήταν να βάλετε κάνα λινκ εδώ

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό frog » Τρί Μάιος 22, 2012 8:19 pm


Μην πετάς πιό γρήγορα από τον φύλακα άγγελο σου
frog
Competition
 
Δημοσ.: 349

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Μάιος 23, 2012 7:14 am

MIK έγραψε:Υπάρχει κάποιος στόχος που πρέπει να μαζευτεί?
Ακόμα και χορηγός να μη βρεθεί θα μπορούσαμε με κάποιο μικρό ποσό αλλά πολλοί από εμάς να βοηθήσουμε(αρκεί μετά να μας δώσετε σε HD τα βίντεο :twisted: ).

Eπίσης συγνώμη αλλά δεν βρίσκω στοιχεία για την Εθνική Ομάδα, ίσως καλό θα ήταν να βάλετε κάνα λινκ εδώ



Βαση νεων κανονισμων μετα τα ασχημα συμβαντα στην Piedrahita , η FAI εκανε ακομα πιο απαιτητικες της προδιαγραφες που πρεπει να εχει ενας αθλητης για να παρει μερος σε category 1 αγωνα .


Δηλαδη για να μπορει να συμμετασχει καποιος πρεπει να ειναι μεσα στους 400 πρωτους πιλοτους της παγκοσμιας καταταξης FAI ,
(Domenico ,Ξηρος ανετα και ισως να μπορεσει και ο Ιορδανιδης )

http://civlrankings.fai.org/?a=328&ladd ... 012-05-01&



http://civlrankings.fai.org/?a=326&ladd ... tion_id=93

η να εχει παρει πανω απο 45 ποντους βαθμολογισης απο εναν μονο αγωνα .
( Ξηρος παλι, ο γραφον , και ο Domenico που απ 'οσο ξερω και μονο το γεγονος οτι δεν εχει Ελληνικη υπηκοοτητα δεν του επιτρεπει να παρει μερος στην εθνικη ομαδα . Βλεπε Slav 12 χρονια τωρα ,,, )

Συνολικα η καθε χωρα κανονικα εχει full ομαδα με 6 η 7 αθλητες ( δεν ειμαι σιγουρος) , απο τους οποιους μετραει η βαθμλογια των τριων μονο καθε μερα . Παντως ετσι οπως εχουν τα πραγματα αυτη τη στιγμη η Ελλαδα μπορει να συμμετασχει με δυο μονο απο τους αθλητες της εθνικης μας ομαδας , δηλαδη ηδη ειναι καταδικασμενη βαθμολογικα αφου εκ των προτερων δεν θα μπορει να παιρνει την βαθμολογια που πρεπει καθημερινα απο τρεις που θα πρεπε αθλητες,,,,,,,,

μιλαμε για δυο , η στην καλυτερη τρεις αθλητες Μιχαλη .

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό Tornado » Τετ Μάιος 23, 2012 8:06 am

Βαγγέλη εγώ γιατί έχω δυο διαφορετικές κατηγορίες σειρά 14 και 41 στη κατάταξη αλλάζει κάτι?

http://civlrankings.fai.org/?a=326&ladd ... tion_id=93

Τελευταία επεξεργασία απο Tornado την Τετ Μάιος 23, 2012 9:34 am, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Tornado
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Μάιος 23, 2012 8:15 am

εισαι διπλογραμενος στην FAI Γιαννη. Αν δεν ειχε γινει το λαθος αυτο, θα ειχες αλλους 6.2 ποντους ,,και θα εισουν λογικα στην 9 θεση ( :twisted: ) σε φτιαξα τωρα εεεε ? χαχαχαχα

SABOTAGE !!! ,,,αυτος ο badder και ο αλλος ο frog φταινε για ολα !!! :mrgreen:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό frog » Τετ Μάιος 23, 2012 10:49 am

Θα στείλουμε ένα mail στην FAI να τον μηδενίσουν επειδή δεν προσέχει πως γράφεται στους αγώνες
:D :D :D :D :D :D :D

Μην πετάς πιό γρήγορα από τον φύλακα άγγελο σου
frog
Competition
 
Δημοσ.: 349

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό badoulis » Τρί Ιουν 26, 2012 1:45 pm

Για καθαρά οικονομική ενίσχυση δεν είμαι σε θέση να βοηθήσω, αλλά θα ενδιαφερόσασταν για επίσημες φανέλες Εθνικής Ομάδας Ποδοσφαίρου (jersey); Λόγω δουλειάς, μπορώ να βρω (ατελώς, εννοείται) μερικές επίσημες φανέλες της Εθνικής, ώστε να έχει κοινή εμφάνιση η ομάδα.

Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ
https://www.hikeflybook.eu/
https://www.youtube.com/user/ShipwreckedFP
https://vimeo.com/aimilios
badoulis
Competition
 
Δημοσ.: 428

Re: Εθνική Ομάδα 2013

Δημοσίευσηαπό vagos » Παρ Φεβ 22, 2013 10:59 pm

http://eap.elao.gr/index.php?option=com ... Itemid=105

Παμε αλλη μια . Κανα αξιοπρεπη σπονσορα κανεις ? :oops:

Αξιοπρεπη λεω,,,μπλουζακια μας δινω και 'γω :P

ΥΓ: ,,,ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΠΟΤΕ ,,, ΤΕΛΙΚΑ ΠΕΡΙΣΥ ΕΙΧΕ ΧΟΡΗΓΟ Η ΕΘΝΙΚΗ ?

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό frog » Σάβ Φεβ 23, 2013 10:19 am

Τα κριτήρια συμμετοχής στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα αποστάσεων αλεξιπτώτου πλαγιάς που θα γίνει στο Σόποτ της Βουλγαρίας στις 13-26 Ιουλίου 2013 είναι

Πιλότοι με θέση μικρότερη από 400 στην παγκόσμια κατάταξη ή να έχουν πάνω από 45 βαθμούς σε έναν αγώνα από τον Μάιο του 2011 και μετά

Η επιλογή των πιλότων θα γίνει με βάση την κατάταξη τους στις 14 Μαϊού 2013

Μην πετάς πιό γρήγορα από τον φύλακα άγγελο σου
frog
Competition
 
Δημοσ.: 349

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Σάβ Φεβ 23, 2013 7:35 pm

Η εθνική πέρυσι ήμουν μόνο εγώ και ευτυχώς βρήκα κάποια λεφτά ως Γιάννης από γνωστό μου εφοπλιστή.

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό vagos » Κυρ Φεβ 24, 2013 12:22 am

frog έγραψε:Τα κριτήρια συμμετοχής στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα αποστάσεων αλεξιπτώτου πλαγιάς που θα γίνει στο Σόποτ της Βουλγαρίας στις 13-26 Ιουλίου 2013 είναι

Πιλότοι με θέση μικρότερη από 400 στην παγκόσμια κατάταξη ή να έχουν πάνω από 45 βαθμούς σε έναν αγώνα από τον Μάιο του 2011 και μετά

Η επιλογή των πιλότων θα γίνει με βάση την κατάταξη τους στις 14 Μαϊού 2013


εξου και Εμπεσσος τον Μαη ε ? :lol:
(νωρις νωρις με τα congestus ξερεις εσυ παλιοβατραχε :mrgreen: )

Τελευταία επεξεργασία απο vagos την Κυρ Φεβ 24, 2013 12:41 am, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό vagos » Κυρ Φεβ 24, 2013 12:29 am

jianniskys έγραψε:Η εθνική πέρυσι ήμουν μόνο εγώ και ευτυχώς βρήκα κάποια λεφτά ως Γιάννης από γνωστό μου εφοπλιστή.



Μεχρι να τα βρεις ως " Γιαννης" ομως Γιαννη μου, καποιος "Βαγγελης" (που μπορουσε και ηθελε τοτε να συμμετασχει) εβαλε την ιδεα οτι η Εθνικη μπορει και πρεπει να βρει χορηγο και οτι επρεπε να το γραψετε τουλαχιστον στο sky.gr (μπας και παιξει τιποτα απο γνωστο, γνωστου παραπεντα κλπ)!
Μαλιστα στην αρχη επειδη σου αρεσε η ιδεα ,ανταλλασατε τηλεφωνα πολυ συχνα (και του 'λεγες να repostarei) στην αναζητηση αυτη της Εθνικης ,,,,,, εως οτου ξαφνικα επικρατησε απολυτη σιωπη λογο "Γιαννης κερναει , Γιαννης πινει" απο οτι εμαθα αργοτερα :shock: . Το οποιο το βρησκω παλι απολυτα κατανοητο αν απλα του το κοινοποιουσες ο ιδιος στα ισα!

ΥΓ : Ειπα να μην το γραψω στην αρχη και να ειμαι PRιστας και 'γω, αλλα στην τελικη υπερνικησε η straight πλευρα μου. Μπορουμε να γραψουμε απειρα εδω Γιαννη, αλλα καταβαθος ξερουμε και οι δυο μας τι εγινε. Επισεις αν πραγματικα καιγομουν να παω και φετος ,μια χιλιαδα γιουρια που θελει η Βουλγαρια την εχω .Στο ποστ αυτο απαντησα (δις ,ξεροντας το τιμημα) καθαρα μπας και ανοιξει κανα μυαλο και γινει λιγο πιο ομαδικο/συνεργασιμο/καλοπροεραιτο το ολο σεναριο της Εθνικης και των αγωνων του Ελληνικου παραπεντε,,,

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Κυρ Φεβ 24, 2013 12:08 pm

πειτε με γραφικό, αν μοιαζει να το πηγαίνω μακρυά...

αλλα... δεν παρατηρούμε, η ψυχολογια περι "αγωνα".. να εμπνεει ανταγωνιστικά συναισθήματα, υπο το κράτος των οποίων, να ευνοουνται κόντρες μεταξύ εγωισμών, με αποτέλεσμα τα δεοντα "θύματα"?


ειναι εφικτό να σκέφτομαι πως "θα τους δείξω εγώ"... και να έχω ομαδικό πνεύμα;

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό aiva » Κυρ Φεβ 24, 2013 1:35 pm

ΕΥΓΕΝΗΣ ΑΜΙΛΛΑ

είναι εφικτό να σκέφτομαι πως "θα τους δείξω εγώ"... και να έχω ομαδικό πνεύμα;




οι επιδόσεις δεν είναι μία ατομική υπόθεση μέσα από την οποία ξεχωρίζουν οι καλύτεροι, είναι σημαντικό στοιχείο της εξέλιξης, που απορρέει από τη συλλογικότητα της κάθε δραστηριότητας.
Άλλωστε, η διάκριση προϋποθέτει τη συλλογική ενασχόληση. Κανείς δεν έχει μέσα του την υψηλή επίδοση και τη διάκριση. Αυτή κατακτάται μόνο με προσπάθεια μέσα στα πλαίσια του ευγενούς συναγωνισμού, όπως καταδεικνύει ο ίδιος ο oορισμός της άμιλλας.

πηγή:http://www.swimmingpasgiannina.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=149:2011-05-18-13-24-19&catid=49:2010-08-31-09-57-01&Itemid=79

Πανί μου σύντροφε πιστέ εσύ μονάχα μένεις, αυτή τη ψεύτικη ζωή να μου την εγλυκαίνεις
aiva
EN B
 
Δημοσ.: 87

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό jianniskys » Κυρ Φεβ 24, 2013 3:49 pm

Μεχρι να τα βρεις ως " Γιαννης" ομως Γιαννη μου, καποιος "Βαγγελης" (που μπορουσε και ηθελε τοτε να συμμετασχει) εβαλε την ιδεα οτι η Εθνικη μπορει και πρεπει να βρει χορηγο και οτι επρεπε να το γραψετε τουλαχιστον στο sky.gr (μπας και παιξει τιποτα απο γνωστο, γνωστου παραπεντα κλπ)!
Μαλιστα στην αρχη επειδη σου αρεσε η ιδεα ,ανταλλασατε τηλεφωνα πολυ συχνα στην αναζητηση αυτη της Εθνικης ,,,,,, εως οτου ξαφνικα επικρατησε απολυτη σιωπη λογο "Γιαννης κερναει , Γιαννης πινει" απο οτι εμαθα αργοτερα . Το οποιο το βρησκω παλι απολυτα κατανοητο αν απλα του το κοινοποιουσες στα ισα!

ΥΓ : Ειπα να μην το γραψω στην αρχη και να ειμαι PRιστας και δηθεν και 'γω, αλλα στην τελικη υπερνικησε η straight πλευρα μου. Μπορουμε να γραψουμε απειρα εδω Γιαννη, αλλα καταβαθος ξερεις και ξερω καλα.




Λοιπόν έχουμε και λέμε….
1. καποιος "Βαγγελης εβαλε την ιδεα οτι η Εθνικη μπορει και πρεπει να βρει χορηγο
Το ότι έβαλες την ιδέα για να βρούμε χορηγό μέσω sky.gr είχε ως μοναδικό αποτέλεσμα να μου στείλει ένα παλικάρι μπλουζάκια της εθνικής ποδοσφαίρου το οποίο φόρεσα στην τελετή έναρξης, και τον ευχαριστώ πολύ. Πέραν αυτού ουδέν.
2. ανταλλασατε τηλεφωνα πολυ συχνα στην αναζητηση αυτη της Εθνικης
Μέσα από τα τηλεφωνήματα που ανταλλάσσαμε για την αναζήτηση χορηγού, θα ξέρεις σίγουρα ότι τίποτα δεν καταφέραμε να βρούμε μέχρι την ημερομηνία που έπρεπε να στείλουμε το ποιοι θα αποτελούν την εθνική Ελλάδος(κάπου τέλη Μαΐου- αρχές Ιουνίου αν θυμάμαι καλά).
Εδώ αφού με αναγκάζεις να υπερασπιστώ τον εαυτό μου θα πρέπει να αναφέρω το ότι στην Δράμα την τελευταία μέρα του αγώνα του πρωταθλήματος, ήμουν εγώ ως πρωταθλητής, που ζήτησα από τον Δήμαρχο, που ήταν εκεί, να μας βρει χρήματα για την εθνική ,και ίσως με τον τρόπο που μιλάνε πάντα οι πολιτικοί μου απάντησε τότε θετικά και κατόπιν ήμουν πάλι εγώ που σχεδόν φορτικά ζήτησα από τον πρόεδρο τον Γιάννη τον Ιωαννίδη, που ήταν παρόν στο αίτημα μου προς το Δήμαρχο, να κάνει κάτι να μας δώσει ο Δήμαρχος λεφτά.
Όπως επίσης θα πρέπει να θυμάσαι καλά πως στα τηλεφωνήματα μας, σου ανέφερα ότι θα το δω σαν παραπεντούσικη εκδρομή με τη γυναίκα μου με την επιβάρυνση του πεντακοσάρικου της συνδρομής, ενώ εσύ μου είπες ότι δεν μπορούσες να επωμιστείς ένα τέτοιο έξοδο στην φάση που ήσουν και ξεκαθάρισες ότι δίχως χορηγό δεν θα συμμετείχες. Σωστά;
Ίσως θα πρέπει να σου θυμίσω ότι μια μέρα, σε πήρα να σου πω να αγοράσεις μια γνωστή πολιτική εφημερίδα της Κυριακής, στην οποία φιλοξενούνταν άρθρο που είχα ετοιμάσει με δημοσιογράφο της σχετικά με το θέμα μας, και που σε αυτό είχε αφιερωθεί μια ολόκληρη σελίδα της. Με σκοπό φυσικά να βρεθούν χρήματα από σπόνσορα. Σωστά; Για την ιστορία…το αποτέλεσμα του άρθρου ήταν επίσης μηδενικό.
3. εως οτου ξαφνικα επικρατησε απολυτη σιωπη λογο "Γιαννης κερναει , Γιαννης πινει" απο οτι εμαθα αργοτερα .
Όταν λίγες μέρες πριν φύγω για το πανευρωπαϊκό, εκεί στα μέσα Αυγούστου, που είχαμε το 6ο φεστιβάλ της ΑΦΩΣΤΕΛ σε βρήκα τυχαία στην απογείωση της Αμφίκλειας με κάμποσους άλλους πιλότους, ήμουν εγώ ο ίδιος που σου είπα ότι βρήκα χίλια ευρώ από ένα γνωστό μου και περιμένω απάντηση(για την ιστορία..αρνητική) από κάποιον άλλο για 2 χιλιάδες ακόμα.
Αλλά φαίνεται ότι τότε σου φάνηκε απολύτως φυσιολογικό το ότι κάποιος κατάφερε από εμάς να βρει χρήματα έστω και την τελευταία στιγμή, για το ΄΄Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει΄΄ γιατί δεν μου είπες τότε τίποτα απολύτως, στα ίσα, όπως σου αρέσει να τα λες;

Τι είναι αυτό που τελικά έκανες εσύ για να βρεθεί σπόνσορας πέραν της ιδέας να γράψουμε στο Sky γιατί εγώ έκανα ότι μπορούσα, ασχέτως μηδενικού αποτελέσματος.
Μήπως θα πρέπει να νιώσω άσχημα γιατί κατέφερα να βρω εκείνο το χιλιάρικο ενώ εσύ όχι; Ή μήπως θα έπρεπε να σου δώσω το μισό εκεί στην απογείωση της Αμφίκλειας για να έχεις για του χρόνου που θα είσαι πάλι στην εθνική;
Γιατί εγώ ως Γιάννης κατάφερα να βρω ότι βρήκα και όχι ως εθνική και αυτός είναι ο λόγος που δεν υπάρχει σε μένα άλλος σπόνσορας στα αποτελέσματα πέραν του Paraglidingfun.gr/Ozone Hellas
Προσωπικά πιστεύω ότι αν υπάρχει μια απορία ή μια άποψη μου σχετικά με κάποιο γνωστό-φίλο μου, για ένα θέμα που προέκυψε,τότε του τηλεφωνώ(αλήθεια πόσες φορές δεν έχουμε μιλήσει από τότε ως τώρα και πρώτη μου φορά ακούω τέτοια παράπονα από έναν που του αρέσει να τα λέει στα «ισα»!!!) για να λύσω την απορία-διαφορά μου μαζί του κατ’ιδίαν και όχι μέσω μιας κοινά ορατής ιστοσελίδας, όπως έκανα και εγώ μόλις πριν που σε πήρα για να σου εξηγήσω όλα αυτά που με αναγκάζεις να δημοσιοποιήσω για να μην φαντάζω ,άδικα , ο μαλάκας της υπόθεσης.
Και σίγουρα κανένας δεν θέλει να πηγαίνει μόνος του σε μια τέτοια διοργάνωση, αν εμμέσως βγάζεις προς τα έξω ότι ίσως και να ήταν κάποια τέτοια η επιδίωξή μου!!

jianniskys
EN D
 
Δημοσ.: 169

Re: Εθνική Ομάδα 2012

Δημοσίευσηαπό vagos » Κυρ Φεβ 24, 2013 9:37 pm

jolly καθε αλλο παρα γραφικο σε βρισκω εδω (thanks for the bell 8) , αν και,,,,,, anyway )

-------------------------------------------------------------------

Γιαννη στο τηλεφωνο σημερα (που σε ξανακαλεσα εγω, μολις βρηκα φορτιστη :P ) μιλησαμε πανω απο μια ωρα ,και ειπαμε πολλα και για τις δυο οψεις των πραγματων!

Ηξερα οτι θα εγραφες ενα τεραστιο κατεβατο μετα , οσο ξερεις οτι δεν θα τα αναλυσω αλλο αυτα που ειπαμε εδω.

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005


Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

cron