Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 2:59 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Eκλογές ΑΟΚ

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Παρ Οκτ 06, 2017 2:05 pm

Ο ΑΟΚ ανακοινώνει τη διενέργεια γενικής συνέλευσης την Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017, με αντικείμενο τον απολογισμό του έτους και τις εκλογές για νέο Δ.Σ. Η γενική συνέλευση θα γίνει στο δημαρχείο Πλαταιών στις 10:30. Δικαίωμα ψήφου και υποψηφιότητας έχουν όλα τα ταμειακώς ενήμερα μέλη. Όσοι επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα θα πρέπει να ενημερώσουν τον ΑΟΚ τουλάχιστον 10 ημέρες πριν τις εκλογές στέλνοντας e-mail στο aokitheron@gmail.gr

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Οκτ 09, 2017 9:37 am

η ετησια συνδρομη μπορει να πληρωθει την μερα των εκλογων η ουτε τοτε γινεται δεκτη ?? μιας και αριθμος λογαριασμου για καταθεση δεν υπαρχει και οσες φορες προσπαθησα να βρω τον ταμια αυτο δεν κατεστη δυνατο η δεν εγιναν δεκτα τα χρηματα απο αλλο μελος του ΑΟΚ μιας και δηλωσε αναρμοδιος να δεχθει τη συνδρομη....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ChristosPapadakis » Δευτ Οκτ 09, 2017 12:17 pm

Παναγιώτη καλημέρα. Μιάς και αναφέρεσαι σε εμένα ( γιατί εμένα είχες ρωτήσει μία μόνο φορά), πράγματι δεν πήρα τη συνδρομή , γιατί μέχρι τότε το ΔΣ είχε αποφασίσει χρήματα να διαχειρίζεται μόνο ο ταμίας. Στη συνέχεια όταν αυτό άλαξε σε ρώτησα εγώ 2 φορές αν θες να πληρώσεις την συνδρομή ,και τις 2 φορές μου είπες ‘’όχι τώρα’’ (τότε που συζητήσαμε και για τα λάδια αν θυμάσε).
Αυτό για να μην δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις

Οσο για τις οφειλές ναι μπορούν να πληρωθούν την ημέρα των εκλογών.

Πάντα φιλικά και το ξέρεις
Χρήστος

-Γιε μου που πας;
-Μάνα θα πάω στον Κιθαιρώνα!
ChristosPapadakis
EN A
 
Δημοσ.: 34

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Οκτ 09, 2017 1:47 pm

Χρηστο μαλλον δε θυμασαο καλα τη συζητηση...σου ζητησα επανειλημμένα να αναρτησετε τον αριθμο λογαριασμου που θα μπορουσαμε να καταθεσουμε τα χρηματα, στη συζητηση μας για τα λαδια, με παρεπεμψες στον Τασο Χαψα οππως και εκανα ο οποιος δεν μπξκε στον κοπο να απνατησει ποτε...υπαρχει αλλωστε ο μονολογος και σου ειπα οτι θα πληρωσω την συνδρομη απο το ιντερνετ γιατι δε βρισκομαστε ποτε ολοι οποτε θελουμε... αρνηθηκες να δεχθεις τα χρηματα γιατι δεν ηθελες να ανακατευθεις....δικαιολογημενα ισως...
στην μονη φαση που αρνηθηκα να πληρωσω τη συνδρομη ηταν στην κοπη τη πιτα μετα τον εντυπωσιακο λογο του προεδρου....μαλιστα σε τηλεφωνικη συζητηση που ειχαμε σου ειπα οτι θα πληρωσω τη συνδρομη γιατι υπηρχε η αισθηση οτι θα διορθωθει το ολο λαθος στην απογειωση και μαλιστα να δωσουμε και περισσοτερα χρηματα για βοηθεια....μιας και εκει κανουμε το hobby μας και α μη τι αλλο δεν παιζουμε με τις περιουσιες κανενως....
το οτι λοιπον αρνηθηκα να πληρωσω τη συνδρομη εγινε μονο στη κοπη τη πιτα και ποτε αλλωτε....
ολες τις αλλες φορες αρνηθηκατε να τη δεχθειτε....
το οτι δε θα εχω δικαιωμα να ψηφισω νομιζω οτι δεν απαλασει κανεναν απο τις ευθυνες των καλων που πράττει(Αιμιλιος...παλι καλα) και οσων παρατυπα και παρανομα ενεργουν...

το οτι καποιος δεν θα ειναι μελος του ΑΟΚ δεν σημαινει οτι θα παψει να επισημαινει τα κακως κειμενα....για ενα κοινοχρηστο χωρο που εχουν ολοι δικαιωματα και υποχρεωσεις....
φιλικα παντα μιας και εισαι απο τους συμπαθεις ανθρωπους...

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Κυρ Νοέμ 12, 2017 11:07 pm

Σας υπενθυμίζουμε πως την Κυριακή 19/11/2017 και ώρα 11:00 θα γίνουν οι εκλογές του ΑΟΚ.

Η διαδικασία θα ξεκινήσει με τον διοικητικό και οικονομικό απολογισμό του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου. Στη συνέχεια, όπως προβλέπεται, θα εκλεγεί η εφορευτική επιτροπή και οι υποψήφιοι θα έχουν την ευκαιρία να πάρουν το λόγο και να απευθυνθούν στη Γενική Συνέλευση, προτού προχωρήσουμε στην εκλογική διαδικασία.

Σύμφωνα με το καταστατικό του σωματείου, δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι έχουν τα ταμειακώς ενήμερα μέλη, δηλαδή τα μέλη που έχουν διευθετήσει όλες τις οικονομικές τους υποχρεώσεις από το έτος εγγραφής τους. Με απόφαση του ΔΣ, θεωρουνται ταμειακώς ενήμερα μέλη όσα έχουν διευθετήσει τις οικονομικές τους υποχρεώσεις από το 2015 και ύστερα, άρα παραγράφονται οικονομικές υποχρεώσεις παλαιότερων ετών (2014 και προγενέστερες).
Ο βασικός σκοπός του παραπάνω είναι να παραδωθεί στη νέα διοίκηση ικανό ταμείο, ώστε να καταστεί δυνατόν να υλοποιηθούν οι όποιες ενέργειες και εργασίες αποφασιστούν.

Μπορείτε να επικοινωνείτε με το γ.γ. του ΑΟΚ, Χρήστο Παπαδάκη (6948305400) για να ενημερωθείτε για τις οικονομικές σας εκκρεμότητες και θα μπορείτε να τις διευθετήσετε την ημέρα των εκλογών.

Η αντζέντα της ημέρας έχει ως εξής:
10.30 Ταμείο ανοικτό προς διευθέτηση οικονομικών εκκρεμοτήτων μελών
11.00 Έναρξη εργασιών ΓΣ, έλεγχος απαρτίας
11.00 Διοικητικός και οικονομικός απολογισμός απερχόμενου ΔΣ
- απολογισμός δράσεων διετίας 2015-2017
- προτάσεις για πιθανές μελλοντικές ενέργειες νέας διοίκησης
- ενημέρωση σχετικά με τη μονομερή διακοπή συνεργασίας από τη Freedom Paragliding
12:00 Εκλογή εφορευτικής επιτροπής, παράδοση απερχόμενου ΔΣ
12:30 Εκλογική διαδικασία

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Νοέμ 13, 2017 8:32 pm

Ως μέλος του ΑΟΚ θα ήθελα αν ειναι δυνατόν να μας δείξετε μια λίστα με τους υποψήφιους που εχουν δηλώσει συμμετοχή εως τώρα ,ωστε να μας διευκολύνεται να πάρουμε τις αποφάσεις μας κατα τις εκλογές .
Πολυ πιθανόν να υπαρχουν υποψηφιότητες απο άτομα που ισως καποιοι απο εμάς δεν γνωρίζουν και να τους αδικήσουμε κατα την ψηφοφορία .
Ευχαριστώ.

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Νοέμ 13, 2017 8:54 pm

Και αν κάποιος Σταύρο το μετανιώσει και αποσύρει την υποψηφιότητα?
Νομίζω λίγο πολύ τους ξέρουμε όλους και δεν χρειάζεται να το κάνει ο ΑΟΚ αυτό.
Εκτός και αν κάποιος υποψήφιος θελήσει να το πει μονος του.

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Νοέμ 13, 2017 9:50 pm

Εαν κάποιος το μετανιώσει μπορει να το αναφέρει μόνος του ,η να μας το αναφέρουν στο ΔΣ η να το σβήσουν απο το ποςτ .Απλο δεν ειναι ;
Οσο για το αν τους ξέρουμε ολους ,θα σου πω οτι εγω εγω ,πολλα νέα παιδια δεν τα ξέρω .
Αυτό που ζητάω δημιουργεί καποιο πρόβλημα ;
Προσωπικά μου αρέσει η διαύγεια σε ολα αυτα τα θέματα που μας αφορούν ολους .

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό focman » Δευτ Νοέμ 13, 2017 11:25 pm

Προς τον ΑΟΚ .
Το σαββατο σας έστειλα e mail.για να σας ενημερώσω για την υποψηφιότητα μου ως μέλος του ΔΣ του ΑΟΚ .
Το e.mail μου επέστρεψε σημερα ως μην παραληφθέν .
Του έκανα επαναπροώθηση σημερα .
Αν δεν το παραλάβετε για κάποιον λογο πάλι ,παρακαλω να θεωρήστε την αίτηση μου έγκυρη απο αυτό εδω το ποςτ .

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό LAAS » Τρί Νοέμ 14, 2017 7:50 am

ΒΙΑΖΕΣΑΙ... ΜΟΝΙΜΩΣ! :)

LAAS
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Σάβ Νοέμ 18, 2017 1:47 pm

ο δρόμος ελευσίνα- θήβα είναι κλειστός (μάλλον δεν υπάρχει καθόλου σε καποια τμήματα).
προς Πλαταιές μεσω Δερβενοχωρίων ή Θήβας

Τελευταία επεξεργασία απο ρήγας την Σάβ Νοέμ 18, 2017 3:11 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
ρήγας
EN D
 
Δημοσ.: 140

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό p bolero » Σάβ Νοέμ 18, 2017 2:26 pm

Καλημερα, ισχυουν οι εκλογες του ΑΟΚ για αυριο ?

p bolero
EN A
 
Δημοσ.: 4

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό amka » Σάβ Νοέμ 18, 2017 3:50 pm

Οι προγραμματισμένες για αύριο εκλογές θα γίνουν σύμφωνα με το πρόγραμμα.
Για τον ΑΟΚ
Αμβρόσιος

amka
EN B
 
Δημοσ.: 52

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Δευτ Νοέμ 20, 2017 1:35 pm

Tα αποτελέσματα των εκλογών μπορείτε να τα δείτε εδώ

http://www.aokitheron.gr/index.php?opti ... 4&Itemid=9

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό aok » Τετ Νοέμ 22, 2017 4:27 pm

Σας αναγγέλλουμε τη συγκρότηση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Αεραθλητικού Ομίλου Κιθαιρώνα σε σώμα, το οποίο απαρτίζεται από τα κάτωθι μέλη με την αντίστοιχη ανά μέλος ιδιότητα.


Κάρδαρης Αμβρόσιος Πρόεδρος
Μυριανθόπουλος Ιωάννης Αντιπρόεδρος
Παπαδάκης Χρήστος Γενικός Γραμματέας
Αποστολόπουλος Αιμίλιος Ταμίας
Μελισσάρης Ιωάννης Μέλος
Νικολουδάκης Γεώργιος 1ο αναπληρωματικό μέλος
Διολέτης Σταμάτης 2ο αναπληρωματικό μέλος

aok
Competition
 
Δημοσ.: 203

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό focman » Κυρ Νοέμ 26, 2017 7:52 pm

Έγιναν και οι εκλογές του ΑΟΚ ...
Ενω ταξίδευα προς τις Πλαταιές με πολυ βροχή σκεφτόμουν οτι πήγαινα για μεγάλο μπλέξιμο .
Ισως να ειχαν πιάσει τόπο τα προσωπικά μηνυματα που ειχα ανταλλάξει με τον bader και του ειχα πει καθαρά την γνωμη μου για αυτόν και τους υπόλοιπους του ΑΟΚ και να την γλύτωνα την ταλαιπωρία .
Πολυ βροχή αλλα ο κόσμος ήρθε ..
Πολυ κόσμος για τα δεδομένα των ΔΣ .Πάνω απο τριάντα άτομα
Παλαιότερες χρονιές η προσέλευση ήταν απο 5 εως 15 άτομα το πολυ όπως μας ενημέρωσαν .
Ωραία σχόλια για αυτήν την προσέλευση απο κάποιους αθλητές .
Αφού τελείωσαν οι αναφορές στα πεπραγμένα αναφέρθηκε και το θέμα της λήξης συνεργασίας με την σχολή freedom
Ο πρόεδρος μίλησε με ωραία λόγια για την συνεισφορά της σχολής στον χώρο .Μας ανέφερε και γεγονότα για συναντήσεις με τον Βλασσόπουλο .Μου φάνηκε σαν να βούρκωσαν και λιγο τα μάτια του .
Συγκινητικό ολο αυτό .(Αχ βρε Βλασσόπουλε αφού ο αγνός αυτός άνθρωπος ειχε τις καλύτερες προθέσεις ,δεν τον κατάλαβες .)
Τελικά κατέληξε πως η ρήξη προήλθε με υπαιτιότητα της freedom .Λογικό .
Αρκετοί ανέφεραν τότε οτι καμμία αξία δεν εχουν όλες αυτές οι αναφορές αν δεν ακούσουμε και την αλλη άποψη για ολα αυτα !
Το αυτονόητο δηλ .
Μετα απο διάφορα ,ήρθε και η ώρα της ομιλίας των υποψηφίων για την νέα διοίκηση.
Πρώτος ξεκίνησε ο Αιμιλιος .
Πολυ ώρα ειναι αλήθεια μας περιέγραφε τα θέλω του ,τα προσόντα του και την εμπειρία του και οταν έφτασε στο τέλος σχεδόν ,μας έριξε και το δια ταύτα .
1)Δεν έπρεπε να κάνετε την ενέργεια με τους τάπητες χωρίς τον ΑΟΚ
Εγω θεωρώ όλη αυτήν την ενέργεια της ιδιωτικης πρωτοβουλίας ενα ΤΣΙΡΚΟ .
Ο Οικονομος είπε τότε ,συγνώμη Αιμιλιε αλλα στο έργο αυτό δεν συμμετείχε μόνο ο Φώκος ήταν τοσος κόσμος.Τι εννοείς Τσίρκο ...
Απαντηση δεν πήρε .
2. Εαν εκλεγεί ο Φώκος δεν θα συνεργαστώ μαζί του ...
(Θα περίμενε κανεις απο εναν νέο άνθρωπο που θέλει να αναλάβει το προεδρείο ενός συλλόγου να εχει πιο ανοιχτό μυαλό και προθέσεις συμφιλίωσης όλου του χώρου .
Να ευχαριστήσει το κόσμο που συμμετείχε και να καλωσορίσει την κάθε καλη διάθεση και προσπάθεια .
Δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τον εαυτόν του μαλλον .
Δεν έμαθε τιποτα απο τον τροπο που ο πρόεδρος μίλησε για τον Βλασσόπουλο ;;.Με το γάντι γίνονται αυτά...
Αλλα εδω υπάρχει σχέδιο και σενάριο που εχει συμφωνηθεί και πρέπει να εκτελεστεί.Ποιος ,ποιος το οργάνωσε ;;;
Πως να πει οχι .
Μετα μίλησα εγω και τους εξήγησα με σαφήνεια οτι η απόφαση και η επιτυχία της ιδιωτικής πρωτοβουλίας ήταν ακριβώς ,διοτι ήταν ΕΚΤΟΣ ΑΟΚ .
Οι συναθλητές ένοιωσαν οτι συμμετείχαν ολοι μαζί σε ενα έργο που απο οτι φάνηκε ολοι ήθελαν .
Πολύς κόσμος επαίνεσε αυτήν την πρωτοβουλία και συμμετείχε με πολυ μεγάλη διάθεση σε αυτήν τη κοινή προσπάθεια .
Ακομα απο την επαρχία υπήρξαν συμμετοχές .
Η μυστικοπάθεια που επικρατούσε τόσα χρονια στις ενέργειες του ΑΟΚ ειχαν ως αποτελεσμα να απομακρυνθεί ο κόσμος .
Μας παρουσίαζαν τα γεγονότα τετελεσμένα .
Βέβαια αυτό γινόταν διοτι δεν ήθελαν άλλες απόψεις .
Στους αθλητές εξήγησα οτι ήθελα να με εκλέξουν αν ήθελαν ,για να σπάσει πια αυτη η μυστικοπάθεια.
Πολλοι συμφώνησαν με οτι υπάρχει μεγάλη μυστικότητα στις αποφάσεις και ενεργειες .Ο Κουτσογιωργας συμφώνησε με το θέμα της μυστικοπάθειας και ζήτησε επίσης το καταστατικό να φαινετε μέσα στο σάιτ του ΑΟΚ ωστε ο κάθε ενας να μπορει να ξέρει τους κανόνες .
Δεν λείπει βέβαια αυτό τυχαία απο εκει ...
(Βεβαια ήλπιζα στην μη εκλογή και αν γινόταν ,δεν θα ήθελα αξιώματα .
Απλό μέλος του ΔΣ .Ηξερα βέβαια οτι η πιθανή συμβίωση με αυτούς δεν ήταν καθόλου καλη ιδέα .)

Μετα μίλησε και ο Παπαδάκης μεταξύ άλλων είπε για τα χρήματα που χρωστάει ο ΑΟΚ στον άνθρωπο που άπλωσε το χαλίκι στην απογειωση . Θέμα για το οποίο ο Μυριανθοπουλος μου ειχε πει ένα απόγευμα στην απογείωση να μην ασχοληθώ και θα το κανόνιζε ο ΑΟΚ .
Άρχισε βέβαια να τα μασάει ο Γιάννης ,και ναι, εγω δεν είπα ακριβώς ετσι ,θα ρώταγα τον ΑΟΚ αν δέχεται κλπ
Τον αποκάλεσα ψεύτη διοτι δεν τόλμησε να παραδεχτεί αυτό μου μου είπε .
Ποτέ η ψυχή και η αξιοπρέπεια ενός ανθρώπου δεν μετριόταν με το ύψος !
Ο Παπαδάκης συνέχισε ,
(γραμματέας που βάζει ανακοινωςη του ΔΣ εκλογών στο fb με ανυπαρκο εμαιλ για επικοινωνία ,χωρίς εμαιλ προς τα μέλη και καμμία ενημερωςη στην επιςημη σελίδα του ΑΟΚ ) Τι να πω ;;;
αλλα και αυτός στην ίδια γραμμή τελείωσε με το ποίημα .Με τον Φωκο δεν δέχομε να συνεργαστώ αν τον ψηφίσετε .
Ο Μελισσαρης δεν μίλησε καθόλου όπως μαλλον ειχε εντολή και τι να πει ο άνθρωπος ;
Ο Νικολιουδακης ο οποίος πρότεινε και την ηλεκτρονική ψηφοφορία αν δεν κανω λάθος .
Σεμνος ο Διολετης μας είπε τις ιδέες του.
Μίλησε και ο Μυριανθοπουλος και μας έδωσε υποσχέσεις για προοπτικές αγώνων διεθνούς εμβέλειας .Να έρθουν και Άγγλοι να κάνουν εδω αγώνες ,ατραξιόν απο το εξωτερικό δηλ .Μας μίλησε για την εμπειρία του σε διοργανώσεις κλπ .( πολιτικό μου θύμισε έτσι οπως περπατούσε και μοίραζε υποσχέσεις με άνετο υφος πέρα δώθε,ωραίος )Δεν θυμαμαι αν αυτός ήταν στην ίδια γραμμή για την μη συνεργασία μαζί μου .
Στο τέλος όπως ζήτησε ,μίλησε και ο Αμβροσιος.
Τακτική κυνηγού ,πλησιάζει παντα τελευταίος ,πολυ προβλέψιμος
Τελείωσε και αυτός με το ίδιο ποίημα .αν εκλεγεί ο Φώκος εγω δεν συνεργαζομαι μαζί του .
Τι ωραιο κλίμα συνεργασίας και συμφιλίωσης παρατήρησα εγω ...
Το ωραιο δε ,ήταν και το ύφος τους οταν έλεγαν αυτό .
Ειχε μέσα το ,τώρα θα σε σκίσουμε που θέλησες να συμμετέχεις .......
Εγω σκεπτόμουν ,ευτυχώς που το θέτουν ετσι και μαλλον θα γλυτώσω απο αυτήν την κακοτοπιά,πολλές αναταράξεις και στροβίλους εχει εδώ ,κατι σαν την κόλαση με ολο το επιτελείο της .OMG
Πως δέχθηκα να μπω στον λάκο με τα φίδια ;;
Το ειχα αυτό το ελάττωμα απο μικρός ,δεν έλεγα εύκολα οχι σε προκλήσεις .θα το κόψω οταν μεγαλώσω αρκετα .χαχα
Δεν προέτρεψα βέβαια κανέναν πιλότο για να εκμαιεύσω την ψήφο του .
.Η αυτός η εμείς .Το θυμαμε αυτό απο την ιστορια του εμφυλίου απο το 1946-49 που το έλεγαν καποιοι .
Το έλεγε και αυτός που διοικεί τώρα δέκα εκατομμύρια Έλληνες .Η αυτοί η εμείς
Φασισμός διαυγής χωρίς φιοριτούρες .μεγαλείο .
Στοά τεκτόνων έμοιαζε ολο αυτό .
Ωραία το κλίμα για αρχη της νέας διοίκησης .
Αυτοί ειναι , αυτά έκαναν !
Δεν ειχα καμμία αμφιβολία οτι θα ειχαν στήσει ολο αυτό με εντολές του Μέγα εκλεκτού .
Βάλανε και το παιδάκι τον Μελισσάρη μέσα στην στοά να συμπληρώσουν τις θέσεις .
Πολύ χάρηκα οταν έμαθα οτι δεν με εξέλεξαν διοτι τι δουλειά ειχα εγω εκει μέσα ;; Ήμαρτον θα έλεγα .
Ευχαριστώ τα άτομα που με ψήφισαν αλλα πρέπει να ευχαριστήσω περισσότερο τα άτομα που δεν με ψήφισαν διοτι με έσωσαν απο πολύ δυσάρεστες εμπειρίες .

Τσίρκο απεκάλεσε ο Αιμιλιος την κίνηση (ιδιωτική πρωτοβουλία .37 πιλότοι συμμετείχαν σε αυτο το τσίρκο ) των πιλότων για βελτίωση της ζωής τους στην απογειωση .
Σίγουρα αυτό ήταν εκτός σεναρίου .
Δεν θα έκανε τετοιο λάθος ο σεναριογράφος .Ειναι αρκετα έμπειρος ...
Παντως δίκιο εχει για τον ορισμό τσίρκο ,μόνο που θα πρέπει να στρεψη το κεφάλη προς το κέντρο του χώρου .
Στην πίστα που λένε ,εκει που διαδραματίζεται το θέαμα .
Εκει ειναι ολο το επιτελείο .
σκηνοθέτης ,ηθοποιοί πρωταγωνιστές ,κομπάρσοι ,πολιτικάντιδες ,σαλτιμπαγκοι ,παρατρεχάμενοι ,βοηθοί , ,δολοπλόκοι ,ακροβάτες , γκεστ σταρ ,κάμερες ,μέχρι και βρυκόλακα ειχε και πετάχτηκε ξαφνικά και μας κοψοχόλιασε . :D :D
Ακομα και καλεσμένους βοηθούς να στηρίξουν την προσπάθεια και θεατές βέβαια
Κανονική παράσταση σχεδιασμένη .

Μαλλον ειναι ανησυχητικό Αιμίλιε αν δεν κατάλαβες οτι ήσουν ενας απο τους πρωταγωνιστές στην παράσταση που είχατε στήσει .
Ναι και εγω μέσα σε αυτό το τσίρκο βρέθηκα να παίζω ,διοτι ήξερα οτι θα υπάρχει σενάριο και όμως ήμουν εκει
Το έξω απο τον χορό λοιπον δεν ισχύει για μένα .
Τα μηνυματα που αντάλλαξα με τον bader τελικα έπιασαν τόπο .
Μόνο όσοι δεν ήταν μιλημένοι δεν συμμετείχαν σε αυτό το τσίρκο .Ξερω καποιους λιγους αλλα σίγουρα όχι όλους .

Βλεπω τώρα οτι τελικα την θέση του προέδρου την διατήρησε ο Μέγας εκλεκτός .
Λογικό μου φαινετε διοτι αν και με αρκετά περισσότερους ψήφους ο πρώτος δεν εχει την εμπειρία και ευφυΐα του Μέγα εκλεκτού.
Απο τις δηλώσεις περί τσίρκου οπως χαρακτήρηςε την κίνηση της ιδιωτικής πρωτοβουλίας φάνηκε οτι ήταν λίγος για την θέση αυτη .

Εύχομαι και ελπίζω η νέα ( παλιά ) διοίκηση λοιπον να ακουσε το αίτημα των αθλητών για διαύγεια και ενημέρωση πριν απο τις σημαντικές αποφάσεις που αφορούν ολους ,εντός και εκτός ΑΟΚ .
Να τελειώσει τα έργα που άρχισε το τσίρκο (όπως το αποκάλεσε το Αιμιλιος ) και τους παρέδωσε τα χρήματα των συμμετεχόντων .

Αν συνεχίσετε την παλιά τακτική ,σύντομα δεν θα βρίσκετε άνθρωπο να μιλήστε στα ΔΣ .Οπως πριν λιγο καιρό δηλ .

Εμείς οι υπόλοιποι θα παραμείνουμε στην εξέδρα να παρακολουθούμε την παράσταση .
Οσο δεν μας δυσκολεύεται την ζωή και μας εξυπηρετείτε θα εχετε την ανοχή μας, θα σας δίνουμε και τον οβολόν μας .
Αν όμως η παράσταση δεν ειναι καλη ,δεν θα εχετε μόνο την αδιαφορία μας .

Θα έχουμε θέματα για τις βροχερές μερες του χειμώνα ,να μην πλήττουμε δηλαδή .

Καλή αρχή λοιπόν

ΥΓ : Απο την αλλη λεω ,βρε λες να κανω λάθος και ολο αυτο να μην ήταν στημένο .,λες ;;;
Να τα εχω παρεξηγήσει τα παιδια ;; :D :D

Κοίτα να χαρείς το ταξίδι ,δεν υπάρχει επιστροφή .
focman
Competition
 
Δημοσ.: 256

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MIK » Κυρ Νοέμ 26, 2017 11:09 pm

Έλα τι δεν θα απαντήσει κανένας, θα βαριόμαστε στο γραφείο αύριο? Ρε Σταύρο δεν τα γράφεις καλά, εγώ όταν τους τα χώνω πέφτουν να με φάνε και έχει τζερτζελέ, όλο γράφουμε.

Πάντως αν και θα ήθελα να δω την κατάσταση που θα έχει γίνει η απογειωση τον Μάρτη (μιας και είμαι ένας απλός Μηχανικός και όχι ειδικός σε έργα με κλίση πάνω σε γαιωβραχώδες υπόστρωμα) είναι ότι είναι ένα πρόχειρο μπάλωμα που με τίποτα δεν θα το έκανα (και αν το έκανα για κανέναν λόγο δε πα να με κοπανάγανε δεν θα το έκανα Νοέμβρη) αλλά και πάλι εύγε σε όσους το έκαναν, κυρίως αυτούς που ίδρωσαν και χάρηκα που έδωσα λεφτά για να γίνει, λίγα ήταν σε δυο πτήσεις βάλε βενζίνες πες απόσβεση κάνεις. Σα μηχανικός δεν το χαρακτηρίζω τσίρκο πάντως, μπάλωμα, άντε ακριβό μπάλωμα θα το έλεγα και θα ήθελα να μάθω γιατί τα λεφτά μου χαρακτηρίστηκαν τσίρκο και όχι μπάλωμα.

Mε κάταγμα σκαφοειδούς και μπέμπα έχω πολύ καλή δικαιολογία που δεν ήρθα στο τσίρκο αλλά αν ερχόμουν και το έλεγε κανέας τσίρκο θα ήθελα να μάθω γιατί ίδρωσα και το είπαν τσίρκο μετά.

Νομίζω όσοι δώσαμε χρήματα δώσαμε για μπάλωμα απογείωσης και όχι για τσίρκο. Έγινε πάντως είναι παρελθόν δεν γυρίζει ο χρόνος πίσω, ελπίζω να γίνει σωστή κουβέντα και σωστή απόφαση ώστε το επόμενο έργο στην απογείωση να είναι ένα έργο που για 10+ χρόνια θα κρατήσει την απογείωση σε καλή άντε αποδεκτή κατάσταση.

Διονύση με κάθε σεβασμό νιώθω ότι όποτε και αν έχεις καιρό όσοι σε αγαπάμε, μας έμαθες να πετάμε αλλά "αναγκαστικά" είμαστε μέλη του ΑΟΚ θα θέλαμε γραπτά τους λόγους της "διαμάχης" σου με τον ΑΟΚ ώστε να αποφασίσουμε αν θα ξαναγραφτούμε ή θα αναζητήσουμε άλλη αερολέσχη αλλά κυρίως μπας ρε παιδί μου τα βρείτε.

Σταύρο νομίζω έτσι αν τα γράφεις θα έχουμε να διαβάζουμε για μέρες.

Τελευταία επεξεργασία απο MIK την Κυρ Νοέμ 26, 2017 11:51 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Κυρ Νοέμ 26, 2017 11:24 pm

:evil: :evil: :evil: Τσίρκο??????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Έτσι λενε ευχαριστώ που μας έδιναν διαταγές και μεις σκυβαμε και κουβαλάγαμε πέτρες και σπρώχναμε μοκέτες;;;!!!!!! Όταν ξαναχαλάσει η απογείωση θα ξαναθέλετε πρόθυμες μαιμούδες να βάλουν το χεράκι τους,,,πολύ απογοητευτικό ακόμα και για μένα που πρόσφερα το ελάχιστό μου,,,καλή επιτυχια στην...... συνέχεια :(

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό freezman » Δευτ Νοέμ 27, 2017 12:38 am

Σταυρο απεθυνομαι σε εσενα απο εδω οπως κανετε τοσο καιρο εσεις που τα γραφετε τοσο ωραια!!
δεν εχω την μορφωση και το μυαλο να γραψω παραγραφους ομορφες με αρχη μεση και τελος,αλλα θελω να σου ζητησω ενα πραγμα!Σταματα καλυτερα εδω!Σεβασου τα χρονια σου κ την ηλικια σου πτητικη και μη!εχεις προσφερει πολλα οπως τουλαχιστον πιστευεις εσυ και ποιος ειμαι εγω που θα φερει αντιρηση!πτητικα τουλαχιστον δεν εχω ουτε τα μισα χρονια!προλαβα το βουνο σε ασχημη κατασταση με μονοπωλιο κλικες οι απο δω παρεα να μην μιλαει με την απο κει γτ το θελει ο ταδε κτλ
κτλ..τα ξερεις καλυτερα( την οποια βεβαια συνειδητοποιησα οταν εφυγα απ τα ποδια του εκπαιδευτη μου) και προσπαθεις χωρις να το θελεις θελω να πιστευω να το ξαναγυρισετε εκει μαζι με καποια αλλα καλωπαιδα ιδια ηλικιας!(ηλικιας στο βουνο παντα)!
Η συζητηση μαζι σου δεν θα βγαλει κανενα νοημα γιατι εχεις την μοναδικη ικανοτητα να τα γυρνας ολα στα μετρα σου!εχεις καταφερει να κατηγορησεις τους παντες(μεχρι και τν μελλισαρη...μας κουφανες...) και να χαρακτηρησεις ανθρωπους και καταστασει!!η ΓΙΩΤΑ ας πουμε θεωρω οτι καταλαβε αυτο που εσυ ηθελες να καταλαβει καποιος που δεν ηταν παρων στην συζητητση!
βλεπετε δρακους σταυρο!!ειστε μαθημενοι απ τα παλια τα χρονια!τα ασχημα!!ειτε θελεις να το δεχτεις ειτε οχι!!
Στην ψηφοφορια με τα λεγομενα σου καταφερες να παρεις οσους ψηφους πηρες γτ ελεγες και ανακαλουσες με τν τροπο σου συνεχως(καπου εδω θα περιμενα να αναφερεις και την εφορευτικη οτι ηταν φυτευτη κτλ κτλ,εκτος και αν το ανεφερες πιο πανω και δεν το καταλαβα εγω)!και πραγματικα απορω πως πηρες αυτους τους ψηφους,ποιος αλλος εχεις δυστυχως τις ιδιες αποψεις με εσενα!να τον νοιαζει ΜΟΝΟ η απογειωση για να μην λερωθει η πτερυγα του...ουτε προσγειωση ανεφερες ουτε αγωνες,εξετασεις τπτ!!
μην μου απαντησεις εδω,ελα... ΕΛΑΤΕ να μου τα πειτε απο κοντα ΑΝΤΡΙΚΙΑ!!και οχι με παραγραφουλες ομορφες με υπονοουμενα!!να ειμαστε ομως κοσμος για να υπαρχουν και μαρτυρες!!!

απο τα τελευταια σου-σας ποστ ενα πραγμα μου βγαινει
ΕΛΕΟΣ

....την υπογραφή μου και το πανί μου προσέχω που τα βάζω...
freezman
EN B
 
Δημοσ.: 100

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Νοέμ 27, 2017 5:24 pm

Καλό θα ήταν όσοι δεν ήταν παρών στις εκλογές να μην εκφέρουν την γνώμη τους βασιζόμενοι σε ότι διαβάζουν σε αυτό εδώ το ποστ χωρίς να ξέρουν τι ακριβώς έχει ειπωθεί.
Τώρα αν κάποιος θεωρεί το εαυτό του μαϊμού να μας το πει να του στείλουμε μπανάνες

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό kilias » Δευτ Νοέμ 27, 2017 9:03 pm

Winter is here!

Live fast
Fly high
Be free
kilias
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό dim » Δευτ Νοέμ 27, 2017 10:48 pm

kilias έγραψε:Winter is here!


Thue!!
[ img ]

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Νοέμ 27, 2017 11:05 pm

..

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό cumulus » Τρί Νοέμ 28, 2017 12:47 am

Σηριαλ κανονικό Σταυρο ! καταρχήν με αυτά που γραφεις προσβάλεις τους παρευρισκόμενους.
Την άλλη φορα να έχουμε και κάμερα για αυτά που είπε ο ένας και ο άλλος ώστε να μην έχουμε παράπονα και παραποιήσεις.
Το ότι ήρθαν 30+ άτομα να ψηφίσουν δεν σου λέει κάτι ; τόσο καιρο δεν διαβάζαμε τα γραφόμενα ;
Εγώ ήρθα να ψηφίσω γνωρίζοντας τα άτομα που ψήφισα 15 με 20 χρονια, γνωρίζοντας το ήθος τους και τον χαρακτήρα τους και αυτό το λέω γιατί μπορεί να πείτε ότι δεν ήμουν μεσα στις ομιλίες, και λίγο που άκουσα μου αρκεί ...
Είμαι πάνω από 20 χρονια στον χώρο και γνωρίζω και τις "παλιές" εποχές και τις μετέπειτα ... τις παλιές που παρα πολύ καλα περιέγραψε ο φίλος Θανάσης αν και πολύ νεότερος στην ηλικία και σαν πιλότος, εποχές που δεν θα ήθελα ξανά στο βουνο και που ίσως μου θυμίζετε ...
Για το αν είναι η Freedom η όχι με τον ΑΟΚ, ας απαντήσει η ιδια, δεν νομίζω ότι ήταν και ποτε, κάτι αερολέσχες "Φιλιατρών-Αθηνών" θυμάμαι, "Θεσσαλίας-Σπάρτης" δεν ξέρω ...
Τώρα όσον αφορα το τσίρκο ... "ΤΣΙΡΚΟ" με κεφαλαια θα έλεγα εγώ, τι "ιδιωτική πρωτοβουλία" είναι αυτή ρε παιδιά ;
Δεν έλεγα την γνώμη μου τόσο καιρο, διαδικτυακά τουλάχιστον... για την αυλή σας λεμε ; για τον κηπο σας; ή για το βουνο που δεν ανήκει σε ΚΑΝΕΝΑΝ !
Ότι έρθει στο κάθε ένα, μαζεύει λεφτά και και συνουσιαζει το βουνο με προχειρότητες και υλικά που δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα με την φύση και πάνω απ'ολα, αναρχα !
Ήθελα να ήξερα, αγαπα κανεις το βουνο ; το σέβεται ; ... μα τι ρωτάω ; αν ήταν έτσι ο κάθε πιλοταρας αλλα και οι φίλοι επισκέπτες του δεν άφηναν τα υπολειματα τους από καφέδες, νερα, σάντουιτς, κρουασάν ... να πω και αλλα ;
Ξέρετε τι θα γινόταν αν την ώρα που εκτελούσατε την ιδιωτική πρωτοβουλία κάποιος έκανε μια καταγγελία και ερχόταν η αστυνομία ;
Οι εργασίες στο βουνό θέλουν μελέτες φίλοι μου γιατί ανήκει σε όλους, δηλαδή και σε αυτούς που δεν πετάνε ...
Αλλά από την αρχή είχα μια απορία, έχετε φάει τόσο μεγάλο κόλλημα με την απογείωση και ζηλεύετε τις "Ευρωπαϊκές" γιατί λέει "χαλάνε οι πτέρυγες μας" ΗΜΑΡΤΟΝ ρε παιδιά ! ήμαρτον, εσείς που βαριέστε να τις μαζέψετε σχολαστικά και να τις περιποιηθείτε ; (δεν είναι λίγοι αυτοί που φιλικά βέβαια με σχολιάζουν για το ότι μαζεύω πάντα σχολαστικά τις πτέρυγες μου" στην τελική ρε παιδιά μάθετε κοντρόλ για να μην τις χτυπάτε σαν χταπόδια στο κοκκινόχωμα.
Ένα δίκιο βρίσκω μονο στους επαγγελματίες όσον αφορα τα διθέσια αλλα και εκεί μονο σε μια λύση φιλική προς το βουνο και το περιβαλον θα συμφωνούσα, αλλιώς χωματάκι, και αν έχει λασπουλα δεν θα πάθετε τίποτα να καθαρίσετε τα παπουτσάκια και το κάθισμα σας !
Ουφ τα είπα και εγώ ! και να ξεκαθαρίσω κάτι, δεν θα κάνω κουβεντούλα από εδώ, αν θέλει κάποιος να μου πει κάτι ας το κάνει όταν με δει από κοντά.
Αυτή ήταν η άποψη μου ... όπως είπε ένα "ποιητής" οι απόψεις είναι σαν τις (ας το πω ευγενικά) πορδές ... όλοι έχουν από μια.
Άντε με υγεια πάνω απ'ολα !

Ο καλυτερος πιλοτος ειναι αυτος με το μεγαλυτερο χαμογελο μετα την πτηση ! :lol:

http://www.youtube.com/profile?user=manoskyriakakis

http://www.o2paragliding.gr/
cumulus
Competition
 
Δημοσ.: 213

Re: Eκλογές ΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό paramick » Τρί Νοέμ 28, 2017 2:08 am

Εμένα με "χαλάει" το μίσος και το φαρμάκι...
Το να διαφωνείς με κάποιον είναι και λογικό και φυσικό.
Οχι ρε φίλε,θέλω να πηγαίνω με λαχτάρα στο βουνό,όχι να σκέφτομαι ότι αυτός μισεί και "θάβει" τον
άλλον...
Αντε ρε απο κει....

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Επόμενο

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες

cron