Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 1:24 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Τρί Μαρ 13, 2018 1:03 pm

Φίλοι πιλότοι.
Έχει γίνει μια προσπάθεια πάλι με ιδιωτική πρωτοβουλία να εντάξουμε την απογείωση της Φυλής στον πτητικό χάρτη της αττικής και βρισκόμαστε σε πολύ κάλο δρόμο.
Έχουμε έρθει σε επαφή με τοπική αρχή και είναι με το μέρος μας γιαυτο και μας έχουν παραχωρήσει κλειδιά για την μπάρα ,θα μας διαμορφώσουν σωστά την απογείωση έτσι ώστε να μπορούν να πετάξουν και πιλότοι λιγότερο έμπειροι.
Έχουμε έρθει σε επαφή και με το αεροδρόμιο της Ελευσίνας με αποτέλεσμα να έχουμε καλές σχέσεις.
ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΧΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΕΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.
Τι θέλουν από εμάς.
1.ΟΛΟΙ οι νέοι πιλότοι θα πετάνε από εκεί μόνο αν έχουν πάρει το ΟΚ από του εκπαιδευτές τους γιατί η περιοχή είναι αρκετά δύσκολη τις μεσημεριανές ώρες.
2.Να σεβόμαστε τον χώρο που μας φιλοξένει (άνοιγμα κλείσιμο της μπάρας ,να μην πετάμε και ΕΜΕΙΣ σκουπίδια)
3.Να παίρνουμε τηλ τον πύργο έλεγχου στην Ελευσίνας και να λεμέ το εξής ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο …………… ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΠΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ.(ιδιαίτερη προσοχή τις καθημερινές).
Μια πτήση που θεωρείτε Νορμάλ για την περιοχή σε απόσταση και ύψος είναι η παρακάτω.(και λίγο παραπάνω ύψος δεν πειράζει …δεν έχουμε όλοι boomerang)
http://www.sky.gr/leonardo/flight/71265

Για οποία απορία το τηλέφωνο μου είναι 6977252812 ΚΩΝ/ΝΟΣ ΜΠΟΥΣΗΣ

Τελευταία επεξεργασία απο Chilis την Τετ Μαρ 14, 2018 1:08 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΧΑΣΙΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Navagosostis » Τετ Μαρ 14, 2018 1:20 am

καλησπέρα και από μένα,
εκτός από όσα ανέφερε ο Κώστας, σημαντικό είναι να διευκρινίζουμε πως
πετάμε ελεύθερο (όχι μοτέρ) και να συννενοηθούμε με τους παραμοτεράδες
ώστε να έχουμε όλοι κοινό "εναέριο χώρο".
πάμε όλοι μαζί!!!!!

ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι πετάξουμε ! ! !
Navagosostis
Competition
 
Δημοσ.: 220

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Τετ Μαρ 14, 2018 12:48 pm

Navagosostis έγραψε:καλησπέρα και από μένα,
εκτός από όσα ανέφερε ο Κώστας, σημαντικό είναι να διευκρινίζουμε πως
πετάμε ελεύθερο (όχι μοτέρ) και να συννενοηθούμε με τους παραμοτεράδες
ώστε να έχουμε όλοι κοινό "εναέριο χώρο".
πάμε όλοι μαζί!!!!!

Θανάση δεν μπορούμε να πάμε όλοι μαζί με τους φίλους πιλότους του παραμοτερ γιατί η ιστορία έχει δείξει ότι δεν βοηθάνε καθόλου στην οποία συμμόρφωση κανόνων ασφάλειας προσπαθούμε να υποβληθούμε όλοι μας προκειμένου να έχουμε την χαρά της πτήσης.......πάντα ο εναέριος χώρος της αττικής ήταν της αεροπορίας και μόνο με συμμόρφωση και μικρά βήματα θα μπορέσουμε να έχουμε ένα κομμάτι ουρανού κοντά στα σπίτια μας ετσι ώστε να μην χρειάζεται να κάνουμε μεγάλες αποστάσεις για να πετάξουμε.
Μην ξεχνας ότι το παραμοτερ έχει άλλη φιλοσοφία πτήσης από το ελεύθερο και δυστυχώς κάποιοι...ΟΧΙ όλοι κάνουν κατάχρηση αυτής της αυτονομίας που τους δίνει το μοτέρ....
Χάρηκα πάρα πολύ την Κυριακή που ενώ πετούσα στην Αγία Μαρίνα περάσαν από την θάλασσα 3 φίλοι με μοτέρ χωρίς να ενοχλήσουν κανένα...μακάρι να ήταν όλοι ετσι...

Φιλικά πάντα.

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό omiros » Τετ Μαρ 14, 2018 5:31 pm

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΥΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΗΥΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΟΡΦΩΝΟΝΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ <ΧΕΡΙ> ΣΤΟΥΣ ΑΝΙΠΑΚΟΥΟΥΣ ΟΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΩΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

omiros
EN A
 
Δημοσ.: 5

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Τετ Μαρ 14, 2018 10:32 pm

omiros έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΥΣ ΠΑΡΑΜΟΤΕΡΑΔΕΣ ΠΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΗΥΝ ΠΙΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΟΡΦΩΝΟΝΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ
ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ <ΧΕΡΙ> ΣΤΟΥΣ ΑΝΙΠΑΚΟΥΟΥΣ ΟΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΩΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ
ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

Όχι ακριβώς έτσι.....αλλά κοντα έπεσες.....είσαι γάτος γι'αυτό σε πάω..... 8)

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Πέμ Μαρ 15, 2018 10:27 pm

Απίστευτες και εντελώς ανεύθυνες σκέψεις, λύσεις, και προτάσεις, από ανθρώπους που ενώ πετούν παράνομα σε απαγορευμένη με νόμο περιοχή, προτρέπουν και άλλους συναθλητές τους να κάνουν το ίδιο, προτείνοντας αόριστες ανεύθυνες και άκρως επικίνδυνες λύσεις, ισχυριζόμενοι όπως λένε ότι (Έχουμε έρθει σε επαφή και με το αεροδρόμιο της Ελευσίνας με αποτέλεσμα να έχουμε καλές σχέσεις.) αλήθεια!!! συγκεκριμένα με ποιόν η με ποιους από το Αεροδρόμιο τις αποκτήσατε αυτές τις σχέσεις, τι σας είπαν, και τι σημαίνει αυτό πρακτικά; Δεν είναι κακό να ενημερωθούμε, αντιθέτως επιβάλλετε. Παραδέχονται ότι (ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΧΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ) όμως πιο κάτω συμβουλεύουν τους συναθλητές τους, να τηλεφωνούν και να λένε (ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο …………… ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΠΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ.) δηλαδή δεν ζητούν ούτε καν άδεια, απλώς να κάνουν μια απλή ενημέρωση , και επίσης ΜΟΝΟ στην κορυφογραμμή, ενώ αν ρίξει κάποιος μια ματιά το Leonardo θα δει πτήσεις στα 800 και 1000 μέτρα ίσως και πιο ψηλά, και ούτε φυσικά πρόκειται να αλλάξει αυτό στο μέλλον, γιατί από τέτοιες υποσχέσεις άλλο τίποτα. Σκέτη υποκρισία και ανευθυνότητα. . Να προτείνω λοιπόν κ εγω, έτσι για να τρολάρω το όλο θέμα, όταν θα τηλεφωνεί κάποιος στο πύργο ελέγχου, να λέει (ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο ……….. ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ……….. ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ……….κλπ Φίλε μου δεν έχω τίποτα μαζί σου, όμως το άρθρο σου ήταν ατυχές, και πρέπει κάποτε να σοβαρευτούμε. Μιλάμε για μια περιοχή πολύ επικίνδυνη, που όχι μόνο είναι πάρα πολύ κοντά στο αεροδρόμιο της Ελευσίνας, αλλά είναι και μέσα στον κύκλο στροφής των αεροσκαφών. Τα ίδια ακριβώς δυστυχώς συμβαίνουν στην περιοχή και για τα μοτέρ. Κανείς από το αεροδρόμιο δεν πρόκειται να αναλάβει την ευθύνη και να σου δώσει το οκ, γιατί απλά πετάμε πολύ κοντά στον διάδρομο. Δεν είναι Αυλώνας σε σχέση με την Τανάγρα, ουτε έστω Κανδήλι σε σχέση με την Πάχη, που και εκει δεν είμαστε νόμιμοι. Καλό είναι να αφήσουμε τον καθένα να κρίνει πιο είναι το νόμιμο και το ασφαλές , και ας αποφασίσει μόνος του. Μεγάλα παιδιά είμαστε και με αρκετό νου. Πρέπει να το καταλάβουμε όλοι, οτι αν συμβεί κάποιο σοβαρό ατύχημα με αεροπλάνο πολιτικό η Στρατιωτικό, την άλλη μέρα μάλλον θα ξεχάσουμε το σπόρ που κάνουμε. Μπορεί να στεναχώρησα κάποιους και να με συμπαθούν, αλλά επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό και επειδή έχει να κάνει με ασφάλεια πτήσεων και δική μας, αλλα και πολλών άλλων που δεν έχουν σχέση με μας, πρέπει να μιλάμε ρεαλιστικά, υπεύθυνα, για ότι προτείνουμε να έχουμε αποδείξεις, και να λέγονται αλήθειες . Για το καλό όλων μας…

mdrakakis
EN B
 
Δημοσ.: 50

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Πέμ Μαρ 15, 2018 11:48 pm

mdrakakis έγραψε:Απίστευτες και εντελώς ανεύθυνες σκέψεις, λύσεις, και προτάσεις, από ανθρώπους που ενώ πετούν παράνομα σε απαγορευμένη με νόμο περιοχή, προτρέπουν και άλλους συναθλητές τους να κάνουν το ίδιο, προτείνοντας αόριστες ανεύθυνες και άκρως επικίνδυνες λύσεις, ισχυριζόμενοι όπως λένε ότι (Έχουμε έρθει σε επαφή και με το αεροδρόμιο της Ελευσίνας με αποτέλεσμα να έχουμε καλές σχέσεις.) αλήθεια!!! συγκεκριμένα με ποιόν η με ποιους από το Αεροδρόμιο τις αποκτήσατε αυτές τις σχέσεις, τι σας είπαν, και τι σημαίνει αυτό πρακτικά; Δεν είναι κακό να ενημερωθούμε, αντιθέτως επιβάλλετε. Παραδέχονται ότι (ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΧΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ) όμως πιο κάτω συμβουλεύουν τους συναθλητές τους, να τηλεφωνούν και να λένε (ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο …………… ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΠΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΜΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΛΗΞΗ.) δηλαδή δεν ζητούν ούτε καν άδεια, απλώς να κάνουν μια απλή ενημέρωση , και επίσης ΜΟΝΟ στην κορυφογραμμή, ενώ αν ρίξει κάποιος μια ματιά το Leonardo θα δει πτήσεις στα 800 και 1000 μέτρα ίσως και πιο ψηλά, και ούτε φυσικά πρόκειται να αλλάξει αυτό στο μέλλον, γιατί από τέτοιες υποσχέσεις άλλο τίποτα. Σκέτη υποκρισία και ανευθυνότητα. . Να προτείνω λοιπόν κ εγω, έτσι για να τρολάρω το όλο θέμα, όταν θα τηλεφωνεί κάποιος στο πύργο ελέγχου, να λέει (ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ Ο ……….. ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ……….. ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ……….κλπ Φίλε μου δεν έχω τίποτα μαζί σου, όμως το άρθρο σου ήταν ατυχές, και πρέπει κάποτε να σοβαρευτούμε. Μιλάμε για μια περιοχή πολύ επικίνδυνη, που όχι μόνο είναι πάρα πολύ κοντά στο αεροδρόμιο της Ελευσίνας, αλλά είναι και μέσα στον κύκλο στροφής των αεροσκαφών. Τα ίδια ακριβώς δυστυχώς συμβαίνουν στην περιοχή και για τα μοτέρ. Κανείς από το αεροδρόμιο δεν πρόκειται να αναλάβει την ευθύνη και να σου δώσει το οκ, γιατί απλά πετάμε πολύ κοντά στον διάδρομο. Δεν είναι Αυλώνας σε σχέση με την Τανάγρα, ουτε έστω Κανδήλι σε σχέση με την Πάχη, που και εκει δεν είμαστε νόμιμοι. Καλό είναι να αφήσουμε τον καθένα να κρίνει πιο είναι το νόμιμο και το ασφαλές , και ας αποφασίσει μόνος του. Μεγάλα παιδιά είμαστε και με αρκετό νου. Πρέπει να το καταλάβουμε όλοι, οτι αν συμβεί κάποιο σοβαρό ατύχημα με αεροπλάνο πολιτικό η Στρατιωτικό, την άλλη μέρα μάλλον θα ξεχάσουμε το σπόρ που κάνουμε. Μπορεί να στεναχώρησα κάποιους και να με συμπαθούν, αλλά επειδή το θέμα είναι πολύ σοβαρό και επειδή έχει να κάνει με ασφάλεια πτήσεων και δική μας, αλλα και πολλών άλλων που δεν έχουν σχέση με μας, πρέπει να μιλάμε ρεαλιστικά, υπεύθυνα, για ότι προτείνουμε να έχουμε αποδείξεις, και να λέγονται αλήθειες . Για το καλό όλων μας…

Δεν θελω να μπω σε αντιπαράθεση μαζί σου γιατί δεν πετάς.....αλλά αν πραγματικά έχεις αντιπαράθεση στην ανάρτηση πάρε με τηλέφωνο ...δεν χρειάζεται όλο αυτό το σχόλιο..μιλας με κάποιον που πετάει 25 χρόνια δεν μιλάς με τον ανηψιο σου να με βάλεις στο ίσιο δρόμο....
Φιλικά πάντα...

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Παρ Μαρ 16, 2018 1:25 am

Δεν τίθεται θέμα αντιπαράθεσης φίλε μου. Να προλάβουμε τα χειρότερα προσπαθούμε, και όχι να μπούμε στο δρόμο της Αρετής. Εξάλλου κανείς δεν είναι τέλειος. Επίσης για την ιστορία, μιας και το ανέφερες κ εγω πετάω 28 χρόνια μέχρι και σήμερα, από τα οποία τα τελευταία 15 με parameter, και τέλος επειδή υπηρέτησα 33 χρονάκια στην πολεμική αεροπορία , με ειδικότητα στην Αεράμυνα και την Εναέριο κυκλοφορία, και επειδή έχω ζήσει και εχω δει από πολύ κοντά, πολλά περιστατικά και μάλιστα μερικά από αυτά να έχουν άσχημο τέλος, περιστατικά που είχαν να κάνουν γενικώς με το θέμα Ασφάλεια πτήσεων, μάλλον αυτός είναι και ο λόγος της ευαισθησίας μου στο συγκεκριμένο θέμα, και ίσως να γνωρίζω, έστω λίγο, αλλά τέλος πάντων κάτι περισσότερο από σένα. Εννοείται πάντα φιλικά….

mdrakakis
EN B
 
Δημοσ.: 50

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Παρ Μαρ 16, 2018 8:29 am

Έτσι μπράβο.....βοηθά την κατάσταση λοιπον σαν παλιά καραβάνα που είσαι και άσε τις υποδείξεις...το μέρος είναι καλό και κοντά και εφόσον θες πραγματικά να είμαστε όλοι ασφαλείς βάλε καλύτερα χέρι σε 1-2 φίλους μας με τα μοτέρ που πραγματικά χαλάνε την πιάτσα.....κάποιοι ασχολούνται ήδη με την Ελευσίνα με καλά αποτελέσματα και χωρίς χειροκροτήματα και δάφνες και άμεσα θα έχουμε εξελίξεις...

Τα σέβη μου.

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό mdrakakis » Παρ Μαρ 16, 2018 11:56 am

Οχι φίλε μου. ΄Εχω βοηθήσει σε αρκετές άλλες περιπτώσεις αλλά για το συγκεκριμένο θέμα όχι. Εγώ δεν κάνω τέτοια, ουτε συνένοχος θα γίνω. Μάλλον δεν θα κατάλαβες αυτα που είπαμε. Εύχομαισε όλους καλές και ασφαλείς προσγειώσεις.

mdrakakis
EN B
 
Δημοσ.: 50

Re: ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ ΦΥΛΗΣ-ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Παρ Μαρ 16, 2018 2:16 pm

mdrakakis έγραψε:Οχι φίλε μου. ΄Εχω βοηθήσει σε αρκετές άλλες περιπτώσεις αλλά για το συγκεκριμένο θέμα όχι. Εγώ δεν κάνω τέτοια, ουτε συνένοχος θα γίνω. Μάλλον δεν θα κατάλαβες αυτα που είπαμε. Εύχομαισε όλους καλές και ασφαλείς προσγειώσεις.


OK.... αν αλλάξεις γνώμη και θες να βοηθήσεις και όχι να τρολαρεις...ξέρεις που είναι η απογείωση σήμερα και αυριο εκεί θα είμαστε.

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73


Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron