Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 1:24 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Αντι-αεραθλητική συμπεριφορά Εκπαιδευτή ΑΠ

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Αντι-αεραθλητική συμπεριφορά Εκπαιδευτή ΑΠ

Δημοσίευσηαπό Aeras » Δευτ Ιούλ 09, 2018 12:13 pm

Δυστυχώς και με μεγάλη μου λύπη νιώθω την υποχρέωση να εκφράσω δημόσια την δυσαρέσκιά μου για την άσχημη, προσβλητική, προκλητική και αντί-αεραθλητική συμπεριφορά σε ένα γεγονός που έγινε δημοσιά ενώπιον τρίτων και μάλιστα νέων πιλότων

Πιο συγκεκριμένα, χτες 8/7/2018 στην απογείωση του Παντελεήμονα-Πλαταμώνα από τοπικό Εκπαιδευτή Αλεξίπτωτου Πλαγιάς δέχτηκα απρόσμενα, απρόκλητη και προσβλητική φραστική επίθεση με προτροπή για βια στον χώρο της απογείωσης.

Από τον εν λόγο εκπαιδευτή κατηγορήθηκα με έναν εξαιρετικά προσβλητικό άκομψο και μη αρμόζων στο αεραθλητικό ήθος και ύφος τρόπο και πόσο μάλλον σε εκπαιδευτή, ότι κατά την πτήση εγώ παραβίασα τους κανόνες εναέριας κυκλοφορίας.

Αφού επιστράτευσα όλη την υπομονή μου ώστε να αποφευχθούν τα χειρότερα, με ψύχραιμο και ευγενικό τρόπο του εξήγησα ότι δεν αντιλήφθηκα να συμβαίνει κάτι τέτοιο, του ζήτησα να σταματήσει να με προσβάλλει και μάλιστα ενώπιον των νέων πιλότων ΠΛ που συνόδευα και του πρότεινα να δούμε τις πτήσεις μας για να εξακριβώσουμε το τι πραγματικά συνέβη

Προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να αποδεχτώ και να παραδεχτώ την παραβίαση εάν έγινε από μένα και να ζητήσω και δημόσια συγνωμη για αυτό, σε καμιά περίπτωση όμως δεν ανέχομαι την αγένεια και την προσβολή.

Έτσι, τον προκαλώ να ανεβάσει από τα πτητικά του όργανα, που έχει, την πτήση του εδώ, ώστε να μπορεί να μελετηθεί σε σχέση με την δική μου για να δούμε εάν και ποιος πραγματικά έχει κάνει παραβίαση εναέριας κυκλοφορίας, η δική μου πτήση είναι εδώ: http://www.sky.gr/leonardo/flight/74404

Όπως όμως και να έχει, θέλω να καταγγείλω δημόσια αλλά και σε κάθε αρμόδια αεραθλητική αρχή, την απαράδεκτη και πέρα από κάθε αεραθλητικό ύφος και ήθος συμπεριφορά του εν λόγο Εκπαιδευτή Αλεξίπτωτου Πλαγιάς, που αυτή μόνο κακό κάνει στην διάδοση και ανάπτυξη του αθλήματος μας, όταν μάλιστα γίνετε ενώπιον τρίτων σε δημόσιους χώρους όπως είναι οι απογειώσεις μας.

Είμαι πραγματικά προβληματισμένος και απογοητευμένος από τέτοιου είδους γεγονότα και συμπεριφορές που συμβαίνουν στον χώρο μας, που πραγματικά αναρωτιέμαι εάν αξίζει ο χρόνος και ο κόπος που προσωπικά καταβάλω για το άθλημα μας γενικότερα.

Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: Αντι-αεραθλητική συμπεριφορά Εκπαιδευτή ΑΠ

Δημοσίευσηαπό Selisagr » Τρί Ιούλ 10, 2018 11:40 pm

Θα σου έλεγα να τον γράψεις ξέρεις που... αλλα καλύτερα κράτα τα καθάρα

Selisagr
EN A
 
Δημοσ.: 3

Re: Αντι-αεραθλητική συμπεριφορά Εκπαιδευτή ΑΠ

Δημοσίευσηαπό paramick » Τετ Ιούλ 11, 2018 9:27 am

Η πρώτη πρώτη σκέψη μου ήταν αυτή.
Απ την αλλη ,εάν η νοοτροπία σου και η στάση ζωής σου είναι διαφορετική,δεν θέλεις να ακολουθήσεις αυτό τον δρόμο.
Θέλεις να αποκατασταθεί η αδικία και ο παραλογισμός.
Πέτρο,δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να δικαιωθείς (εάν όντως έχεις δίκιο),εκτιμώ όμως τον
δημοκρατικό και διαυγή τρόπο που αντιμετωπίζεις το θέμα.

Υ.Γ : Βάλε κανένα τεφίγραμμα για τον καιρό στο pre PWC να φτιάξουμε ψυχολογία...

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: Αντι-αεραθλητική συμπεριφορά Εκπαιδευτή ΑΠ

Δημοσίευσηαπό kiwifly » Παρ Ιούλ 13, 2018 12:33 pm


kiwifly
EN B
 
Δημοσ.: 57

Re: Αντι-αεραθλητική συμπεριφορά Εκπαιδευτή ΑΠ

Δημοσίευσηαπό Chilis » Παρ Ιούλ 13, 2018 2:28 pm

Πέτρο...δεν ξέρω αν έχεις δίκιο η άδικο γιατί δεν ήμουν εκεί αλλά γουστάρω τον τρόπο που το αντιμετωπίζεις....θα ήθελα να ακούσω και την άλλη πλευρά που συμμετείχε στην αερομαχία όπως μας λες και να μας πει πως το είδε αυτός το γεγονός..έτσι καθαρά για την βιβλιογραφία...(και βέβαια δεν δέχομαι σαν αποτέλεσμα αυτής της μεμονωμένης περίπτωσης να ακούσω από εσένα ότι θα αποσυρθείς από τις διοργανώσεις.....)

Chilis
EN B
 
Δημοσ.: 73


Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 11 επισκέπτες

cron