Ημερομηνία Πέμ Μαρ 28, 2024 9:32 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Speedflying - Speedriding

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Speedflying - Speedriding

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Νοέμ 20, 2007 2:27 pm

Speedflying Speedriding Greece

Προς το παρών δεν έχω άποψη επί του θέματος αλλά σε κάνα δυωράκι ίσως έχω κάποιες πρώτες γνώσεις (αν σταματήσει η ψιχάλα) :wink:

Έχει κανένας καμία άποψη να καταθέσει για αυτό το νέο σπορ?

Υ.Σ.1 Καταγγέλω τον αντιπρόσωπο της GIN ότι εντελώς τυχαία τα αλεξίπτωτα περνάνε πρώτα ένα Σαββατοκύριακο στα χέρια του πριν παραδωθούν στους πελάτες

Υ.Σ.2 Καταγγέλω το χιονοδρομικό κέντρο Χρυσό Ελάφι διότι δήλωσε ότι θα επιτρέπει αυτό το σπορ ανεξέλλεγκτα στο χιονονδρομικό χωρίς να βάλει τους περιορισμούς που έβαλαν ο Παρνασσός, το Φαλακρό και το Σέλι. Αναμένουμε απάντηση από Καλάβρυτα Καιμακτσαλαν και Καρπενήσι όπου κάθε γνωριμία θα είναι χρήσιμη

Τελευταία επεξεργασία απο MIK την Δευτ Μαρ 31, 2014 9:57 am, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό stavros » Τετ Νοέμ 21, 2007 4:40 am

Μιχάλη καλή επιτυχία ως πρώτος Έλληνας που ξεκινάς με το speedflying στην Ελλάδα, πολύ σωστές οι πρώτες κινήσεις σου όσον αφορά την εκπαίδευση και την δραστηριότητα του νέου αυτού σπορ.
Η αθλητική παιδεία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο στο πως αντιλαμβάνεται κάποιος τα πράγματα, πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι για να μυηθεί κάποιος στο speedflying χρειάζεται ένα μέσο επίπεδο ικανότητας σκιερ, είμαι σίγουρος ότι θα έχεις αρκετή παρέα στο μέλλον.

stavros
Competition
 
Δημοσ.: 264

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Νοέμ 21, 2007 2:40 pm

Eυχαριστώ Σταύρο

Παλιόκαιρος εδώ άστα λάσπη παντού

Για κάμποσο καιρό η ασφάλεια θα πρέπει να είναι η πρώτη προτεραιότητα

Από τη πλευρά μου ίσως βοηθήσει να ενημερώσω ότι στις Άλπεις υπάρχουν σχολές για το ευρωπαϊκό δίπλωμα και εγώ θα κάνω με τον Tim King στο Les Αrcs 05-12.01
http://www.thermalmonster.com/
http://www.skyparagliding.co.uk/

Eπίσης εάν κάποιος δεν έχει το απαραίτητο επίπεδο στο σκι (μέσο έως υψηλό) και έχει όρεξη θα χαρώ να τον βοηθήσω να το φτάσει οικονομικά και γρήγορα.

Αλήθεια η ομοσπονδία έχει καμία άποψη γιατί η Ελληνική Ομοσπονδία Χιονοδρομίας σε εσάς με παρέπεμψε(μάλλον λανθασμένα σύμφωνα με όσα γίνονται στην Ευρώπη).

Υ.Σ. Ο dealer πρέπει να κάνει test flight :twisted:

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό norad » Τετ Νοέμ 21, 2007 6:05 pm

MIK\";p=\"9910 έγραψε:Eπίσης εάν κάποιος δεν έχει το απαραίτητο επίπεδο στο σκι (μέσο έως υψηλό) και έχει όρεξη θα χαρώ να τον βοηθήσω να το φτάσει οικονομικά και γρήγορα.


Συμψηφισμούς κάνεις; :)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Νοέμ 22, 2007 7:29 am

Μιχαλη 13 η 14 μ2 αγορασες ?

Ποσο παει το μαλλι mr Σταυρο?




SPEEDFLYING γινεται και εκτος χιονιου, αρκει να εχει αρκετη κληση το βουνο, αν εχει και αρκετο αερα ακομη καλυτερα :)
(εχω δει πριν 5 χρονια , τον Valery Montant της Advance να κανει δυναμικο με 10μ2 ,,,,και τον γνωστο Aκακιο Mιτελμπαχοπουλο να απογειωνεται απο την χαμηλη στο Kαντιλι με NOVA 12μ2


Tελος,,,,,,,μια βολτα στη τρακα ; πλλλιιιζζζζζζζ !!!!!!

PS : ΣΤΡΑΤΟΟΟΟΟΟΟΟ ( ΓΙΑΜΟΥΚΟΓΛΟΥ ) Εχεις αργησει κιολας !!!!!

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Νοέμ 22, 2007 11:43 am

Μιχαλη 13 η 14 μ2 αγορασες ?

14. Σύμφωνα με τον King πρέπει ήδη να παραγγείλω το 10 αρι αλλά... άσε μαζεύτηκαν πολά έξοδα




Tελος,,,,,,,μια βολτα στη τρακα ; πλλλιιιζζζζζζζ !!!!!!

Είστε πολύ κοινότυποι από την πρώτη μέρα που το σκέφτομαι όλοι χρησιμοποιείτε τις φράσεις "τρελός" και "θα μου το δώσεις". Το άθλημα στην Ελλάδα θα ξεκινήσει με το σωστό θεσμικό πλαίσιο. Χωρίς ευρωπαικό δίπλωμα δεν speedflyαρεις.

Εκτός εάν δηλώσεις συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα :wink: Θα σε αφήσω να βγεις και πρώτος δε με πειράζει δεύτερος καλά είναι

Υ.Σ. Alex θα σε βάλω στο γκρουπάκι με τον Σλάβεκ. Άχαροι

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό vagos » Πέμ Νοέμ 22, 2007 2:14 pm

MIK\";p=\"9913 έγραψε:Μιχαλη 13 η 14 μ2 αγορασες ?

14. Σύμφωνα με τον King πρέπει ήδη να παραγγείλω το 10 αρι αλλά... άσε μαζεύτηκαν πολά έξοδα




Tελος,,,,,,,μια βολτα στη τρακα ; πλλλιιιζζζζζζζ !!!!!!

Είστε πολύ κοινότυποι από την πρώτη μέρα που το σκέφτομαι όλοι χρησιμοποιείτε τις φράσεις "τρελός" και "θα μου το δώσεις". Το άθλημα στην Ελλάδα θα ξεκινήσει με το σωστό θεσμικό πλαίσιο. Χωρίς ευρωπαικό δίπλωμα δεν speedflyαρεις.

Εκτός εάν δηλώσεις συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα :wink: Θα σε αφήσω να βγεις και πρώτος δε με πειράζει δεύτερος καλά είναι

Υ.Σ. Alex θα σε βάλω στο γκρουπάκι με τον Σλάβεκ. Άχαροι







1.
Μιχαλη , δεν εγραψα τρελος....τελος εγραψα μην μπερδευεσαι!!! ζηλευω κιολας (αλλα δεν ξερω καθολου σκι)

2.
Αν αυτο μετραει, εχω ηδη speedflyαρει φετος το καλοκαιρι στους αμμολοφους του Αι-Γιαννη -Λευκαδα. (τουλαχιστον μιση ωρα ανεβοκατεβενα με ενα 12μ2 , το οποιο ειχαν παρει κατι γερμανοι καιταδες χωρις να ξερουν γρι πως δουλευει !!! :)

3.
Πιστευω οτι κανεις την καλυτερη αρχη με το να πας σε αναγνωρισμενη σχολη, απλα δεν εχω τον χρονο(και δεν ξερω σκι οπως προειπα παραπανω) να ακολουθησω :(

4.
Καλα να περασεις!!!

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Νοέμ 22, 2007 2:26 pm

vagos\";p=\"9914 έγραψε:
1.
Μιχαλη , δεν εγραψα τρελος....τελος εγραψα μην μπερδευεσαι!!! ζηλευω κιολας (αλλα δεν ξερω καθολου σκι)



3.
Πιστευω οτι κανεις την καλυτερη αρχη με το να πας σε αναγνωρισμενη σχολη, απλα δεν εχω τον χρονο(και δεν ξερω σκι οπως προειπα παραπανω) να ακολουθησω :(


1. Nαι βρε το ξέρω εσύ σαν δάσκαλός μου ποτέ δε θα με έλεγες έτσι. Για τους άλλους το έγραψα

4. Σε 30 φορές σκι θα σε κάνω καλύτερο από τον Κιαπέκο. Ποτέ δεν είναι αργα...πόσο kite θα κάνεις με το κρύο άλλωστε?

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό georgex » Πέμ Νοέμ 22, 2007 5:01 pm

Μα τι ακριβώς είναι αυτο το πράγμα που λέτε; Κανένα βίντεο;

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό george29041 » Πέμ Νοέμ 22, 2007 6:28 pm

Συνδιασμος παραπεντε και σκι ,παρε μια γευση για τι ταχυτητες μιλαμε :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=bZbSD47rKuw
http://www.youtube.com/watch?v=i3On7XpF ... re=related

george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Κυρ Δεκ 02, 2007 12:57 pm

Απλά μια διευκρίνηση...

Ειδικά το πρώτο βίντεο που έβαλες είναι με 10αρι πανί και δεν αντικατοπτρίζει καθόλου το σπορ που θα κάνω εγώ. Είναι σαν να λες ότι το παραπέντε είναι να πετάς full speedbar με άλλους 50 δίπλα με θερμικά 10αρια race to goal. :lol:

Σε μια μπλε πίστα πλάτους 200 μέτρων το speedflying είναι απλά αλματάκια των 20-50 μέτρων 5-10 μέτρα πάνω από το έδαφος.

Το 14αρι είναι πολύ πιο αργό (βασικά 40% πιο αργό) και με πολύ πιο ήρεμες αντιδράσεις. Βαγγέλη μπορείς να το αναλύσεις πολύ καλύτερα από μένα και διόρθωσέ με όπου υπερβάλλωαλλά στο control τα πρώτα συμπεράσματα ήταν τα παρακάτω:

αέρας 25-40χλμ(μη ρωτάτε γιατί). Χωρίς πολλές διορθώσεις προσπαθούσα να φάω κλεισίματα.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αλλά...το λυπάσαι να ακουμπάει πέτρες και χώματα. Το ύφασμα φαίνετε πιο ευαίσθητο αλλά υποθέτω είναι πολύ πιο ανθεκτικό στην υγρασία.

Δεν κλείνει και δεν θέλει να φάει μπροστινό. Προτιμάει να κάνει κάτι σαν ακορντεόν (ο άσος το airwave wave που είχα έκανε έτσι στο πολύ κούνημα) και μένει το κέντρο πίσω και ξανατσιτώνει άμεσα

Τα πλαινά κλεισίματα συνήθως είναι 30αρια (στο παραπέντε γενικά στο control 50αρια δεν τρώτε?) και δεν βάζουν καθόλου σε στροφή το πανί. Βασικά αυτό είναι το κύριο της ασφάλειας που έχει νομίζω.

Πολύ ενέργεια αλλά όλο μαζί.΄Οταν έβαζε γερές ριπές το πανί το ένιωθα πολύ καλά και κάνοντας επίτηδες λάθη με φρένα μάζευε μόνο του. Έστριβε πολύ άμεσα και θα έλαγα "υπέροχα-κοφτερά-με ακρίβεια". Υποθέτω πως αν όλα τα κιλά μου το φόρτιζαν θα ήταν σαν να πετάς κάτι που πρακτικά δεν κλεινει και στρίβει .....σφαίρα.

Για το φούσκωμα φαντάζεστε...τοιχάκια και κάθετα στον αέρα είναι περιτά ακόμα και με 40 χλμ αέρα. Το τραβάς και έρχεται ενώ και σαν kite στο πλαι να το έχεις δε μασάει. Το forward με σκι μάλλον είναι γελειό (αν ξέρεις σκι). Αυτό το κουσούρι των παραπέντε να έρθει από πάνω σου ομαλά είναι περιτό. Τράβα εσύ και βλέπεις αργότερα.

Το kite είναι πανεύκολο δεν έχει πρόβλημα να μείνει σε καμία γωνία(έχετε δει τον Βλασόπουλο να κάνει kite με παραπέντε. Έεεεεετσι)

Πολύ μπλέξιμο μέχρι να βρω πως δένεσαι και πως πιάνεις σωστά τα φρένα αδερφάκι μου

Δεν περνάνε με τίποτα οι μέρες....

Υ.Σ. Η φήμη του αθλήματος έχει περάσει κάθε προσδοκία. Με σταματάνε τζιπ παραπεντάδων στο δρόμο να ρωτήσουν διάφορα και να δηλώσουν με απόλυτη αυτογνωσία "τι το θελα το snowboard?"

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Κυρ Δεκ 02, 2007 5:12 pm

Στη συνέχεια για τις ανάγκες του σπόνσορα κατέβηκα Ραφήνα μπας βρω κανέναν να με πάρει βίντεο (να κάνω και λίγο control το sigma).

Το sigma έμεινε κλειστό :cry:

12-17 χλμ αέρα

http://www.youtube.com/watch?v=4h2lMTXX0ZU

Υ.Σ. Nano δεν ξέρω πόσα θα πουλήσεις Σταυρο αλλά αυτό το κάθισμα θα το θέλει πολύ κόσμος μόλις το δει(κάθισμα/σακος/θήκη/fast pack λιγότερο από κιλό) :P

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό norad » Κυρ Δεκ 02, 2007 8:34 pm

Καλοπέταχτο !!!

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Δεκ 17, 2007 11:09 am

Και ένα όμορφο πρωινό του Δεκέμβρη...έτσι απλά γιατί περίεργα την είδα...Ένα νέο σπορ ήρθε στην Ελλάδα

Και για να λέμε όλη την αλήθεια το ασφαλέστερο σπορ μέχρι στιγμής. 0 ατυχήματα. Lets keep it like this

Καταρχάς θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από τους θεατές στο χιονοδρομικό κέντρο Καρπενησίου για το άθλιο θέαμα που παρακολούθησαν ενώ αρχικά είχαν τόσες ελπίδες. Ο πιλότος ήταν μεγάλη κότα και ήθελε να είναι προσεκτικός και να μην υπάρει περίπτωση να χτυπησει. Επίσης...διαβάστε παρακάτω

Πρώτες εντυπώσεις από τις 3 καταβάσεις η μία την μισή πίστα σφαίρα:

Ποτέ μην εμπιστευτείτε τον κολητό σας ότι θα πάρει βίντεο την πρώτη ολοκληρωμένη κατάβαση speedflying στην Ελλάδα. Θα έχει πάει για καφέ γιατί κρυώνει.

Πως είναι το συναίσθημα? χμμμμμ. Σλάβεκ αν θυμάσαι τον πρώτο λόφο στο Μουρίκι με τον Δημήτρη και τη Γεωργία...ε κάπως έτσι χωρίς τον φόβο και χωρίς εσένα να φωνάζεις. Απίστευτο

Ταχύτητα αδρεναλίνη και ξαφνικά...όλα κουμπώνουν και καρβάρεις και πετάς και στρίβεις και πετάς και κάνεις σκι και πετάς.

Τα σκοινάκια θα πιαστούν παντού. Πραγματικά παντού. Μιλάμε για κάθε κλιπ μπότας δέστρας παντού. Τώρα μη μου πείτε ότι στο παραπέντε το βασικό σας πρόβλημα είναι ότι μπλέκονται τα σκοινάκια στις μπότες?

Θα δεθείς λάθος και θα φας μια κατάβαση να δεις γιατί. Θα πιάσεις λάθος τα φρένα. Ένα δάσκαλο γρήγορα.

Αν στρώσεις και δεθείς προσεκτικά έφυγες face και back
πανεύκολα

Μια πέτρα να υπάρχει στην πίστα. Ε... επάνω της θα πας.

Ναι εντάξει έχεις διαβάσει στο internet ότι με 20 χιλιόμεετρα ούριο με ρότορακια πετάς να δω πως θα απλώσεις το πανί εξυπνάκια?

Μόλις σκεφτεί να κάνεις speedflying ο αέρας θα έρχεται από όλες τις κατευθύνσεις. Άκόμα και αν είναι στθερός αν ανοίξεις το πανί θα αρχίσει να έρχεται από όλες τις κατευθύνσεις

Παιδιά είναι πανεύκολο, πανέμορφο και ... θα δούμε αν είναι τόσο κ....α όσο φαίνεται

Είναι ακόμα καλύτερο αν ο λιφτιερης κάνει παραπέντε και έχει και άποψη για το πως έρχεται ο αέρας. Ευχαριστώ το ΧΚ Καρπενησίου για την κατανόηση και την άψογη πίστα Θησέας

Μπορεί να μη σας νοιάζει αλλά η ταινία της μέρας είναι αυτή Στο τέλος έχει και speedfly(ελάχιστο). ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΑΒΑΓΕ ΒΙΝΤΕΟ ΙΚΕΤΕΥΩ ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟ

http://www.youtube.com/watch?v=uScLaHSaoac

Υ.Σ. Κύριε αντιπρόσωπε σύμφωνα με το manual πρέπει να κάνετε test flight. Εάν δεν μπορείτε παρακαλούμε ενημερώστε μας για το πότε θα μας αποσταλεί σχεδόν δωρεάν ένα Nano 10 m2 για να μην σας καταγγείλουμε.

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό andread » Δευτ Δεκ 17, 2007 11:46 am

Αν κάνεις καμοια βόλτα προς Σέλι ειδοποίησε !

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό vagos » Δευτ Δεκ 17, 2007 12:00 pm

http://www.flyozone.com/paragliders/en/ ... lines/6602


Αλλο ενα πολυυυυυ ωραιο videaki !!!!!!
απο extreme εως τρομακτικο θα λεγα !!!!!!!!!

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Δεκ 17, 2007 12:05 pm

Oκ Μανώλη

Ρε Βαγγέλη εγώ μια μπλε πίστα κατέβηκα και πέταξα για 3 μέτρα μισό μέτρο από το έδαφος μη με κομπλάρεις :(

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό vagos » Δευτ Δεκ 17, 2007 12:31 pm

προς Θεου ρε φιλαρακι,, δεν ειχα τετοιο σκοπο να σαι σιγουρος. sorry!
απλα εγω ξεροκαταπια λιγο (masisa που λεμε :) μολις ειδα αυτο το video...........

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1005

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Δεκ 18, 2007 12:58 pm

Μεριά σχόλια για την ταινία

10αρια πανιά έχουν είναι πολύ γρήγορα σε σχέση με το δικό μου(για λίγο ακόμα)

Ωραία η πρώτη απογείωση στο 1.56 της ταινίας ε??? Διονύση να σε δώ να στέλνεις μαθητή έτσι...

Παιδιά εγώ κάτι κόκκινες μικρές πιστούλες σκοπεύω να κατεύβώ αλήθεια :oops:

50 στην Αμερική 1500 στην Ευρώπη εγώ κάτι άκουσα για 2000 πωλήσεις μόνο φέτος

Ναι πράγματι όπως το λέει είναι...αν στα γεράματα δεν μπορεις να κάνεις extreme sports θα κάνεις speedflying που είναι και ξεκούραστο :shock:

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Σάβ Δεκ 22, 2007 5:52 pm

Γιάννη σε όλη τη διαδρομή σκεφτόμουνα...έ ρε τι έχει να διαβάζει ο Γιάννης στο φαί.

Αλλά επειδή είσαι κακό παιδί και δεν έργαψες τις παρατηρήσεις σου τι σου αρέσει και τι όχι στο parnassosweather δεν γράφω τίποτα εκτός από το εξής.

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ. Και να μην είχα έχω.

Απίστευτο αίσθημα.

Ο Γεράσιμος (τζέρι) παραλίγο να με συλλάβει αλλά τελικά και αυτός ζήτησε το πανί για μια βόλτα.

Οι πληροφορίες που αναφέρουν ότι το speedflying επιτρέπεται στην πίστα Περικλής-Αίολος 8.00-8.30 ΚΑΙ 16.00-17.00 ενώ θα υπάρχει και δεκάλεπτο εντός της ημέρας για προπόνηση των αθλητών μόλις διασταυρωθούν θα ανακοινωθούν.

Σταυρο το 10αρι θέλω είναι αργό το μαραφέτι :twisted:

kswift περιμένει εντυπώσεις ο Γιάννης για το φαί του γράψε κάτι :P

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό Chris Lappas » Δευτ Δεκ 24, 2007 7:38 pm

Καλά βρε αθεόφοβε, έκανες speedflying στον Περικλή; Και, καλά, πες ο Jerry δεν σε έκραξε (αλληλεγγύη μεταξύ πιλότων). Ο Χαμομήλιας δεν σε κάρφωσε με το τσεκούρι του; :lol:

http://www.snowclub.gr
Powder skiing is not a crime!
Chris Lappas
Competition
 
Δημοσ.: 559

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Δεκ 24, 2007 7:40 pm

video or it didnt happen

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Δεκ 25, 2007 9:10 pm

http://www.parnassosweather.gr/index.php?categoryid=5

Ηταν πολύ νωρίς η πίστα ήταν άδεια Χρήστο. 8.45

I did not happen, if you wish so, we do not have a video... perhaps it was just a dream, ask Jerry if I only dreamt of it. He did not dream running panicked to tell me not to do it again:twisted:

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Δεκ 26, 2007 12:48 am

Δηλώνω ταπεινά συγγνώμη για την αμέλεια μου και έστω και ετεροχρονισμένα αναφέρω την πλήρη ικανοποίηση μου από το parnassosweather.gr .

Μπορώ να έχω σας παρακαλώ τώρα τις πλήρεις, ζουμερές και πλούσιες από όλες τις απόψεις περιγραφές σας????? ε? ε? ε?

Πάντως μέχρι τώρα μια χαρά τα πας... με το νέο sport. Δηλώνω εθελοντής κινηματογραφιστής των προσπαθειών σου... με τη νέα χρονιά.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: SPEEDFLYING GREECE

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Δεκ 26, 2007 7:51 pm

Επειδή δεν έλαβα εμπεριστατομένη απάντηση δεν σου περιγράφω πως μια μέρα με ορατότητα 20-50 μέτρα, 30-40-50... χιλιόμετρα αέρα εσύ μπορείς να κάνεις απίστευτο χαβαλέ.

Έχει πέτρες στις πίστες και ομίχλη παιδια ήταν δύσκολο το σκι αλήθεια...μόνο πετώντας είχες ασφάλεια. Άσε που πάνω από 5 χλμ σε σχέση με το έδαφος δεν πήγα. Δυναμικό σου λέω με 100 touch and go

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΚΑΡΜΑΝΙΟΛΑ ΤΕΑΜ ΠΟΥ ΣΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙΣ

Τι να δεις δηλαδή...όύτε οι πιστέρ του χιονοδρομικού δεν με είδανε

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Περιγραφή συναισθήματος σηmερινής πτήσης με μία φράση: Το TDM 900 που είχα σε δρόμο με άριστη άσφαλτο χωρίς κράνος μεθυσμένος

Can you please light a lambada at mr Gin Seok Song height and order a 10m glider mr Kostoylas please?

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Επόμενο

Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες