Ημερομηνία Πέμ Απρ 25, 2024 3:14 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Τεχνικά θέματα - Helpdesk Leonardo

Leonardo

Leonardo Live σε ρόλο "Transponder"

Θέματα σχετικά με το Leonardo. το Live, τις συσκευές και τις ρυθμίσεις τηλεφώνων

Leonardo Live σε ρόλο "Transponder"

Δημοσίευσηαπό debill » Παρ Σεπ 03, 2010 8:06 pm

Μου ήρθε μια ωραία ιδέα καθώς διάβαζα το post του αγαπητού συμπολεμιστή Χρήστου που αναγκάστηκε να αναχαιτίσει μερικά μαχητικά αεροπλάνα
«είχα τη 2η συνάντηση με μαχητικά αεροπλάνα μέσα σε λίγες μέρες».
Να ενημερώσουμε (με κάποιο τρόπο) την Πολεμική και την Πολιτική Αεροπορία γι αυτήν την θαυμάσια εφαρμογή, το Leonardo Live.
Νομίζω ότι το Leonardo είναι το Transponder που μπορούμε να έχουμε μαζί μας στις καθημερινές μας πτήσεις.
Παράδειγμα, σε μια άσκηση της πολεμικής αεροπορίας θα μπορεί ο ¨συντονιστής¨ της άσκησης να ρίξει μια ματιά στο διαδίκτυο αν τυχόν σε εκείνη την περιοχή υπάρχουν επίδοξοι ¨διασχιστές χωραφιών¨.
Και γενικά να βλέπει για όλους εμάς τους ταλαίπωρους που θέλουμε να κάνουμε μια ασφαλή τοπική πτήση, χωρίς να μας περάσουν σουβλάκι τα μαχητικά η μας βάλουν στο blender τα ελικόπτερα.
Αυτά σαν πρώτη ιδέα.
Δεν ξέρω αν είναι παράνομο η παράτυπο η ότι άλλο αρχίζει από para η σε ποια περιοχή πρέπει να γίνονται οι πτήσεις μας, απλά είναι μια σκέψη….

( Ωχ ζαλίστηκα , πρέπει να έπαθα κρίση ευφυΐας! )

deBill SV2CUP
Το χόμπυ που σε κάνει να έχεις ψηλά το κεφάλι!!!
Το paramoter είναι ένας τεράστιος ανεμιστήρας στην πλάτη του πιλότου για να τον κρατάει δροσερό. Αυτό το καταλαβαίνουμε γιατί όταν σταματήσει να γυρνά ο ανεμιστήρας ο πιλότος ιδρώνει!!!
debill
EN D
 
Δημοσ.: 136

Re: Leonardo Live σε ρόλο "Transponder"

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Παρ Σεπ 03, 2010 9:07 pm


jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Leonardo Live σε ρόλο "Transponder"

Δημοσίευσηαπό debill » Παρ Σεπ 03, 2010 9:24 pm

Αυτό λέω κύριε γατζοχέρι, χωρις νομολάτρες ,τυπολάτρες , η δουλειά να γίνει κάτω απο το τραπέζι
Γιατί απο 2008 ακόμα τους κανονισμούς αναλύουμε..... :wink:

deBill SV2CUP
Το χόμπυ που σε κάνει να έχεις ψηλά το κεφάλι!!!
Το paramoter είναι ένας τεράστιος ανεμιστήρας στην πλάτη του πιλότου για να τον κρατάει δροσερό. Αυτό το καταλαβαίνουμε γιατί όταν σταματήσει να γυρνά ο ανεμιστήρας ο πιλότος ιδρώνει!!!
debill
EN D
 
Δημοσ.: 136


Επιστροφή στην Leonardo

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

cron