Ημερομηνία Σάβ Μάιος 04, 2024 2:05 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Τεχνικά θέματα - Helpdesk sky.gr

sky.gr

Πρόβλημα με ανάλυση

Θέματα που αφορούν το site. Ερωτήματα για τη λειτουργία του και υπόδειξη προβλημάτων.

Συντονιστής: Moderators

Πρόβλημα με ανάλυση

Δημοσίευσηαπό antonis » Παρ Ιαν 23, 2009 10:49 am

Καταρχήν συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά σας και για την μεταφορά σε joomla όλου του sky.gr. Είστε θεοί (το έχω ψηφίσει ήδη :oops: )
Για κοιτάξτε όμως λίγο τις αναλύσεις γιατί σε διαφορετική ανάλυση τα αποτελέσματα είναι απρόβλεπτα :mrgreen: [ img ]
εδώ είναι όπως φαίνεται στο pc μου σε ανάλυση 1680*1050,από 1024 και κάτω και σε διαφορετικούς browsers δεν έχω δει κάτι.
Αν θέλετε να βλέπετε πως φαίνεται το site σε διαφορετικές αναλύσεις και brοwsers παίξτε εδώ http://browsershots.org/ (είναι λίγο δύσχρηστο αλλά χρήσιμο)

antonis
EN A
 
Δημοσ.: 11

Re: Πρόβλημα με ανάλυση

Δημοσίευσηαπό andread » Παρ Ιαν 23, 2009 11:34 am

Γεια σου Αντώνη.

Έχουμε αφήσει κενό χώρο για σημειώσεις

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Πρόβλημα με ανάλυση

Δημοσίευσηαπό jim » Παρ Ιαν 23, 2009 1:15 pm

Έχω το ίδιο πρόβλημα σε περιβάλλον mac και σε pm συνομιλίες που είχα με το norad δεν έχει επιτευχθεί κάποια πρόοδος. Άρα τελικά φταίει η ανάλυση και όχι ο κακός καιρός. :evil:

jim
EN A
 
Δημοσ.: 29

Re: Πρόβλημα με ανάλυση

Δημοσίευσηαπό adreas » Παρ Ιαν 23, 2009 5:10 pm

Μία από τα ίδια σε KDE 3.5άρια σε Firefox και Konqueror και σε Mac OSX σε Firefox. Την ώρα που φορτώνει η σελίδα τα δείχνει σωστά αλλά με το που τελειώνει φτύνει το περιεχόμενο δεξιά.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Πρόβλημα με ανάλυση

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Ιαν 23, 2009 6:26 pm

Σε Firefox σε 1920 και σε 1366 δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Στην αρχή μπορεί τα διάφορα μπλοκς να μπαίνουν σε τυχαία θέση αλλά μόλς φορτώνει η σελίδα όλα είναι εντάξει.

Θα δοκιμάσω και σε με Safari και Opera.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Πρόβλημα με ανάλυση

Δημοσίευσηαπό norad » Παρ Ιαν 23, 2009 6:59 pm

ftaiei to menu panw me ta icons - den xwraei i teleytaia epilogi kai tin ftinei apo katw
dokimasa na kopsw pixels apo tis apostaseis metaxy twn menu elements alla oso kai an ekova den eftiaxe
kati ginetai me to rendering tis css se aytous tou browsers - tha dokimasw na allaxw ta pixels se points na dw mipos ftiaxei

sorry gia ta greeklish

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013


Επιστροφή στην sky.gr

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες