Ημερομηνία Τετ Μάιος 01, 2024 9:55 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Τεχνικά θέματα - Helpdesk sky.gr

sky.gr

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Θέματα που αφορούν το site. Ερωτήματα για τη λειτουργία του και υπόδειξη προβλημάτων.

Συντονιστής: Moderators

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Κυρ Μαρ 08, 2009 7:56 pm

παλικάρια δεν επαναφέρεται το πρόγραμμα με της ερωτοαπαντισης μια και έρχονται εξετάσεις να φρεσκαριστούμε λίγο!! :lol: :lol:

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μαρ 09, 2009 12:20 pm

Κατόπιν λαϊκής απαίτησης του δώσαμε μια προτεραιότητα του θέματος και πλέον μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και πάλι το τεστ από το κεντρικό οριζόντιο μενού Εκπαίδευση -> Εξετάσεις.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Δευτ Μαρ 09, 2009 2:06 pm

yeaaaa

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό cloud_constructor » Δευτ Μαρ 09, 2009 3:43 pm

Εμφανίζονται πολλα non breaking spaces ομως.Να ρωτισω κατι:Πρεπει να βαζουμε κ πανω απο μια απαντισεις?Γιατι σε μερικα τεστ απανταω ολα πρασσινα αλλα δεν βγαινει 30/30.

cloud_constructor
Competition
 
Δημοσ.: 274

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Μαρ 09, 2009 5:14 pm

Προβλέπονται σεμινάρια και εξετάσεις για βοηθούς εκπαιδευτών/ εκπαιδευτές?

Επίσης τι θεσμικό καθεστώς υπάρχει για τα μαθήματα/σεμινάρια speedflying που θα διεξαχθούν? Σε αυτό δε περιμένω απάντηση αλλά άμα δώσετε ας είναι για καλό.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μαρ 09, 2009 5:55 pm

Προς cloud_constructor:
Ναι πιθανόν να υπάρχουν περισσότερες από μια σωστές απαντήσεις. Σε κάθε περίπτωση όμως το άριστα για κάθε ερώτηση είναι το 6. Αν π.χ υπάρχουν 3 σωστές απαντήσεις η κάθε μία παίρνει 2 βαθμούς. Η λάθος απάντηση -6

Προς ΜΙΚ:
Καλά με αυτό το speedflying θα αρχίσω να βλέπω εφιάλτες σε λίγο (με τσουρέκια που λέει και ο Άλεξ).... ρε Μιχαλιό πόσα άτομα στην Ελλάδα ασχολούνται δηλαδή για να υπάρχει και θεσμικό πλαίσιο....

Αν θες να δεις τα περί διαφοροποίησης, ιδιαιτερότητας, οργάνωσης, αναγνώρισης κτλ. έχεις 2 τρόπους.
1. Να μιλήσεις με τους σχετικούς του αεραθλητισμού που γνωρίζουν τι ισχύει και τι μπορεί να γίνει (ευχαρίστως να βοηθήσω)

2. Να ρωτάς στα φόρα για λογαριασμό και των 5 ? ενασχολουμένων με το speedflying στην Ελλάδα τι ισχύει και τι θα γίνει, λες και υπάρχει περίπτωση να πάρεις απάντηση από ανθρώπους που ασχολούνται με κάτι διαφορετικό και το speedflying στη καλύτερη περίπτωση το έχουν δει σε video. Τι σχέση έχουν μελλοντικά σχολεία εκπαιδευτών αλεξιπτωτισμού πλαγιάς με το speedflying? Σε αυτή τη περίπτωση πρέπει να σου πω ότι κινδυνεύεις να σε συνδέσουν με το ευγενές επάγγελμα των αρτοποιών / τσουρεκοπαραγωγών.

P.S.
Πάρα πολύ ενδιαφέροντα τα ποστς σου για το τι είναι και πως γίνεται (με τα ωραία βιντεάκια κτλ) αλλά μην μπλέκουμε άσχετα πράγματα. Εδώ μιλάμε για ερωτήσεις των εξετάσεων Α.Π.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό adreas » Δευτ Μαρ 09, 2009 7:35 pm

Αχ αυτός ο badder, καλό παιδί κατά βάθος αλλά δεν έχει ιδέα από μάρκετινγκ. Μην αγχώνεσαι ΜΙΚ μου, σαν πρόεδρος της Κεντρικής Αερολέσχης Υλίκης, Λιτοχώρου και Ιστιαίας (Κ.Α.Υ.Λ.Ι.) βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να σου ανακοινώσω ότι διοργανώνουμε σεμινάρια εκπαιδευτών και βοηθών εκπαιδευτών, τζετ σκι, σπηλαιοκατάδυσης, ζαχαροπλαστικής, πυρηνικής φυσικής, γιόγκα και ξιφασκίας στην εξευτελιστική τιμή των 1200 ευρώ το άτομο τη μέρα. Τα σεμινάρια είναι 3ήμερα και στην τιμή περιλαμβάνεται διανυκτέρευση κρεμασμένος ανάποδα από ευκάλυπτο, πρωινά μπάνια σε πλαστικό βαρέλι γεμάτο βιομαγνητισμένο νερό, χειρομαντία από ειδικό μέντιουμ/κτηνίατρο/ηχολήπτη και 3 γεύματα τηγανητές αγκινάρες βιολογικής καλιέργειας. Περισσότερες πληροφορίες έχει ο norad.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μαρ 09, 2009 9:11 pm

adreas έγραψε:Περισσότερες πληροφορίες έχει ο norad.
.

Να υποθέσω ότι απευθύνεται σε απελευθερωμένους και μεταμοντέρνους πιλότους....

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό MIK » Δευτ Μαρ 09, 2009 11:05 pm

Ο μόνος λόγος που έκανα το post είναι δεν μπορώ να πάω στη Δράμα

badder έγραψε:Το μιχαλάκη
1. Να μιλήσεις με τους σχετικούς του αεραθλητισμού που γνωρίζουν τι ισχύει και τι μπορεί να γίνει (ευχαρίστως να βοηθήσω)
2. Τι σχέση έχουν μελλοντικά σχολεία εκπαιδευτών αλεξιπτωτισμού πλαγιάς με το speedflying?

1. Βοήθησες πλήρως και το ξέρεις ότι το εκτιμώ. Δεν έχω κάτι καινούργιο να σου πω και για αυτό δεν έχω ζητήσει κάτι.

2. Μετά το σεμινάριο που θα γίνει σε Έλληνες εκπαιδευτές παρα5 η μοναδική κίνηση που μένει (σύμφωνα με το Γαλλικό μοντέλο που προσπαθώ να ακολουθώ) είναι να...ξεκινήσουν σχολές όσοι το παρακολουθήσουν. Δεν υπάρχει καμία διαφορά των δύο αθλημάτων. Το ίδιο σπορ κάνουμε ακριβώς. Απλά για να εκπαιδεύσει ο Ξηρός και ο Σλάβεκ και τους λείπει ένα σεμινάριο και για να εκπαιδεύσω εγώ μου λείπουν δύο σεμινάρια και μια εξέταση.

Δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση στην Ελλάδα το 2012 να μην είμαστε τουλάχιστον 20 πιλότοι (εκτός αν δεν χιονίσει). Η Κρήτη πόσους έχει ας πούμε ενεργούς? Φυσικά τυχαίο το παράδειγμα.

Μόλις έχω κάτι θα σε ενοχλήσω αν έχεις κάτι εσύ θα χαρώ να το ακούσω.

Α ναι έχω. Αριθμό αεραθλητή speed θέλω το 01. Εκτός αν μπορεί κανείς 11 Απριλίου για Άλπεις θα χαρώ να πάρω 02. Να κατέβουμε ομάδα ...αν το δω κι αυτό...Κέλλυ?

Γενικά είμαι τσουρεκάκιας μη το πάρεις προσωπικά με το speed και πενηντάρα να βάλω τσουρέκια θα στα κάνω.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό dimitrisky1 » Δευτ Μαρ 09, 2009 11:33 pm

adreas έγραψε:Αχ αυτός ο badder, καλό παιδί κατά βάθος αλλά δεν έχει ιδέα από μάρκετινγκ. Μην αγχώνεσαι ΜΙΚ μου, σαν πρόεδρος της Κεντρικής Αερολέσχης Υλίκης, Λιτοχώρου και Ιστιαίας (Κ.Α.Υ.Λ.Ι.) βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να σου ανακοινώσω ότι διοργανώνουμε σεμινάρια εκπαιδευτών και βοηθών εκπαιδευτών, τζετ σκι, σπηλαιοκατάδυσης, ζαχαροπλαστικής, πυρηνικής φυσικής, γιόγκα και ξιφασκίας στην εξευτελιστική τιμή των 1200 ευρώ το άτομο τη μέρα. Τα σεμινάρια είναι 3ήμερα και στην τιμή περιλαμβάνεται διανυκτέρευση κρεμασμένος ανάποδα από ευκάλυπτο, πρωινά μπάνια σε πλαστικό βαρέλι γεμάτο βιομαγνητισμένο νερό, χειρομαντία από ειδικό μέντιουμ/κτηνίατρο/ηχολήπτη και 3 γεύματα τηγανητές αγκινάρες βιολογικής καλιέργειας. Περισσότερες πληροφορίες έχει ο norad.


Έγραψες πάλι! :lol: :lol: :lol: :lol:

dimitrisky1
EN D
 
Δημοσ.: 128

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό JohnPistikos » Τρί Μαρ 10, 2009 12:16 am

Ευχαριστουμε πολυ!!!

badder έγραψε:Κατόπιν λαϊκής απαίτησης του δώσαμε μια προτεραιότητα του θέματος και πλέον μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και πάλι το τεστ από το κεντρικό οριζόντιο μενού Εκπαίδευση -> Εξετάσεις.

JohnPistikos
EN D
 
Δημοσ.: 198

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό cloud_constructor » Τρί Μαρ 10, 2009 12:15 pm

Ρε ποιο 2012!Θα γινει καταστροφη του κοσμου το 2012!

LoL :lol: :lol:

cloud_constructor
Competition
 
Δημοσ.: 274

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό adreas » Τρί Μαρ 10, 2009 5:03 pm

badder έγραψε:Να υποθέσω ότι απευθύνεται σε απελευθερωμένους και μεταμοντέρνους πιλότους....


Συνήθως ναι, αλλά επειδή μας είσαι ιδιαίτερα συμπαθής μπορείς να έρθεις και εσύ με την καταβολή μόνο 100 επιπλέον ευρώ.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Μαρ 11, 2009 12:02 pm

cloud_constructor έγραψε:Εμφανίζονται πολλα non breaking spaces ομως.


Τα nbsp εμφανίζονται μόνο σε firefox. Κάντε την καρδιά σας πέτρα και μόνο για το τεστ των εξετάσεων χρησιμοποιήστε ..... ναι θα το πω, προετοιμαστείτε ψυχολογικά..... Internet Explorer ... (θα συγχωρεθώ κάποτε???)...

Αντρέα θα τα δώσω τα 100 ευρώ... όχι για μένα.... για τον φουκαριάρη τον φίλο μου τον Άλεξ που κάποιος πρέπει να τον βοηθήσει μέχρι να περπατήσει κανονικά πάλι.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό cloud_constructor » Τετ Μαρ 11, 2009 12:19 pm

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!φτουφτουφτουφτου...αλατι σκορδο κ πιπερι στο κορφο μας!ιντερνετικος εξπλορερ που μας βρηκε..

Ουφ..ας το υποστούμε κ αυτο..ρε μπελας που μας εχει βρει χαχαχαχα :mrgreen: :lol:

cloud_constructor
Competition
 
Δημοσ.: 274


Επιστροφή στην sky.gr

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες