Ημερομηνία Κυρ Απρ 28, 2024 12:27 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Καλως σας βρηκα...

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Καλως σας βρηκα...

Δημοσίευσηαπό orck » Τρί Ιαν 13, 2004 11:41 pm

Χρονια Πολλα και καλες πτησεις

παρακολουθω για λιγο καιρο το forum και παρολο που στην αρχη χαρηκα με την πολη καλη προσπαθεια που κανετε ολοι εσεις εδω μετα ειδα οτι γινονται μονο 1-2 post την ημερα...

θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις καθοτι ασχετος, μονο μια τσουληθρα με διπλο που δεν μετραει, μετραει;
θα ηθελα να μου πειτε καποια καταστηματα που να ασχολουνται με πωληση εξοπλισμου με το παρα5, βασικα θελω να παω να παρω μια ιδεα για το κοστος αγορας, να ξερω τι με περιμενει

εχει τυχει να ερθω στις πλαταιες στον χωρο απογειωσης αλλα δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχει κοσμο και ποτε οχι (περα απο τον καιρο κανονιζονται συναντησεις;) οι πλαταιες ειναι το ιδιο πραγμα με τον κιθαιρωνα;

τελος μια αλλη σελιδα εκανε redirect στο sky.gr, γνωριζει κανεις την σελιδα και κυριως κατι καταπληκτικα κειμενα σχετικα με para5
ΤΙΑ

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό georgex » Τετ Ιαν 14, 2004 11:19 am

Χρόνια Πολλά και Καλώς Ήρθες.

Δεν βλέπεις κόσμο στην απογείωση στις Πλατεές επειδή είναι χειμώνας. Ο καιρός πολλές φορές δεν κάνει για πτήσεις, αλλά και όταν είναι καλός, δύσκολα γίνονται καλές πτήσεις όπως το καλοκαίρι.

Για τον ίδιο λόγο δεν βλέπεις και κίνηση στο φόρουμ. ΟΙ παραπεντιστές έχουν πέσει σε ...χειμερία νάρκη.

Για σχολές παραπέντε μπορείς να δεις σε αυτό το site στην διεύθυνση http://www.sky.gr/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=24, το κόστος όμως πάνω-κάτω είναι 3000Ε για καινούργιο εξοπλισμό, και τα μισά περίπου για μεταχειρισμένο (που είναι οκ για κάποιον που θέλει να ξεκινήσει).

Όταν λέμε Κιθαιρώνα, ναι συνήθως εννοούμε Πλατεές, υπάρχει όμως και πτήση από κορυφή προς την πίσω μεριά, προς Πόρτο Γερμενό.


Επικοινώνησε με τις σχολές να μιλήσεις για τα μαθήματα και για το κόστος.

georgex
Competition
 
Δημοσ.: 620

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Ιαν 14, 2004 11:55 am

Πιστεύω ότι ο Γιώργος σε κάλυψε. Εάν εννοείς το παλιό sky.gr υπάρχει όπως ήταν στο http://www.skyparagliding.net . Εάν αναφέρεσαι στο παλιό para5.gr τότε θα σε στεναχωρήσω αλλά δεν υπάρχει πια online αν θες όμως τα κείμενα υπάρχουν σαν αρχείο και μπορώ να στα στείλω.

badder

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό norad » Τετ Ιαν 14, 2004 12:23 pm

Να ξέρεις ΤΙΑ (?) ότι σε γενικές γραμμές όταν οι άνεμοι φυσούν από βόρειες διευθύνσεις και δεν βρέχει καταρρακτωδώς, θα βρίσκεις κόσμο στον Κιθαιρώνα τα Σαβατοκύριακα, αλλά και κάποιες καθημερινές, ενώ αντίστοιχα με νοτιάδες πάμε στο Καντήλι.

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό orck » Τετ Ιαν 14, 2004 10:47 pm

norad μαλλον σε μπερδεψα λιγο...
το TIA ειναι ακρονυμιο για το "Thanks In Advance" που σημαινει "ευχαριστω προκαταβολικα"

σας ευχαριστω για τις απαντησεις
αν και εχω δει την σελιδα για τις σχολες (και σκοπευω να μιλησω με καποιον απο αυτους) ηθελα να παω σε ενα καταστημα να χαζεψω λιγακι... :)

κατι τελευταιο, θα ηθελα μερικα ονοματα κατασκευαστων για τον εξοπλισμο να ψαξω σε καμια σελιδα στο Internet

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό loxagos » Τετ Ιαν 14, 2004 11:58 pm

"Thanks In Advance" και Άβαταρ με … Advance ???
και ακόμα ψάχνεις …κατασκευαστές ? 8)

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Ιαν 15, 2004 11:32 am

Ακόμα δεν έχουμε περάσει τα links μ τους κατασκευαστές στο νέο site.
Μπορείς να πάς στο παλιό και να δεις τα links από εκεί.

www.skyparagliding.net

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό norad » Πέμ Ιαν 15, 2004 3:23 pm

ROFL!

IMHO, eprepe na exw katalavei to TIA.

CYL !

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Ιαν 15, 2004 11:01 pm

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΤΙΑ ΜΑΡΙΑ......ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ!ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΚΔΟΧΗ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΕΙΣ...ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΓΟΡΓΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ....ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ!!!!!!!!! ΠΛΗΣΙΑΣΕ,ΧΑΜΟΓΕΛΑ,ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΧΑΜΗΛΟΦΩΝΑ ΚΑΙ Α Ρ Γ Α ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΙΛΙΚΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ,ΜΗΝ ΞΕΘΑΡΕΨΕΙΣ!!!!!!!!!!ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ,ΕΝΑ ΚΡΟΥΑΣΑΝ,ΚΑΤΙΤΙΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ,ΣΑΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΦΙΛΙΚΩΝ ΠΡΟΘΕΣΕΩΝ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ,ΚΑΛΗΣ ΘΕΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΥ ΚΑΡΜΑ.
Ο ΚΑΛΟΣ ΣΟΥ ΦΙΛΟΣ - ΙΤ΄S BEER 'CLOCK-MIXAΛΗΣ............Η ΚΑΤΑ ΚΟΣΜΟΝ PARAMICK :wink:

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Δημοσίευσηαπό paramick » Πέμ Ιαν 15, 2004 11:05 pm

:oops: ME TO ZOΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ........ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΟΣ..........ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΛΟΙΠΟΝ......

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Δημοσίευσηαπό orck » Πέμ Ιαν 15, 2004 11:55 pm

ω ναι δυστηχως αλλος ενας μαντραχαλας στο βουνο
θα με καταλαβεις απο την καμερα η την φωτογραφικη μηχανη που εχω συνηθως μαζι μου (δεν εχω κατι αλλο να φερω για την ωρα)
να μην κανετε περιεργα πραγματα μπροστα μου γιατι μπορειτε να δειτε τον εαυτο σας σε κανα βιντεακι στο Internet :)

για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει το http://www.acronymfinder.com/

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό paramick » Σάβ Ιαν 17, 2004 5:48 pm

ΛΟΙΠΟΝ.......ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ,ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ, ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΣΟΥ...... :P :P :P ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ....ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΥΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΑΠΟΓΕΙΩΣΗ
ΦΙΛΙΚΑ,ΜΙΧΑΛΗΣ :mrgreen:

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061


Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες