Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 6:02 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Tρελοκομειο,,Αλος με τη βαρκα μας

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Tρελοκομειο,,Αλος με τη βαρκα μας

Δημοσίευσηαπό freedom » Τετ Ιουν 25, 2014 6:03 pm

Γεια σας Φίλοι

Τον τελευταίο καιρό ακούω πολλές και διάφορες ασυναρτησίες όπου σε συνδυασμό με τις σχιζοφρενικές απόψεις μου δίνουν την εντύπωση ότι είμαστε για το τρελοκομείο .
Ας κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου .
Ζητάμε αναγνωρίσεις κανονισμούς ΚΛΠ..
Γιατί να μας τους δώσουν …
Γιατί είμαστε όμορφοι και κάνουμε ωραία Wing over?
Γιατί δεν παραβιάζουμε το airspace?
Γιατί διακρινόμαστε από σοβαρότητα και υπευθυνότητα?
Γιατί κατανοούμε τις υποχρεώσεις μας απέναντι στην πολιτεία?
Γιατί ξέρουμε να διαβάζουμε και να ερμηνεύουμε σωστά τους επισήμους κανονισμούς??
Γιατί Πετάμε επιβάτες με σανδάλια και χωρίς κράνος??
Γιατί παρανόμως κάνουμε εμπορική εκμετάλλευση του εναέριου χώρου.
Γιατί πληρώνουμε φόρους και δεν κάνουμε λαθρεμπόρια??
Γιατί έχουμε σοβαρούς εκπροσώπους? Σε πολλά αεραθλήματα εάν δώσεις στους εκπροσώπους τους να μοιράσουν φαγητό σε δυο ζώα το σίγουρο είναι ότι το ένα θα το ψοφήσουν από την πείνα.
Γιατί για όλες τις αποτυχίες μας και την δική μας ανικανότητα θα φταίει πάντα κάποιος άλλος??
Γιατί η συμπεριφορά μας παράγει πολιτισμό και αεραθλητική κουλτούρα?
Γιατί υπήρξε ποτέ δικαιοσύνη στον χώρο μας?

Εάν εγώ ήμουν η πολιτεία δεν θα ήθελα να έχω καμία σχέση με τους παραπάνω.

Λαός που πάντα του φταίνε οι ΑΛΛΟΙ μένει στάσιμος και μην κάνοντας αυτοκριτική ποτέ δεν εξελίσσετε…

Και εάν υποθέσουμε ότι θα ΥΠΑΡΞΟΥΝ σωστοί άνθρωποι που θέλουν να δουλέψουν και να βάλουν σωστές βάσεις σε όλα .
ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑΣΟΥΜΕ ανάποδα γιατί εμείς θέλουμε να είμαστε Λαγοί ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΜΑΣ αρέσει . Αυτοί είμαστε… Μια κοινότητα μόνο με δικαιώματα αλλά χωρίς υποχρεώσεις , έτσι μάθαμε γενεές τώρα.

Όλο αυτό το θέατρο γύρω από τον αεραθλητισμο στην χώρα μας θέλει γκρέμισμα και να στηθεί πάλι από την αρχή.. Χωρίς εμάς.
Εμείς κλείσαμε τον καταστροφικό μας κύκλο , με την μικροψυχία μας , τα κόμπλεξ και την άγνοια μας, αρκετά ασελγήσαμε στο χώρο.

Εάν θέλετε μπορείτε να με βρίζετε ελεύθερα δεν έχω πρόβλημα , Θερμή παράκληση να γράφετε σωστά το όνομα μου…
Διονύσης Βλασοπουλος

freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 66 επισκέπτες