Ημερομηνία Πέμ Μάιος 02, 2024 5:07 am
Text Size

Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

ομορφα χριστουγενα

Πείτε μας πως πετάξατε

Συντονιστής: Moderators

ομορφα χριστουγενα

Δημοσίευσηαπό alexcool » Κυρ Δεκ 26, 2004 9:52 pm

Κατ' αρχην χρονια καλα σε ολους.ανημερα τα χριστουγενα ειπα να κανω μια πτηση που ειχα σχεδον μηνα να πεταξω.πηρα λοιπον την "περιουσια" μου και την εκανα για εξανθια 550m απογειση με αρχικη σκεψη να πρoσγειωθω στο καθισμα.οταν εφτασα ηταν12:30 περιπου ειχε
ΒΔ18-25km και γενικα ηταν μερα για πτηση απλωσα και εφυγα πολυ ευκολα εκει κοντα δεν ειχε τιποτα και τραβηξα για παραλια στους λοφους πανω απο το καθισμα ειχα περιπου 100m πανω απο την κορυφογραμη.μπροστα στην παραλια ειχαμε το γνωστο για οσους εχουν πεταξει στην Λευκαδα φαινομενο να ανεβαζει παντου χωρις καμια προσπαθεια :o αφορμη εψαχνα και εγω και αρχιζω και ανεβαινω σε 15 λεπτα ειχα 900m και πορεια Ν για πορτο κατσικι. και για να μην σας κουραζω αλλο χριστουγιενιατικα πηγα και γυρισα με αυτο το υψος ευκολα
και προσγειωθηκα στο καθισμα 5:05 με τον οριζοντα κοκκινο σαν να ειχε ματωσει ο ηλιος μακραν τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ χριστουγενα απο τα 28 που εχω περασει. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ
:D :D :D

Τελευταία επεξεργασία απο alexcool την Τρί Ιαν 18, 2005 2:15 pm, επεξεργάστηκε 3 φορές συνολικά.
alexcool
EN A
 
Δημοσ.: 2

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Δεκ 27, 2004 11:23 am

Σου επιφύλαξε τα καλύτερα Χριστούγεννα λοιπόν... Από προσωπική πείρα (κάναμε αυτή τη πτήση το καλοκαίρι με τον Λοχαγό και φτάσαμε σχεδόν μέχρι Βασιλική) μπορώ να καταλάβω ακριβώς πως ήταν το Χριστουγεννιάτικο δώρο σου και εύχομαι σε όλους αντίστοιχες γιορτινές επιτυχίες.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Δεκ 27, 2004 6:01 pm

μην χάσεις εσύ ευκαιρία να μας πεις ότι έφτασες μέχρι Βασιλική

:P 8O :twisted: :wink: :lol: 8)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Δεκ 27, 2004 9:36 pm

ναι ρε και αν είμασταν τυχεροί θα περνάγαμε και στη Κεφαλλονιά και θα προσγειωνόμασταν Μύρτο ... :P και το καλοκαίρι που θα πάμε Λευκάδα θα κάνουμε cross Ionio...

Χρόνια Πολλά σε όλους

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712


Επιστροφή στην Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες