Ημερομηνία Τρί Μαρ 19, 2024 8:50 am
Text Size

Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

ωραιες στιγμες....

Πείτε μας πως πετάξατε

Συντονιστής: Moderators

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Aeras » Τετ Μαρ 15, 2017 1:31 am

άργησε λίγο να μονταριστεί, αλλά εδώ είναι


Τελευταία επεξεργασία απο Aeras την Τετ Μαρ 15, 2017 10:03 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
Aeras
EN D
 
Δημοσ.: 159

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Μαρ 15, 2017 9:28 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Μαρ 17, 2017 8:21 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Μαρ 18, 2017 10:46 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Μαρ 19, 2017 11:34 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Πέμ Μαρ 23, 2017 1:40 pm

Kλασσικά μόλις έφτασε ο Κίτσιος έβαλε αέρα και καταστράφηκε η μέρα


Ρε αλήθεια μα το Θεο δεν έχω βρει πως αλλάζεις μόνιμα τι αλεξίπτωτο πετάς :|

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Μαρ 28, 2017 11:53 am

Μια πανέμορφη μέρα που το μόνο που την καταστρέφει είναι ο Κίτσιος που θέλει να φύγει και πρέπει να φωνάζεις στο (κουφό γενικά) Φώκο στην κορφή ότι πρέπει να κατέβει

Με ένα φιλάκι από τον Σάκη

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Απρ 04, 2017 10:48 am

Μια όμορφη υπεραναστροφιασμένη με πυραυλάκατα αχταρμά θερμικά παντού Κυριακή στον Κιθ με πολλούς φίλους. Ας μας εξηγήσει κάποιος τι έκανε ο Αλκαίος μια ώρα πάνω από την απογείωση του Κιθ και πως πάτωσε στον γυριμό από Δάφνη.

Τα δωρεάν πλάνα του λαουτζίκου


Και τα vip πλάνα όσων πλήρωσαν 20 ευρώ το λεπτό
https://www.facebook.com/michael.ziotis ... 701383740/

Δε ξέρω τίποτα ο Γεωργουσό δε θέλει μουζική, θέλει τον ήχο από το βάριο, να ξεκουφαθείτε τα παράπονα σε αυτόν

Ρε μη πετάτε τον καφέ πίσω από τον μικρό σκουπιδοτενεκέ, ο καφές μου είναι πάντα τον μαζεύω, θέλει και ο Κούμι συνηθως καφέ στο ηλιοβασίλεμμα

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Κυρ Απρ 09, 2017 11:24 pm

Ευχαριστώ Oxygen Vip Xc Thermal Clinic tandems (κάτω από 200 ευρώ μην τα χρεώνεις σε κλέβουν) για την περισυλλογή.

Nα ορίστε έχουμε και ήχο από +6 φετινό να βάζουμε στα πλάνα σας και ας κυκλώνουμε +0,2. Για να διευκρινίζουμε και να συννενοούμαστε πως ήταν κάθε μέρα ή πτήση αυτό το θερμικό είναι +4,5 (μέσο όρος δυο τριων κύκλων) το ότι έχει πυρηνάκι +6,5 είναι απλά το πυρηνάκι. Νομίζω σε όλο το κόσμο έτσι μετράνε.

Μαγικός ανοιξιάτικος Κιθαιρώνας +4,5 θερμικό σε σημεία +6,5.


Το ότι ήσουν ντίρλα το πρηγούμενο βράδυ και έφαγες 20 κλεισίματα δεν κάνει τη μέρα με ξύλο, εσύ ήσουν ντίρλα γίδι. Μια χαρά ήταν η μέρα για μέρα που είχε +4,5 (αν εξαιρέσουμε τα υπέροχα καθοδικά της)

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟΓΕΙΩΝΟΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΓΑΝΤΙΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΓΑΝΤΙΑ ΜΟΛΙΣ ΚΡΥΩΣΩ ΑΜΑΝ ΛΥΣΣΑΞΑΤΕ. Σε 5 δευτερόλεπτα μπαίνει και σε 2 βγαίνει το κάθε γάντι δεν είναι επιστήμη.

Κίτσιο τα καλά τα βίντεο δεν θέλουν ούτε edit ούτε τίποτα, μπαμ ξερό όπως τραβήχτηκε.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Απρ 13, 2017 12:38 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Απρ 13, 2017 2:03 pm


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Απρ 16, 2017 8:27 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Δευτ Απρ 17, 2017 8:41 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Σάβ Απρ 22, 2017 12:15 pm


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Κυρ Απρ 23, 2017 4:32 pm

Μπορεί να πιάσαμε νεφόδρομους αλλά όλοι για την πτήση του Κίτσιου στην Αυλώνα μιλάγαμε

Η κυκλωτική κίνηση Πεντέλης με έναν ενοχλητικό Πρόεδρο ΑΟΚ να χαλάει το πλάνο σε ανοδική πορεία μέχρι σύννεφο

Σιγά τον ήχο κάνει χρουτς

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Απρ 26, 2017 2:02 pm


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Τετ Απρ 26, 2017 10:49 pm

Δεν μου έρχεται καμιά ιδέα σήμερα να δουλέψουμε τον Κίτσιο αν έχει κάποιος κάτι ας το πει.

Από τις πιο μόμορφες στιγμές που έχω ζήσει στο παραπεντε το Σάββατο, βγαίνω από σύννεφο αρκετά πάνω από τη βάση κάπου στη Θήβα και περιμένω να φανεί ο Κιθαιρώνας. Ευθεία σύννεφο, πάμε πάλι ευθεία μέσα και τέσσρα σύννεφα μετά φάνηκε ο Κιθαιρώνας.


SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Παρ Απρ 28, 2017 7:07 am


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Απρ 28, 2017 9:38 am

Για τον Λευτέρη, πωπω κατα λάθος μπήκα σε 14 σύννεφα :mrgreen:


SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό MIK » Τρί Μάιος 02, 2017 2:23 pm

Tυφλοί πιλότοι σε F-16 εεε σε Advance Sigma 9. Αφιερωμένο το βίντεο σε όσους πετάνε τριγύρω στον Φώκο ο οποίος όπως μπορείτε να δείτε αν κοιτάξετε προσεκτικά ασχολείται με το κινητό του (οι φήμες ότι έγραφε στο sky δικαιολογίες για την απογείωση ελέγχονται για την ακρίβειά τους) και δεν έχει την παραμικρή ιδέα τι βρίσκετε τριγύρω του στον αέρα. Ύστερα από 3 λεπτά που κυκλώναμε μαζί όπως στο πλάνο μου φώναξε "ωχ δε σε είδα" και ευτυχώς του φώναξα "το έχω καταλάβει". Το νου σας γιατί είναι και λίγο κουφός, χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με τους υπερήλικες κουφούς πιλότους, αν φροντίζουν να κοιτάνε που πετάνε τους αγαπάμε :mrgreen:

Ο γιατρός προσπάθησε να με καταρρίψει αλλά τον απέφυγα.

Όχι ρε, που λέει ο κανονισμός του διθέσιου ότι δεν πετάμε τριθέσιο όλη την οικογένεια αν είναι πακεταρισμένη? Αμέσως να μου πάρετε το δίπλωμα μη χάσετε ευκαιρία.

Ευχαριστούμε τους πελάτες μας για την προτίμησή τους, είδατε τι ωραία με τις άμεσες καταθέσεις σας με τις νέες προνομιακές τιμές έχετε όλοι πλάνα με +5 θερμικά την επόμενη μέρα της πτήσης. Δεκτά και POS.

Πάμε όλοι μαζί

Στο κράνος ρίχνεις τα μαλλιά
πετάς ζώνη βυσσινιά
και πανιά ζωγραφιστά
στον Κιθαιρώνα ψηλά

Σε λένε το + 5 του Μάη
μα..στην καρδιά σου ένα αλεξίπτωτο δε χωράει..

Το γλυκό σου θερμικό
έχεις δείξει που θα βρω
μα καλά πανί δε μπορεί να μπει
συνέχεια κούνημα δυνατό

Σε λένε το + 5 του Μάη
μα..στην καρδιά σου ένα αλεξίπτωτο δε χωράει..



Σε αυτό το σημείο να δώσουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στους λαγούς που ατρόμητοι πετάνε πρώτοι με ακατάλληλο εξοπλισμό και χωρίς εκπαίδευση για ακόμα μια σεζόν στον Κιθαιρώνα να μαθαίνουμε και οι άλλοι πόσο ακατάλληλος είναι ο καιρός για πτήση. Η Μεγαλόχαρη έκανε το θαύμα της με τον Θωμά και μαθαίνει να "ψιλο"πετάει χωρίς ατύχημα, υπάρχει ελπίδα ότι θα το κάνει και για τον δεύτερο. Μην απελπίζεστε φίλοι πιλότοι θαύματα γίνονται καθημερινά τριγύρω μας.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Μάιος 02, 2017 3:03 pm

Άλλο ένα μεσημεριανό γεύμα συνοδεύτηκε από την ευγενική χορηγία του Μιχάλη. Η συγκίνησή μου τεράστια όταν διάβαζα την διασκευή του all time classic τραγουδιού, δεδομένου ότι το έχουμε τραγουδήσει καραόκε μαζί με άλλους γνωστούς συνήθεις ύποπτους του Κιθαιρώνα σε ένα υπόγειο μπαρ στον πύργο Αθηνών (Murphy's) πριν χρόνια. Υπάρχει και ειδικό βίντεο από όλη την βραδιά αλλά δεν μπορώ να το δημοσιεύσω χωρίς την άδεια του ατζέντη τους και της δισκογραφικής τους.

Αγαπητέ Μιχάλη, μην παραμυθιάζεσαι, δεν απέφυγες τον γιατρό, απλά ο ίδιος επέλεξε να στη χαρίσει αυτή τη φορά. Γιατί? Μα γιατί μπορεί, φυσικά. Αλλά μην επαναπαύεσαι διότι την επόμενη φορά μπορεί να μην τον βρεις σε τόσο καλή διάθεση. Σου προτείνω, και σε όλους τους υπόλοιπους φυσικά, πριν πετάξετε στον Κιθαιρώνα να τρώτε ένα μήλο. Οι παλιοί κάτι θα ήξεραν με την παροιμία που κάνει πέρα τον γιατρό, πιθανόν να ισχύει και για την πτήση. Ο οποίος γιατρός φυσικά, για να μην παρεξηγηθούμε, χαίρει δικαίως άκρας εκτίμησης και αγάπης στις προπτητικές και μεταπτητικές δραστηριότητες της πλατείας.

Αγαπητέ Μιχάλη (δις), Σε συγχαίρω για τις οξυδερκείς παρατηρήσεις σου σχετικά με τους ανυποψίαστους, ανεκπαίδευτους, άμπαλλους και γενικότερα ανένταχτους λαγούς. Η τύχη είναι πολύ μεγάλο πράγμα, ειδικά στην πτήση. Τόσο που έχει αναδειχθεί σε ποιοτικό χαρακτηριστικό για κάποιους. Η τύχη ενός πιλότου είναι αρκετή για να τον διακρίνει και να τον χαρακτηρίζει σε βαθμό που να αντικαθιστά με τον καιρό την ικανότητα, την αντίληψη, τη σύνεση και τον σεβασμό στους άλλους. Έτσι η φράση "μην αγχώνεσαι, δεν παθαίνει τίποτα αυτός" τείνει να γίνει το "motto" σε τέτοιες περιπτώσεις. Και φυσικά οι μόνο τυχεροί πιλότοι δεν μπορεί να μείνουν και χωρίς χορηγίες, επιβραβεύσεις και γενικότερη κάλυψη και υποστήριξη, ακόμα και αν επισταμένα και προκλητικά αγνοούν διάφορους κανόνες όπως ασφάλειας, πτήσεων, συμπεριφοράς και ανθρώπινης φύσεως εν γένει. Η πιθανότητα να καλλιεργηθεί μια ενιαία λογική αντιμετώπισης φαινομένων που υποτιμούν όχι μόνο τη νοημοσύνη μας αλλά και τη γενικότερη πτητική μας ασφάλεια δεν μπορεί να υλοποιηθεί όσο θα παρέχεται άσυλο σε τέτοια φαινόμενα. Η εμπειρία μου και πρόκειται για προσωπική μου άποψη είναι ότι πρώτα τα φαινόμενα εξευγενίζονται (πλήρως) και ύστερα εντάσσονται στον πολιτισμό. Γιατί όταν τα εντάσεις στον πολιτισμό ευελπιστώντας ότι θα εξευγενιστούν και απλά βγαίνει ζονκ, τότε υποβαθμίζεται πολιτισμικά όλο το υπόλοιπο σύστημα.

Υ.Γ.
Οι τυπικές προϋποθέσεις ένταξης στον πολιτισμό θα έπρεπε, έστω και για τους τύπους να είναι εν τάξει και στον χρόνο που έπρεπε. Διαφορετικά υπάρχει πάντα κίνδυνος για κακά προηγούμενα.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τρί Μάιος 02, 2017 3:30 pm


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό Θωμάς » Τρί Μάιος 02, 2017 5:34 pm

ΜΙΚ : δεν υπαρχει θεος

badder : υπαρχει μονο δραση αντιδραση , τιποτα δεν γινετε τυχαια.

(https://el.wikipedia.org/wiki/Νόμοι_κίνησης_του_Νεύτωνα).

Δεν πιστευω να λετε για μενα , παλι ?

... Pilots do
Θωμάς
EN B
 
Δημοσ.: 43

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό paramick » Τρί Μάιος 02, 2017 5:54 pm

1) Murphy's έπινες.... mike's λεγόταν το bar....
2) και σε FAI cat2 αγώνες μπορείς να ζήσεις συγκινήσεις απο τους γύρω σου,που θέλουν
αγκαλίτσες...
3)το σκηνικο με το skywalk ειναι τρομακτικο.

paramick
Competition
 
Δημοσ.: 1061

Re: ωραιες στιγμες....

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Κυρ Μάιος 07, 2017 5:29 pm


καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Περιγραφές Πτήσεων & Cross Country

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron