Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 12:58 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Γιατί έχεις πρόβλημα...

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τετ Μάιος 15, 2013 2:46 am

Sprayman έγραψε:
JollyRoger έγραψε: :lol: αυτά ειναι... παμε απο youtube σε facebook! :D

να χαιρομαστε δηλαδή, που δεν μας ζητησε κανείς ταυτότητα ε; :mrgreen:
Γιατί jolly έχεις πρόβλημα με το facebook και με το να δείχνεις ταυτότητα?

για τον ιδιο λογο που δεν ζηταω σε οποιον μου τη βαρεσει, να κανει οτιδηποτε μου τη βαρέσει..?...
μου φαινεται κοματακι παράξενο, να μου ζηταει καποιος να κανω κατι και να μου απαγορεύεται να διαφωνήσω :shock:

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό Sprayman » Τετ Μάιος 15, 2013 9:35 am

Οχι να διαφωνήσεις δεν αντιλέγω. Αλλά ρε φίλε θα σου εκμυστηρευτώ κάτι. Αισθάνομαι ότι κάθε φορά που πετάγεσαι για να πεις τη γνώμη σου σε ένα θέμα, κάπου βαθιά μέσα σου νιώθεις επαναστάτης, ξεχωριστός, αναρχικός, ασυμβίβαστος. Εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι πρέπει να υπάρχει ελευθερία σε όλα τα επίπεδα και να μην υπάρχουν μπάτσοι. Αλλά δεν λυπάσαι τον κοσμάκη που μπαίνει να πει δύό κουβέντες με τον συναθλητή του, και εσύ να του τα κάνεις τούμπανο με τις φιλοσοφίες σου? Αφού βλέπεις ότι ήδη σε έχουν βάλει στις ειδικές περιπτώσεις. Τι άλλο θέλεις να δεις για να πεισθείς. Όπως και για μένα κάποτε είχανε κάνει γκάλοπ και έκανα τουμπεκί ψιλοκομμένο. Άστο να πάει να γαμηθεί.

Η ζωή ξεκινάει εκεί που ο φόβος πεθαίνει.
OSHO
Sprayman
Competition
 
Δημοσ.: 970

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Μάιος 15, 2013 10:38 am

με ζητησε κανεις....!!!!
παρεπιπτοντως οσοι δε θελουν ταξη και μας λενε οτι ειναι "αναρχικοι" (του κωλου ) κατ εμ που τους ζω απο μεσα, ειναι γιατι τους κανουν να πιστευουν οτι η μονη αρχη που πρεπει να πιστευουν ειναι η δικη τους που εχει το ιδιο κλιμακωση και ιεραρχια και γιατι συνηθως ειναι κοπριτες, αγραμματοι-αμορφωτοι και κλεφτες.... αμα τους στειλεις για κανα μεροκαματο κοβουν τη μαλακια και τις αμπελοσοφιες και εξαφανιζονται.... θα επρεπε ενα μη ελεγχομενο κρατος, οπως το δικο μας, να μην κατεβαζει ματ εναντια σε συνδικα-ληστες και αναρχικους (λεμε τωρα,,, ψυχικο κηφισια γλυφαδα παιδακια) αλλα τον ΟΑΕΔ και να κανει διαλογη για θεσεις εργασιας... εκει να δεις πως θα την κανανε ολοι... και ουτε πορειες ουτε ανορχοσυριζαιοκοπριτες....
αμ πως που λεει και ο Σαββιδης...
κλαιν μαιν

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τετ Μάιος 15, 2013 11:36 am

φιλε ψεκαστήρα, εχε το θαρρος της γνώμης σου, κι ας λενε οτι θέλουνε...


στην τελικη, 1 ψηφο εχουμε, και ειναι το μόνο που μας μενει...

απο επιδοξα τσοπανοσκυλα.... αυθονία μεγάλη...



οπως λεει κι ο φιλος μπατσος ομως... απλως εκφράζουν την εσωτερική τους χουντα, πιθανότατα...


κλαιν μαιν
ετσι :D

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Τετ Μάιος 15, 2013 7:48 pm

μμμμ, εγώ από την άλλη, απολαμβάνω πάντα την αναλυτική και φιλοσοφική παρέμβαση του Τζόλι που βλέπει πίσω απο τα πράγματα και αναλύει με άλλο τρόπο τα "φαινόμενα" Το ότι δεν πτοείται από τα "πεσίματα" επίσης, δεν με απογοητεύει, γιατί σημαίνει ότι έχει άποψη και θέση, δεν γράφει για να είναι αρεστός στους άλλους, για να χαϊδέψει αυτάκια, αλλά είναι συνεπής με τα πιστεύω του.Και μπορεί να με κάνει να σκεφτώ και κάτι παραπάνω... Θα μου πεις υπάρχουν και όρια.... το ποια είναι τα όρια στα οποία κάποιος αντέχει ή όχι να εκτίθεται δημόσια, ας τα βάλει ο καθένας μόνος του... :wink:
Διαβάζοντας όλα τα παραπάνω γραφόμενα αμέσως σκέφτηκα....
Δεν ξέρω τι βλέπουν οι άλλοι, αλλά για μένα είναι έντονα παραμυθιακό :D :D :D -με την έννοια του παράδοξου πάντα-να συναντιούνται και να φορουμοσυζητούν
...ένας τύπος που σκέφτεται ότι " αυτός που χαίρεται με το 'μπράβο', λέγεται εγωισμός" :P
...ένας άλλος που είναι οπαδός του "ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΔΗΓΟΣ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ" :shock:
...με διαιτητή έναν τρίτο που αναρωτιέται... "καλά είμαι εγω; ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ..." 8)
Ενδιαφέρον.... :lol: :lol:

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Τετ Μάιος 15, 2013 9:55 pm

χαχαχαχαχααχ

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Μάιος 15, 2013 10:58 pm

Υπάρχει χώρος στην κουβέντα και για έναν "Find what you love and let it kill you - Bukowski" ??????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Γιατί έχεις πρόβλημα...

Δημοσίευσηαπό KITSMAN » Πέμ Μάιος 16, 2013 7:55 am

παντα παντα....

καλά είμαι εγω;
ΤΑ ΠΡΩΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΜΕΤΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙΣ...
KITSMAN
Competition
 
Δημοσ.: 1202


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 117 επισκέπτες