Ημερομηνία Δευτ Μάιος 06, 2024 9:32 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Αερολογίες

Αερολογίες

Moto Track Day

Άσχετα από πτήσεις αλλά σχετικά με εμάς.

Συντονιστής: Moderators

Moto Track Day

Δημοσίευσηαπό guru » Πέμ Νοέμ 17, 2005 4:05 pm

Το προηγούμενο ΣΚ ήμασταν με τον papakosti, noela (νέα μαθήτρια) και τις μηχανές μας στην πίστα των Σερρών.

Παιδιά όποιος δεν έχει πάει, πρέπει να το προγραμματίσει οπωσδήποτε. Θα πάθει σοκ από το πόσα μπορείς να μάθεις, με το κυριότερο ότι δεν ξέρουμε να οδηγούμε μοτοσικλέτα.

Οι άνθρωποι είναι πολύ μπροστά από γνώση και οργάνωση...

Αποτελέσματα παραπεντιστών:
    Noela: χάσαμε το μέτρημα στους γύρους που μας έριχνε, και ήταν η καλύτερή της στο να μας δουλεύει (για να επιστρέψουμε στο βουνό και θα τις δείξουμε).
    Papakostis: Έφτασε στα όρια του TDM και τώρα θέλει καινούργια μοτό.
    Guru: Πρώτος (από το τέλος). Θέλω και άλλη εξάσκηση, και το varadero έχει και άλλα όρια.

Σχετικό link: http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=48&board=25.0

Και μία γεύση από την αφεντιά μου:
[ img ]

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό badder » Πέμ Νοέμ 17, 2005 6:44 pm

Mia volta stin Drama den irthate omws na kserete oti opoios einai stin perioxi mas mporei ne erthei episkepsi opote thelei

badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό Noela » Παρ Νοέμ 18, 2005 7:40 pm

Δε θα ησύχαζες αν δεν έγραφα κι εγώ στο δικό σας forum, ε? :lol:

Όντως, η πίστα είναι καταπληκτική εμπειρία και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, τόσο από άποψη απόλαυσης όσο και από άποψη μάθησης των ορίων των δικών σου και της μηχανής σου.

Μετά το δούλεμα που έφαγα για κρατήρες κλπ στην προσγείωση, δικαιούμουν πιστεύω να κεράσω τσαγάκια. :twisted:

Ιδού τα πειστήρια...

[ img ]

Noela
EN A
 
Δημοσ.: 2

Δημοσίευσηαπό guru » Παρ Νοέμ 18, 2005 7:49 pm

Βρε καλώς την noela στα λημέρια μας!!!
Εντάξει στο track day μας έδωσες μαθήματα, μη το επεκτείνουμε όμως και στις ιπτάμενες δραστηριότητες...
Άντε... για να ανεβαίνει η γυναικεία ομάδα Αθηνών...

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό norad » Παρ Νοέμ 18, 2005 9:40 pm

Noela η φωτογραφία δεν εμφανίζεται σε όσους δεν είναι εγγεγραμένοι στο forum του bikenet. Θα πρέπει να την σώσεις τοπικά στον σκληρό σου, να την ανεβάσεις στο photo gallery του sky και από κει να πάρεις το url της και να το βάλεις στο μήνυμά σου.

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό guru » Δευτ Νοέμ 21, 2005 11:56 am

norad έγραψε:Noela η φωτογραφία δεν εμφανίζεται σε όσους δεν είναι εγγεγραμένοι στο forum του bikenet. Θα πρέπει να την σώσεις τοπικά στον σκληρό σου, να την ανεβάσεις στο photo gallery του sky και από κει να πάρεις το url της και να το βάλεις στο μήνυμά σου.

Done (Αφού βαριέται ο norad το έκανα εγώ).

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Νοέμ 22, 2005 11:08 am

Οκ δηλώνω παρών για Σέρρες αν κανονίστει κάτι ξανά.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Δημοσίευσηαπό papakostis » Τρί Νοέμ 22, 2005 11:12 am

Αντε να δείτε και το TDM , μετά εμου , να ξύνει το αριστερό μασπιέ.
Ο guru έχει απόλυτο δίκιο μπήκαμε στην πίστα σαν κότες και βγήκαμε ... λαγοί.

Ειδικά ο guru είχε απίστευτη βελτίωση ! εκεί που στο πρώτο μισό της 1ης μέρας τον πέρναγα για πλάκα μετά ήθελα 2 γύρους και αρκετή προσπάθεια.

Φοβερή εμπειρεία και πολύ γνώση , όποιος ιπτάμενος είναι και μηχανόβιος αξίζει να το κάνει αυτό ανεξαρτήτου μοντέλου , κυβισμού , κατηγορίας. Απλά θα γίνει καλύτερος και ασφαλέστερος οδηγός.

Η Noela δε ... αντε να την φτάσεις ! ελπίζω και στο πέταγμα να έχει ανάλογη εξέλιξη.

[ img ]

papakostis
EN A
 
Δημοσ.: 7

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Νοέμ 22, 2005 1:25 pm

Χαμπάρι δε πήρα ότι δε φαινόταν η φωτό :oops: αφού εγώ την έβλεπα...

Να ναι καλά ο guru, για τον οποίο θέλω κι εγώ να επιβεβαιώσω τη μεγάλη βελτίωση που είχε στην πίστα των Σερρών από την πρώτη κιόλας μέρα !
:D

Ο papakostis πήγαινε ήδη τάπα αλλά έμαθε να πηγαίνει και πιο σωστά τώρα. Άντε, την επόμενη φορά με το νέο fazer.

Προσμένουμε την άνοιξη για το επόμενο trackday. :roll: Όλοι οι μηχανόβιοι είστε ευπρόσδεκτοι. :D

sig: noela

badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712


Επιστροφή στην Αερολογίες

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες