Ημερομηνία Κυρ Απρ 28, 2024 7:52 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 07, 2007 10:00 pm

Οι παλίές καλές εποχές ξανάρχονται!!!! Το 7ήμερο το κάνει ο Εύαθλος; Ουάου!!! Η αφίσα έιναι κατατοπιστική! Το πρόγραμμα επίσης...

[web]http://www.nolimits.com.gr/pindex.php?&PHPSESSID=b69a2d1a3e7b830223077cc102f01043&file=news-view.xml&id=42#[/web]

ΥΓ. Εγώ πάντως κάτι έχω χάσει! Εσύ;Κάποια πράγματα πρέπει κάποια στιγμή να μπούν στην θέση τους , αλλά πότε...Και να μην γεμίζουμε προγράμματα και σελίδες, έτσι για ντόρο...

Και μια παράκληση... Όταν μάθετε το ποσό συμμετοχής που θα ορίσει η ΕΛΑΟ, να ενημερωθει και κανα σωματείο...

GiotaR

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό freedom » Πέμ Μάιος 10, 2007 11:44 pm

Αγαπητή Γιώτα

Ο λόγος που απαντώ σε αυτό το ποστ είναι για να μην δημιουργούνται η μένουν αρνητικές εντυπώσεις για μια γιορτή υπαίθριων δραστηριοτήτων που φέρει την ονομασία Ευαθλος. Είμαι ένας εκ των υποστηρικτών αυτής της ιδέας και έχω επενδύσει εδώ και πολλά χρονιά μαζί με άλλους φίλους ,χρόνο, ιδρώτα και χρήματα.
Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.
Ο Ευαθλος και τα παιδιά στην Δράμα μας κάνουν χάρη που δέχτηκαν να φιλοξενήσουν στις εκδηλώσεις τους και το Ελληνικό πρωτάθλημα.
Ο μεν Ευαθλος γιατί δεν το έχει ανάγκη και τα παιδιά στην Δράμα έχουν το δικό τους διεθνή αγώνα και είτε πάμε είτε δεν πάμε ένα και το αυτό για αυτούς .
Η Ομοσπονδία δεν έχει χρήματα να διαθέσει για τους αγώνες ,τι να κάνουμε .
Τα 3 Ευρώ ημερήσιας συμμετοχής που χρεώνει ο Ευαθλος κάθε αθλητή για μεταφορά και περισυλλογή νομίζω ότι είναι ανάξιο λόγου.
Συμπέρασμα δικό μου είναι ότι τόσο στον Ευαθλο όσο και στα παιδιά από την Δράμα πρέπει ο χώρος μας να είναι ευγνώμων . Διότι όπως πολύ καλά γνωρίζουν οι παρικουντες εις αυτή την χωρά ουδεις ήθελε και θέλει να διοργανώσει αγώνες αλεξιπτώτου πλαγιάς . Και όταν κάποιοι προσπαθούν τουλάχιστον τους οφείλουμε ένα ευχαριστώ.

ΜΦΧ
Διονύσης Βλασοπουλος
Team Freedom

freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό loxagos » Παρ Μάιος 11, 2007 8:19 am

Freedom\";p=\"8574 έγραψε:Διότι όπως πολύ καλά γνωρίζουν οι παρικουντες εις αυτή την χωρά ουδεις ήθελε και θέλει να διοργανώσει αγώνες αλεξιπτώτου πλαγιάς . Και όταν κάποιοι προσπαθούν τουλάχιστον τους οφείλουμε ένα ευχαριστώ.

ΜΦΧ
Διονύσης Βλασοπουλος
Team Freedom

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Παρ Μάιος 11, 2007 9:28 am

Γεια σου Διονύση
Φυσικά και γνωρίζω το ότι η Ομοσπονδία δεν διαθέτει χρήματα και φυσικά καλά κάνει το σωματείο που έχει αναλάβει τον Αγώνα –η Πέλλα, κατά το πρόγραμμα ΕΑΠ-ΕΛΑΟ-και βρήκε οικονομικό υποστηρικτή για να καλύψει έναν τόσο πολυέξοδο αγώνα- Ο Τάσος ξέρει καλά τι τράβηξε πρόπερσι…

Το ίδιο κάναμε κι εμείς πέρσι στον αγώνα Σκιαδά, όπου είχαμε αποκλειστικό υποστηρικτή Δήμο και Νομαρχία. Μετά το περσινό φιάσκο, τα σωματεία πολύ καλώς αποφάσισαν να ζητήσουν συμμετοχή των αθλητών. Πέρσι είχαμε στείλει επανειλημμένα επιστολές σε ΕΑΠ-ΕΛΑΟ, για να κανονίσουμε όλα τα σωματεία που είχαμε αναλάβει αγώνα, να βάλουμε συμμετοχή, αλλά μας αγνόησαν. Και φυσικά δεν μπορούσε ένα σωματείο μόνο να ζητήσει λεφτά από τους αθλητές. Ή όλα ή κανένα.

Το σχόλιό μου δεν έχει να κάνει με τα οικονομικά. Απλώς επισημαίνω μερικές βασικές, κατά την γνώμη μου, ασάφειες:
Οι Κανονισμοί έχουν ως εξής:

Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία
Επιτροπή Aλεξιπτωτισμού Πλαγιάς
Αεραθλητικός Σύλλογος «Πέλλας»
16ος Αγώνας Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Αλεξιπτώτου Πλαγιάς 2007
7μερη αγωνιστική συνάντηση 2007 - FAI category 2
ΚΟΝΙΤΣΑ
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ
Η Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία προσκαλεί όλα τα σωματεία μέλη της, να λάβουν μέρος στο 16ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αποστάσεων 2007 για την Ά και Β’ Κατηγορία (1η αγωνιστική συνάντηση 2007). Ο Αεραθλητικός Σύλλογος «Πέλλα» έχει αναλάβει την διοργάνωση και εκτέλεση του 16ου Αγώνα Πανελληνίου πρωταθλήματος με την επίβλεψη της Επιτροπής Αλεξιπτωτισμού Πλαγιάς.
Οργανωτής είναι η Ελληνική Αεραθλητική Ομοσπονδία
Επίβλεψη Ε.Α.Π.
Εκτέλεση Αεραθλητικός Σύλλογος «Πέλλας»

Τα βασικά από αυτά έπρεπε να αναφέρονται στην αφίσα –σελίδα, δηλ στην προβολή (με μικρά γράμματα δεν λέω ο Ευαθλος πληρώνει και θέλει να φαίνεται). Αντίθετα απουσιάζουν παντελώς από την λίστα των συνδιοργανωτών. Ούτε καν το όνομα του Σωματείου! Εμένα αυτό μου κολλάει άσχημα. (εντάξει την ομοσπονδία παράτα τη, παρατημένους μας έχει κι αυτή).
Μπερδεύτηκε λοιπόν ο Ευαθλος και δεν έγραψε τα σωστά; Το στήσιμο της προβολής δείχνει ότι τον αγώνα τον κάνει ο Ευαθλος. Τότε το σωματείο τι κάνει ; Την βιτρίνα;
Το σωματείο μπράβο του και το ευχαριστούμε. Δουλεύει εθελοντικά και αναλαμβάνει την ασφάλεια ενός αγώνα, πάλι εθελοντικά. Τον Εύαθλο γιατί;
Και δεν τίθεται θέμα αν μας έχει ο Ευαθλος ανάγκη η όχι. Για να μας περιλαμβάνει πάντα στα δρώμενά του, μάλλον μας έχει και μας γουστάρει. Και μας αρέσουν οι ευκαιρίες που μας δίνει και τις ακολουθούμε πάντα. Αλλά φέτος μιλάμε για το επίσημο 7ήμερο πρωτάθλημα, όχι για fun συνάντηση.
Και μην μου πεις ότι αυτά είναι τυπικά γιατί υπόλογος για τον αγώνα δεν θα είναι ο Ευαθλος και κανείς δεν θα ζητήσει τον λόγο από αυτόν, για όποιο θέμα τυχόν προκύψει. Το σωματείο θα τα ακούσει, όπως κάθε χρόνο. Όσοι τα έχουμε ζήσει αυτά τα καταλαβαίνουμε.
Όσο για το ποσό για το 7ήμερο, φυσικά και είναι μηδαμινό. Δυσανάλογο φαίνεται το μονοήμερο ακριβείας.

ΥΓ: Παρατηρώ πάντως ότι ακόμα κι από τα γραφόμενα σου απουσιάζει εντελώς το σωματείο της Πέλλας…


GiotaR

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό freedom » Παρ Μάιος 11, 2007 1:19 pm

Με κάθε επιφύλαξη για αυτό που λέω αλλά όλη την διοργάνωση την κάνει ο Ευαθλος ,από την Πέλλα ένα άτομο θα παραβρεθεί εάν ξέρω καλά.

freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό stigma98 » Παρ Μάιος 11, 2007 2:28 pm

Freedom\";p=\"8581 έγραψε:Με κάθε επιφύλαξη για αυτό που λέω αλλά όλη την διοργάνωση την κάνει ο Ευαθλος ,από την Πέλλα ένα άτομο θα παραβρεθεί εάν ξέρω καλά.


STO TELOS KSIRIZOUN TON GABRO.O EUATHLOS KANEI THN DOULEIA TOU.
GIA RWTHSTE KAI TA PAIDIA APO TA GIANNENA POU EIXAN TON AGWNA ME TON EUATHLO PRIN 3 XRONIA TI EIXAN KANONISEI KAI TI EKANAN.

stigma98
EN A
 
Δημοσ.: 28

Δημοσίευσηαπό freedom » Σάβ Μάιος 12, 2007 1:51 pm

Σίγουρα ο Ευαθλος κάνει την δουλειά του.
Σκοπός του είναι να ανεβάσει τουριστικά την Κόνιτσα και την Ήπειρο και να προβάλει τις εναλλακτικές μορφές τουρισμού στα ΜΜΕ. Πράγμα που έχει καταφέρει τόσα χρόνια. ΠΧ Στην προ Ευαθλο εποχή η Κόνιτσα είχε πχ 200 κλίνες σήμερα έχει 800 δεκάδες ώρες παρουσιάσεων τον outdoor σπορ στις τηλεοράσεις και εκατοντάδες σελίδες στα περιοδικά . Νομίζω ότι μονό κέρδος έχει η περιοχή τις Ηπείρου και ο χώρος από αυτή την εκδήλωση . Και κυρίως είναι προαιρετική όσοι θέλουν πάνε όσοι δεν θέλουν πάνε αλλού .Απλά είναι τα πράγματα.
Και όσο για τον φίλο ΜΑΧ συζητάμε… με κέφι φίλε δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα. Και προσωπικά δεν γκρεμίζω τις φιλίες μου για αυτά τα πράγματα.
Απλά όσες πιο πολλές απόψεις ακούγονται τόσο πιο αντικειμενική άποψη έχει αυτός που διαβάζει αυτό το φόρουμ.

freedom
Competition
 
Δημοσ.: 295

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό panosagrinio » Κυρ Μάιος 13, 2007 10:30 pm

Γεια σας ρε παιδιά πετούμενα

Σήμερα Κυριακή 13/05 στις 13:00 πήρα τα τελευταία ε-μειλ της ΕΑΠ για να δω τις συμμετοχές των αθλητών στο πρωτάθλημα στην Κόνιτσα. Προς έκπληξή μου διαπίστωσα ότι φέτος δεν θα πετάξω με τους φίλους μου και τους συναθλητές μου. Και ξέρετε γιατί; Μόνο 4 σωματεία έστειλαν συμμετοχές αθλητών.
Η αερολέσχη Αμφίκλειας, το νέο σωματείο Φωκίδας, Η αερ Ιωαννίνων και η αερ Ημαθίας, όλοι μαζί περίπου 15 αθλητές.
Αν σαν γραμματέας ΕΑΠ πρέπει να εφαρμόσω τον κανονισμό τότε για την Α κατ είμαστε οκ αφού ξεπερνάμε τους 8 που απαιτούνται αλλά για την Β κατ. λυπάμαι πολύ. Δεν τα γράφω αυτά για να ρίξω μπηχτές σε κάποιους αλλά γιατί είναι η πραγματικότητα στην μία εποχή απαξίωσης που ζούμε.

Τι μας λες τώρα ρε Πάνο ….
εσύ δεν είσαι που σου «καθυστέρησαν» να στείλεις τα ενημερωτικά δελτία στα σωματεία, θα πείτε, παρόλο που όλοι ξέραμε ότι στη Κόνιτσα θα έχουμε αγώνες τον Μάιο;
Εσύ δεν είσαι που δεν βρήκες εγκαίρως την Κόνιτσα για να γίνει το πρωτάθλημα, θα ξαναπείτε;
Εσύ δεν είσαι ο ένας αλλά λύκος;
Εσύ δεν φταις που δεν βρέθηκαν σωματεία να αναλάβουν και να διοργανώσουν τους αγώνες φέτος; Όχι όχι αυτό δεν μπορείτε να το πείτε.
Εσύ δεν φταις που έγινε εκείνο;
Εσύ δεν φταις που δεν έγινε το άλλο;
Εσύ δεν φταις που τρία πουλάκια κάθονταν στου Διάκου το ταμπούρι….

Μαζέψτε τον ρε παιδιά, τι τον αφήνεται να τα λέει αυτά…………

Και θα αναρωτιέστε γιατί τα γράφει όλα αυτά ο Παναγιώτης….. τι κρύβει …..τι θέλει να πει ο ποιητής;
Μήπως είναι δάκτυλος του κουμπάρου ………μμμμ…...κάποιοι θα ψιθυρίσουν με πονηρό χαμόγελο,
Μήπως κάτι μαγειρεύει με το scoring και θέλει να βγάλει τον φίλο του πρωταθλητή ………….μμμ….μπα δεν είναι τέτοιος θα πουν οι έχων σώας τας φρένας……….δεν αποκλείεται όμως θα πουν οι άλλοι,
Μήπως μαζεύει ψήφους για τις επερχόμενες εκλογές τις ΕΑΠ που θα γίνουν του χρόνου………αυτό είναι το βρήκαμε θα πουν οι περισσότεροι, αλλά πόσα και ποια σωματεία θα έχουν δικαίωμα ψήφου του χρόνου αφού από τις φετινές συμμετοχές θα κριθεί ποια θα έχουν δικαίωμα ψήφο του χρόνου; Και συνεχίζω ορέ λέω μήπως λέω είναι καμιά οχτακοσαριά να πάρω τον μπούλο να φύγω………μμμ …. Καλό ακούγεται γιατί όχι.

Ξέφυγες Παναγιώτη…………. στο δια ταύτα.

Η ημερομηνία για τις συμμετοχές ήταν 11/05/07 και θέλω να βάλω τα πράγματα σε μία σειρά.
Ο γραμματέας της ΕΛΑΟ περίμενε χθες 12/05 τις συμμετοχές των αθλητών για δύο λόγους α) για να γίνει έλεγχος ποιοι έχουν αθλητική ταυτότητα και β) να γίνει έλεγχος ποιοι αθλητές ανήκουν σε σωματεία που δεν είναι ταμιακώς εντάξει (ετήσια συνδρομή) στην ΕΛΑΟ. Φανταστείτε τώρα την πρώτη μέρα στις εγγραφές (ως συνήθως) να λες στον άλλο που ήρθε από Καπερναούμ ότι το σωματείο σου δεν έχει «καθαρά ούρα». Πιάσε το αυγό και κούρεψ’ το!!
Η ταμίας θέλει τα ονόματα των αθλητών καθώς και τα λεφτά από τις ασφάλειες να σταλούν στον ασφαλιστή από νωρίτερα και όχι την τελευταία στιγμή. Αυτό που είναι για το καλό μας όχι μόνο το αγνοούμε αλλά και το απαξιώνουμε.

Και όλα αυτά πρέπει να τα κάνει ο γραμματέας ή όλη μαζί η ΕΑΠ. Και 15 να ήμασταν δεν προλαβαίναμε ούτε για ζήτω.

Σας κούρασα με τα γραφόμενά μου λίγο. Δείτε όμως πόσο μας κουράζεται εσείς γιατί όλα αυτά θα μπορούσαν να γίνουν εύκολα , γρήγορα και χωρίς κόπο για κανένα.

Και σκέφτομαι και πολυσκέφτομαι ξανά και ξανά, αξίζει ρε Πάνο να ασχολείσαι με κάτι όταν οι περισσότεροι από εμάς είναι του ωχαδερφισμού και του δεν βαριέσαι;

Έχω και άλλα να γράψω αλλά δεν προλαβαίνω, θέλει πολύ χρόνο αυτή η δουλειά.

Φιλικά
Παναγιώτης Σαβελώνας
FREEDOM TEAM

panosagrinio
EN B
 
Δημοσ.: 39

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Δευτ Μάιος 14, 2007 12:49 am

Παναγιώτη γειά σου,

Η απαξίωση που βλέπεις χτυπάει ένα κουδουνάκι και δείχνει, πιθανόν, μια κρίση που υπάρχει και που αν της δώσουμε μια ταυτότητα, ίσως και να την ξεπεράσουμε.Γι΄αυτό κατα την γνώμη μου γίνονται αυτές οι συζητήσεις. Το σίγουρο είναι οτι για αυτή-όπως και για κάθε κρίση- δεν φταίει ο ένας ή οι πολλοί αλλά όλοι είναι συνένοχοι και η βελτίωση θα έρθει με αλλαγές σε επίπεδο στάσεων, θεσμών αλλά και αξιών, όλων μας.

Ο καθένας έχει τις υποχρεώσεις του και το άν θα είναι ή οχι συνεπής σε αυτές δεν εξαρτάται απο το άν θα είναι συνεπής ο άλλος. Αν δεν είναι συνεπή τα σωματεία δεν σημαίνει οτι η ΕΑΠ φταίει ή οτι πρέπει να γίνει και αυτή ασυνεπής, για τιμωρία. Ή το αντίστροφο. Η συνηθισμένη στάση λοιπόν " εγώ γιατί να σκοτώνομαι να είμαι εντάξει αφού οι άλλοι δεν είναι ή με γράφουν" δεν είναι λειτουργική. Και αν το κάνουν αυτό πολλοί ή όλοι, υπάρχει κρίση και κατάρευση. Δεν είμαι σωστός για να μου αναγνωριστεί αλλά για να εκπληρώνω την ατομική μου ευθήνη απέναντι στο χώρο που θέλω να ανήκω.

Η απαξίωση των αγώνων όμως δεν σημαίνει φθίση του παραπέντε και του σπόρ. Ίσως δείχνει την τάση προς την χομπίστικη , μη αθλητική δραστηριοποίηση. Αυτό ας προβληματίσει και την ΕΛΑΟ- ΓΓΑ, αν τους νοιάζει. Είναι αυτό που έχω ξαναπεί: υπάρχουν εξ΄αιτίας της αθλητικής ενασχόλησής μας με την πτήση. Αλλά δεν είναι ο αγώνας ο μόνος τρόπος - χρόνος να πετάς...

Για μένα αξίζει να σκεφτόμαστε και να ξενασκεφτόμαστε γιατι έτσι τα πράγματα ξεκαθαρίζουν και βλέπουμε πιο πολλές πτυχές τους. Ας είναι όλοι οι άλλοι του ωχαδερφισμού.Γιατί να γίνω κι εγώ.Για να είμαστε όλοι ίδιοι; Για να είμαι αρεστή και να μην είμαι στην black list; Έτσι δεν κερδίζεται κανένας αγώνας...

Το θέμα για το σκορινκ τέθηκε και πέρσι επισήμως στην ΓΣ. Δεν εκπαιδευτηκε όμως κανένας καινούργιος σκόρερ. Μην γκρινιάζεις τώρα.

Και η αδιαφορία των σωματείων να δηλώσουν αθλητές ...Ποιός αναλαμβάνει το κόστος να χτυπήσει το χέρι στο τραπέζι και να πει οτι καμμιά συμμετοχή και εγγραφή δεν θα γίνει δεκτή την Α΄μέρα του αγώνα. Οτι όλα τελειώνουν πχ το προηγούμενο βράδυ ή όποτε λέει ο κανονισμός. Σε έναν διεθνή αγώνα τα όρια τηρούνται και δεν λέει κανείς τίποτε, υπάρχει σεβασμός. Αυτό έχει κερδιθεί με κάποιο κόστος...Και κάπου υπάρχει μια αρχή.

ΥΓ. 5 σωματεία. Έχει στείλει και η Πάτρα συμμετοχές για το 7ήμερο και μονοήμερο. Απο Σάββατο πρωι.

Καλό βράδυ

GiotaR

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό panosagrinio » Δευτ Μάιος 14, 2007 10:55 am

Το θέμα για το σκορινκ τέθηκε και πέρσι επισήμως στην ΓΣ. Δεν εκπαιδευτηκε όμως κανένας καινούργιος σκόρερ. Μην γκρινιάζεις τώρα.

Μην το παίρνεις στραβά ότι γκρινιάζω. Δεν γκρινιάζω και ξέρεις γιατί; Γιατί είναι κάτι που ήθελα να το μάθω. Τότε όμως μόνος μου πήγα στην Αμφίκλεια και παρακολούθησα το μάθημα του Παναγιώτη Θεοχάρη για το GAP kai to scoring. Στην συνέχεια μόνο μου αφιέρωσα χρόνο να κάνω εικονικά τασκ με τα gps στο αυτοκίνητο κτλ. Έπερνα τηλ τον Παναγιώτη και με βοηθούσε τηλ πως στήνεται η όλη κατάσταση. Και βέβαια με την βοήθεια του προέδρου στήσαμε και βγάλαμε τα πρώτα αποτελέσματα του αγώνα στα Ρέτσινα το 2003.


Όσον αφορά τις συμμετοχές (σαν αθλητής) εγώ συμφωνώ να γίνει πρωτάθλημα με τα 12 άτομα που έστειλαν εγκαίρως τα δελτία και άς είμαι απ΄έξω. Για ρώτα να δούμε πόσοι άλλοι είναι διατεθιμένοι να κάνουν το ίδιο. Σαν τους 300 του Λεωνίδα "τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι" (Συγνώμη για τα ορθ λάθη).

Κανείς άλλος είναι;


ΥΓ: εντελώς πληροφοριακά από την Λεαλπα δεν έχω πάρει ε-μειλ για τον αγώνα και ξέχασα να σου το πώ παρόλο που είχαμε μιλήσει τηλ

Φιλικά
Παναγιώτης Σαβελώνας
FREEDOM TEAM

panosagrinio
EN B
 
Δημοσ.: 39

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό george29041 » Δευτ Μάιος 14, 2007 11:18 am

Παναγιωτη δεν ξερω τι δεν παει καλα με τα e-mail, ο υπευθηνος του "ΗΠΕΙΡΟΣ" με διαβεβαιωσε οτι εστειλε τις συμμετοχες του σωματειου μας εμπροθεσμα τουλαχιστον δυο φορες και ελαβε αναφορα αναγνωσης.
Το ιδιο λεει και η Γιωτα απο Πατρα ,ισως και αλλα σωματεια να εστειλαν και να μην τα ελλαβες,οποτε καποιο προβλημα εχει το e-mail της Ε.Α.Π.
Αν εναι οντως ετσι οι συμμετοχες δεν θα ειναι μονο 12 αλλα διπλασιες τουλαχιστον για την Α και αρκετες στη Β

george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό stigma98 » Δευτ Μάιος 14, 2007 12:08 pm

6 kai h aerolesxh hpeiros apo thn paraskeuh.

stigma98
EN A
 
Δημοσ.: 28

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό panosagrinio » Δευτ Μάιος 14, 2007 3:42 pm

Γεια σε όλους σας

μία σημαντική διευκρίνηση.

Για τους αγώνες στην Κόνιτσα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αποστάσεων και Περιφερειακός Προσγειώσεων Ακριβείας υπάρχει συμμετοχή που είναι 20 € και για τους 2 αγώνες.
Δηλ έαν καταβληθεί το ποσό για το Παν Πρωταθλημα τότε δεν χρειάζεται να πληρώσει ξανά άλλα 20 € για το Περιφερειακό.
Εαν έρθει μόνο στον Περιφερειακό τότε θα πληρώσει 20 €.
Ελπίζω να έγινε κατανοητό

Παναγιώτης Σαβελώνας
Γραμματεία ΕΑΠ

ΥΓ: Για το Ηπειρος και την ΛΕΑΛΠΑ παρακαλώ εάν έχετε αποδεικτικό παραλαβής στείλτε το στο ε-μειλ της εαπ και στο προσωπικό μου ε-μειλ panosagrinio@yahoo.com
Ευχαριστώ

panosagrinio
EN B
 
Δημοσ.: 39

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Μάιος 14, 2007 4:20 pm

Και ο ΑΟΚ θα κατεβάσει κόσμο. Μου κάνει εντύπωση Πάνο ότι λες ότι δεν έχουμε στείλει συμμετοχές, ο Γιάννης είναι συνήθως πολύ τυπικός με αυτά τα πράγματα...

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: Ευαθλος... Πρωτάθλημα...Μπέρδεμα

Δημοσίευσηαπό kirkos » Δευτ Μάιος 14, 2007 5:13 pm

Παναγιώτη γεια σου κι από μένα

Δεν έτυχε να τα πούμε από κοντά γιατί τη μέρα που ήρθες Βόνιτσα εγώ ήμουν χανοπουλο...

Είμαι αυτός που διαχειρίζεται την ηλεκτρονική αλληλογραφία του Ηπειρος

Αυτό το πρόβλημα το είχαμε και με τις προτάσεις μας για τους αγώνες β' κατηγορίας που το έστειλα (εγώ προσωπικά τρεις φορές) και τηλεφωνικά μας είπαν ότι δεν έλαβαν τίποτα.

Τότε φαντάστηκα ότι ίσως το δικό μας mail έχει κάποιο πρόβλημα κι έστειλα μερικά για τεστάρισμα σε 2-3 και τα έλαβαν κανονικά.

Τωρα που εχω και το δικο σου προσωπικο e-mail θα τα στειλω ξανα στην ΕΑΠ και θα κανω κοινοποιηση και σε σενα

Το πιθανότερο είναι: εσυ να το παρεις και η ΕΑΠ όχι.

Ισως να φταίει το antivirus. (πολύ κλειστό και δεν παίρνει μηνυματα με επισυναπτομενα εγγραφα.)

Ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα για αποφυγή παρεξηγήσεων.

ΚΥΡΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

kirkos
EN A
 
Δημοσ.: 6

Δημοσίευσηαπό badder » Δευτ Μάιος 14, 2007 11:16 pm

Ο Γιάννης είναι τυπικός αλλά δεν ήταν δουλειά του Γιάννη αυτή. :)

Τελος παντων όλα οκ. Εστάλησαν

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712


Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες