Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 2:26 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις

Ανακοινώσεις

Α.Ε.Φι.Π - Πρόσκληση

Ανακοινώσεις από τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό norad » Παρ Νοέμ 30, 2007 6:03 pm

Εντάξει το μαλακίσατε τόσο που πλέον έχασα και την όρεξη που είχα να μάθω γιατί φτιάχτηκε καινούργια λέσχη και δεν με ενδιαφέρει πια- πείτε ότι θέλετε - πάω για χόρτα

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό Agelos » Παρ Νοέμ 30, 2007 6:41 pm

Τι χόρτα? Μήπως άλλαξες γνώμη για το "χόρτο" 'Αλεξ?

Agelos
Competition
 
Δημοσ.: 271

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Νοέμ 30, 2007 7:40 pm

Λοιπον τελος τα αστεια. ΓΙΑΤΙ κυριοι φτιαχτηκε κι αλλη λεσχη ??????????????.
Μπορει καποιος να μας πει.

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Δημοσίευσηαπό orck » Παρ Νοέμ 30, 2007 9:16 pm

ασε μας να παιξουμε ρε χουντα!
κοντευει να ερημωσει το φορουμ και τωρα που μιλαμε λιγο μας ξενερωνεις...
θα σε "δωσω" για τα χορτα που λες :)



norad\";p=\"9970 έγραψε:Εντάξει το μαλακίσατε τόσο που πλέον έχασα και την όρεξη που είχα να μάθω γιατί φτιάχτηκε καινούργια λέσχη και δεν με ενδιαφέρει πια- πείτε ότι θέλετε - πάω για χόρτα

orck
Competition
 
Δημοσ.: 447

Δημοσίευσηαπό norad » Σάβ Δεκ 01, 2007 1:08 pm

κάποιος πο*στης μάζεψε όλα τα χόρτα... πάω Κιθαιρώνα.

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό guru » Δευτ Δεκ 03, 2007 11:58 am

Alex, όσο αφορά τις σχέσεις μεταξύ των πιλότων, δεν υπάρχει θέμα διάσπασης αφού όλοι μιλάνε και κάνουν παρέα με όλους στο βουνό.

Όσο αφορά το γιατί να έχουμε πολλές λέσχες (ΑΛΑΟ, ΑΟΚ, ΑλεΦΙΠ) σε μία περιοχή, η γνώμη μου είναι ότι το κάνουμε για χαβαλέ.

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Δεκ 03, 2007 1:28 pm

Απλά πιστεύω ότι μια δυνατή λέσχη μπορεί να προσφέρει περισσότερα στο άθλημα από 2 αδύναμες.

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό Agelos » Δευτ Δεκ 03, 2007 2:33 pm

Πριν από μερικά χρόνια έγραφα:
""Πριν λίγους μήνες, μια Τετάρτη στα γραφεία της ΑΛΑΟ συγκεντρώθηκαν κάποιοι συνάδελφοι συγλεντρώθηκαν για να κάνουν κριτηκή στην ηγεσία της Λέσχης μετά από αρκετή ώρα βγήκε ότι κανείς δεν μπορούσε να διαθέσει χρόνο για έργα παρά μόνο για κριτική. Αν και νέος στο χώρο αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι περισσότεροι από εμάς είναι θέλουν.... αλλά δεν είναι πρόθυμοι να κάνουν. Σε μια εποχή που ο εθελοντισμός είναι μόδα δεν υπάρχουν εθελοντές για την "βρώμικη" δουλειά στον χώρο. Ολοι μας θέλουμε να πετάμε με τις καλύτερες συνθήκες στις καθαρές απογειώσεις με sponsoring με πολλά λεφτά με την ομοσπονδία να μας ενισχύει χωρίς εμείς να κάνουμε τίποτα.

Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που είναι στον χώρο χρόνια και κάνουν τα ίδια χρόνια και χρόνια. Αν δεν έχουν βαρεθεί σίγουρα έχουν κουραστεί όχι μόνο να δουλεύουν μα και να τα "ακούνε". ¨Ανθρωποι που έρχοναι στον χώρο φεύγουν τρέχοντας βλέποντας ποιοί είμαστε και τι κάνουμε. Οι αποφάσεις που πέρνονται, πέρνονρται ερήμην μας όχι γιατί έτσι θέλουν αυτοί που τις πέρνουν αλλά γιατί αδιαφορούμε εμείς οι υπόλοιποι΄.

Στην λέσχη που είμαι, μόνο όταν υπάρχει κρίση γεμίζει από κόσμο. Ο χώρος είναι σε κρίση εδώ και καιρό νέες ιδέες δεν υπάρχουν γιατί δεν υπάρχει νέο αίμα και όποιες βγαίνουν κανείς δεν έχει όρεξη να "χάσει" λίγο από τον χρόνο του να τις πραγματοποιήσει.

Ας αποφασίσουμε λοιπόν τι θέλουμε:

α) Ο καθένας με τον σάκο του και τους φίλους του όπου και όποτε γουστάρει;

β) Όλοι μαζί με λίγο χρόνο στο έδαφος κλεμένο από τον χρόνο στον αέρα και όρεξη για πράξεις φιλί ζωής στον χώρο;

Φιλικά

Ένα στραβάδι

Αγγελος""

Πριν μερικά χρόνια έγραφες Alex
"Έχεις κανα πρόβλημα με τον σάκκο μου ;;!!"

http://www.paragliding.gr/forum02/displ ... Position=8

Και μετά από ένα χρόνο :
http://www.paragliding.gr/forum02/displ ... Position=5

Alex έγραφεςσε κάποια πρόσκληση κάποιου κύριου "Ανέστη":
Για να εξηγούμαι

"Έχω τσακωθεί με αρκετό κόσμο λέγοντας ότι αποκλείεται να χρηματίστηκε κάποιος από την Επιτροπή για να πάει το πρωτάθλημα στην Κόνιτσα.

Όταν λέω ότι δεν πιστεύω ότι μπορεί να είναι τόσο τσίπηδες που να παίζανε με το πρωτάθλημα για πενταροδεκάρες, το εννοώ.

Αρκετός κόσμος όμως πιστεύει το αντίθετο - και οι πρόσφατες εξελίξεις τους έδωσαν άλλο ένα πάτημα να μου κουνάνε το κεφάλι με νόημα.

Ελπίζω να ξεκαθαρίσουν όλα στην Συνέλευση. Δυστυχώς, εγώ και ο σάκος μου θα είμαστε Κιθαιρώνα.
Alex"
Τώρα γιατί τόσο ενδιαφέρον για το αν θα υπάρχουν δύο τρεις ή δεκαπέντε λέσχες στον Κιθαιρώνα?

Agelos
Competition
 
Δημοσ.: 271

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Δεκ 03, 2007 5:28 pm

Σπέρνω την διχόνοια για να ζωντανέψει το site και να βάλω διαφημίσεις

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Δημοσίευσηαπό norad » Δευτ Δεκ 03, 2007 5:28 pm

Και όχι, δεν έχω Cosmote

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: Α.Ε.Φι.Π - Πρόσκληση

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Δευτ Δεκ 03, 2007 7:45 pm

agelos: εγραψε
http://www.paragliding.gr/forum02/displ ... Position=8

Και μετά από ένα χρόνο :
http://www.paragliding.gr/forum02/displ ... Position=5

τα καλύτερα τα έχετε κρυφά

Τελευταία επεξεργασία απο RIHAS την Τρί Δεκ 04, 2007 4:21 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Δημοσίευσηαπό guru » Τρί Δεκ 04, 2007 10:39 am

Μάτια rihas που τα ξέθαψες αυτά τα κείμενα? Πλάκα έχει να διαβάζει κανείς τι μυαλά κουβαλάγαμε πριν πέντε χρόνια.

Apostolos Mavrothalassitis
Axis team
guru
Competition
 
Δημοσ.: 537

Re: Α.Ε.Φι.Π - Πρόσκληση

Δημοσίευσηαπό frog » Τρί Δεκ 04, 2007 12:57 pm

Το μεγαλύτερο κακό ή καλό είναι οτι τα ίδια μυαλά κουβαλάμε και τώρα με αποτέλεσμα να αφείνουμε προσωπικές κόντρες και διαμάχες και εγωισμούς να χαλάνε κάποιες προσπάθειες που γίνονται στον χώρο.

Χαιρετίσματα από την Δράμα

Μην πετάς πιό γρήγορα από τον φύλακα άγγελο σου
frog
Competition
 
Δημοσ.: 349

Δημοσίευσηαπό Agelos » Τρί Δεκ 04, 2007 1:41 pm

Παιδιά να είστε καλά εκεί στη Δράμα, να δίνετε το καλό παράδειγμα να βλέπουν και μερικοί - μερικοί εδώ κάτω.

Ουγκ

Agelos
Competition
 
Δημοσ.: 271

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Ανακοινώσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 65 επισκέπτες