Ημερομηνία Τρί Μάιος 07, 2024 8:57 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

PWC ΔΡΑΜΑ

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό antouan » Κυρ Ιουν 20, 2010 10:49 am


Αντώνης
antouan
Competition
 
Δημοσ.: 210

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό aiva » Κυρ Ιουν 20, 2010 2:43 pm

Μερικές φωτογραφίες από σήμερα.

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Πανί μου σύντροφε πιστέ εσύ μονάχα μένεις, αυτή τη ψεύτικη ζωή να μου την εγλυκαίνεις
aiva
EN B
 
Δημοσ.: 87

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό JohnPistikos » Κυρ Ιουν 20, 2010 5:48 pm

Video απο την χθεσινη εναρξη του World cup.

http://www.youtube.com/watch?v=9IET1MIXjcw

JohnPistikos
EN D
 
Δημοσ.: 198

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Δευτ Ιουν 21, 2010 12:22 am

JohnPistikos έγραψε:Video απο την χθεσινη εναρξη του World cup.

http://www.youtube.com/watch?v=9IET1MIXjcw

το βίντεο κολλάει στο 0:17'' :wink:

ρήγας
EN D
 
Δημοσ.: 140

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό JohnPistikos » Δευτ Ιουν 21, 2010 12:59 am

Σε μενα παντως παιζει κανονικα.
Δοκιμασε με αλλο explorer.

JohnPistikos
EN D
 
Δημοσ.: 198

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Δευτ Ιουν 21, 2010 10:32 am

θελουμε κι'αλλα βιντεακια!!!!!!! :( :(

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό antouan » Δευτ Ιουν 21, 2010 5:30 pm


Αντώνης
antouan
Competition
 
Δημοσ.: 210

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό badder » Τρί Ιουν 22, 2010 1:29 pm

Όταν ο Luc συνάντησε τον Φάνη....

Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό RIHAS » Τρί Ιουν 22, 2010 3:45 pm

http://vimeo.com/12758035

478 καλοπαιταχτο το εργαλιο αν και ζωηρουτσικο το ειδα στην απογειωση :lol: :lol:

BLOW UP,NOVA PHÖNIX,UP KENDO,NOVA XENON,EDEL SECTOR,AIRWAVE TEN,AIRWAVE FR2,AIRCROSS U4,OZONE ENZO.AIRCROSS-U6 SWING-CORE 3,BOOMERANG 10FLOW-SPECTRA
RIHAS
Competition
 
Δημοσ.: 241

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό vagos » Τρί Ιουν 22, 2010 7:06 pm

RIHAS έγραψε:http://vimeo.com/12758035

478 καλοπαιταχτο το εργαλιο αν και ζωηρουτσικο το ειδα στην απογειωση :lol: :lol:



εγω που το ειδα και να κλεινει 40- 45% πανω απο το κεφαλιμμμμ....οφειλω να πω οτι συμπεριφερθηκε αψογα (,,,εως τελεια) και το boom 7 και ο johnjohn !!! 8)

καλοπεταχτοοοοοοοοοοοοο Γιαννη :wink:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό JonJon » Τρί Ιουν 22, 2010 7:10 pm

thanks guys ! :lol: :lol: :lol:

χορηγός επικοινωνίας www.flyxc.gr
JonJon
EN B
 
Δημοσ.: 45

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό norad » Τρί Ιουν 22, 2010 11:51 pm


norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Ιουν 23, 2010 3:48 am

"Τα Boomerang GTO απέδειξαν για μια ακόμη φορά τα ξεκάθαρα προτερήματα τους έναντι των άλλων σειριακών αλεξιπτώτων πλαγιάς"
-------------------------------------------------------------------------------------------

,,,,,εισαι σιγουρος για αυτο το κοματι Σταυρο ??? ...σχωραμ ομως ,που δεν μπορω να συμφωνησω καθολου :mrgreen: ...μηπως θα επρεπε να μην γραψεις κατι αρνητικο για αλλα πανια απο την στιγμη που ισως,,,λεω 'γω τωρα τα δικα μου :twisted: δεν ισχυει ???

θα δειξει ,,,εχει απλες ο ΚΙΘ να συγκρινεις "οσο" και "οτι" θες 8)
(εγω ολο και κατι θα ειδα,,,για να αντιδρω ετσι ,,, :wink: )


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΙΛΟΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΤΟΥΣΑΝ


ΥΓ : ειλικρινα περσυ πιστευες οτι το πανι μου ,,η ακομα καλυτερα του Slavec το pre-production Omega 8 proto ,,, ειχε περισοτερες επιδοσεις απο το Mercury του Ανδρεα,,,το BOOM 6 του Domenico,,,, το Magus 6 του Ιωακιμ,,,,το U4 του Χαρη ,,,, η το SR8 του Κωστα ???
οχι δεν ειχε , να εισαι σιγουρος !,,,,,, ο πιλοτος ομως ,τουλαχιστον στον συγκεκριμενο αγωνα ,προφανος ηταν καλυτερος :wink:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό yannis » Τετ Ιουν 23, 2010 10:35 am

Βρε φίλε Vago,γιατί τα παίρνεις κρανίο? :D
Parashop.gr είναι το όνομα του site.Μαγαζί,πώς το λένε?Εσύ στο βενζινάδικο σου λες πως η bp είναι καλύτερη? :wink:
Εδώ που τα λέμε,νομίζω οτι το gto έχει ξεκάθαρο πλεονέκτημα στο θερμικάρισμα απο όλα τα άλλα στη κατηγορία του,και σίγουρα απο τα περισότερα open class.(και μην πέις οτι απλά εγώ θερμικάρω καλα :oops: )
Τώρα για την διαφορά που είδες στην trim speed,ποιός κοιτάει πια την trim speed :?: Τσεκάρετε την ταχύτητα με επιτάχυνση,μισή και ολόκληρη,όπως και το λόγο,και όταν φτάσεις τον Άλεξ,εεε,όταν προσγειωθείτε ήθελα να πω :mrgreen: ,να το ξαναδούμε.
Πάντως ξαναλέω,οτι δεν νομίζω οτι πρέπει να μιλάμε με βάση τι γράφει ο Στάυρος στο site του,γιατί είναι καθαρά εμπορικό,αλλά παρόλα αυτά τα αποτελέσματα,τουλάχιστον στον συγκεκριμένο αγώνα όπως λες και εσύ,τον δικαιώνουν. :lol:

http://www.cretanparagliding.gr

After all,its all about having fun!
yannis
Competition
 
Δημοσ.: 233

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Ιουν 23, 2010 11:04 am

,,,Γιαννη εγω απο το να πω πραματα που δεν ισχυουν ,,δεν λεω τιποτα καλυτερα !
Η αν θες σιγουρα δεν συγκρινω με το αντιπαλο προιον αν δεν ξερω τι λεω !

εγω παλι δεν ειμαι μαγαζι και εχω το ελευθερο της αποψης μου ,,, και αν αυτο σε πειθει οτι ειμαι πολυ ανοιχτομυαλος με τις μαρκες ,,,,εξακολουθω να πιστευω οτι απο το Avax XC3 θα τρωμε ξυλο ολοι εμεις με τα "αδερφιστικα" σηριακα μας φετος

,,,, το δικο σου ειναι και small και μαθηματικα ανεβαινει καλυτερα λογο μικροτερου φορτιου σε κιλα ανα τετραγωνικο ,,,οπως ολα τα small αλλωστε ( ,,ειναι και αργoτερα ομως και εχουν χειροτερο λογο :lol: )

,,, αλλα μην βιαζεσε ,,, καθε μερα διπλα θα ειμαστε με τα ML της γειτονιας μου θα δειξει και χωρις κουκουλι μαλιστα

(....ηταν ξεκολημα λεμε ρε και σε λογο και σε γκαζι , για αυτο δεν μπορω να μην αντιδρασω οταν ακουω διαβαζω ......... :oops:)

ΥΓ : η αντιδραση θα μπορουσε να ειναι η ιδια και για τον Διονυση ,,τον Σαββα και ουτο καθ' εξεις ,,και οχι με το σκεπτικο μην κρινεις για να μην κριθεις δεν τα παω καλα ..... οπως φανηκε αλλωστε :mrgreen: )

ναι τα αποτελεσματα δικαιωνουν ,,αλλα εσυ ξερεις ομως αν ,,πως,,, και γιατι !

πισω εχει η αχλαδα την ουρα λενε στο χωριο μου ,,,απο βδομαδα ο ΚΙΘ θα πεταει ,,, να δικαιωθει και κανας αλλος τοτε :mrgreen:

Τελευταία επεξεργασία απο vagos την Τετ Ιουν 23, 2010 11:22 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.
vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Τετ Ιουν 23, 2010 11:20 am

Καθίστε ήσυχα γιατί θα τριμαρο το 2αρακι και θα φάτε την σκόνη μου όλοι :mrgreen: :mrgreen:

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Τετ Ιουν 23, 2010 11:29 am

εγώ ξέρω οτι το τρίτο δικαίωσε το όνομα του :lol: :lol: :mrgreen:


(πάω να κρυφτώ! :lol: )

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό sot » Τετ Ιουν 23, 2010 11:30 am

Εγώ πάλι έχω αποδείξεις ότι δεν είναι ο πιλότος που κάνει την διαφορά.
Δείτε πως κυκλώνει ο Άλεξ στο 1:50 και παρόλα αυτά πήγε καλά!!!! :lol:

Άλεξ αφιερωμένο !!!!


sot
EN D
 
Δημοσ.: 165

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό yannis » Τετ Ιουν 23, 2010 11:34 am

Ρε Άλεξ μίλα,πες του οτι πετούσες φρεναριστός δίπλα του για να μην τον στεναχωρέσεις... :mrgreen:

Με την ίδια λογική που το δικό μου είναι μικρό και σκαρφαλώνει καλύτερα,το δικό σου είναι πολύ μεγάλο και πάει πολύ γρήγορα.
Τώρα όσο αφορά το avax,η γνώμη μου είναι οτι η διαφορές μέσα στην κατηγορία είναι τόσο μικρές,που αρκεί μισό λάθος στον αγώνα για να μην ξαναμαζέψεις την διαφορά.

Και νομίζω οτι δεν κατηγόρισε άλλα αλεξίπτωτα.Απλά θεωρεί τα δικά του καλύτερα,όπως έχει δικαίωμα ο καθένας να νομίζει οτι το δικό του είναι καλύτερο.

http://www.cretanparagliding.gr

After all,its all about having fun!
yannis
Competition
 
Δημοσ.: 233

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό norad » Τετ Ιουν 23, 2010 12:01 pm

Super! Λίγη δράση στο forum!!

Έχουμε και λέμε:

parashop.gr έγραψε:Τα Boomerang GTO απέδειξαν για μια ακόμη φορά τα ξεκάθαρα προτερήματα τους έναντι των άλλων σειριακών αλεξιπτώτων πλαγιάς


Ότι έχει προτερήματα, έχει. Ο Σταύρος δεν λέει ούτε ποιά είναι αυτά, ούτε αναφέρει συγκεκριμένα αλεξίπτωτα του ανταγωνισμού. Είναι μια καθαρά μαρκετινίστικη φράση, καθ'όλα δόκιμη. Και φυσικά ισχύει, καθώς στο θερμικάρισμα το GTO έχει πλεονέκτημα (το παραδέχτηκες και συ Βάγγο αυτό!) :)

Για να βοηθήσω και τους αναγνώστες να καταλάβουν το background του "ξεσπάσματος" του Βάγγου, να σας ενημερώσω ότι στο πρώτο task της Δράμας, φύγαμε μαζί από ένα θερμικό και ο Βάγγος ήταν πιο γρήγορος σε trim speed με το ίδιο σχεδόν glide με μένα. Στην συνέχεια πάτησε επιτάχυνση για να φτάσει γρήγορα στον πυλώνα (που πα ρε καραμήτρο) ενώ εγώ σταμάτησα για να κυκλώσω άλλο ένα θερμικό. Ο Βάγγος πάτωσε, εγώ συνέχισα. Δεν πατήσαμε μαζί επιτάχυνση για να δούμε τι θα συμβεί, αλλά θα μας δωθεί η ευκαιρία σύντομα, είμαι σίγουρος :)

Βέβαια υπάρχει και η διαφορά μεγέθους που παίζει ρόλο: Το δικό μου είναι ML (26,1 m2) ενω του Βάγγου είναι L (28,66 m2) - αυτά τα 2,5 m2 σίγουρα παίζουν κάποιο ρόλο.

Σε κάθε περίπτωση το Triton έχει καταπληκτικές επιδόσεις, όπως και το GTO. Οπότε αν θέλετε να πάρετε HOT 2-3 πάρτε ένα από τα 2 !

(και τώρα που σας μπριζώσαμε, χώστε τα και οι υπόλοιποι της advance, ozone, axis, gradient, κλπ) !!!

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό norad » Τετ Ιουν 23, 2010 12:10 pm

sot έγραψε:Εγώ πάλι έχω αποδείξεις ότι δεν είναι ο πιλότος που κάνει την διαφορά.
Δείτε πως κυκλώνει ο Άλεξ στο 1:50 και παρόλα αυτά πήγε καλά!!!! :lol:


Φοβερό βιντεάκι! thanxxx

Κυκλώνω λίγο ανοιχτά ή μου φαίνεται; :) Σφίξτο Alex! Σφίξτοοοοοοο

(ρε λες να έψαχνα για καλύτερο πυρήνα; Α όχι! έπαιρνα θέση για πόζα στην κάμερα!!)

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό vagos » Τετ Ιουν 23, 2010 2:43 pm

norad έγραψε:Super!φύγαμε μαζί από ένα θερμικό και ο Βάγγος ήταν πιο γρήγορος σε trim speed με το ίδιο σχεδόν glide με μένα. Στην συνέχεια πάτησε επιτάχυνση για να φτάσει γρήγορα στον πυλώνα (που πα ρε καραμήτρο) ενώ εγώ σταμάτησα για να κυκλώσω άλλο ένα θερμικό. Ο Βάγγος πάτωσε, εγώ συνέχισα. Δεν πατήσαμε μαζί επιτάχυνση για να δούμε τι θα συμβεί, αλλά θα μας δωθεί η ευκαιρία σύντομα, είμαι σίγουρος :)



ναι αφου εσυ το πεταγες αναλογικα 6 κιλα βαρυτερος απο εμενα και ανεβαινες μια χαρουλα ,,λογικο ειναι να ασπαστω οτι εχει καλυτερο climbing μεσα στο θερμικο,,,,,,

,αντιστοιχα ομως εγω δεν πεταγα με κουκουλι κατι που αλλαζει αισθητα την γωνια προσβολης,,,, αρα χειροτερο και στο ανεβασμα .
επεισης εκτος την διαφορα της ταχυτητας ,,,νομιζω οτι και εσυ παραδεχτηκες (προ δημοσιοτητας του post) οτι και στον λογο (trim speed παντα) τα ελεγε λιγο καλυτερα η γρια μου :wink: Τελος παντων ,,,, απο βδομαδα μου ερχεται η go-pro μου ,,, θα κοτσαρω και εγω ενα κουκουλι και θα βγουν τα πειστηρια εδω σε σε video :idea:

οσων αφορα το τασκ ,,,,,το μεγαλο λαθος μου πιστευω δεν ηταν εκει που γκαζωσα μπροστα σου, αφου η κινηση αυτη μου εδωσε την ευκαιρια να παρω τον πρωτο πυλωνα νωριτερα απο Slav,Gas,Johnjohn (leading gagle) στο ιδιο υψος με αυτους ,,,το μεγαλο λαθος ηταν που αφησα αυτην την + 0... +0.5m/sec πλαγια πισω απο τον πυλωνα που ημασταν ολοι μαζι,,,,για να παω χαμηλος, του σκοτομου μεσα στο καθοδικο περιπου 700μ πιο περα που εβλεπα εναν Γαλλο (με ενα UP x-light) να κυκλωνει σταθερα με μεγαλη κληση roll στην πτερυγα του ,,,ε οταν εφτασα εκει,,,,,,ΤΖΙΦΟΣ :cry: πιστεψα οτι θα μπορεσω να τους ξεφυγω κιολλας βλεπεις :oops: οποιος θελει τα πολλα,,,,περνει τα α&*&*α του Καραμπελα πολλες φορες :lol:

@ Yannis : κυριε,,κυριε δεν φταιω εγω,,,αυτος πλησιασε με συγκριτικες τασεις :lol:
,,,,ελπιζω να θυμασε με ποιον συζητουσες (και γιατι ) οτι ο GIN ειναι παντα πολυ καλος στα S & XS νουμερα ,,,, τα συκα ,συκα και η σκαφη σκαφη 8)

ΥΓ : πειραζει που μου αρεσει πολυ αυτο το θεμα (off topic full βεβαια) :oops: ......αλλωστε ειμαι σιγουρος οτι κανεις αντιπροσωπος δεν περιμενει να τα κονομησει απο αυτην την κατηγορια αλεξυπτωτων ,οποτε αν οντως το βλεπουν ξεκαθαρα επαγγελματικα δεν ζημιωνονται νομιζω :roll:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό george29041 » Τετ Ιουν 23, 2010 5:06 pm


ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό george29041 » Τετ Ιουν 23, 2010 5:13 pm

ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΟΥ ΚΟΛΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ
http://www.youtube.com/watch?v=rTm3B_7z ... re=related

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: PWC ΔΡΑΜΑ

Δημοσίευσηαπό ρήγας » Τετ Ιουν 23, 2010 9:03 pm

GEORGE29041 έγραψε:ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΟΥ ΚΟΛΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΑΕΙ
http://www.youtube.com/watch?v=rTm3B_7z ... re=related

φίλε GEORGE, το'χεις πετύχει διάνα! :lol:

ρήγας
EN D
 
Δημοσ.: 140

Επόμενο

Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες