Ημερομηνία Τρί Απρ 30, 2024 6:44 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνας Εμπεσού

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

Re: Αγώνας Εμπεσού

Δημοσίευσηαπό achim » Πέμ Σεπ 02, 2010 12:52 pm

Επειδή άκουσα μερικούς να λένε ότι η τελευταία μέρα στον Εμπεσό ήταν τυπική (με Δυτικούς ανέμους και χωρίς συγκλίσεις) πρέπει να ξέρετε ότι η τυπική καλή πτήση στον Εμπεσό είναι σαν αυτές των πρώτων 4 ημερών (και η προπόνηση), ακριβώς όπως ήταν και την προηγούμενη εβδομάδα των αγώνων (θυμάστε τις τελευταίες φωτογραφίες που ανάρτησα).

Όπως επίσης συνεχίζονται και αυτή την εβδομάδα (οι τυπικές συνθήκες), με ασθενής ανατολικούς το πρωί που γυρίζουν σε Δυτικούς το μεσημέρι.

Δείτε εδώ http://www.windguru.cz/int/index.php?sc=31499

Επίσης όσοι θυμούνται και το προηγούμενο πρωτάθλημα στον Εμπεσό, ακριβώς έτσι ήταν (με ασθενείς ανατολικούς και συγκλίσεις).

achim
Competition
 
Δημοσ.: 549

Re: Αγώνας Εμπεσού

Δημοσίευσηαπό raflas » Παρ Σεπ 03, 2010 9:26 am


raflas
Competition
 
Δημοσ.: 243

Re: Αγώνας Εμπεσού

Δημοσίευσηαπό agrodoc » Τρί Σεπ 07, 2010 6:50 pm

Ένα βίντεο και από 'μένα για την περιοχή μου... 3η ημέρα του αγώνα : ατομικό ρεκόρ ύψους (2846 μ), απόστασης (54 Km) και διάρκειας (3,5 ώρες). Βέβαια ο τρόπος πτήσης ήταν καθαρά "τουριστικός" = ότι ανέβαινε το κύκλωνα & καθόλου επιτάχυνση... αλλά ο στόχος μου (ο πιο απομακρυσμένος πυλώνας - Καρπίνο) επετεύχθη... :


agrodoc
Competition
 
Δημοσ.: 302

Re: Αγώνας Εμπεσού

Δημοσίευσηαπό antonisk6 » Τρί Σεπ 07, 2010 11:02 pm

Πολύ ωραίο βίντεο Χρήστο!!! Πραγματικά απόλαυσα την πτήση σου και μετάνιωσα που δεν ήμουν και εγώ στον Εμπεσσό. Next time...

antonisk6
Competition
 
Δημοσ.: 236

Re: Αγώνας Εμπεσού

Δημοσίευσηαπό yannis » Σάβ Σεπ 11, 2010 12:13 pm

Σε καθε αγωνιστικη συναντηση,υπαρχουν πολλων ειδων ΄΄αγωνες΄΄.
Ειναι ο αγωνας για την πρωτια που δινουν καποιοι,αγωνες για προσωπικα ρεκορ καποιοι αλλοι,αγωνα εναντια στους φοβους τους καποιοι αλλοι και παει λεγοντας.Γενικα διαδραματιζοντε πολλες ΄΄ιστοριες΄΄.
Με αφορμη αυτο λοιπον,θελω να δωσω και δημοσια τα συχγαρητηρια μου στον condor,που αντιμετωπισοντας τις ανασφαλειες του,τις φοβιες του και την ελειψη εμπειριας σε αγωνες,καταφερε να σπαει τα προσωπικα του ρεκορ αποστασης,το ενα μετα το αλλο.Πεταξε παρα πολυ καλα,και ευχομαι του χρονου να εχει παρει και το Π για να μπορουν να φαινονται τα αποτελεσματα του στην επισημη καταταξη.Μπραβο Γιαννη!

Πραγματικη ιστορια,ημερα προπονησης,μετα την πτηση στο καφενειο.
-Yannis:Τι εγινε ρε condor,πεταξες καλα?
-condor:Πολυ καλα,αλλα ασε,στην προσγειωση τα επαιξα.
-Yannis:Γιατι ρε,τι εγινε,ειχε αερα?τι προβλημα ειχες?
-condor:Ποιο αερα ρε,προσγειωθηκα,σηκωνω το κεφαλι,και τι να δω?Ολες οι ρωσοουκρανομολδαβες,σκημενες,να διπλωνουν τα αλεξιπτωτα τους.Δεν ηξερα τι να κανω...
-Yannis:Και τι εκανες τελικα?
-condor:Εβγαλα την καμερα.... :twisted: :twisted: :shock:

Λοιπον,περιμενουμε το videaki.....

http://www.cretanparagliding.gr

After all,its all about having fun!
yannis
Competition
 
Δημοσ.: 233

Re: Αγώνας Εμπεσού

Δημοσίευσηαπό badder » Τετ Δεκ 01, 2010 2:22 pm

Τώρα το είδα και επειδή ανήκει σε αυτή τη συζήτηση...
Η περιγραφή του αγώνα από το Cross Country

http://www.xcmag.com/2010/11/report-fro ... os-greece/

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Προηγούμενη

Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες