Ημερομηνία Δευτ Ιουν 17, 2024 12:30 pm
Text Size
Αρχική Κοινότητας Θέματα Αλεξίπτωτα & Εξοπλισμός

Αλεξίπτωτα & Εξοπλισμός

Brauniger IQ Basic/GPS

Τεχνικά και πρακτικά θέματα - Ανακοινώσεις

Συντονιστής: Moderators

Brauniger IQ Basic/GPS

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Πέμ Οκτ 22, 2009 9:40 pm

καλησπέρες :)


έχω ψονίσει εδώ και κανα 2βδόμαδο, το Brauniger IQ Basic/GPS, και παλεύω να βρώ τρόπο να κατεβάσω τις πτήσεις στο PC....


κοιταγα στο site της brauniger, και παρατήρησα, οτι ενώ στα άλλα μοντέλα που κατεβάζουν πτήσεις (compeo, competino), στη σελίδα στο site της brauniger, στα downloads που κατεβάζεις software, αναφέρει και λογισμικό (πχ Flychart Complete version 4.52-38 for IQ-Serie14.05.2009) στο εν λόγω μοντέλο, δεν αναφέρει τπτ σχετικά με λογισμικό!

επίσης δοκίμασα να χρησιμοποιήσω το παραπάνω software, καθώς και το compegps, και κανένα απο τα 2, δεν φαίνεται να υποστηρίζει το εν λόγω μοντέλο...


επίσης απ'οτι καταλαβαίνω, το εν λόγω μαραφέτι είναι 'υπο κατασκευή', και έχει λειτουργίες οι οποίες μέλεται να ενεργοποιηθούν στο μέλλον με firmware! :lol:

οτι λειτουργεί η σύνδεση usb με το μαραφέτι, είναι βέβαιο, επειδή του έκανα firmware update...

σύμφωνα με τα παραπάνω λοιπον, συμπέρανα, οτι προφανώς επειδή το πράμα είναι καινούργιο, ακόμα δεν το υποστηρίζουν τα σχετικά software...

κι εκεί που είχα αποφασίσει οτι μάλλον δεν υπάρχει λύση, και πρέπει να περιμένω να υποστηριχθεί το μοντέλο απο τα σχετικά software, ρώτησα έναν αγαπητό στον κιθαιρώνα, και μου είπε οτι εκείνος κατάφερε να κατεβάσει πτήσεις!! Αλλά του το ρύθμισε κάποιος άλλος, οπότε δεν ήξερε να με φωτίσει λεπτομερώς...


και ερωτώ γεμάτος αισιοδοξία :lol:
υπάρχει κάποιος που να έχει καταφέρει να κατεβάσει πτήσεις, να μου πεί πως το κατάφερε? :P :lol:

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075

Re: Brauniger IQ Basic/GPS

Δημοσίευσηαπό manolis » Πέμ Οκτ 22, 2009 10:55 pm


manolis
EN A
 
Δημοσ.: 2

Re: Brauniger IQ Basic/GPS

Δημοσίευσηαπό jollyroger » Σάβ Οκτ 24, 2009 12:59 am

manolis έγραψε:http://www.softtoys.com/e/so_prod06.htm



http://www.sky.gr/leonardo/flight/12230

thanks alot :D

jollyroger
Competition
 
Δημοσ.: 1075


Επιστροφή στην Αλεξίπτωτα & Εξοπλισμός

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron