Ημερομηνία Τρί Απρ 30, 2024 9:20 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Πτήσεις Αγώνες & Συναντήσεις

Αγώνες & Συναντήσεις

Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Πληροφορίες για επερχόμενους αγώνες και συναντήσεις, και περιγραφές, σχόλια και αποτελέσματα για αγώνες και συναντήσεις που έγιναν

Συντονιστής: Moderators

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό georgek » Τετ Ιουν 01, 2011 2:44 pm

tsouloufis έγραψε:που να γράφαμε και καμιά 70αρια χιλιόμετρα τι θα γινόταν !!!!!


Όσον αφορά το scoring οι βαθμολογίες θα ήταν κατα πολύ μεγαλύτερες, η διασπορά της βαθμολογίας των πιλότων θα ήταν "απλωμένη" σε μεγαλύτερο εύρος οπότε οι στρογγυλοποιήσεις θα περνούσαν απαρατήρητες.

georgek
EN B
 
Δημοσ.: 46

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό norad » Τετ Ιουν 01, 2011 4:02 pm

adreas έγραψε:Πέραν αυτού, είναι γνωστό ότι το FS είναι μια αηδία γραμμενη σε .net:


Χαχαχα το .net σε μάρανε ρε hax0r :shock: :P :P Δηλαδή αν το είχανε γράψει σε Python ή Ruby θα ήσουν ήσυχος ε; :P

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό tsoukasvaggelis » Τετ Ιουν 01, 2011 5:12 pm

norad έγραψε:
adreas έγραψε:Πέραν αυτού, είναι γνωστό ότι το FS είναι μια αηδία γραμμενη σε .net:


Χαχαχα το .net σε μάρανε ρε hax0r :shock: :P :P Δηλαδή αν το είχανε γράψει σε Python ή Ruby θα ήσουν ήσυχος ε; :P


Νάτος ! εμφανίστηκε !

Νόμιζες ότι δεν θα σε πάρουμε χαμπάρι, ε?
Ούτε ένα τηλέφωνο δεν πήρες να δεις αν πετάμε στο Καλέτζι, ε?
Χαιρέκακε κακέ άνθρωπε, είσαι από αυτούς που "όποτε δεν πάνε οι άλλοι δεν πετάνε?" ε?
:wink:

tsoukasvaggelis
Competition
 
Δημοσ.: 458

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό adreas » Τετ Ιουν 01, 2011 5:54 pm

Πολύ πιο ήσυχος. Τουλάχιστον θα έτρεχε σε άλλες πλατφόρμες πλην των Windows αλλιώς πες μου εσύ τι καημός τους έπιασε και το λανσάρανε σαν open source project. Σα να σου πω ότι ρίχνω στο public domain τα πατρόν για ένα παρα5 αλλά μπορείς να το ράψεις μόνο στο εργοστάσιο της Gin, γαμώ τις εξυπνάδες.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό andread » Τετ Ιουν 01, 2011 6:57 pm

Το FS δεν ειναι open source αν βρεις καπου τον κωδικα του πες μου και μένα.

Εναλλακτικά συστήματα βαθμολόγησης που υποστηρίζουν το GAP είναι το Airscore ( open source)
Cargol ( για τα πληντήρια , τρέχει μόνο σε siemens και Πίτσος)
και το προγραμμα του PWC (κλειστό και επι πληρωμή)

Ο κώδικας του Airscore θέλει λίγο δουλίτσα ακόμα ειναι γεμάτος με σχόλια /* TODO */

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Ιουν 01, 2011 7:29 pm

Οπερ σημαίνει ότι αντι να χτυπιέστε μεταξύ σας, καντε 1 post στο forum του FS....
http://fs.fai.org/forum/ ,και πειτε τους τι bug ανακάλυψε το Ελληνικο δαιμόνιο στο προγραμμά τους.

Σημείωση, φανταστειτε τι καυγας θα ειχε γινει αν η FAI χρησιμοποιούσε λογισμικό ανοικτου κώδικα, που ο καθένας το εκοβε και το εραβε στα μετρα του (και αλλοιμονο σε όσους δεν κατεχουν απο προγραμματισμο)
Και για να σπειρω ζιζάνια, αν γουσταρεις ακομα και ετσι όπως είναι και το κατεχεις το πραγμα, γυρνας τα αρχεια σε assembly, τρως τα ματάκια σου για κανένα μήνα στην οθόνη αλλα κανεις τα κολπα που θες, αν θες (πιθανολογω πως οι crackers έχουν άλλες δουλειες να κάνουν απο το να παιζουν με το FS)

Τελευταία επεξεργασία απο dim την Τετ Ιουν 01, 2011 9:06 pm, επεξεργάστηκε 2 φορές συνολικά.
Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό adreas » Τετ Ιουν 01, 2011 8:11 pm

Η FAI τα λέει, το FS θέλει, όταν μεγαλώσει, να γίνει open source κατά τα λεγόμενά τους:

http://fs.fai.org/wiki/FAQ

The goal of FS is to be free and open source, very efficient, easy to use, and well documented.


Η δική μου απορία είναι ποιο το νόημα του να κάνεις κάτι open source εάν τρέχει σε closed source πλατφόρμα, αλλιώς άστο όπως ήτανε:

You need a very basic setup - any computer that can run Windows and .NET 2.0.



Υ.Γ. το αν είναι open ή closed source ή assembly δεν έχει και πολύ ρόλο στο αν πας να κλέψεις. Οποιοσδήποτε μπορεί να το τεστάρει δίνοντάς του track logs που πρέπει να βγάλουν εκ των προτέρων γνωστό score και να δει εάν τα καταφέρνει. Ούτως ή άλλως οι αλγόριθμοι του scoring είναι ανεξάρτητοι του προγράμματος. 2+2 κάνει 4 ανεξαρτήτως σε τι το τρέχεις με την εξαίρεση κάτι παλιών Intel.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό andread » Τετ Ιουν 01, 2011 9:57 pm

adreas έγραψε:Η FAI τα λέει, το FS θέλει, όταν μεγαλώσει, να γίνει open source κατά τα λεγόμενά τους:

http://fs.fai.org/wiki/FAQ

The goal of FS is to be free and open source, very efficient, easy to use, and well documented.




Download FS version 1.2.13.3 (released 2009-06-09, last updated 2009-11-10).

Δεν είναι μυστικό το ότι η ανάπτυξη του FS έχει σταματήσει εδώ και αρκετό καιρό, για open source ούτε λόγος.

http://fs.fai.org/wiki/WikiStart?action=diff&version=63


Η δική μου απορία είναι ποιο το νόημα του να κάνεις κάτι open source εάν τρέχει σε closed source πλατφόρμα, αλλιώς άστο όπως ήτανε:

You need a very basic setup - any computer that can run Windows and .NET 2.0.




Τα dlls του τρέχουν μια χαρά σε linux με την χρήση του mono.

Η βασική του σχεδίαση είναι καλή , προσφέρει ενα βασικό σετ από ρουτίνες βαθμολόγησης και πάνω σε αυτές μπορεί ο οποιόσδήποτε να χτίσει ένα γραφικό περιβάλλον διαχείρισης.

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό dim » Τετ Ιουν 01, 2011 11:23 pm

Βλεπω οτι ζορίζεστε για ένα καλό και δικαιο λογισμικο scοring, γραμμένο σώνει και καλά σε php και μάλιστα απο Ελληνα, οπότε να σας διευκολύνω....

Κώδικας: Επιλογή όλων
<?
$mysql_host = "localhost";
$mysql_user = "arxikleftaros";
$mysql_pass = "anvreistopassnamexeseis";
$mysql_db = "para5";

   if (!@mysql_connect($mysql_host, $mysql_user, $mysql_pass))
    {
   switch (mysql_errno())
   {
           case 1040:
      case 2002:
      if ($_SERVER[REQUEST_METHOD] == "GET")
              die("<html><head><meta http-equiv=refresh content=\"5 $_SERVER[REQUEST_URI]\"></head><body><table border=0 width=100% height=100%><tr><td><h3 align=center>Ton server ton exeis gam..sei. Kopse kanena query, axriste...</h3></td></tr></table></body></html>");
      else
         die("Polloi mal..kes mazeytikate. Ton p..lo merikoi merikoi.");
        default:
           die("[" . mysql_errno() . "] dbconn: mysql_connect: " . mysql_error());
      }
    }
    mysql_select_db($mysql_db)
        or die('dbconn: mysql_select_db: ' + mysql_error());
}


//Apo edo arxizei o programmatismos... doste vasi
$res = mysql_query("SELECT pilots FROM paragliding WHERE name='dim' ");
if (mysql_num_rows($res) > 0)
   mysql_query("UPDATE score SET nikitis="dim");
else
   mysql_query("INSERT INTO pilots name VALUE 'dim');
   mysql_query("UPDATE score SET nikitis="dim");

      print("<html><body>Nikitis einai o <h1>dim</h1>.</body></html>\n");
 
?>


Δεχόμεθα παραγγελίες για λογισμικά κομμένα και ραμμένα στα μέτρα σας. Κυριακές κλειστά.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό adreas » Πέμ Ιουν 02, 2011 12:47 am

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι αλλά ο αλγόριθμος που κάνει scoring δε θα πρέπει να έχει ιδέα για το οτιδήποτε πλην του track log οπότε δε μπορεί να ξέρει ποιός είσαι. Αν είσαι πολύ μα πολύ μάγκας, θα μπορούσες να δοκιμάσεις να του "μιλήσεις" μέσω του track log. Μια γαμάτη κλεψιά θα ήταν να σχηματίσεις πετώντας ένα μικρό σταυρό π.χ. ή κάποιο αντίστοιχο σχήμα έυκολα αναγνωρίσιμο αλλα που σπάνια να το βλέπουμε σε νορμάλ πτήση. Αν είσαι πολύ γάτος, για να ρίξεις στάχτη στα μάτια, θα μπορούσες να έχεις κάποιο σετ από σχήματα που να αλλάζουν με την ημερομηνία, σύμφωνα με κάποιο κρυφό δικό σου κανόνα. Αυτό δύσκολα κρύβεται σε open source αλλά αν το κρύψεις σε closed source έσκισες.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό norad » Πέμ Ιουν 02, 2011 3:17 pm

Πως γίνεται κάθε φορά που κάνω παρέμβαση σε κάποιο thread, από κει και κάτω γίνεται τσίρκο;

norad
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2013

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό adreas » Πέμ Ιουν 02, 2011 5:58 pm

Ενώ πριν κάνεις παρέμβαση μας είχε φάει η σοβαρότητα.

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Πέμ Ιουν 02, 2011 6:47 pm

Eρώτηση αδαούς:
:arrow: Τελικά μπορεί κάποιος να κλέψει - αλλοιώσει τα αποτελέσματα στο FS?

'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό george29041 » Πέμ Ιουν 02, 2011 8:01 pm

Αστο βαγγελη μου να παει...μη βαζεις ιδεες μπας και βγαλουμε κανα ευρουδι απο λαδωματα :oops:

ΠΟΛΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΛΙΓΟ ΠΕΤΑΣ :lol: :lol: :lol:
george29041
Competition
 
Δημοσ.: 376

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό dim » Πέμ Ιουν 02, 2011 8:16 pm

Τεχνικα μπορει !! (σε όλα τα προγραμματα ειτε ανοικτα ειτε κλειστα μπορει να πειραχτει ο κωδικάς τους)

Πρακτικα δεν το βλέπω... η κλοπή θα ήταν -για να μην γινει αντιληπτη - αρκετα μικρή, ας πούμε να στρογγυλοποιούσε προς τα άνω τα δεκαδικά για κάποιους πιλότους, ή να προσθετε αυθαίρετα 5-10 μέτρα σε κάποιους αλλους. Πράγμα που δεν αξίζει να κάτσεις να βγάλεις τα μάτια σου σε κλειστό κώδικα. Σε ανοικτό κώδικα ίσως να σου πέρναγε καποια στιγμή απο το μυαλό να το κάνεις, αφού έχεις να κάνεις με μια γλώσσα προγραμματισμού κατανοητη και ευκολοδούλευτη.

Και επίσης, δεν νομίζω οτι γενικά ταιριάζει με την φιλοσοφία του αθλήματος. Απο την στιγμή που το άθλημα δεν ειναι επαγγελματικο και δεν παίζουν μεγάλα και σοβαρα ποσά χρήματων όπως για παράδειγμα στον στοίβο, και πας μόνο για την δόξα, τότε δεν την χαίρεσε την κλεμμένη νίκη, δεν σου κάνει αίσθηση, πως το λένε.... για την φανέλα ρε γαμώτο.

Find what you love and let it kill you - Bukowski
SY1ADR
-------------------------------------
http://vimeo.com/dimitrism
http://youtube.com/dimitrismm
dim
Competition
 
Δημοσ.: 899

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό DrFlight » Πέμ Ιουν 02, 2011 11:56 pm

Η Γιώτα έχει ζητήσει εδώ και κάτι ημέρες μέσω του φορουμ αν μπορούν να εμπλουτιστούν τα αποτελέσματα και με τα igc αρχεία, όπως γίνεται σε όλους τους αγώνες.
:arrow: Μήπως τελικά θα μπορέσουμε να τα έχουμε στη διάθεσή μας???

'Paragliding and Aviation' blog
http://drflight.blogspot.com/
Vangelis 'drflight' Patra.
DrFlight
Competition
 
Δημοσ.: 313

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό badder » Παρ Ιουν 03, 2011 11:02 am

Για να μην υπάρχουν απορίες ισχύουν τα παρακάτω σε όλους τους αγώνες.

Το πρόγραμμα βαθμολόγησης είναι θεωρητικά αδύνατο να "πειραχτεί" (εγώ δεν ξέρω κάποιον τρόπο, αν βρείτε να μας το πείτε).

Ο βαθμολογητής έχει δυνατότητα αλλαγής σε στοιχεία των πιλότων που βαθμολογούνται. Ποτέ ο βαθμολογητής δεν κάνει την οποιαδήποτε αλλαγή μόνος του, πάντα σε συνεργασία με τον ΔΑ.

Μετά το τέλος της βαθμολόγησης ο βαθμολογητής παραδίδει στους διοργανωτές τα αποτελέσματα και αφού ελεγχθούν και επικυρωθούν από αυτούς, δίνονται στο κοινό.

Τα προσωρινά αποτελέσματα έχουν σημασία που ονομάζονται "προσωρινά". Για να δουν οι πιλότοι την βαθμολογία τους και να αναφέρουν τυχόν διαφωνίες (δεν είναι ανάγκη να γίνει ένσταση, μια απλή συζήτηση αρκεί). Όταν οριστικοποιηθούν δεν γίνονται αλλαγές. Είναι ευθύνη του κάθε πιλότου να κάνει και αυτός τον έλεγχο, γιατί κανείς δεν είναι αλάνθαστος. Ειδικά τα GPS μας που εμφανίζουν λάθη συχνά.

Η ανάλυση των πτήσεων με τα tracklogs δημοσιεύεται συνήθως 6-7 ημέρες μετά από την δημοσίευση των αποτελεσμάτων, σε όλους τους αγώνες.

Πέραν των τυπικών θέλω να αναφέρω 3 πράγματα.
1. Η βαθμολογήτρια στον συγκεκριμένο αγώνα λειτούργησε όπως ακριβώς έπρεπε
2. Επιτέλους υπήρξε ενδιαφέρον από κάποιον (no liner) να μάθει βαθμολόγηση και ελπίζω να βοηθήσει και αυτός στο μέλλον.
3. Για οποιαδήποτε απορία περί βαθμολόγησης είμαστε πάντα διαθέσιμοι για να μιλήσουμε. Άλλου είδους "περίεργες" φήμες και υπόνοιες χαρακτηρίζουν απόλυτα τους δημιουργούς τους.

Η απλούστερη λύση είναι η σωστή.
badder
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 2712

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό loxagos » Παρ Ιουν 03, 2011 12:05 pm

Πως ένα thread που το ξεκίνησα με σκοπό να αντιμετωπίσουμε με ορθότερο (κατά την γνώμη μου) τρόπο τις ισοβαθμίες στο μέλλον, κατέληξε να διερευνά αν είναι δυνατή κάποια «κλεψιά» μέσω το προγράμματος δεν το κατάλαβα

Αντιθέτως επισημαίνω ότι άλλος «κρυφός» συντελεστής ΔΕΝ υπάρχει που να καθορίζει την σειρά των πιλότων και ως εκ τούτου πρέπει να συγκεντρωθούμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στα τεσσάρων(4) ειδών points που αθροιζόμενα δίνουν την τελική βαθμολογία.
Στην περίπτωση μας κι επειδή δεν υπάρχει goal είναι ακόμα πιο εύκολα τα πράγματα γιατί έχουμε μόνο 2 points να προσθέσουμε.
Αυτό ακριβώς κάνει και το πρόγραμμα με μια στρογγυλοποίηση (πιθανός για να εκμηδενίσει λάθος του gps)

Και καταλήγω στο συμπέρασμα (εγώ προσωπικά) ότι όσοι είναι στην ιδία θέση είναι ΑΠΟΛΥΤΟΣ στην ίδια θέση για το πρόγραμμα, ανεξαρτήτου σειράς που τυπώνει τον κάθε πιλότο

Υγ
MIK σου ζητώ συγγνώμη για το «κρύο» αστειάκι με την βράβευση σου, προφανώς ήσουν ο μόνος που το κατάλαβε

:shock: dimitrios@rt
Για τίποτα μην είσαι σίγουρος!!!
loxagos
Competition
 
Δημοσ.: 527

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό MIK » Παρ Ιουν 03, 2011 12:55 pm

Σιγά καλέ αφού ξέρω ότι με αγαπάς και συμφωνείς σε όλα μαζί μου για τις ανεμογεννήτριες και θες να με βραβεύσεις και να με φιλήσεις και να με αγκαλιάσεις άμα το αξίζω. Εγώ πρώτος είχα γράψει στο facebook ότι μου κάνανε πλάκα που βγήκα τρίτος μιας και δεν μπορούσα να φανταστώ πως είχαν πάει όλοι με ασόδυα χειρότερα.

Αύριο θα τα έχω μαζί στον Κιθαιρώνα Λευτέρη ντύσου όμορφα ξυρίσου κλπ.

SUNSET TEAM ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ 150KV
MIK
Competition
 
Δημοσ.: 1645

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό GiotaR » Παρ Ιουν 03, 2011 2:40 pm

Πω πω ομορφιές!!!! Κάθε φορά θα πρέπει να αποδεικνύουμε οτι οι διοργανωτές δεν είναι τέρατα... άσχετοι...κλικαδόροι, κτλ....Εεεε εγώ προσωπικά δεν νιώθω ότι θέλω να αποδείξω τίποτε σε κανέναν, έχω μια πορεία και μια εμπειρία στο χώρο που δεν αισθάνομαι οτι πρέπει να την χαρτογραφήσω κιόλας...μπορεί να ακούγεται εγωιστικό αλλά, σε όποιον δεν αρέσουν οι αγώνες και θεωρεί τους διοργανωτές αναξιόπιστους να μην ξανάρθει...Να πάει αλλού.... :P :P
Όποιος μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο ας το κάνει... :P
και όποιος θέλει την ησυχία του και δεν έχει χρόνο να δουλέψει, ας πάψει... :wink:
Μόνο οι σοβαρές προτάσεις θα γίνονται σοβαρά δεκτές... :P :P :P εντός τόπου και χρόνου... :wink:
Ο σεβασμός στους διοργανωτές είναι ένα απόλυτο προαπαιτούμενο για την συμμετοχή σας και η αμφισβήτησή τους, και άκαιρα και έτσι για πλάκα, δεν έχει νόημα! Να μην νομίζει κανείς οτι θα απογοητεύσει -εμένα τουλάχιστον, αλλά επλπίζω και τους συνεργάτες μου :P -απο το να συνεχίσω να κάνω την δουλεία μου όσο καλύτερα και σωστότερα μπορώ. :P :P
Ραντεβού στο "Καλέντζι 2012" :P :P :P

GiotaR
Competition
 
Δημοσ.: 291

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό frog » Παρ Ιουν 03, 2011 7:25 pm

Μήπως να μάθουμε να πετάμε λίγο καλύτερα που θέλουμε και βαθμολογία, για μ....κία πτήσεις μ....κία βαθμούς θα δώσει και το πρόγραμμα.

Ευχαριστούμε την οργάνωση στην Πάτρα θα είμαστε μαζί σας και του χρόνου

Μην πετάς πιό γρήγορα από τον φύλακα άγγελο σου
frog
Competition
 
Δημοσ.: 349

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό adreas » Παρ Ιουν 03, 2011 7:46 pm

GiotaR έγραψε:Ραντεβού στο "Καλέντζι 2012"


Μέσα! :mrgreen:

adreas
Competition
 
Δημοσ.: 569

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό andread » Παρ Ιουν 03, 2011 7:47 pm

adreas έγραψε:
GiotaR έγραψε:Ραντεβού στο "Καλέντζι 2012"


Μέσα! :mrgreen:


Πότε ανοίγουν οι εγγραφές? άντε να οργανωνόμαστε! :D

andread
Διαχειριστής||Διαχειρίστρια
 
Δημοσ.: 725

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό vagos » Παρ Ιουν 03, 2011 7:54 pm

εξω !!!!!
σε σκηνη παλι ,,και μακρια απ'τον Debill τις ωρες του υπνου :mrgreen:

vagos
Competition
 
Δημοσ.: 1007

Re: Βαθμολογία και κατάταξη στο Καλέντζι

Δημοσίευσηαπό tsouloufis » Παρ Ιουν 03, 2011 8:38 pm

vagos έγραψε:εξω !!!!!
σε σκηνη παλι ,,και μακρια απ'τον Debill τις ωρες του υπνου :mrgreen:


μαζι σου !!! :lol: :lol:

__________________________________________________________________
https://web.facebook.com/dreamparaglidi ... =bookmarks
http://www.dreamparagliding.gr/
tsouloufis
Competition
 
Δημοσ.: 1216

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στην Αγώνες & Συναντήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες