Ημερομηνία Σάβ Απρ 20, 2024 2:34 am
Text Size
Αρχική Κοινότητας Γενική Συζήτηση Συζητήσεις

Συζητήσεις

Nέος Κανονισμός Εξετάσεων

Θέματα γενικού ενδιαφέροντος που αφορούν τον χώρο του αλεξιπτώτου πλαγιάς.

Συντονιστής: Moderators

Nέος Κανονισμός Εξετάσεων

Δημοσίευσηαπό antonisk6 » Τρί Απρ 22, 2014 5:46 pm

Κατ'αρχήν χρόνια πολλά.
Μπράβο στην ΕΑΠ για την προσπάθεια βελτίωσης του κανονισμού των εξετάσεων. Ο νέος κανονισμός κάνει σαφή αρκετά πράγματα αν και ακόμα υπάρχουν "σκοτεινές" περιοχές όπου η υποκειμενική κρίση των εξεταστών θα αφήσει περιθώρια για αμφισβητήσεις.
Θα ήθελα επίσης ως εξεταζόμενος να γνωρίζω και το προφίλ των εξεταστών. Ειδικά για το επίπεδο ΠΠ ένας εξεταστής θα πρέπει να έχει μεγαλύτερη εμπειρία και γνώσεις σε θέματα ανεμοπορίας από τον εξεταζόμενο. Κάτι που δεν ισχύει για όλους τους εκπαιδευτές εκτός ορισμένων εξαιρέσεων.
Μια μεγάλη ένσταση στον νέο κανονισμό από εμένα είναι το παρακάτω:
Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση σε αυτό?
"ΣΤ. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1. Σε περίπτωση που κάποιος αποτύχει σε ένα ή και σε δύο σκέλη εκ των τριών (γραπτά, προφορικά,
πρακτική) θα εξεταστεί σε όλα τα σκέλη όταν θα συμμετέχει ξανά σε εξετάσεις.
"

Ειδικά για τη δική μου περίπτωση που είναι λίγο πολύ γνωστή, θα έλεγα "εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι".
Πραγματικά αυτό υποδηλώνει για μένα ότι αν θέλουμε κάποιον να τον "κόβουμε" θα τον "κόβουμε" συνέχεια για διαφορετικό λόγο και αιτία. Νομίζω όλοι γνωρίζουμε "αγάπες" και "συμπάθειες" που υπάρχουν στο χόρο μας.

Υ.Γ.
Είναι καλό επίσης σε κάθε ανακοίνωση της ΕΑΠ να υπάρχουν υπογραφές και ονόματα αυτών που αποφασίζουν για το άθλημα.
Με εκτίμηση
Αντώνης Πάρδος.

antonisk6
Competition
 
Δημοσ.: 236

Επιστροφή στην Συζητήσεις

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες